Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς το cash26 για ανάληψη χρημάτων στα καταστήματα bazaar από τον λογαριασμό n26?

Πως το ζητάς από το ταμείο, θέλω να κάνω ανάληψη χρημάτων?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν νομίζω να χρειάζεται να υπάρχει η φυσική Curve κάρτα για να μπορείς να κάνεις συναλλαγές με αυτή. Εγώ όταν έκανα λογαριασμό, βέβαια σκαλωσε στο σημείο προσθήκης νέας κάρτας (μετά από επαναφορά της εφαρμογής έστρωσε) και μπορούσα να χρησιμοποιήσω στο Google Pay. Μετά από 2 μήνες από την δημιουργία λογαριασμού έκανα την παραγγελία.

 

Στο My Account θα λέει Activate Card και βάζεις τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας ώστε να ενεργοποιηθεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή φίλε μου πρώτα έρχεται η κάρτα και μετά την ενεργοποιουμε; Έχει κάποια σημασία αυτό;

 

:):):):):)

Όταν έρθει η κάρτα, πρέπει να ενεργοποιηθεί για να την χρησιμοποιήσεις. Αλλιώς δεν.

 

(Επίσης στην εφαρμογή, μετά την ενεργοποίηση, θα ανανεωθούν αυτόματα τα στοιχεία της κάρτας με αυτά της φυσικής).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το cash26 για ανάληψη χρημάτων στα καταστήματα bazaar από τον λογαριασμό n26?

Πως το ζητάς από το ταμείο, θέλω να κάνω ανάληψη χρημάτων?

 

Θα το ενεργοποιήσεις από την εφαρμογή βάζοντας το ποσό που θες και θα σου βγάλει ένα barcode. Μ' αυτό θα κάνεις την ανάληψη. Θα στο σκανάρουν και θα σου δώσουν το ποσό που έβαλες. Νομίζω ισχύει για δέκα λεπτά το barcode.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το cash26 για ανάληψη χρημάτων στα καταστήματα bazaar από τον λογαριασμό n26?

Πως το ζητάς από το ταμείο, θέλω να κάνω ανάληψη χρημάτων?

CASH26 is available at the following partner stores: REWE, Rossmann, Penny, Real, dm, BUDNI, Ludwig, Eckert, ON Express, Adam’s, Barbarino and mobilcom-debitel.

Link to comment
Share on other sites

CASH26 is available at the following partner stores: REWE, Rossmann, Penny, Real, dm, BUDNI, Ludwig, Eckert, ON Express, Adam’s, Barbarino and mobilcom-debitel.

 

Δουλεύει και στα σούπερ μάρκετ Bazaar. Το έχουν αναφέρει κι άλλοι και σ' άλλα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την κάρτα zen. Αφού την ενεργοποίησα, την πρόσθεσα στο google pay αλλά δεν τη δέχεται για ανέπαφες συναλλαγές. Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι η υπηρεσία δεν διατίθεται ακόμα στην Ελλάδα. Το bin της κάρτας είναι αμερικάνικο πάντως.
Link to comment
Share on other sites

CASH26 is available at the following partner stores: REWE, Rossmann, Penny, Real, dm, BUDNI, Ludwig, Eckert, ON Express, Adam’s, Barbarino and mobilcom-debitel.

 

Εδώ λέει ότι είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα και φαίνεται και μέσα από την εφαρμογή. Ελπίζω να είναι ενημερωμένοι οι ταμίες γιατί είναι λίγο περίεργο να πας στο ταμείο και να τους πεις θέλω να κάνω ανάληψη ή κατάθεση σε λογαριασμό του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Έχω curve την απλή την μπλε. Όταν ειναι να λήξει τι γίνεται; ξέρουμε τη διαδικασία; έρχεται λίγο πριν τη λήξη η νέα; κάτι άλλο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω curve την απλή την μπλε. Όταν ειναι να λήξει τι γίνεται; ξέρουμε τη διαδικασία; έρχεται λίγο πριν τη λήξη η νέα; κάτι άλλο;
Μέχρι να λήξει έχεις καιρό. :)

Τώρα πρόσφατα δεν έφτιαξες λογαριασμό;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να λήξει έχεις καιρό. :)

Τώρα πρόσφατα δεν έφτιαξες λογαριασμό;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Ναι πριν ένα μήνα αλλά είμαι λίγο υποχόνδριος :lol: αλλά ok μπήκα και στο help της εφαρμογής και είδα τι γίνεται.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την κάρτα zen. Αφού την ενεργοποίησα, την πρόσθεσα στο google pay αλλά δεν τη δέχεται για ανέπαφες συναλλαγές. Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι η υπηρεσία δεν διατίθεται ακόμα στην Ελλάδα. Το bin της κάρτας είναι αμερικάνικο πάντως.

 

Τα cashback της zen είναι άπαιχτα!

8% σε banggood δεν το βρίσκεις πουθενά.

 

0-E59-BC91-E98-C-47-A5-9487-7774-C80-CFE50.jpg

Link to comment
Share on other sites

πώς έκανες την παραγγελία της κάρτας μετά απο 2 μήνες,εφόσον απο την εφαρμογή στο playstore σε κατευθήνει υποχρεωτικά για να παραγγείλης την φυσική;

 

:):):):):)

Όπως ανέφερα, όταν έβαλα την χρεωστική της eurobank, την έβαλε, αλλά μετά με πέταξε ξανά στο σημείο να βάλω την κάρτα, ή οποία αρνιόταν να μπει. Με επαναφορά δεδομένων της εφαρμογής, συνδέθηκα ξανά μέσα, αλλά δεν με παρέπεμψε στο να κάνω παραγγελία την κάρτα. Βέβαια, είχε την επιλογή να κάνω παραγγελία. Αν οι άλλοι λένε ότι με το που ανοίξεις τον λογαριασμό και σε λέει να παραγγείλεις την κάρτα με το που ανοίξεις τον λογαριασμό, λογικά αυτό θα ισχύει. Μάλλον του ότι σκαλωσε, παρακαμψε το βήμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τα cashback της zen είναι άπαιχτα!

8% σε banggood δεν το βρίσκεις πουθενά.

 

0-E59-BC91-E98-C-47-A5-9487-7774-C80-CFE50.jpg

 

Η ΖΕΝ δουλεύει όπως η curve?

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα, όταν έβαλα την χρεωστική της eurobank, την έβαλε, αλλά μετά με πέταξε ξανά στο σημείο να βάλω την κάρτα, ή οποία αρνιόταν να μπει. Με επαναφορά δεδομένων της εφαρμογής, συνδέθηκα ξανά μέσα, αλλά δεν με παρέπεμψε στο να κάνω παραγγελία την κάρτα. Βέβαια, είχε την επιλογή να κάνω παραγγελία. Αν οι άλλοι λένε ότι με το που ανοίξεις τον λογαριασμό και σε λέει να παραγγείλεις την κάρτα με το που ανοίξεις τον λογαριασμό, λογικά αυτό θα ισχύει. Μάλλον του ότι σκαλωσε, παρακαμψε το βήμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ' εμένα σε καμία δημιουργία λογαριασμού που έκανα με Android δεν είχε επιλογή για αποστολή της φυσικής κάρτας. Τις έστειλαν αυτόματα.

 

Αντίθετα 2 λογαριασμούς που έκανα σε iPhone είχε button για να τις παραγγείλω.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τα cashback της zen είναι άπαιχτα!

 

8% σε banggood δεν το βρίσκεις πουθενά.

 

 

 

0-E59-BC91-E98-C-47-A5-9487-7774-C80-CFE50.jpg

Επειδή με ενδιαφέρει η zen ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα...

1) επειδή δουλεύει όπως η Revolut φαντάζομαι συνδέεις στη zen μια ελληνική κάρτα όπου από εκεί θα μεταφέρεις χρήματα στη zen, σωστά;

2) υπάρχει συνδρομή 0,99€/μηνα ή 4,99€/μηνα όπως γράφει στο site ή υπάρχει και δωρεάν πρόγραμμα;

3) όταν κάνεις αγορά πχ από banggod πρέπει να γίνει από συγκεκριμένο link της εφαρμογής zen για να έχεις το cashback ή το κάνεις κανονικά απο το apk του banggood και απλά βαζεις η πληρωμή να γινει με την κάρτα zen

4) για αγορές πχ από banggood πληρώνεις σε δολάρια ή ευρώ για να έχεις την καλύτερη τιμή;;

Σορρυ για την ζαλάδα και ευχαριστω εκ των προτέρων!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η zen ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα...

1) επειδή δουλεύει όπως η Revolut φαντάζομαι συνδέεις στη zen μια ελληνική κάρτα όπου από εκεί θα μεταφέρεις χρήματα στη zen, σωστά;

2) υπάρχει συνδρομή 0,99€/μηνα ή 4,99€/μηνα όπως γράφει στο site ή υπάρχει και δωρεάν πρόγραμμα;

3) όταν κάνεις αγορά πχ από banggod πρέπει να γίνει από συγκεκριμένο link της εφαρμογής zen για να έχεις το cashback ή το κάνεις κανονικά απο το apk του banggood και απλά βαζεις η πληρωμή να γινει με την κάρτα zen

4) για αγορές πχ από banggood πληρώνεις σε δολάρια ή ευρώ για να έχεις την καλύτερη τιμή;;

Σορρυ για την ζαλάδα και ευχαριστω εκ των προτέρων!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1. Ναι, σου δίνουν και iban για έμβασμα αν θες ή apple pay για top up χωρίς να προσθέσεις κάρτα.

2. Έχω την 0.99 τον μήνα αλλά μέχρι στιγμής δεν με έχουν χρεώσει, μάλλον λόγο αρχής σου δίνουν δωρεάν 1-2 μήνες.

3. Οι αγορές γίνονται μέσα από το app της zen και μόνο από εκεί. Πατάς το link και σου ανοίγει την mobile έκδοση του site, όλα μέσα από το app της zen.

4. Ναι σε δολάρια, η zen έχει ισοτιμία καλύτερη και από την revolut όπως λένε ορισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, σου δίνουν και iban για έμβασμα αν θες ή apple pay για top up χωρίς να προσθέσεις κάρτα.

 

2. Έχω την 0.99 τον μήνα αλλά μέχρι στιγμής δεν με έχουν χρεώσει, μάλλον λόγο αρχής σου δίνουν δωρεάν 1-2 μήνες.

 

3. Οι αγορές γίνονται μέσα από το app της zen και μόνο από εκεί. Πατάς το link και σου ανοίγει την mobile έκδοση του site, όλα μέσα από το app της zen.

 

4. Ναι σε δολάρια, η zen έχει ισοτιμία καλύτερη και από την revolut όπως λένε ορισμένοι.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, θα προχωρήσω κι εγω με την zen και αν προκύψει κάτι θα επανέλθω. (αν το ήξερα νωρίτερα με τόσες αγορές που έχω κάνει από banggood στη καραντίνα θα είχα σίγουρα κέρδος!!!)

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης online αγορές με cashback μπορώ να κάνω απευθείας μόλις ολοκληρωσω την εγγραφή ή θα πρέπει να παραλάβω την φυσικη κάρτα;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης online αγορές με cashback μπορώ να κάνω απευθείας μόλις ολοκληρωσω την εγγραφή ή θα πρέπει να παραλάβω την φυσικη κάρτα;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βγάζεις 2 διαφορετικές, μια virtual και μια πλαστική με δωρεάν μεταφορικά. Οπότε μέχρι να έρθει η πλαστική έχεις την virtual, έχουν διαφορετικό αριθμό οι κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις 2 διαφορετικές, μια virtual και μια πλαστική με δωρεάν μεταφορικά. Οπότε μέχρι να έρθει η πλαστική έχεις την virtual, έχουν διαφορετικό αριθμό οι κάρτες.
Οκ!!! Οπότε αν κατάλαβα καλά... Μπαίνω στο apk της zen και 1)περναω μια δική μου κάρτα ώστε να μεταφέρω χρήματα στον λογαριασμό της zen, 2) βγάζω μια virtual (μέχρι να έρθει η φυσική κάρτα) 3) πάω στο λινκ του banggood πχ, ψωνίζω, 4) στην πληρωμή βάζω τον αριθμό της virtual κάρτας και στο τέλος θα έχω το cashback... Σωστά??!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ!!! Οπότε αν κατάλαβα καλά... Μπαίνω στο apk της zen και 1)περναω μια δική μου κάρτα ώστε να μεταφέρω χρήματα στον λογαριασμό της zen, 2) βγάζω μια virtual (μέχρι να έρθει η φυσική κάρτα) 3) πάω στο λινκ του banggood πχ, ψωνίζω, 4) στην πληρωμή βάζω τον αριθμό της virtual κάρτας και στο τέλος θα έχω το cashback... Σωστά??!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σωστά.

 

D19014-BF-7-AA3-4031-AFEA-CA04-D6033-FB4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά.

 

 

 

D19014-BF-7-AA3-4031-AFEA-CA04-D6033-FB4.jpg

Έκανα ακριβώς όπως είπες με την virtual και μου πέρασε κανονικά το cashback.. Το μόνο θέμα που είχα είναι ότι με πέταγε από το browser στο apk του banggood και αν συνέχιζα από εκεί δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου επέστρεφε τα χρήματα... Οπότε το διέγραψα το app και έκανα απ την αρχή τη συναλλαγή από το browser.. Εσύ το έχεις αφήσει το apk του banggood?? Ξέρεις αν δουλεύει έτσι ή δεν σου περνάει την επιστροφή;; (γιατί η αλήθεια είναι ότι το app βολεύει καλύτερα από το browser!!!)

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς όπως είπες με την virtual και μου πέρασε κανονικά το cashback.. Το μόνο θέμα που είχα είναι ότι με πέταγε από το browser στο apk του banggood και αν συνέχιζα από εκεί δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου επέστρεφε τα χρήματα... Οπότε το διέγραψα το app και έκανα απ την αρχή τη συναλλαγή από το browser.. Εσύ το έχεις αφήσει το apk του banggood?? Ξέρεις αν δουλεύει έτσι ή δεν σου περνάει την επιστροφή;; (γιατί η αλήθεια είναι ότι το app βολεύει καλύτερα από το browser!!!)

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είχα ποτέ το app. Από κάποιον άλλο είδα το τρικ και το κάνω και εγώ. Ψάχνω ότι θέλω από τον υπολογιστή τα περνάω στα αγαπημένα και μετά μέσα από το zen απλά τα προσθέτω στο καλάθι και μέσα σε 1 λεπτό αγοράζω αυτά που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ το app. Από κάποιον άλλο είδα το τρικ και το κάνω και εγώ. Ψάχνω ότι θέλω από τον υπολογιστή τα περνάω στα αγαπημένα και μετά μέσα από το zen απλά τα προσθέτω στο καλάθι και μέσα σε 1 λεπτό αγοράζω αυτά που θέλω.
Σωστός! Ευχαριστώ κ πάλι!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...