Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που λες στο Viber γίνεται με την anniversary σωστά;

 

Αυτό υπήρχε μόλις βγήκαν τα Windows 10 mobile για το μηνύματα κι αργότερα το έβαλαν και στην universal του Viber και στην anniversary για το skype preview

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ γενικά έγραψα. Όπως άλλωστε και εσύ, λέγοντας "υπάρχει καλύτερο πουθενά;". Φαντάζομαι δεν αναφερόσουν στα WP που υπάρχει μόνο ένα.

Μπορείς σε αυτό των WP να του "μιλήσεις" και να μετατρέψει την φωνή σε γραπτό;

Μην μου πεις αν σε ενδιαφέρει εσένα ή όχι ή αν το χρησιμοποιώ εγώ ή ο άλλος. Πες μου αν γίνεται.

Αν όχι, έχει δρόμο ακόμη να γίνει το καλύτερο ever και σε αυτόν τον τομέα.

Θα μπορούσε να μπει στα αλλά λειτουργικά, κυκλοφορώντας το δικό της. Ποιος το απαγόρευε; Για να μάθει περισσότερα το έκανε και μόνο γιαυτό. Και καλά έκανε.

Δεν είναι κακό λοιπόν το μοναδικό πληκτρολόγιο της, απλά δεν είναι το καλύτερο.

Μέχρι και στο iOS από ότι έμαθα, μπήκε το fleksy, ίσως και άλλα, δεν ασχολούμαι περισσότερο με το λειτουργικό.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Έχεις δίκαιο για το μικρόφωνο αλλα νομίζω είναι θέμα λειτουργικού και όχι πληκτρολογιου για αυτό δεν καταλαβαίνει και ελληνικά η Cortana, σίγουρα με το να αγοράσεις μια καλή εταιρία στα πληκτρολογια βελτιώνεσαι αλλα κανεις και αυτό που έκανε το Facebook έχεις έτοιμο app και κανεις τις αλλαγές που χρειάζεται.. Στα ελληνικά πάντως δεν υπάρχει άλλο αντίστοιχο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πσιδια που πήγε το equalizer από την εφαρμογή Music Groove;

 

Ρυθμίσεις, πρόσθετα, ισοσταθμιστής.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπήρχε μόλις βγήκαν τα Windows 10 mobile για το μηνύματα κι αργότερα το έβαλαν και στην universal του Viber και στην anniversary για το skype preview

 

 

 

Εννοείς να πατάς το μήνυμα και να ανοίγει η εφαρμογή να απαντήσεις.. Ε ναι προφανώς γίνεται αυτο απο την αρχή.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ και για τα ελληνικά και δεν μιλήσω για το άθλιο σε λεξικό Google keyboard, το οποίον μετά από τρία χρόνια συνεχούς χρήσης και προσθήκης λέξεων, κατάφερα να το φέρω σε ένα ανεκτό επίπεδο.

Το πληκτρολόγιο των WP είναι "μωρό" ακόμη σε σχέση με άλλα πληκτρολόγια. Αυτό από μόνο του το κάνει πάρα πολύ καλό, γιατί σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, κάλυψε πολύ δρόμο. Έχει και άλλο όμως, ακόμη και σε λεξικό ή στον τρόπο που μαθαίνει από σένα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λιγο εκεί που έπαιζα fruit ninja μέσα απ' την εφαρμογή Xbox, έρχεται ενα μήνυμα απ' το Viber απο πάνω και σταματάει το παιχνίδι και μου ανοίγει ενα λευκό πλαίσιο για να απαντήσω. Απαντάω και συνεχίζω το παιχνίδι.

Μόλις τελείωσα το παιχνίδι μπαίνω στο Viber και βλέπω στα μηνύματα μόνο το εισερχόμενο. Αυτο που έστειλα εγώ δεν υπήρχε!!! :worry: Ειναι νορμάλ αυτο ή έχει το Viber πρόβλημα; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση που βέβαια δε ξέρω αν πρέπει να τη κάνω εδώ, οπότε μη βαράτε. Έχω κάποιες εφαρμογές (και διάφορα άλλα όπως φωτογραφίες κ.λπ.) περασμένες στην SD κάρτα. Επειδή είναι class 6 θέλω να αλλάξω κάρτα και να βάλω 10άρα. Τι κάνω ακριβώς με τις αποθηκευμένες στην παλιά SD εφαρμογές για να τις περάσω στη νέα;
Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση που βέβαια δε ξέρω αν πρέπει να τη κάνω εδώ, οπότε μη βαράτε. Έχω κάποιες εφαρμογές (και διάφορα άλλα όπως φωτογραφίες κ.λπ.) περασμένες στην SD κάρτα. Επειδή είναι class 6 θέλω να αλλάξω κάρτα και να βάλω 10άρα. Τι κάνω ακριβώς με τις αποθηκευμένες στην παλιά SD εφαρμογές για να τις περάσω στη νέα;

 

Για τέτοιες απορίες απευθυνόμαστε στο θέμα της συσκευής. :)

Ο μόνος τρόπος να κρατήσεις τις εφαρμογές σου, είναι να τις περάσεις στη συσκευή πρώτα, και μετά στην καινούρια κάρτα. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος δυστυχώς από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ινδος που μας εχει πρηξει με τα απανωτα updates την κορταζο στα ελληνικα θα την κανει?>

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Το πρόλαβα. Ειναι κατι ιδιαίτερο;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η απευθείας κοινοποίηση στο fb beta!

Δε θελω τιποτ άλλο πλέον.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η απευθείας κοινοποίηση στο fb beta!

Δε θελω τιποτ άλλο πλέον.

 

να σε ρωτήσω μήπως έχεις συγχρονίσει το Facebook με το κινητό; αν ναι σου βγάζει γενέθλιες από το Facebook στο ημερολόγιο του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Απ' την ίδια την εφαρμογή έκανε κοινοποίηση στο beta. Εκτος αυτής κάνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απ' την ίδια την εφαρμογή έκανε κοινοποίηση στο beta. Εκτος αυτής κάνει;

 

ναι πατας πάνω στην φωτογραφία να κάνει κοινοποίηση και τώρα ποια σου βγάζει και επιλογή για Facebook beta

Link to comment
Share on other sites

ναι πατας πάνω στην φωτογραφία να κάνει κοινοποίηση και τώρα ποια σου βγάζει και επιλογή για Facebook beta

Τωρα εχω τη παλιά. Σε λιγο θα τη περάσω και θα αφαιρέσω τη παλιά!

Πάντως καλή η Commander αλλά ειναι μόνο σε landscape mode! :(

Την κρατάω πάντως μαζί με την εφαρμογή "αρχεία".

 

Edit: Απο τη φωτογραφία κάνει σε beta κοινοποιηση, από 6tag ομως όχι! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβάσει το flickr central και δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή, βάζω το yahoo mail και κολλάει..το ίδιο και στους λογαριασμούς, δεν με αφήνει να προσθέσω το yahoo και βγάζει σφάλμα. Απο το pc που εχω επίσης 10αρια μπαίνει κανονικά.. γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβάσει το flickr central και δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή, βάζω το yahoo mail και κολλάει..το ίδιο και στους λογαριασμούς, δεν με αφήνει να προσθέσω το yahoo και βγάζει σφάλμα. Απο το pc που εχω επίσης 10αρια μπαίνει κανονικά.. γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

το flickr central δεν λειτουργεί εδω και μηνες.δεν σε αφηνει να κανεις καν login.

Link to comment
Share on other sites

το flickr central δεν λειτουργεί εδω και μηνες.δεν σε αφηνει να κανεις καν login.

 

α τόσο καλά.. δηλαδή πρέπει με το καλώδιο να περάσω τη φωτογραφία στο pc, μετα να μπω στο flickr απο τον υπολογιστή και να την κάνω upload; δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική στο store;

Link to comment
Share on other sites

α τόσο καλά.. δηλαδή πρέπει με το καλώδιο να περάσω τη φωτογραφία στο pc, μετα να μπω στο flickr απο τον υπολογιστή και να την κάνω upload; δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική στο store;

 

αποτι ξερω οχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω ένα πρόβλημα,στην προ τελευταία ενημέρωση του Facebook beta μας δώσαν της επιλογή να συγχρονίσουμε το Facebook με το κινητό (ημερολόγιο,γενέθλιες κτλ.) το έχω κάνει όμως στο ημερολόγιο δεν μου βγάζει κάτι. μόνο στις επαφές μου έβγαλε και τους φίλους από το Facebook.

Link to comment
Share on other sites

α τόσο καλά.. δηλαδή πρέπει με το καλώδιο να περάσω τη φωτογραφία στο pc, μετα να μπω στο flickr απο τον υπολογιστή και να την κάνω upload; δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική στο store;

 

 

 

Εμενα λειτουργεί κανονικά το flickr central το χρησιμοποιώ συνεχώς. Δεν έχει σταματήσει να δουλεύει. Κάνω login κανονικά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω τη παλιά. Σε λιγο θα τη περάσω και θα αφαιρέσω τη παλιά!

Πάντως καλή η Commander αλλά ειναι μόνο σε landscape mode! :(

Την κρατάω πάντως μαζί με την εφαρμογή "αρχεία".

 

Edit: Απο τη φωτογραφία κάνει σε beta κοινοποιηση, από 6tag ομως όχι! :(

Να κατεβάσεις την original εφαρμογή του instagram η οποία σου δίνει αυτή την δυνατότητα και είναι μία από τις καλύτερες εφαρμογές που υπάρχει στο store των windows phone.

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω μήπως έχεις συγχρονίσει το Facebook με το κινητό; αν ναι σου βγάζει γενέθλιες από το Facebook στο ημερολόγιο του κινητού;

 

 

 

Δε μου βγάζει εχεις δικιο..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λειτουργεί κανονικά το flickr central το χρησιμοποιώ συνεχώς. Δεν έχει σταματήσει να δουλεύει. Κάνω login κανονικά.

 

Και εμένα λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...