Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι στο δικό μου 550 με το build της υπογραφής μου και το τελευταίο update του fb εγκατεστημένο στο τηλέφωνο έκανε σήμερα 29'' αλλά ευτυχώς άνοιξε.:O

Redmi A3 & mi band 8 Active 🥸

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέραν της (απαράδεκτης) καθυστέρησης, σε πετάει και έξω όπως ανέφεραν άλλα μέλη?

 

εννοείται.

Κυρίως όμως όταν το σκρολάρω για πολύ ώρα ή πάω να ανοίξω κανένα λινκ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καθόλου λογικό, αλλά επειδή σε εσένα κάνει 20-30'' σημαίνει ότι το κάνει σε όλους; Σε εμένα κάνει 8-10''

 

εγραψα πότε κάνει 5 δευτερα και πότε 20.

Και επίσης όταν τα λέμε οι μισοί σχεδόν δεν είναι σε "εμένα".

Καλή εφαρμογή,αλλά απαράδεκτη σε χρόνους.Αυτή είναι η αλήθεια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν τα προβλήματα που έχετε αφορούν τα διάφανα πλακάκια και το γεγονός ότι μια εφαρμογή ανοίγει σε 8 και όχι σε 2 δευτερόλεπτα, τότε μια χαρά τα πάει η MS... Παιδιά, καλό θα είναι να μπορούμε να αξιολογούμε τι είναι σοβαρό και τραγικό πρόβλημα που να χρήζει δικαιολογημένου "κραξίματος" και τι όχι, μη ψάχνουμε απλά κάτι να βρούμε μόνο και μόνο για να κάνουμε γκρίνια. Είναι δυνατόν να είναι "τραγικό" πρόβλημα το μη διάφανο πλακάκι; Πρόβλημα είναι να κάνει force close ας πούμε μία εφαρμογή, όπως κάνει για παράδειγμα και σε εμένα το Facebook, όχι το γεγονός ότι πρέπει να περιμένω λίγο παραπάνω για να ανοίξει τη πρώτη φορά, τα likes μου εκεί θα είναι, δε φεύγουν... Υπάρχει σαφής βελτίωση σε όλα τα επίπεδα και η λογική λέει ότι η βελτίωση αυτή θα έχει και συνέχεια.

 

οσο παράξενο και να σου φαίνεται για μένα που αφαιρετικε το διάφανο πλακάκι είναι ένα βήμα πίσω γιατί νομίζω ότι νέο UI του Windows 10 βασίζεται στα διάφανα πλακάκια.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με φτάνει που πάει γρήγορα και φαίνεται τώρα πριν πόσα λεπτά ήταν η επαφή μεσα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

στην επίσημη λοιπόν αν έχεις κλείσει το fb από το multitasking και πας να το ανοίξεις πάλι,κάνει 20-30 δευτερόλεπτα.

Λογικότατο ε;:mad:

 

Δεν ειπα ότι δεν υπαρχουν προβλήματα,

Διαβασε τι γραφω.

Δεν χρησιμοποιουσα την εφαρμογή αλλα την κατεβασα από περιεργεια να δω πως δουλευει.

Στο 640 με εκδοση λογισμικού 10.0.14393.187 και την εφαρμογή περασμενη στην καρτα μνημης εχουμε.

Αμα ανοιγει από το μηδεν θελει 6-8 sec.

Αμα υπαρχει στο παρασκηνιο ανοιγει ακαριαια.

Κατι τελευταιο η διαφορα να ανοιγουμε το facebook από τον edge ποια είναι?

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα ότι δεν υπαρχουν προβλήματα,

 

Αμα ανοιγει από το μηδεν θελει 6-8 sec.

Αμα υπαρχει στο παρασκηνιο ανοιγει ακαριαια.

 

δεν γίνεται αυτό που λες.

σε 3 640 και ένα xl κανουν τον χρόνο που γραφω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στο παρασκήνιο να είναι εμένα θέλει 10'' τουλάχιστον. Αν ανοίξει φυσικά.

Redmi A3 & mi band 8 Active 🥸

Link to comment
Share on other sites

Συνδέοντας το τηλέφωνο με το PC εγώ βλέπω να ανοίγει ένα process με το όνομα winuapentry.exe κάθε φορά που ανοίγω μια από τις τρεις εφαρμογές (facebook, Instagram, messenger). Πιθανόν είναι οι βιβλιοθήκες του facebook που χρειάζεται για να λειτουργήσει η εφαρμογή που έχουν φτιάξει για IOS στα windows.

 

http://prnt.sc/ci9kvh

 

Αυτό πιάνει μεγάλο χώρο (ειδικά όταν ανοίγεις facebook) και εκεί είναι και η καθυστέρηση του μπες βγες. Σε 950 δεν θα την παρακολουθήσει κάποιος αλλά στο 640 - 535 κτλ ειδικά αν έχεις και άλλα πράγματα ανοιχτά τρώει χρόνο να τα ξαναπεράσει στην περιορισμένη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται αυτό που λες.

σε 3 640 και ένα xl κανουν τον χρόνο που γραφω.

 

Ο χρονος που κανει να ανοιξει σε μενα είναι αυτος που σου λεω.

Μηπως να δεις τι φταιει στα δικα σου τηλεφωνα.

Όπως εγραψα δεν ειχα ποτε την εφαρμογή εδώ και 10 μηνες που εχω το τηλ.(όταν εκανα επαναφορά δεν την αφηνα να κατεβει) αν αυτό παιζει καποιο ρολο.

Η εκδοση της εφαρμογης είναι η 61.556.55225.0

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

εννοείται.

Κυρίως όμως όταν το σκρολάρω για πολύ ώρα ή πάω να ανοίξω κανένα λινκ.

+1 και απο εμενα

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν φταίει.

όλες με hard reset πρόσφατο,χωρίς επαναφορές κλπ και την εφαρμογή στην εσωτερική μνήμη.

Έχουμε μάθει να λέμε ότι φταίνε οι συσκευές,επειδή δεν υπάρχει μια εφαρμογή της προκοπής.έλεος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν φταίει.

όλες με hard reset πρόσφατο,χωρίς επαναφορές κλπ και την εφαρμογή στην εσωτερική μνήμη.

Έχουμε μάθει να λέμε ότι φταίνε οι συσκευές,επειδή δεν υπάρχει μια εφαρμογή της προκοπής.έλεος.

Στο δικο μου η εφαρμογή δουλευει σωστα παντως και ας είναι περασμενη σε μια φθηνη καρτα των 4αρων ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου η εφαρμογή δουλευει σωστα παντως και ας είναι περασμενη σε μια φθηνη καρτα των 4αρων ευρω.

Σε τι τηλέφωνο; Εννοείς η Universal εφαρμογή έτσι;

Redmi A3 & mi band 8 Active 🥸

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν φταίει.

όλες με hard reset πρόσφατο,χωρίς επαναφορές κλπ και την εφαρμογή στην εσωτερική μνήμη.

Έχουμε μάθει να λέμε ότι φταίνε οι συσκευές,επειδή δεν υπάρχει μια εφαρμογή της προκοπής.έλεος.

 

Στο δικο μου η εφαρμογή δουλευει σωστα παντως και ας είναι περασμενη σε μια φθηνη καρτα των 4αρων ευρω.

 

Και στο δικό μου θέλει 5-10 δευτερόλεπτα να ανοίξει κι αν είναι στο παρασκήνιο ανοίγει ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τηλέφωνο; Εννοείς η Universal εφαρμογή έτσι;

 

Το γραφω ποιο πανω.

Τηλ. 640 3g δικαρτο.

Εφαρμογή 61.556.55225,0

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στο δικό μου θέλει 5-10 δευτερόλεπτα να ανοίξει κι αν είναι στο παρασκήνιο ανοίγει ακαριαία.

 

Πεστα γιατι δεν με πιστευουν.

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα χρόνου στο 535 ανοίγει στα 12 δευτερόλεπτα. Resuming κάνει μεν ακαριαία αλλά αν πχ πας σε 2- 3 άλλες εφαρμογές και ξαναγυρίσεις μετά να ανοίξεις το facebook υπάρχει περίπτωση να μην την ανοίξει ακαριαία και να την ξαναφορτώσει από την αρχή επειδή την πέταξε από την μνήμη. Και αυτό λόγω μεγάλου μεγέθους της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχουμε ως πρόβλημα τα δευτερόλεπτα που κάνει μια εφαρμογή να ανοίξει το διάφανο ή μη διάφανο πλακάκι. Εμένα το πρόβλημα μου μου είναι η εφαρμογές γενικά και συγκεκριμένα η έλλειψη εφαρμογών εμενα μου αρέσει χιλιάδες φορές περισσότερο το ui στα Windows από ότι στα android και είναι το μόνο που με κρατάει και ας λένε ότι είναι κακογραμμένο. Μου αρέσει που το κινητό μου είναι κάτι διαφορετικό από άλλη μια κακή κοπια του iPhone η δεν συνοδεύεται από κάποιο κινέζικο όνομα που βρέθηκα σε κάποιο αρχαίο Κατανά με την δύναμη του δράκου στην μακρινή Κίνα. Αλλα χρειάζομαι εφαρμογές εφαρμογές που υπάρχουν στα γειτονικα λειτουργικά αλλα κανεις δεν κάνει τον κόπο να τα γράψει για εμάς. Πως πρέπει να κινηθούμε? Με υπομονή ή με κάποιο κινητό ασιατικής σκέψης γιατί android και Ευρώπη δεν βλέπω κάποια κατασκευή.

 

Sent from mTalk

Edited by mixos_trophy
Link to comment
Share on other sites

Το γραφω ποιο πανω.

Τηλ. 640 3g δικαρτο.

Εφαρμογή 61.556.55225,0

 

Τώρα είναι στην 63.

Ή δεν έχεις κάνει τις τελευταίες ενημερώσεις ή έχεις την beta (αύτη είναι στην 61.)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε 6 δευτερόλεπτα σε 640xl θα ανοίξει μόνο αν έχεις βγει με το home button.

αν το έχεις κλείσει εντελώς,θέλει κοντά μισό λεπτό.

Το γράφω με απόλυτη σιγουριά.

Επειδή έχω το 640xl όταν βγω με home button μετά ανοίγει αμέσως.Όταν κλείσω την εφαρμογή εντελώς,ώστε να μην υπάρχει στο παρασκήνιο, θέλει το πολύ 6 δευτερόλεπτα..Να πω πώς πριν από μια βδομάδα έκανα hard reset και χθες πέρασα την τελευταία preview σε fast ring.Επίσης την εφαρμογή (Facebook)την εχω εγκαταστήσει στην μνήμη του τηλεφώνου,το οποίο έχει ελεύθερο χώρο περίπου 2,5gb,αφού εχω βάλει πολλά πράγματα στην sd..Αυτά από εμένα..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το 640xl όταν βγω με home button μετά ανοίγει αμέσως.Όταν κλείσω την εφαρμογή εντελώς,ώστε να μην υπάρχει στο παρασκήνιο, θέλει το πολύ 6 δευτερόλεπτα..Να πω πώς πριν από μια βδομάδα έκανα hard reset και χθες πέρασα την τελευταία preview σε fast ring.Επίσης την εφαρμογή (Facebook)την εχω εγκαταστήσει στην μνήμη του τηλεφώνου,το οποίο έχει ελεύθερο χώρο περίπου 2,5gb,αφού εχω βάλει πολλά πράγματα στην sd..Αυτά από εμένα..

τα ίδιο και εγώ με την μόνη διαφορά να βρίσκεται όταν την κλείνω από το παρασκήνιο.

Εκεί αργεί πολύ.20 δευτερόλεπτα για πλάκα,χωρίς να τρέχουν και άλλες εφαρμογές μάλιστα.

Hard reset έκανα προχθές.:)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και οι προσβλητικοί χαρακτηρισμοί δεν έχουν λόγω ύπαρξης στο φόρουμ και το ξέρετε πολύ καλά.

 

 

Chryssostomos & st1313

Διαγράφηκαν τα μηνύματα σας. Την επόμενη φορά θα υπάρξουν κυρώσεις από την Ο.Δ. και στους δύο.

 

 

End of story, συνεχίζουμε στο θέμα μας.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

τα ίδιο και εγώ με την μόνη διαφορά να βρίσκεται όταν την κλείνω από το παρασκήνιο.

Εκεί αργεί πολύ.20 δευτερόλεπτα για πλάκα,χωρίς να τρέχουν και άλλες εφαρμογές μάλιστα.

Hard reset έκανα προχθές.:)

Μου κάνει εντύπωση εγώ το δοκιμάζω χωρίς άλλες εφαρμογές στο παρασκήνιο (ούτε η ίδια εννοείται) και πάντα κάνει το πολύ 5 με 6 δευτερόλεπτα,τι να πω είμαι τυχερός

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...