Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε θα μας τρελάνει η MS; υπάρχει ή όχι εφαρμογή που μετράει τα βήματα; το Microsoft health δεν δείχνει τίποτα και δεν βλέπω να υπάρχει άλλη εφαρμογή που να κάνει το ίδιο πράγμα.

 

Είχε μια εφαρμογή που δούλευε μια χαρά, αποφάσισε να την κόψει και δεν υπάρχει τίποτα να την αντικαταστήσει; πάνε καλά; δυο εφαρμογές είχαν τις προκοπής και έκοψαν την μια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Zητάει εγκατάσταση στο κινητό και όχι στην SD. Αν το αποθηκεύσω στο κινητό μετα μπορώ να το μεταφέρω στην SD;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εφαρμογές που απαιτούν εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη από τον δημιουργό τους δεν μπορούν να μεταφερθούν στην SD.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Total Commander αν δεν απατώμαι...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει από χθες. Είναι πολύ καλός file manager. Μου θυμίζει το total commander που είχα στα 6.5.
Link to comment
Share on other sites

Slingshot Puzzle

Daily deals=Free

 

apps.63625.9007199266549054.2980586b-b91a-414d-80ed-c8d3362d5dee.32505670-a94c-4bec-920a-4f0bfe48d73f?w=712&h=400&mode=letterbox&background=black

 

apps.15801.9007199266549054.84013597-f1d3-4bcf-882b-20c10febff92.a38efcf2-25ff-4335-b50d-f3bd2cff43d0?w=712&h=400&mode=letterbox&background=black

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Zητάει εγκατάσταση στο κινητό και όχι στην SD. Αν το αποθηκεύσω στο κινητό μετα μπορώ να το μεταφέρω στην SD;

Οταν ειναι προσφορα το κατεβαζουμε οπου και να ειναι,μονο και μονο για να το αποκτησουμε και να εκμεταλευτουμε την προσφορα και μετα,δοκιμαζουμε αν περναει χειροκινητα στην sd ή οχι,μεσα απο τα settings.

 

HQ Metronome(Universal app)

Free was $4.99 (save $4.99)

25 days remaining

Discount applies to Windows 10 devices only.

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε θα μας τρελάνει η MS; υπάρχει ή όχι εφαρμογή που μετράει τα βήματα; το Microsoft health δεν δείχνει τίποτα και δεν βλέπω να υπάρχει άλλη εφαρμογή που να κάνει το ίδιο πράγμα.

 

Είχε μια εφαρμογή που δούλευε μια χαρά, αποφάσισε να την κόψει και δεν υπάρχει τίποτα να την αντικαταστήσει; πάνε καλά; δυο εφαρμογές είχαν τις προκοπής και έκοψαν την μια;

 

αν εχεις κινητό με sensorcore εχει pedometers που μετρανε τα βηματα. Δοκίμασε το stepcounter live . Υποψην οτι αυτα δουλευουν σε κινητα με sensorcore πχ 630 640 930 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, άλλα δεν δουλεύουν στο 930. Σίγουρα λόγω tp.

Εμένα στο 1520 δουλεύουν κανονικά και παίρνει και την τελευταία έκδοση αναβάθμιση του motion data είσαι σίγουρος;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο το παιχνιδακι!

 

Τώρα για youtube, η πιο ελαφρυά εφαρμογή ποια είναι;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο το παιχνιδακι!

 

Τώρα για youtube, η πιο ελαφρυά εφαρμογή ποια είναι;

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το mytube!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο 1520 δουλεύουν κανονικά και παίρνει και την τελευταία έκδοση αναβάθμιση του motion data είσαι σίγουρος;

Καλημέρα.

Δυστυχώς δεν δουλεύει. Το ίδιο και το Microsoft health. Δεν μπορεί να ωφείλεται σε τίποτα άλλο, εκτός από την tp. Δοκίμασα και μια άλλη που είχε στο store και την εμφάνιζε ως προτεινόμενη.

Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αν γυρνούσα σε 8.1 ίσως το αποδείκνυα.

 

Edit: Η εφαρμογή αυτή δουλεύει συνέχεια ή χρειάζεται κάθε φορά να επιλέγεις να σε παρακολουθεί; Αν είναι το δεύτερο δεν μου χρειάζεται.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δυστυχώς δεν δουλεύει. Το ίδιο και το Microsoft health. Δεν μπορεί να ωφείλεται σε τίποτα άλλο, εκτός από την tp. Δοκίμασα και μια άλλη που είχε στο store και την εμφάνιζε ως προτεινόμενη.

Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αν γυρνούσα σε 8.1 ίσως το αποδείκνυα.

 

Edit: Η εφαρμογή αυτή δουλεύει συνέχεια ή χρειάζεται κάθε φορά να επιλέγεις να σε παρακολουθεί; Αν είναι το δεύτερο δεν μου χρειάζεται.

 

Αυτές οι εφαρμογές δεν χρειάζεται να είναι ανοικτές για να σε παρακολουθεί γιατί όταν την ανοίγεις διαβάζει τα δεδομένα του sensorcore που έχει ενσωματωμένο το κινητό και παίρνει από εκεί τα βήματα. Η υλοποίηση του sensorcore έχει δηλαδή το πλεονέκτημα της μηδενικής κατανάλωσης μπαταρίας αφού δεν χρειάζεται να δουλεύει το software συνέχεια. Σε 8.1 η stepcounter live δουλεύει σίγουρα γιατί την έχω σε δικό μου lumia 930. Μακάρι να υπήρχε το sensorcore και στα μικρούλια γιατί θα έπαιρνα και κάνα 435 θα το κότσαρα με κάνα λουρί στον καρπό και θα το έκανα activity tracker :lol:.

 

edit τσέκαρε στο tp που έχεις περάσει μήπως έχουν βάλει καμιά ρύθμιση και χρειάζεται να ενεργοποιήσεις την καταγραφή motion data στα settings της συσκευής και γι αυτό δεν σου δουλεύει το πρόγραμμα.

Edited by georgb
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη και είναι ενεργοποιημένο. Γυρίσω τώρα σε 8.1 και θα δοκιμάσω.

 

 

 

Edit:μια χαρά δουλεύουν σε 8.1. Μόνο αυτή της ms δεν δουλεύει, γιατί μάλλον θέλει band.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις το mytube!

 

To mytube και το metrotube κλείνουν μονα τους.

Κανένα πιο ελαφρύ αν υπάρχει. Δεν με ενδιαφέρει να σωνει.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

To mytube και το metrotube κλείνουν μονα τους.

Κανένα πιο ελαφρύ αν υπάρχει. Δεν με ενδιαφέρει να σωνει.

 

Το tubecast το δοκίμασες??

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη και είναι ενεργοποιημένο. Γυρίσω τώρα σε 8.1 και θα δοκιμάσω.

 

 

 

Edit:μια χαρά δουλεύουν σε 8.1. Μόνο αυτή της ms δεν δουλεύει, γιατί μάλλον θέλει band.

 

Σε εμένα πριν αγοράσω το band ειχα ένα fitbit και δουλεύουνε τα βήματα κανονικά με το microsoft health.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά!!!!! Ένα βήμα πριν την μετάβαση (ξανά) σε wp, με κολλάει το θέμα κάποιων εφαρμογών και γίνομαι πιο συγκεκριμένος..... Λόγω επαγγέλματος, πρέπει υποχρεωτικά να έχω πάντα on και να δουλεύει στο background εφαρμογή voip με δικές μου παραμέτρους, ουσιαστικά να βάζω εγώ τις ρυθμίσεις client, αριθμού κλπ κλπ και επίσης εφαρμογή για παρακολούθηση του zoiper chat (ειναι το πρόγραμμα που έχει για παράδειγμα η vodafonecu στο site της και κάνεις live chat).... Τρίτο και σημαντικό επίσης η δυνατότητα προσθήκης html υπογραφής στο mail. Δεν με ενδιαφέρει αν πρέπει να εγκαταστήσω beta Windows 10 ή όχι....

Μπορεί κάποιος να μου δώσει σαφείς απαντήσεις;

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά!!!!! Ένα βήμα πριν την μετάβαση (ξανά) σε wp, με κολλάει το θέμα κάποιων εφαρμογών και γίνομαι πιο συγκεκριμένος..... Λόγω επαγγέλματος, πρέπει υποχρεωτικά να έχω πάντα on και να δουλεύει στο background εφαρμογή voip με δικές μου παραμέτρους, ουσιαστικά να βάζω εγώ τις ρυθμίσεις client, αριθμού κλπ κλπ και επίσης εφαρμογή για παρακολούθηση του zoiper chat (ειναι το πρόγραμμα που έχει για παράδειγμα η vodafonecu στο site της και κάνεις live chat).... Τρίτο και σημαντικό επίσης η δυνατότητα προσθήκης html υπογραφής στο mail. Δεν με ενδιαφέρει αν πρέπει να εγκαταστήσω beta Windows 10 ή όχι....

Μπορεί κάποιος να μου δώσει σαφείς απαντήσεις;

Thanks

 

Νομίζω πως στα windows 10 υποστηρίζεται καλύτερα το τρέξιμο εφαρμογών στο background. Από εκεί και μετά για τις συγκεκριμένες απαιτήσεις που έχεις μάλλον θα πρέπει να περιμένεις να περάσει η σημερινή ημέρα...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

To Runtastic PRO δωρεάν, δεν ξέρω για πόσες ώρες ακόμη θα ισχύει!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Από browser ποιόν προτιμάτε για συσκευές με 512 ΜΒ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που εφτιαξα για να βλεπετε τις προσφορες στα ελληνικα σουπερ μαρκετ "Market Deal" θα ειναι διαθεσιμη σε λιγες ωρες και για windows / windows phone 8.1 σε λιγες ωρες εκτος απο windows 10 που εμφανιστηκε αρχικα και ενα μικρο update στην εκδοση για windows 10 περισσοτερες πληροφοριες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428490

 

 

αν μπορειτε βαθμολογιστε μας με 5 αστερια να βγαινει πιο ευκολα στις αναζητησεις η εφαρμογη

οτι αλλο θελετε και οποια ιδεα εχετε μπορειτε να μου την πειτε στο παραπανω θεμα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...