Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σίγουρα τα αξίζει... Με μόνο ανταγωνιστή για μένα το Nexus 5X

 

Αν και βγαίνουμε off topic, Nexus 5X θεωρώ ότι πλέον αποτελεί καλύτερη επιλογή μιας και έχει σαφώς καλύτερη κάμερα, επεξεργαστή και υπολείπεται του OnePlus X στη RAM και την μη επέκταση του αποθηκευτικού χώρου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ξαφνικά όλα έγιναν άσπρα στην οθόνη του Oneplus X μου. Συγκεκριμένα όσο λειτουργεί εντός Αndroid (Oxygen τελοσπάντων....) κ ενώ υποτίθεται ότι έχω ενεργοποιημένο του σκούρο θέμα, όλα έιναι ασπρα. Είναι σαν να έχει ενεργοποιηθεί κάποιο φίτρο "αρνητικού" (το σχετικό φωτογραφικό εφέ εννοώ...) στα χρώματα και τα σκούρα είναι ανοιχτόχρωμα κ τουμπαλιν.

Δεν ξέρω εαν εχει σχέση (πιστευω ναι...) αλλά σημερα του έκανα την αναβάθμιση που μου πρότεινε.............(α ρε Oneplus, με τις αναβαθμίσεις σου.....!!!!). Οταν μπουτάρει δείχνει κανονικά τα εναλλασόμενα ασπρα σχήματα σε μαυρο φόντο. Το πρόβλεμα εμφανίζεται μόνο εντός περιβάλλοντος Android k για αυτό κ πιστευω ότι ειναι καθαρά software-ιστικο προβλημα κ όχι hardware / οθόνη.

 

Το έχει πάθει κανενάς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά όλα έγιναν άσπρα στην οθόνη του Oneplus X μου. Συγκεκριμένα όσο λειτουργεί εντός Αndroid (Oxygen τελοσπάντων....) κ ενώ υποτίθεται ότι έχω ενεργοποιημένο του σκούρο θέμα, όλα έιναι ασπρα. Είναι σαν να έχει ενεργοποιηθεί κάποιο φίτρο "αρνητικού" (το σχετικό φωτογραφικό εφέ εννοώ...) στα χρώματα και τα σκούρα είναι ανοιχτόχρωμα κ τουμπαλιν.

Δεν ξέρω εαν εχει σχέση (πιστευω ναι...) αλλά σημερα του έκανα την αναβάθμιση που μου πρότεινε.............(α ρε Oneplus, με τις αναβαθμίσεις σου.....!!!!). Οταν μπουτάρει δείχνει κανονικά τα εναλλασόμενα ασπρα σχήματα σε μαυρο φόντο. Το πρόβλεμα εμφανίζεται μόνο εντός περιβάλλοντος Android k για αυτό κ πιστευω ότι ειναι καθαρά software-ιστικο προβλημα κ όχι hardware / οθόνη.

 

Το έχει πάθει κανενάς άλλος?

μήπως έχεις πειράξει κάτι στο μενού προσβασιμότητα?

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις πειράξει κάτι στο μενού προσβασιμότητα?

 

Το μάντεψες σωστά!!!! Αυτό ήταν.

Ενα θέμα είναι βέβαια ότι δεν το επέλεξα εγώ, αλλά κάπως (...?..?) ενεργοποιήθηκε η "Αντιστροφή χρωμάτων".

Problem solved προς το παρόν (κ θέλω να πιστέυω κ μονίμως.....).

 

Thanks!!!!

Link to comment
Share on other sites

, μια ερωτηση πριν παραγγειλω,

 

προερχομενος απο Motorola εχω βολευτει πολυ με τα active notifications

 

στο OPX μπορεις να κανεις preview το μηνυμα, email,whatsapp, πανω στην οθονη οταν την πατας χωρις να χρειζεται να το ξεκλειδωσεις πρωτα??

Link to comment
Share on other sites

, μια ερωτηση πριν παραγγειλω,

 

προερχομενος απο Motorola εχω βολευτει πολυ με τα active notifications

 

στο OPX μπορεις να κανεις preview το μηνυμα, email,whatsapp, πανω στην οθονη οταν την πατας χωρις να χρειζεται να το ξεκλειδωσεις πρωτα??

Αν κάνεις drag από πάνω, τότε μπορείς... Αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αυτό που εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις drag από πάνω, τότε μπορείς... Αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αυτό που εννοείς...

 

εννοω αυτο που λες, να διαβασεις το whatsapp μηνυμα ας πουμε χωρις να ξεκλειδωσεις το κινητο, μονο να αγγιξεις την οθονη.,

 

ρωταω γιατι νομιζω το "always on" του S7 δε το κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

 

Κάτοχος OnePlus X από την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας του. Πολύ ευχαριστημένος γενικά με τη συσκευή σε όλα της.

Ώσπου σε μια πτώση της συσκευής το Gorilla Glass 3 πήγε περίπατο και η οθόνη ράγισε σε 100 κομμάτια. :cry:

Το touch δουλεύει κανονικά και δεν φαίνεται να υπάρχει κανένα άλλο λειτουργικό πρόβλημα.

 

Απο μια πρώτη έρευνα και απο τη μαμά εταιρεία και σε ιδιώτες εδώ Ελλάδα, με ενημέρωσαν ότι η αντικατάσταση οθόνης κυμαίνεται στα 140 - 160 ευρώ.

 

Και τώρα ρωτάω: Συμφέρει η επισκευή; Γνωρίζει κάποιος καλύτερη τιμή; Κάποιος που να έχει πάθει το ίδιο; :cry:

 

Τα συλλυπητήρια μου. :( Είχε σπάσει ένα φίλης μου, είχα ψάξει δεν είχα βρει πουθενά οθόνη και το κηδέψαμε αγοράζοντας άλλο. Για μένα είναι εξοργιστικό το ποσό που σου ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Τα συλλυπητήρια μου. :( Είχε σπάσει ένα φίλης μου, είχα ψάξει δεν είχα βρει πουθενά οθόνη και το κηδέψαμε αγοράζοντας άλλο. Για μένα είναι εξοργιστικό το ποσό που σου ζητάνε.

 

Τουλάχιστον μια παρηγοριά είναι ότι αντί να σου αντικαταστήσουν το γυαλί της οθόνης στέλνουν απλά μια νέα συσκευή.

Σε μένα έτσι έκαναν το Δεκέμβρη που μου είχε σπάσει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία με κανονική χρήση δηλαδή δεδομένα ανοικτά συνέχεια σε 3G πόσο κρατάει;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για android 6 ακομα τίποτα ;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μας τελείωσε το OnePlus X!

https://forums.oneplus.net/threads/one-plus-killed-the-device.454463/

 

Οφείλω να ομολογήσω πως εξεπλάγην... Ούτε ένας χρόνος δεν έχει κλείσει από την κυκλοφορία του... Γενικά περίμενα καλύτερο support και για την ακρίβεια μεγαλύτερης χρονικής διάρκειας... Πρέπει να το παραδεχτώ αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Το σκότωσαν χωρίς λόγο πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

 

Έχουν κάνει ήδη χαμό με το oneplus 3.

Δεν θέλουν να τους κόψει πωλήσεις. Πάνε full για τηλέφωνο της χρονιάς και οτι βγάλουν.

Το oneplus X ειναι και αυτό αξιόλογο.

Η εταιρεία πιστεύω θέλει να έχει σίγουρη την επιτυχία και φοβούνται χασούρα απο το 3αρι

Έτσι νομίζω. Δεν υπάρχει άλλος λόγος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που διάβασα αυτά τα νεα, πάω για custom rom... Θα τους πάρει κανένα 5μηνό ακόμη έτσι όπως το κόβω να βγάλουν ΜΜ ενημέρωση...

 

Διαβάζω παντού για CM13 sultan ως προτεινόμενη... Την έχει βάλει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που διάβασα αυτά τα νεα, πάω για custom rom... Θα τους πάρει κανένα 5μηνό ακόμη έτσι όπως το κόβω να βγάλουν ΜΜ ενημέρωση...

 

Διαβάζω παντού για CM13 sultan ως προτεινόμενη... Την έχει βάλει κανείς;

 

Την έχω βάλει αλλα έχει 2 θεματάκια (για μένα)

 

Μετά από reboot χάνει την ρύθμιση ότι θες onscreen buttons μόνο και είναι ανοικτά και τα κάτω κουμπιά, όλα μαζί κουλουβάχατα.

Επίσης συχνά δεν συνδέεται στο data δίκτυο και πρέπει να ανοιγοκλείσω aeroplane mode, αλλά αυτό μπορεί και να μην έχει σχέση με την rom. :O

Link to comment
Share on other sites

Για android 6 ακομα τίποτα ;

 

συσκευές τον 80 ευρώ μια χαρά το πήραν και εδώ θα περιμένουμε θαύμα .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μηνες συμβιωσης με την custom rom CM 13 nightly onyx δεν εχω προβληματα, το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα.

Οποτε θυμαμαι το τραβαω και κανα update... ολα λειτουργουν.

H oneplus ειχε πει οτι το Android 6 θα εβγαινε 1ο τετραμηνο 2016 και ακομα ερχεται...

Βαλτε cyanogen να χαρειτε το τηλεφωνο σας...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μηνες συμβιωσης με την custom rom CM 13 nightly onyx δεν εχω προβληματα, το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα.

Οποτε θυμαμαι το τραβαω και κανα update... ολα λειτουργουν.

H oneplus ειχε πει οτι το Android 6 θα εβγαινε 1ο τετραμηνο 2016 και ακομα ερχεται...

Βαλτε cyanogen να χαρειτε το τηλεφωνο σας...

Η υπόσχεση για το mm ήταν για το OP2 όχι για το Χ. Βέβαια και εκεί δεν τήρησε την υπόσχεσή της.

 

Αλλά αφού η CM13 κάνει την δουλειά της...

 

Οι τελευταίες πληροφορίες λένε πάντως ότι η mm για το Χ είναι στο δρόμο (ας ελπίσουμε να μην βρει κίνηση...)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι ανάμεσα στο opx και στο Samsung Galaxy a5 2016 ποιο απο τα 2 μου προτείνεται ;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι ανάμεσα στο opx και στο Samsung Galaxy a5 2016 ποιο απο τα 2 μου προτείνεται ;; Ευχαριστώ

 

Καμία σχέση φίλε.

Μακράν καλύτερο πιστεύω το one X

Και θα σταματήσει η πώληση του στα κοντά. Αν δεν σταμάτησε κιόλας. Όσο προλαβαίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...