Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφέρει να ακούσω την άποψή σου σύντομα, είμαι κι εγώ μεταξύ των δύο.

+1

Κι εγω προς Xiaomi mi4c κοιτούσα αλλα πηγα με το συναίσθημα... ... εντάξει και την ομορφιά.

Για να δουμε που θα μας βγει τελικά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παλι,εχει κολλησει στην γερμανια απο σημερα τα ξημερωματα"Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:37"και ακομη δεν εχει φυγει,τι στο καλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω την Oxygen ROM για το Χ?

 

Κατέβασα αυτή: http://pan.baidu.com/s/1sjL3hTj

 

Αλλά το TWRP δεν την εγκαθιστά.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά από το ευρωπαικό site;

Κάτω από 300 ευρώ δεν βγαίνει το συνολικό πακέτο;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας αν μπορω να βοηθησω συγκριτικα με το xiaomi mi4c ρωρηστε με οτι θελετε μιας και αυτη τη στιγμη τα εχω και τα 2...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά από το ευρωπαικό site;

Κάτω από 300 ευρώ δεν βγαίνει το συνολικό πακέτο;

Grand total: €293.49

Σύνολο, χωρίς θήκες, καλύμματα κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας αν μπορω να βοηθησω συγκριτικα με το xiaomi mi4c ρωρηστε με οτι θελετε μιας και αυτη τη στιγμη τα εχω και τα 2...

Ενα συγκριτικό που θα ήθελα να δω είναι για την αυτονομία και την ποιότητα της κάμερας.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας αν μπορω να βοηθησω συγκριτικα με το xiaomi mi4c ρωρηστε με οτι θελετε μιας και αυτη τη στιγμη τα εχω και τα 2...

 

Ποιοτητα κατασκευής.

Ποιοτητα οθόνης. (Κατι λεγανε για flickering)

Εμπειρία χρήσης (ποιο σου καθεται πιο καλα στο χερι)

Ποιο θα κράταγες αν επρεπε να εχεις μονο ενα και γιατι?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται κανείς άλλος να παραγγείλουμε μαζί να γλυτωσουμε μεταφορικά;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το xiaomi είναι πιο γρήγορο όχι πολύ βέβαια αλλά είναι..Αυτό είναι κάτι που δεν θα προβληματίσει κάποιον σε καθημερινή μέση χρήση..Εξαλου ο 808 υπερέχει σε παιχνίδια κατά βάση αλλά σε πενταρα οθόνη τι να παίξεις;Αλλά ρε παιδιά είναι σαν ψεύτικο..Ειδικά το γαλάζιο είναι σαν damy...Ή κάμερα του υπερέχει ελαφρά και λογικό από το x αλλά όχι και τραγικά..Θεωρώ επίσης ότι το να μην έχεις sd είναι μείον αν και έχω το 32αρι..Ωραία ή miui ωραίο και το skroll του αλλά οι αναβαθμίσεις που επερνα έλυναν ένα πρόβλημα και δημιουργούν άλλο. Τα push notifications πχ δράμα.Αυτονομια κατα μια ωρα περισσοτερο το xiaomi.Εν κατακλείδι θα μεινω με το x γτ όπως και να το κάνουμε καλό το μέσα αλλά αν δεν είναι και λίγο premium το κινητό για μένα δεν σου δίνει την αίσθηση του all around..Εντάξει το x δεν τα κάνει όλα στον υπέρτατο βαθμό αλλά για τα 269 συν τα μεταφορικά συν την αίσθηση στο χέρι και το μάτι που δεν την έχει ούτε στο μισό το xiaomi τα κάνει παρά μα παρά πολύ καλά... Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα αποφάσισα ότι το θέλω!

Έκανα εγγραφή στο site ths one για πρόσκληση. Πόσο καιρό θα κάνει να μου έρθει περίπου;

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιος/α πρόσκληση και να μην την χρειάζεται?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα αποφάσισα ότι το θέλω!

Έκανα εγγραφή στο site ths one για πρόσκληση. Πόσο καιρό θα κάνει να μου έρθει περίπου;

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιος/α πρόσκληση και να μην την χρειάζεται?

 

έχω, στείλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή οι ερωτήσεις επαναλαμβάνονται, να ξανακαταθέσω την άποψή μου

Το κινητό το έχω δύο εβδομάδες τώρα και η χρήση που του κάνω είναι καθαρά επαγγελματική χρήση τηλεφώνου (για να έχετε μία ιδέα περί των 30-35 τηλεφωνημάτων την ημέρα), email (πολύ και 2 λογαριασμούς), μηνύματα, λίγο skype, διαχείριση και επεξεργασία κειμένου και pdf και σερφάρισμα στο ίντερνετ (όχι υπερβολικά πράγματα) και χρήση ραδιοφώνου. Μετά από 3-4 πλήρεις φορτίσεις, το κινητό με την ανωτέρω χρήση αντέχει σχεδόν 48 ωρο, χωρίς ανάγκη για φόρτιση. Υπόψη οτι το κιν. δεν κλείνει ποτέ και το "ποτέ" το εννοώ. (αλλάζω sim σαν τα πουκάμισα γιατί αν τυχόν κλείσει ξεχνάω τα pin :D:D:D:D).

Προσωπικά τελευταία είχα και το xiaοmi Mi4 LTE (το έδωσα με την έλευση του Χ), ενώ σταθερή αξία παραμένει το NEXUS 4 για ώρα ανάγκης. Γενικά έχω αλλάξει πολλά τηλ. κυρίως όμως με ενδιαφέρει η χρήση τηλεφώνου, που δυστυχώς στα περισσότερα reviews παραμελείται. Το xiaomi ήταν απίστευτα γρήγορο τηλέφωνο, αλλά και απίστευτα "μπελαλίδικο" για κάποιον που απλά θέλει ένα τηλ. Και δεν είναι οτι δεν ξέρω να φλασάρω ή να περνάω development rom ή ο,τιδήποτε, αλλά πιστέψτε με λόγω δουλειάς, ηλικίας και περιορισμένου ελεύθερου χρόνου στις 1 το βράδυ, μετά από κουραστική μέρα δουλειάς, απλά θέλω να δουλέψει το γ@@@νενο ραδιόφωνο (έχει το Mi4) χωρίς να χρειαστεί να κάνω επανεκκίνηση....:lol::lol: Αφήστε που κάθε τρείς και λίγο είχα τρελαθεί να κάνω updates στη ρομ….. Από ποιότητα κατασκευής και το xiaomi ήταν υπεράνω κριτικής. Στιβαρό, με το αλουμίνιο στις άκρες του να μοιάζει με iphone, άλλωστε τηλ. των 170 γρ είναι (αυτό το τελευταίο, το βάρος δηλ., δεν είναι πλεονέκτημα για εμένα όταν αναγκαστικά το έχεις στο σακάκι σου και είναι σαν να έχεις ένα βαρίδι στη τσέπη….). Είχε πέσει 2-3 φορές κάτω και δεν είχε πάθει γρατζουνιά. Πολύ καλή κατασκευή. Από την άλλη και το Χ είναι εξίσου γρήγορο, προσωπικά δεν μου έχει λαγκάρει πουθενά, ενώ ακόμα και εργασίες e-mail, όπως άνοιγμα συνημμένων κλπ τα κάνει ταχύτατα, όπως και το xiaomi.

Σε γενικές γραμμές για κάποιον που θέλει επιδόσεις και ολίγον «ταλαιπωρία» ή «ψάξιμο» (όπως προτιμά ο καθένας) το xiaomi είναι σαφώς καλύτερη επιλογή με ο,τι συνεπάγεται. Σε χρήματα είναι λίγο ακριβότερο (νομίζω το είχα πάρει 340 με μεταφορικά κάτι τέτοιο, όταν είχε πρωτοβγεί). Επίσης για εμένα δεν είναι επιλογή και τα 5.5 αρια (που κατά καιρούς είχα), αλλά ξεφεύγουν σε διαστάσεις και προσωπικά δεν με «ελκύουν», ενώ για τη χρήση που τα θέλω δεν με ικανοποιούν.

Για κάποιοn, όμως, που απλά θέλει ένα πολύ ικανοποιητικό τηλ. σε επιδόσεις με αξιοπρεπή τιμή, πολύ καλή κατασκευή και απίθανο design, τότε το Χ πρέπει να βρίσκεται στις επιλογές του.:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα αποφάσισα ότι το θέλω!

Έκανα εγγραφή στο site ths one για πρόσκληση. Πόσο καιρό θα κάνει να μου έρθει περίπου;

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιος/α πρόσκληση και να μην την χρειάζεται?

 

τελευταια πρόσκληση! αν ακόμα ενδιαφέρεσαι, στειλε μου PM.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τους αλλους κατοχους?Εχετε παρατηρησει ασυμβατοτητα σε καποια bluetooth handfree?Γτ εγω με τα plantronics που εχω δυστυχως μου κανει αποσυνδεσεις και διακοπες στη μουσικη:mad:
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

εχθές έκανα την παραγγελία απο το site της one plus και σήμερα στο site της dhl έχω αυτό

 

2 Processed at SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:45

 

1 Shipment picked up SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:36

 

 

 

 

από Κίνα θα έρθει;;;

Δεν έχει Ευρωπαικη αποθήκη;;;

Θα αντιμετωπίσω κάποιο προβλημα κατά την παραλαβή;

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Departed από Shenzhen κι εμένα τη Δευτέρα... Άντε να δούμε αν θα προλάβει μέχρι την Παρασκευή να είναι εδώ...

 

Μιας και έρχεται, υπάρχει κάποια σειρά συγκεκριμένη οι ήδη χρήστες που προτείνετε να του κάνω την πρώτη χρήση;

Για παράδειγμα, να κάνω πρώτα τα updates και μετά να βάλω sim και sd ή δεν παίζει και πολύ ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Departed από Shenzhen κι εμένα τη Δευτέρα... Άντε να δούμε αν θα προλάβει μέχρι την Παρασκευή να είναι εδώ...

 

Μιας και έρχεται, υπάρχει κάποια σειρά συγκεκριμένη οι ήδη χρήστες που προτείνετε να του κάνω την πρώτη χρήση;

Για παράδειγμα, να κάνω πρώτα τα updates και μετά να βάλω sim και sd ή δεν παίζει και πολύ ρόλο;

 

Δες αυτο τον οδηγο...

 

https://forums.oneplus.net/threads/howto-advice-on-how-to-set-up-your-new-phone.409651/

 

Εως τωρα,οταν αγοραζα ενα κινητο, το εβγαζα απ το κουτι, εβαζα την sim και ξεκινουσα το φορτωμα-σκαλιγμα.

τωρα αν οντως θελει ολη αυτη την μανουρα για να στρωσει.... πφφφφφ

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο τον οδηγο...

 

https://forums.oneplus.net/threads/howto-advice-on-how-to-set-up-your-new-phone.409651/

 

Εως τωρα,οταν αγοραζα ενα κινητο, το εβγαζα απ το κουτι, εβαζα την sim και ξεκινουσα το φορτωμα-σκαλιγμα.

τωρα αν οντως θελει ολη αυτη την μανουρα για να στρωσει.... πφφφφφ

Πιο πολύ εννοούσα με τα Updates...

Ο οδηγός λέει να μην τα κάνεις στην αρχή, αλλά δε λέει και πότε, οπότε φαντάζομαι τελευταία να τα κάνεις... Όχι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...