Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α)ναι

β) ελάχιστα

γ)δεν ειναι active. νομίζω η διαφορά ειναι απο 0 μέχρι ελάχιστη.

 

Νομίζω πως το OnePlus 2 είναι active και φανταζόμουν πως και αυτό είναι DSA όχι DSS.

 

Ισχυεί τελικά ότι δεν είναι active και δεν μπορεί να συνδεεται σε 2 δίκτυα ταυτόχρονα;

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως το OnePlus 2 είναι active και φανταζόμουν πως και αυτό είναι DSA όχι DSS.

 

Ισχυεί τελικά ότι δεν είναι active και δεν μπορεί να συνδεεται σε 2 δίκτυα ταυτόχρονα;

 

Active ελαχιστα δικαρτα ειναι (προς huawei μερια κυριως). Ουτε το Op2 ειναι, ουτε το Opx.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, και δημόσια τον haris_led για την πρόσκληση και την βοήθεια του να καταφέρω την παραγγελία. Σειρα μου τωρα να δώσω ενα invite που μου ήρθε που ειναι linked στο email μου και εχει ζωή για 48 περίπου ώρες ακόμα.. Πμ please.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, και δημόσια τον haris_led για την πρόσκληση και την βοήθεια του να καταφέρω την παραγγελία. Σειρα μου τωρα να δώσω ενα invite που μου ήρθε που ειναι linked στο email μου και εχει ζωή για 48 περίπου ώρες ακόμα.. Πμ please.

Δόθηκε στην stxio

Link to comment
Share on other sites

Για όποιους έχουν εμπειρία με την Oneplus ως εταιρεία, πιστεύετε πως έχει καλό support και διορθώνει τα bugs και ό,τι άλλο προκύπτει για τις συσκευές της;

Αξίζει δλδ να θεωρήσει κανείς ότι αν υπάρχουν ζητήματα, ιδιαίτερα αν υπάρχει κάτι σημαντικό, θα λυθούν από την ίδια την εταιρεία με Updates αργά ή γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει διαθέσιμο invite(συνδεδεμέμο με το mail μου) για 48 ακόμη ώρες περίπου. Όποιος ενδιαφέρεται......pm.

Edit: Τελικά εξαιτίας λάθους μου η πρόσκληση δεν μπορεί να δοθεί

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, φαίνεται σαν να επιβεβαιώνεται το πρόβλημα με τα notifications...

Το θέμα είναι να δούμε κι εμείς εδώ μέσα αν το επιβεβαιώνουμε...

Άρα τίθεται το εξής ζήτημα:

1. Υπάρχει πρόβλημα με notifications όταν το κινητό βρίσκεται σε αδράνεια;

2. Τα προβλήματα αυτά, αν υπάρχουν εν τέλει, εμφανίζονται μόνο με το κινητό σε αδράνεια και συνδεδεμένο με WiFi ή και με Data;

 

Δεν εχω διαπιστώσει κάτι τετοιο ως τώρα... το χω απο χτες ομως. Αρα κάποιος με περισσότερες μέρες λειτουργίας θα ταν πιο διαφωτιστικός.

 

Ούτε εγώ έχω διαπιστώσει κάτι. :)

 

Ευχαριστώ, και δημόσια τον haris_led για την πρόσκληση και την βοήθεια του να καταφέρω την παραγγελία. Σειρα μου τωρα να δώσω ενα invite που μου ήρθε που ειναι linked στο email μου και εχει ζωή για 48 περίπου ώρες ακόμα.. Πμ please.

 

:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

εισαι σιγουρος οτι ειναι γνησιες?

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι ειναι γνησιες?

 

Όχι αλλά λογικά θα είναι σε αυτές τις τιμές (20+)......:)

Link to comment
Share on other sites

όχι. εκτός απο το πρόβλημα με τα ακουστικα αλλα δεν νομίζω να είναι hard.

 

Τι πρόβλημα υπάρχει με τα ακουστικά;

 

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις το δικο μου δεν εχει καποιο θέμα. Για WhatsApp δεν ξέρω αλλα Viber, Facebook και Facebook Messenger έρχονται κανονικά. :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα υπάρχει με τα ακουστικά;

 

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις το δικο μου δεν εχει καποιο θέμα. Για WhatsApp δεν ξέρω αλλα Viber, Facebook και Facebook Messenger έρχονται κανονικά. :)

 

δεν νομιζω να εχει θεμα η συσκευη,μην της βγαλουμε κουσουρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μπορώ να ξεκολλήσω με τίποτα την πίσω ζελατίνα :p

Η μπροστά είχε ένα σημείο για να την τραβάς εύκολα, η πίσω δεν έχει και μου φαίνεται πολύ καλά κολλημένη!

 

Επίσης όταν συνδέεται στο wifi μου και κάνει έλεγχο σύνδεσης δεν σταματάει ποτέ και μου λέει ότι διαρκεί πολύ και να δοκιμάσω σε άλλο δίκτυο...

 

πως την εβγαλες τελικα την πισω ζελατινα?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα υπάρχει με τα ακουστικά;

 

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις το δικο μου δεν εχει καποιο θέμα. Για WhatsApp δεν ξέρω αλλα Viber, Facebook και Facebook Messenger έρχονται κανονικά. :)

 

+1 δεν έχει κάποιο θέμα με ειδοποιήσεις. Υπάρχει επιλογή για κάποιο led να αναβοσβήνει (όπως στο nexus 5) αν έχει έρθει κάποιο μήνυμα ή έχει γίνει αναπάντητη???

Link to comment
Share on other sites

Το invite τελικα δεν μας εκανε την χάρη να παει στο φιλο Γιωργο.

Καποιος αλλος καλος κύριος που θα το ηθελε?

Καλο ειναι να εχει καποια γνωση της διαδικασίας (δυστυχως ουτε εγω εχω) ωστε να εχουμε κι αλλον εναν ευτυχή κάτοχο...

Πμ please...

 

ΔΟΘΗΚΕ

Edited by garbman
Link to comment
Share on other sites

+1 δεν έχει κάποιο θέμα με ειδοποιήσεις. Υπάρχει επιλογή για κάποιο led να αναβοσβήνει (όπως στο nexus 5) αν έχει έρθει κάποιο μήνυμα ή έχει γίνει αναπάντητη???

 

Υπάρχει, και σε 3 χρώματα - Κόκκινο - Πράσινο - Μπλέ.

Link to comment
Share on other sites

 

πως την εβγαλες τελικα την πισω ζελατινα?

 

απο το σημείο που ειναι η κάμερα μπόρεσα και την ξεκολλησα. Δεν θέλει κόπο τελικά, θέλει τροπο! :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι γίνεται να δώσουμε invite σε κάποιον άλλο;

Νομίζω πως δεν είναι sharable αυτά τα invites που δίνονται για την ώρα...

Είναι κάποιος που πήρε invite από άλλον που να μπορεί να περιγράψει τη διαδικασία; Είναι η διαδικασία του reddit;

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια που εκανα εγω για να δωσω το linked invite ειναι η ακολουθη:

Την υπομονη σας :)

 

Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας στην oneplus με τα στοιχεία σας.

Αφού «μπείτε» στο OnePlus Account σας, πατήστε στη πρώτη επιλογή*Account InfoΕκεί αλλάξτε το email σε ένα άλλο δικό σας το οποίο θα ονομάσουμε*Προσωρινό

Συνδεθείτε στο κανονικό σας email πατήστε το confirmation link για να γίνει η αλλαγή email. Έπειτα συνδεθείτε στο δεύτερό σαςΠροσωρινό*email και πατήστε και από εκεί το confirmation link για να ολοκληρωθεί η αλλαγή.

Τώρα δημιουργήστε ένα καινούριο λογαριασμό στην Oneplus χρησιμοποιώντας ότι username θέλετε αλλά email το*Αρχικόσας, δηλαδή εκείνο στο οποίο είχε έρθει εξ αρχής η πρόσκληση.

Αφού ολοκληρώσετε τη δημιουργία του καινούριου λογαριασμού χρησιμοποιώντας το κανονικό, αρχικό σας email, συνδεθείτε σε αυτό και πηγαίνετε στη καρτέλα Oneplus Invites.

Ήρθε η στιγμή να κάνετε claim τη πρόσκληση. Πληκτρολογήστε το 16-ψήφιο κωδικό και πατήστε claim. Λογικά θα εμφανιστεί μέσα στο λογαριασμό, η πρόσκληση μαζί με το χρόνο που έχετε στη διάθεσή σας για την αγορά.

Τώρα, ήρθε η στιγμή να αλλάξετε το email αυτού του λογαριασμού στο email αυτού που θέλετε να δωρίσετε τη πρόσκληση. Ξανά πηγαίνετε στο Account Info και αλλάζετε το email, σε αυτό του παραλήπτη της πρόσκλησης.

Αφού ξανά συνδεθείτε στο email σας για το confirmation link ενημερώστε τον ότι η αλλαγή έγινε για να συνδεθεί και αυτός στο δικό του email για να ολοκληρωθεί η αλλαγή.

Δώστε του και το κωδικό που χρησιμοποιήσατε για το λογαριασμό και είναι έτοιμος να παραγγείλει το One Plus 2.Μη ξεχνάτε ότι αλλάξατε το email του αρχικού σας λογαριασμού σε ένα άλλοΠροσωρινό.

Συνδεθείτε λοιπόν, στο λογαριασμό σας χρησιμοποιώντας username: το προσωρινό email και password: αυτό που είχατε και πριν, και ξανά αλλάξτε το email στο κανονικό σας.

Συνδεθείτε και στα δύο emails για να ολοκληρώσετε την αλλαγή και είστε έτοιμοι.

 

Αν θέλετε να δωρίσετε τη πρόσκληση σε κάποιον που δε γνωρίζετε ή δεν εμπιστεύεστε κάντε τη παραπάνω διαδικασία εσείς, και ζητήστε απλά το email του παραλήπτη. Γιατί ενδέχεται να μην ασχοληθεί αυτός και να χάσετε το λογαριασμό σας. Επίσης για τη δημιουργία του 2ου λογαριασμού χρησιμοποιείστε κάποιο εύκολο κωδικό και σε κάθε περίπτωση διαφορετικό από του αρχικού σας λογαριασμού για ευνόητους λόγους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης υπαρχει και αυτο το ποστ του haris_led που μπορει να βοηθήσει..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6397041#post6397041

Edited by garbman
Link to comment
Share on other sites

απο το σημείο που ειναι η κάμερα μπόρεσα και την ξεκολλησα. Δεν θέλει κόπο τελικά, θέλει τροπο! :p

 

μια χαρα λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Το invite τελικα δεν μας εκανε την χάρη να παει στο φιλο Γιωργο.

 

Ευχαριστω για την υπομονη σου φιλε! Μαλλον βρηκα τι φταιει που δεν το δεχοταν. Στον Chrome ειχα απενεργοποιημενο το tracking τοποθεσιας.

Εκανα νεο account και θα ηθελα ενα invite για το Χ

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Τελικά κατάφερα και εγω και παρήγγειλα το OnePlus X:rolleyes: Να ρωτήσω κάτι μηπως γνωρίζει κάποιος, μου ήρθε στο e-mail μου ενα order mail απο την oneplus και στα στοιχεία παράδοσης γράφει στα Ελληνικά "Ελλάδα και όχι στα Αγγλικά "Greece". Λέτε να υπάρχει πρόβλημα στην παράδοση? Ετσι έγραφε και στο δικό σας order?
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα ρωταω , εφοσον πληρωνεις μεταφορικα 20-25€ σε ποσες μερες το εχεις στα χερια σου ;

οχι εργασιμες , στο συνολο ποσες μερες περνανε ;

 

Καλησπέρα παιδιά, διάβασα πολλά posts σχετικά με τα μεταφορικά, δεν ξέρω εάν όλοι όσοι αναφέρεστε στις μέρες αποστολής το έχετε παραλάβει, μου ήρθε πάρα πολύ γρήγορα η συσκευή από Κίνα και δεν ξέρω αν όντως στέλνουν τόσο γρήγορα η απλά ήμουν τυχερός :)

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο θεμα με τη gpu.H 330 παιζει ακομα αριστα οτι κυκλοφορει.

 

Η gpu τα παίζει όπως λες αλλά πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και η rom και μπορώ να πω ότι στο OnePlus1 που έχει την ίδια gpu το subway surfers έκανε όλη την ώρα lags! Ελπίζω στο OnePlusX να διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης όταν συνδέεται στο wifi μου και κάνει έλεγχο σύνδεσης δεν σταματάει ποτέ και μου λέει ότι διαρκεί πολύ και να δοκιμάσω σε άλλο δίκτυο...

 

Και μένα όταν πρωτοξεκίνησα το κινητό στο επόμενο παράθυρο του wi-fi αυτό μου έβγαζε, αν και συνδέονταν κανονικά στο ασύρματο δίκτυό μου.... τελικά έδωσα παράβλεψη και προχώρησα και δεν υπήρξαν άλλα ζητήματα συνδεσιμότητας, το wi-fi λειτουργεί κανονικά (πέρασα και την τελευταία αναβάθμιση που μου έδινε).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...