Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το παράγγειλα εχθές. Ποτέ περίπου θα το έχω σύμφωνα με εσάς που ήδη το πήρατε;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα εχθές. Ποτέ περίπου θα το έχω σύμφωνα με εσάς που ήδη το πήρατε;

 

Καλημέρα φίλε μου!

 

Εμένα έκανε μια βδομάδα να μου έρθει, παρήγγειλα Τρίτη πρωΐ και ήρθε την επόμενη Τρίτη!

Αλλά από ο,τι μου είπανε στη DHL καθυστέρησε λίγο λόγω κακοκαιρίας, οπότε ίσως να σου έρθει νωρίτερα!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. καιρό είχα να γράψω!

 

Το OPX φαίνεται δυνατή συσκευή, ωστόσο φοβάμαι λίγο τη ROM του. Βέβαια είδα ότι στο xda έχουν ήδη αρχίσει να βγάζουν CM ports για το OPX, οπότε όλα καλά!

 

Με ψήνει πολύ να το πάρω τώρα που δεν θέλει και invite, ωστόσο δεν ξέρω 3 πράγματα:

 

1) Τι παίζει με το On-Guard assurance? Ειδικά το plan για 12 μήνες που έχουν φαίνεται ανούσιο. Δεν έχει το OPX εγγύηση 1 χρόνο?

 

2) Μπορώ απλά να το παραγγείλω από αμερική από το official site τους? Θα παίξει κάνα θέμα με customs? (είμαι UK) Γιατί με UK price δεν με ψήνει και τόσο..

 

3) Το πακετάρουν καλά από ότι είδα, φοβάμαι όμως με τους κινέζουνς ότι μπορεί να το στείλουν διαλυμένο. Την τελευταία φορά που πήρα το ZTE V8 ήρθε με προβληματική οθόνη και πάλι καλά που το έστρωσα κάπως, αλλιώς αντε βγάλε ακρή.

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Η Ευρωπαική εγγύηση είναι 2 χρόνια (φαντάζομαι και στο UK)

Παραγγελία με ΔΙεύθυνση Παράδοσης UK μπορεί να γίνει μονο από το UK site @ OnePlus...

Δεν έχουν υπάρξει παράπονα για την συσκευασία απ όσο διάβασα και στέλνουν με DHL αν κατάλαβα καλά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η Ευρωπαική εγγύηση είναι 2 χρόνια (φαντάζομαι και στο UK)

Παραγγελία με ΔΙεύθυνση Παράδοσης UK μπορεί να γίνει μονο από το UK site @ OnePlus...

Δεν έχουν υπάρξει παράπονα για την συσκευασία απ όσο διάβασα και στέλνουν με DHL αν κατάλαβα καλά...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Ωστόσο αν πρέπει να δώσω 216 λίρες (μαζί με θήκη) από το OP site, είμαι σε δίλλημα γιατί μπορώ να τσιμπήσω κάτι τέτοιο http://www.smartfonestore.com/buy_Handset_samsung_Unlocked_Galaxy+S5+16GB_Black_A2.aspx :)

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες μερες χρησης, ιδου οι εντυπωσεις.

-Πανεμορφο μεν, γλιστραει δε. Οπωσδηποτε θηκη και ζελατινα.

-Οθονη μια χαρα.

-Wifi μια χαρα.

-Bluetooth αργο (καμια λυση?)

-Φωτογραφικη οκ την μερα, ζορια το βραδυ. Εβαλα το CameraMX και διορθωθηκαν αρκετα οι φωτο. καλη και η selfiecam

-Ηχειο καλο αλλα οχι πολυ δυνατο.

-Ποιοτητα κλησεων περιεργα πραγματα, μερικες φορες τους ακουω σαν μεσα απο πηγαδι, δεν ξερω αν φταιει το Χ η τα δικα τους.

-Επεξεργαστης, εφαρμογες, σφαιρα ολα.

-Μπαταρια: Αυτονομια με μετρια χρηση εφτασα τις 2 μερες. Σχετικα γρηγορη φορτιση.

-Μη φωτιζομενα πληκτρα: Κακο. καθυστερω ψαχνοντας που να πατησω. Η ενεργοποιηση πληκτρων στην οθονη μου χαλαει την μοστρα.

-Το προβλημα με το scroll διορθωθηκε με την τελευταια αναβαθμιση, το ειχα και στον Opera.

-To εργοστασιακο Lock screen δε παιζει να το συνηθισω ποτε, αλλαχτηκε και φυσικα μπηκε ο nova

-Αποστολη: Συσκευασια τουμπανο, μην ανησυχειτε για πιθανη φθορα στην αποστολη. σε 8 μερες απ την παραγγελια το ειχα (ειμαι σε νησι)

-Bloatware: μονο της google, απενεργοποιηση οτι δε χρειαζεται (καμια 10ρια ειναι ολα) και εισαι οκ

 

Υποστηριξη: καλη στα φορουμ της one+ https://forums.oneplus.net/forums/X/ και στο ελληνικο μερος τους https://forums.oneplus.net/forums/greek/

πολυ καλη δουλεια και στο oneplusgreece http://www.oneplusgreece.com/community/index.php?action=forum

καθως και στις αντιστοιχες σελιδες του FB

 

Αλλα ΝΟΜΟΣ: ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΕΣΕΙ. ηδη μερικα Χ αυτοκτονησανε γλιστρωντας απ το τραπεζι. Και το δικο μου εκανε μια αποπειρα, ημουν τυχερος που δεν επαθε κατι. Η αλλαγη οθονης ειναι μπελας.

 

Αξιζει τα λεφτα του? Ναι αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις απ την cam και αν το προσεχεις .

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ σκέψη - το σκεφτόμουν πολύ, μεταξύ άλλων - το παρήγγειλα σήμερα από το επίσημο.

Ξεκινάω διάβασμα του τοπικού σιγά-σιγά να είμαι προετοιμασμένος μόλις έρθει (επέλεξα express αποστολή +5€.....δεν άντεχα την αναμονή).

Νομίζω ότι έρχεται με διαφανη σιλικονένια θήκη στην συσκευασία. Για πείτε όμως οι έχοντες, πήρατε καμμιά θήκη ή skin. Για δώστε καμμία ιδέα.

Είδα αυτές (https://dbrand.com/shop/oneplus-x) από USA. Πολύ ποιοτικά φαίνονται, αλλά με τελωνείο τι γίνεται.....?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η θήκη που έχει μέσα. Φοράει και screen protector. Κομπλέ είσαι! Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μία θήκη εχει μέσα,και προστασία οθόνης.

Smoke grey θα την έλεγα.

Πάντως lag εχει...και το παρατηρώ και στο πληκτρολόγιό λίγο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως lag εχει...και το παρατηρώ και στο πληκτρολόγιό λίγο.

Σε σχέση με το Galaxy S6 πως είναι;

(Ρωτάω, γιατί αυτή τη στιγμή έχω μαζί ένα

S6 και ένα OPO και το δεύτερο το νιώθω πιο σβέλτο σε καθημερινή χρήση, ειδικά στο σερφάρισμα)

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει να προτεινει κάποιος κανένα site για καμια θήκη γτ έχω τρομοκρατηθεί με αυτά που ακούω και είμαι επιρρεπής στις πτώσεις..

Προσπάθησα από ebay με prepaid κάρτα αλλά δεν κατάφερα κάτι..

Κάθε μέρα που περνά όλο και πιο ευχαριστημένος είμαι από την αγορά που έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει να προτεινει κάποιος κανένα site για καμια θήκη γτ έχω τρομοκρατηθεί με αυτά που ακούω και είμαι επιρρεπής στις πτώσεις...

 

βγαλανε σημερα θηκες για το Χ χειροποιητες με τιμη γυρω στα ... 75 ευρω ! https://oneplus.net/hard-graft-classic-phone-case-for-oneplus-x

δε λεω ντιζαινατες, εχουν και εξτρα θηκη για λεφτα κτλ αλλα... 75 ευρω ?!?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

βγαλανε σημερα θηκες για το Χ χειροποιητες με τιμη γυρω στα ... 75 ευρω ! https://oneplus.net/hard-graft-classic-phone-case-for-oneplus-x

δε λεω ντιζαινατες, εχουν και εξτρα θηκη για λεφτα κτλ αλλα... 75 ευρω ?!?

 

ε δε πάνε καλά...

εγώ είδα κάτι ωραίες με 2 € από ebay..ας όψονται όμως τα capital control..

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Galaxy S6 πως είναι;

(Ρωτάω, γιατί αυτή τη στιγμή έχω μαζί ένα

S6 και ένα OPO και το δεύτερο το νιώθω πιο σβέλτο σε καθημερινή χρήση, ειδικά στο σερφάρισμα)

Καλύτερό το s6 φιλέ μου.πριν φορτώσω το one είχα την εντύπωσή οτι πήγαινέ πιο σβέλτα,τώρα όμως όχι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερό το s6 φιλέ μου.πριν φορτώσω το one είχα την εντύπωσή οτι πήγαινέ πιο σβέλτα,τώρα όμως όχι.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια μέτρηση benchmark με το Antutu και μου έβγαλε 47731 το oneplus x μου... Νομίζω ότι είναι πολύ καλά για mid-range phone:)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια μέτρηση benchmark με το Antutu και μου έβγαλε 47731 το oneplus x μου... Νομίζω ότι είναι πολύ καλά για mid-range phone:)

Με τιμή όμως που πλησιάζει τα high-range phone, αλλά είπαμε έχει άλλα χαρίσματα.:D

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Με τιμή όμως που πλησιάζει τα high-range phone, αλλά είπαμε έχει άλλα χαρίσματα.:D

Οχι ρε συ, με 269 ευρω δεν αγγίζει καν τα high-range τηλεφωνα. Στα μισα λεφτά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ ορισμένες παρατηρήσεις για το κινητό, μετά από 10 μέρες συνύπαρξης:

1/ Η ποιότητα κατασκευής του είναι εξαιρετική. Μέταλλο, γυαλί, πιο λεπτό κ πιο ελαφρύ ακόμα κ από το iPhone 6s

2/ Ελάχιστο έως ανύπαρκτο lag, με εμπειρία χρήσης ανάλογη των nexus, αποτέλεσμα των 3gb ram και του πανάλαφρου oxygen os.

3/ Πολύ ωραίες φωτογραφίες σε συνθήκες καλού φωτισμού

4/ Τάχιστα updates από την oneplus με bug fixes. 2 μέσα σε 1 εβδομάδα

5/ Ωραία χρήση των gestures/active display

Για να μην κουράζω, πιστεύω πως η συσκευή είναι το απόλυτο value for money. Από το ραδιόφωνο κ την υποστήριξη εξωτερικής κάρτας μνήμης, μέχρι την πανέμορφη εμφάνιση κ την προκείμενη αναβάθμισή του σε android 6, το κινητό είναι καταπληκτικό.

ΥΓ: για όσους ψάχνουν θήκη, προτείνω ανεπιφύλακτα τις σιλικονάτες της oneplus, λόγω του υφάσματος που διαθέτουν κ προστατεύουν την πλάτη του κινητού από μικρογραντζουνιές. Για απίστευτα skins, εννοείται dbrand.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο sharable προσκλήσεις για το Oneplus X. Τα δυο πρώτα πμ θα τις πάρουν. Παρακαλώ μόνο όποιος είναι έτοιμος να πάρει το τηλέφωνο να τις ζητήσει, γιατί μετά το claim λήγουν σε 24 ώρες.
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Παιδία είμαι στο 2.1.0 και μου ήρθε ειδοποίηση για update στο 2.1.3χ, το έχει κάνει κανένας? είναι οκ η έχει bugs?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...