Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oh well..

 

εεεφαγαα το stooore να τ'αναζητάααωωωω

σκίζω τα βουνάααα καιαι παντού ρωτάααωωωω

 

Μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή όπως το "ηλεκτρονική γραμματεία" για να βλέπουμε καμιά βαθμολογία μαθήματος στο πανεπιστήμιο;

Είναι η μοναδική πλέον εφαρμογή που μου απομένει για να μη λοξοκοιτάω το φθηνό ZTE ανδροειδές μου. :rolleyes:

 

(όκ, ίσως και κάποια εφαρμογή για να βλέπω μέσω OBD2 τί κάνει τ'αμάξι αλλά δεν με καίει καθόλου αυτό τώρα)

 

XAXAXA..ωραιος ο παιχτηςςςςςςς:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oh well..

 

εεεφαγαα το stooore να τ'αναζητάααωωωω

σκίζω τα βουνάααα καιαι παντού ρωτάααωωωω

 

Μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή όπως το "ηλεκτρονική γραμματεία" για να βλέπουμε καμιά βαθμολογία μαθήματος στο πανεπιστήμιο;

Είναι η μοναδική πλέον εφαρμογή που μου απομένει για να μη λοξοκοιτάω το φθηνό ZTE ανδροειδές μου. :rolleyes:

 

(όκ, ίσως και κάποια εφαρμογή για να βλέπω μέσω OBD2 τί κάνει τ'αμάξι αλλά δεν με καίει καθόλου αυτό τώρα)

 

To τραγουδάκι έμπνευση!

 

Γράψε στο store OBD2 και θα σου βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με το τελευταίο update, το runtastic ξεμπλόκαρε.

Update της εφαρμογής εννοείς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update, το runtastic ξεμπλόκαρε.

 

Και μπλόκαρε το Microsoft Band app και το Μicrosoft Heaith app (και του τηλ. αλλά και του υπολογιστή) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ με την συσκευή μου Band 2 και να την καθιστά προς το παρόν άχρηστη αν δεν διορθωθεί. Googlάρωντας παρατήρησα ότι γενικότερα υπάρχει πρόβλημα με την συνδεσιμότητα αυτών των εφαρμογών από το καλοκαίρι σε αρκετούς χρήστες σε διάφορες χώρες. Σε κάποιους διορθώθηκε και σε άλλους όχι. Όσον αφορά το Band 2 που έχω, δούλευε μια χαρά μέχρι και χθες που το φόρεσα και από σήμερα δεν συνδέεται. Διαβάζοντας στην κοινότητα της Microsoft το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν από καιρό αρκετοί χρήστες.

 

Microsoft Band App on Windows 10 Mobile stopped Syncing data

 

https://answers.microsoft.com/en-us/band/forum/msband-band_app?tab=Threads

https://answers.microsoft.com/en-us/band/forum?tab=Threads

https://answers.microsoft.com/en-us/band/forum/msband?tab=Threads

 

Αν έχει κάποιος συμφορουμίτης το Band 2 στην κατοχή του ας ενημερώσει αν αντιμετωπίζει και αυτός πρόβλημα συνδεσιμότητας και συγχρονισμού.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Update της εφαρμογής εννοείς;

Όχι. Η εφαρμογή δεν πρόκειται να δει άλλη ενημέρωση. Το λειτουργικό εννοούσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μπλόκαρε το Microsoft Band app και το Μicrosoft Heaith app (και του τηλ. αλλά και του υπολογιστή) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ με την συσκευή μου Band 2 και να την καθιστά προς το παρόν άχρηστη αν δεν διορθωθεί. Googlάρωντας παρατήρησα ότι γενικότερα υπάρχει πρόβλημα με την συνδεσιμότητα αυτών των εφαρμογών από το καλοκαίρι σε αρκετούς χρήστες σε διάφορες χώρες. Σε κάποιους διορθώθηκε και σε άλλους όχι. Όσον αφορά το Band 2 που έχω, δούλευε μια χαρά μέχρι και χθες που το φόρεσα και από σήμερα δεν συνδέεται. Διαβάζοντας στην κοινότητα της Microsoft το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν από καιρό αρκετοί χρήστες.

 

Microsoft Band App on Windows 10 Mobile stopped Syncing data

 

https://answers.microsoft.com/en-us/band/forum/msband-band_app?tab=Threads

https://answers.microsoft.com/en-us/band/forum?tab=Threads

https://answers.microsoft.com/en-us/band/forum/msband?tab=Threads

 

Αν έχει κάποιος συμφορουμίτης το Band 2 στην κατοχή του ας ενημερώσει αν αντιμετωπίζει και αυτός πρόβλημα συνδεσιμότητας και συγχρονισμού.

Ό,τι να 'ναι. Και η κατρακύλα συνεχίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Έχει το store κάποια θέματα; Πριν λίγο δεν έδειχνε όλες τις πρόσφατες δραστηριότητες, ενώ όταν βγήκα και μπήκα πάλι τις εμφάνισε.

Τώρα με τη τρίτη φορά μπήκα στο store. Δύο φορές με πέταξε!!! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει το store κάποια θέματα; Πριν λίγο δεν έδειχνε όλες τις πρόσφατες δραστηριότητες, ενώ όταν βγήκα και μπήκα πάλι τις εμφάνισε.

Τώρα με τη τρίτη φορά μπήκα στο store. Δύο φορές με πέταξε!!! :worry:

 

Αναβαθμίζεται για την έλευση της Fall Creative Update αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζεται για την έλευση της Fall Creative Update αυριο.

Δεν μου ήρθε κάποια αναβάθμιση προς το παρόν. Κάποιος είπε ότι λέγεται Microsoft Store τώρα. Αληθεύει;

Η Fall πότε έρχεται;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ήρθε κάποια αναβάθμιση προς το παρόν. Κάποιος είπε ότι λέγεται Microsoft Store τώρα. Αληθεύει;

Η Fall πότε έρχεται;

 

Το Fall Update αύριο 17/10 για το desktop.

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό εννοούσα. Desktop/Laptop δεν έχω! ;)

 

Για τα κινητά κλασικά θα έρθει όπως πάντα αργότερα. Άλλοι λένε τέλος του μήνα, άλλοι σε ένα μήνα+ (το πιθανότερο)

αφού δοθεί στα pc, άλλωστε ακόμα εκεί δίνονται betas.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουμε οτι η εφαρμογή του FB ειναι όχι τόσο αξιόπιστη .Προσπαθώντας να δημιουργήσω μια εκδήλωση με το 640 πταν πάω να την κανω δημοσία απο ιδιωτική η εφαρμογή κρασσαρει και με πετάει έξω.Ειναι γενικό θεμα αυτο η με το ταπεινό 640 προκύπτει; Θα το κοιτάξω κ στο 650 της γυναίκας μου.Κάποιος με 950 να πει πως συμπεριφέρεται ηεφαρμογή εκει;
Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουμε οτι η εφαρμογή του FB ειναι όχι τόσο αξιόπιστη .Προσπαθώντας να δημιουργήσω μια εκδήλωση με το 640 πταν πάω να την κανω δημοσία απο ιδιωτική η εφαρμογή κρασσαρει και με πετάει έξω.Ειναι γενικό θεμα αυτο η με το ταπεινό 640 προκύπτει; Θα το κοιτάξω κ στο 650 της γυναίκας μου.Κάποιος με 950 να πει πως συμπεριφέρεται ηεφαρμογή εκει;

Δεν έχω δημιουργήσει ποτέ εκδήλωση στο fb και γενικώς. Οπότε δεν ξέρω. Πάντως όταν έρχονται γενέθλια και θέλω να γράψω μέσα στο πλαίσιο τις ευχές, κολλάει και δεν μου βγάζει το πληκτρολόγιο με τη πρώτη.

Όταν το βγάλει όμως και πάω να πατήσω τις έτοιμες λέξεις από πάνω, μου τις βγάζει με διπλά γράμματα. Πχ χχρόνια ππολλά κλπ... Ανάλογα το αρχικό γράμμα που πάτησα. Πάντα όμως...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουμε οτι η εφαρμογή του FB ειναι όχι τόσο αξιόπιστη .Προσπαθώντας να δημιουργήσω μια εκδήλωση με το 640 πταν πάω να την κανω δημοσία απο ιδιωτική η εφαρμογή κρασσαρει και με πετάει έξω.Ειναι γενικό θεμα αυτο η με το ταπεινό 640 προκύπτει; Θα το κοιτάξω κ στο 650 της γυναίκας μου.Κάποιος με 950 να πει πως συμπεριφέρεται ηεφαρμογή εκει;

 

Ή κάποιος με hp.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δημιουργήσει ποτέ εκδήλωση στο fb και γενικώς. Οπότε δεν ξέρω. Πάντως όταν έρχονται γενέθλια και θέλω να γράψω μέσα στο πλαίσιο τις ευχές, κολλάει και δεν μου βγάζει το πληκτρολόγιο με τη πρώτη.

Όταν το βγάλει όμως και πάω να πατήσω τις έτοιμες λέξεις από πάνω, μου τις βγάζει με διπλά γράμματα. Πχ χχρόνια ππολλά κλπ... Ανάλογα το αρχικό γράμμα που πάτησα. Πάντα όμως...

Οτι ναναι..εμενα δεν κολλάει ποτε στα γενεθλια το πληκτρολόγιο αλλα όντως απο το λεξικό μου βγάζει όχι διπλα γράμματα αλλα δίπλες λέξεις .

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή κάποιος με hp.....

Χαχα!!! Αυτά ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουμε οτι η εφαρμογή του FB ειναι όχι τόσο αξιόπιστη .Προσπαθώντας να δημιουργήσω μια εκδήλωση με το 640 πταν πάω να την κανω δημοσία απο ιδιωτική η εφαρμογή κρασσαρει και με πετάει έξω.Ειναι γενικό θεμα αυτο η με το ταπεινό 640 προκύπτει; Θα το κοιτάξω κ στο 650 της γυναίκας μου.Κάποιος με 950 να πει πως συμπεριφέρεται ηεφαρμογή εκει;

 

Να σημειώσω -σε λίγο άσχετο τόνο- πως η παλιά εφαρμογή του fb ξεκίνησε να έχει εμφανίζει θέματα συγχρονισμού με τις επαφές (βλπ φωτογραφίες, statuses, νέα κλπ)

και εμφανίζει σφάλμα "δεν ήταν δυνατός ο συγχρονισμός δικέ μου.. άλλαξε σε Android για! " *.

 

Στον αντίποδα, μέσα στην εφαρμογή των επαφών, στην καρτέλα "What's new" τα πάντα ρολλλάρουν περίφημα.

 

 

 

Προφανώς δε με προτείνει να αλλάξω σε Android.. ακόμη :X

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορά το HP το Facebook σε ότι έχω δοκιμάσει να κάνω μέχρι τώρα (ποσταρίσματα, να δώ βίντεο, να ανεβάσω φωτογραφίες και βίντεο, να επισυνάψω άτομα και μέρη) λειτουργεί πολύ ομαλά και γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Σε σχέση με το 650 π.χ. που όταν ανέβαζα καμιά φωτογραφία ή βίντεο, κολλούσε και με πετούσε έξω καμιά φορά αλλά με την δεύτερη δούλευε κανονικά. Στο HP κανένα πρόβλημα προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω -σε λίγο άσχετο τόνο- πως η παλιά εφαρμογή του fb ξεκίνησε να έχει εμφανίζει θέματα συγχρονισμού με τις επαφές (βλπ φωτογραφίες, statuses, νέα κλπ)

και εμφανίζει σφάλμα "δεν ήταν δυνατός ο συγχρονισμός δικέ μου.. άλλαξε σε Android για! " *.

 

Στον αντίποδα, μέσα στην εφαρμογή των επαφών, στην καρτέλα "What's new" τα πάντα ρολλλάρουν περίφημα.

 

 

 

Προφανώς δε με προτείνει να αλλάξω σε Android.. ακόμη :X

Tην εχω και εγω την παλιά εφαρμογή,είναι τελείως outdated πια.Λογικο...κανεις δεν ασχολείται με αυτή εδώ κ χρόνια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εχεις λιγο χρόνο φιλε Airness προσπάθησε να κανεις ενα ιβεντ δημόσιο,μην το κανεις μεχρι τέλους απλά να μου πεις αν σε πετάει έξω.Δεν θα σου πάρει πανω απο 30"... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις λιγο χρόνο φιλε Airness προσπάθησε να κανεις ενα ιβεντ δημόσιο,μην το κανεις μεχρι τέλους απλά να μου πεις αν σε πετάει έξω.Δεν θα σου πάρει πανω απο 30"... ;)

Μόλις το δοκίμασα. Οχι μέχρι τέλους, όπως είπες, αλλά κανένα πρόβλημα. Ολα νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ,αρα είναι θεμα της μικρής μνήμης του 640 κ των παραλογων απαιτήσεων της εφαρμογής.Ζηλεύω το κινητό σου το δηλώνω :)
Link to comment
Share on other sites

Το παλιό Facebook πως το φέρατε στα 10άρια; Εγώ ούτε στο 830 δεν μπόρεσα να το επαναφέρω, παρ' όλο που είχε τα 8.1!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για την εφαρμογή των χαρτών!

...και Skype λίγο πριν!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

:!: Παιδιά κάποιος που να δουλεύει την εφαρμογή Microsoft Band για να μετράει βήματα κτλ (χωρίς απαραίτητα να διαθέτει και το Band 1 ή 2), αφού η εφαρμογή δουλεύει και με σκέτο το τηλέφωνο και στις 3 πλατφόρμες, ή και κάποιος που θέλει να την κατεβάσει (είτε την mobile, είτε του PC) για να την δοκιμάσει με την συσκευή του, ας μου λύσει τις παρακάτω δυο απορίες:

 

1ον) Όταν ανοίγει η εφαρμογή και βάζει τα στοιχεία του, καταφέρνει να κάνει login με τον λογαριασμό του Microsoft ή όχι?

και...

2ον) Αν τυχόν καταφέρει και κάνει login, μετά συγχρονίζει η εφαρμογή προηγούμενα αποθηκευμένα δεδομένα που υπάρχουν με τον λογαριασμό του στους σέρβερ της microsoft ή έχουν χαθεί όλα?

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/microsoft-band/9wzdncrfjbcx?SilentAuth=1&wa=wsignin1.0&rtc=1

 

https://www.microsoft.com/microsoft-band/en-us/microsoft-health

 

http://dashboard.microsofthealth.com/

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...