Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα προβληματα έως τώρα του νέου Messenger είναι, 1) η μη εμφάνιση των μηνυμάτων αν η εφαρμογή ανοίξει από το κέντρο ειδοποιήσεων - φαίνονται αν βγω στη λίστα με τα εισερχόμενα όπου γίνεται ανανέωση ή απαντήσω κατευθείαν στη συνομιλία (ακόμα και αν δεν φαίνεται η απάντηση), 2) μερικές φορες το λεξικό δεν λειτουργεί όπως επίσης και το πληκτρολόγιο κάποιες φορες δεν εμφανίζεται αν αλλάξω σε gif/emoji και προσπαθήσω να το επαναφέρω μέσω του πλήκτρου της εφαρμογής

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο Καιρός μου βγάζει τοποθεσία το Μάλι της Αφρικής!! Εννοείται έχω τσεκάρει εύρεση της τοποθεσίας μου!! Τι κάνουν εκεί στη ΜΣ;;;;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο Καιρός μου βγάζει τοποθεσία το Μάλι της Αφρικής!! Εννοείται έχω τσεκάρει εύρεση της τοποθεσίας μου!! Τι κάνουν εκεί στη ΜΣ;;;;

 

Sent from mTalk

Σε στέλνουν διακοπές μάλλον.

Τόσο μπροστά.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Σε στέλνουν διακοπές μάλλον.

 

Τόσο μπροστά.

 

Ναι ρε φίλε!! Το πρόβλημα είναι πως έχει σταματήσει να λειτουργεί και το live tile... Το ίδιο και οι Μικροεφαρμογές. Πλέον ΔΕΝ λειτουργούν..

 

 

 

Ένα πράγμα μπορώ να συμπεράνω: ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΔΥΟ ΠΙΣΩ..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε!! Το πρόβλημα είναι πως έχει σταματήσει να λειτουργεί και το live tile... Το ίδιο και οι Μικροεφαρμογές. Πλέον ΔΕΝ λειτουργούν..

 

 

 

 

 

 

 

Ένα πράγμα μπορώ να συμπεράνω: ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΔΥΟ ΠΙΣΩ..

 

 

 

Sent from mTalk

 

Εμενα μου δείχνει κανονικά την περιοχή στο Live tile.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε!! Το πρόβλημα είναι πως έχει σταματήσει να λειτουργεί και το live tile... Το ίδιο και οι Μικροεφαρμογές. Πλέον ΔΕΝ λειτουργούν..

 

 

 

Ένα πράγμα μπορώ να συμπεράνω: ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΔΥΟ ΠΙΣΩ..

 

Sent from mTalk

Κανε κανα reboot η soft reset ισως λυθει ετσι.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε με νέο UI το Spotify!

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, είναι γενικό το θέμα. Να πάνε να γ€%*θουν και τα reboot και τα hard-reset. Αν είναι να έχουμε συνέχεια τέτοια χαζά θέματα, στις 5 καλές native εφαρμογές που έχει, δεν υπάρχει λόγος πλέον.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, είναι γενικό το θέμα. Να πάνε να γ€%*θουν και τα reboot και τα hard-reset. Αν είναι να έχουμε συνέχεια τέτοια χαζά θέματα, στις 5 καλές native εφαρμογές που έχει, δεν υπάρχει λόγος πλέον.

 

 

 

Sent from mTalk

 

Καταλαβαίνω την οργή σου.

 

Και εγώ έχω θέμα με την εφαρμογή της συλλογής φωτογραφιών που αργεί να αποθηκεύσει ή να εμφανίσει τις φωτο κτλ.

 

Πάντως ένα soft reset ίσως βοηθήσει ή μια εγκατάσταση ξανά γιατί και σε μένα μια χαρά δουλεύουν όλα.

 

Μακάρι το anniversary update να κάνει την έκπληξη γιατί κουράζουν τα πολλά ανεξήγητα θέματα.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι γενικό πρόβλημα,εμένα λειτουργούν κανονικά.

 

Δεν είναι γενικό, αλλά το έχουν πολλοί χρήστες. Το είδα από το "Σχόλια των Windows".

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γενικό, αλλά το έχουν πολλοί χρήστες. Το είδα από το "Σχόλια των Windows".

 

 

 

Sent from mTalk

 

Είναι το στυλ του προβλήματος που το έχουν αρκετοί αλλα όχι όλοι.

 

Όπως το να μην δουλεύει ο μετρητής mb

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μόνο να προσέχετε γιατί τα σχόλια στα windows δεν ξέρετε πόσο παλιά είναι και εδώ όλοι δεν έχουμε θέμα εκτός από ένα δυο.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μονο εγω εδω και μερες εχω προβλημα με το whatsapp? δεν μου ρχεται τιποτα. τρεχει κανονικα στο παρασκηνιο, και αν δεν ανοιξω την εφαρμογη, δεν βαραει
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μονο εγω εδω και μερες εχω προβλημα με το whatsapp? δεν μου ρχεται τιποτα. τρεχει κανονικα στο παρασκηνιο, και αν δεν ανοιξω την εφαρμογη, δεν βαραει

 

To είχα πρόσφατα το θέμα, μετά την αναβάθμιση στην .420.

 

Απεγκατάσταση, restart, επανεγκατάσταση και λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λίγοι μείναμε, να αλληλοϋποστηριζόμαστε! :p

 

Χαχαχαχαχαχα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μετα απο ενα χρόνο σκέφτομαι επιστροφή στα windows με ενα 640 xl,Η εφαρμογή του Viber βελτιώθηκε στα δεκαρια;υποστηριζει κινούμενα αυτοκόλλητα;Επίσης υπάρχουν αλλα πληκτρολογια πλέον στο μάρκετ η χρησιμοποιούμε το κλασικο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μετα απο ενα χρόνο σκέφτομαι επιστροφή στα windows με ενα 640 xl,Η εφαρμογή του Viber βελτιώθηκε στα δεκαρια;υποστηριζει κινούμενα αυτοκόλλητα;Επίσης υπάρχουν αλλα πληκτρολογια πλέον στο μάρκετ η χρησιμοποιούμε το κλασικο;

 

Το Viber έχει αλλάξει πολύ αλλά επειδή είναι beta έχει κάποια θεματακια. Νομίζω πως σύντονα θα ισιώσει και θα γίνει ίδιο με των άλλων λειτουργικών.

Άλλο πληκτρολόγιο δεν υπάρχει αλλά το "κλασικό" υποστηρίζει πλέον και swipe

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύω εδω και 2 ημέρες έναν φάκελο σελιδοδεικτών στα "αγαπημένα" του Microsoft edge και την επομένη εξαφανίζονται.

 

Επίσης,χωρίς να ξέρω αν συνδέεται 100%,κάθε φορά που ανοίγω πολλές καρτέλες στον edge το τηλέφωνο κάνει restart....

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό;Τι φταίει;;;;;

 

Δηλώνω άλλη μια φορά απογοητευμένος από τα win 10 και σκέφτομαι να γυρίσω στο android.....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύω εδω και 2 ημέρες έναν φάκελο σελιδοδεικτών στα "αγαπημένα" του Microsoft edge και την επομένη εξαφανίζονται.

 

Επίσης,χωρίς να ξέρω αν συνδέεται 100%,κάθε φορά που ανοίγω πολλές καρτέλες στον edge το τηλέφωνο κάνει restart....

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό;Τι φταίει;;;;;

 

Δηλώνω άλλη μια φορά απογοητευμένος από τα win 10 και σκέφτομαι να γυρίσω στο android.....

 

 

Μετά την αναβάθμιση σε W10M έκανες hard reset και αν ναι έστησες τη συσκευή από την αρχή ή επανέφερες αντίγραφο ασφαλείας των 8.1;

Δοκίμασες αν κάποιο soft reset διορθώσει το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις εδώ και 2 ημέρες;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση στο Viber. Aναμένουμε changelog.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύω εδω και 2 ημέρες έναν φάκελο σελιδοδεικτών στα "αγαπημένα" του Microsoft edge και την επομένη εξαφανίζονται.

 

Επίσης,χωρίς να ξέρω αν συνδέεται 100%,κάθε φορά που ανοίγω πολλές καρτέλες στον edge το τηλέφωνο κάνει restart....

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό;Τι φταίει;;;;;

 

Δηλώνω άλλη μια φορά απογοητευμένος από τα win 10 και σκέφτομαι να γυρίσω στο android.....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Ο Καλυτερος τροπος εγκαταστασης στα 10 για να εχεις τις περισσοτερες πιθανοτητες για να δουλευουν κανονικα ολα ειναι hard reset στα 8.1,αναβαθμιση στην τελευταια στα 10 και hard reset ξανα ή τουλαχιστον hard reset πριν την τελικη χρηση μετα τις αναβαθμισεις.

Επισης αν κανεις επαναφορα απο 8.1 ισως να δημιουργησεις θεματα.

Αν δεν πηγαζει το προβλημα σου απο εδω τι να πω ισως να ειναι ελλατωματικη η συσκευη γι αυτο κανει restart.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...