Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε το φόρτισα τη νύχτα, και έφαγε περίπου 6-7%, που είναι νορμάλ.

 

Πολύ ωραία δουλεύει το ambient display και το proximity wake με την amoled.

Τώρα είμαι στο 20% και λέει 6 ώρες απομένουν.

SOT: 3h 10m

Link to comment
Share on other sites

Το SOT τι ειναι;

 

Υ.Γ Είναι Θεσσαλονίκη! :drool:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε invite και τρώγομαι....

 

(Δεν είναι δύσκολο να σου έρθει invite, γιατί γίνεται αυτό με τα share?)

 

edit: ηρθε και δεύτερο invite. Έχω την εντύπωση ότι εάν έκανα sign up από 10 διαφορετικά email accounts, θα μου ερχόντουσαν και τα 10...

Edited by georgemvg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να το χρησιμοποιήσω μόνο με μία κάρτα sim, στο notification bar θα φαίνεται η 2η sim ως ανενεργή ή δεν θα φαίνεται τίποτα?
992
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να το χρησιμοποιήσω μόνο με μία κάρτα sim, στο notification bar θα φαίνεται η 2η sim ως ανενεργή ή δεν θα φαίνεται τίποτα?

 

δε θα φαίνεται τίποτα!:)

 

EDIT:

 

Το SOT τι ειναι;

 

Υ.Γ Είναι Θεσσαλονίκη! :drool:

Screen On Time.

 

Έφτασε το 4% μετά από 23 ώρες ανοικτό.

SOT 3h 35m και θα το βάλω για φόρτιση τώρα.

Το μενού της μπαταρίας λέει 1 ώρα ακόμα θα κρατήσει αλλά δε νομίζω :D

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Παρελήφθη το κινητό.:):):) Πρώτη εντύπωση πολύ θετική. :up::up:Περισσότερα θα ανακαλύψω μολις ξεμπερδέψω το βράδυ από δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! Δεν το άνοιξα ακόμη! Πρόσεξα κάτι όμως. Στο κουτί αναγράφονται 2 ΙΜΕΙ. Τα ευρωπαϊκά κανονικά δεν έχουν μόνο ενα; :confused:
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! Δεν το άνοιξα ακόμη! Πρόσεξα κάτι όμως. Στο κουτί αναγράφονται 2 ΙΜΕΙ. Τα ευρωπαϊκά κανονικά δεν έχουν μόνο ενα; :confused:

 

Και εμένα δύο έχει. Νομίζω οτι τα ευρωπαικά έχουν δύο. Τουλάχιστον στο OP2 είχαν δώσει αυτή την εξήγηση:

 

"The Chinese version will have very limited 4G compatibility in Europe and North America. More importantly, it only has one IMEI meaning you will not have dual-SIM capability outside of China. If you like having dual SIMs, do not buy the Chinese version."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! Δεν το άνοιξα ακόμη! Πρόσεξα κάτι όμως. Στο κουτί αναγράφονται 2 ΙΜΕΙ. Τα ευρωπαϊκά κανονικά δεν έχουν μόνο ενα; :confused:

 

Και εμένα δύο έχει. Νομίζω οτι τα ευρωπαικά έχουν δύο. Τουλάχιστον στο OP2 είχαν δώσει αυτή την εξήγηση: "The Chinese version will have very limited 4G compatibility in Europe and North America. More importantly, it only has one IMEI meaning you will not have dual-SIM capability outside of China. If you like having dual SIMs, do not buy the Chinese version."

Ετσι ακριβώς!

Με γειά και στους 2!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να ξεκολλήσω με τίποτα την πίσω ζελατίνα :p

Η μπροστά είχε ένα σημείο για να την τραβάς εύκολα, η πίσω δεν έχει και μου φαίνεται πολύ καλά κολλημένη!

 

Επίσης όταν συνδέεται στο wifi μου και κάνει έλεγχο σύνδεσης δεν σταματάει ποτέ και μου λέει ότι διαρκεί πολύ και να δοκιμάσω σε άλλο δίκτυο...

Edited by htrul18
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να ξεκολλήσω με τίποτα την πίσω ζελατίνα :p

Η μπροστά είχε ένα σημείο για να την τραβάς εύκολα, η πίσω δεν έχει και μου φαίνεται πολύ καλά κολλημένη!

 

βαλε επανω ενα αλλο αυτοκολλητο και τραβιξε την.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω επειγοντως προσκληση μου διαλυθυκε το ονε και εχω ξεμεινει απο κινητο,οπιος εχει προσκληση για το χ και δεν την χρειαζεται εαν μπορει να μου την δωσει.
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκαν και τα δύο θεματάκια μου. Το μόνο πρόβλημά μου τώρα είναι ότι θέλει nanoSIM κι εχω micro :D

 

Μου πέταξε κατευθείαν διαθέσιμο update για την Oxygen συγκεκριμένα το OnePlusOxygen_14_201511031712.

Κατά τη διάρκεια του download βλέπω "13 λεπτά αριστερά" σαν μετάφραση του "13 minutes left" :lol::lol::lol:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκαν και τα δύο θεματάκια μου. Το μόνο πρόβλημά μου τώρα είναι ότι θέλει nanoSIM κι εχω micro :D

 

Μου πέταξε κατευθείαν διαθέσιμο update για την Oxygen συγκεκριμένα το OnePlusOxygen_14_201511031712.

Κατά τη διάρκεια του download βλέπω "13 λεπτά αριστερά" σαν μετάφραση του "13 minutes left" :lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol:

 

πάντως εγω μια εβδομάδα μετα δεν έχω ακομα προσκληση. αν και δεν σκοπευω να το πάρω πριν τα xmas

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Το χω ηδη παραγγείλει και εχω πάρει tracking number και ερχεται απο Κίνα.

Ξέρει κανείς αν θα χω κανά πρόβλημα με τελωνείο κτλ.. και αν ναι ποιό ειναι το χειρότερο σενάριο; (1η φορά αγοράζω απο εξωτερικό με paypal) Υποθέτω θα χρειαστεί κανά 15ήμερο να φτάσει στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Το χω ηδη παραγγείλει και εχω πάρει tracking number και ερχεται απο Κίνα.

Ξέρει κανείς αν θα χω κανά πρόβλημα με τελωνείο κτλ.. και αν ναι ποιό ειναι το χειρότερο σενάριο; (1η φορά αγοράζω απο εξωτερικό με paypal) Υποθέτω θα χρειαστεί κανά 15ήμερο να φτάσει στα χέρια μου.

 

Από Κίνα ξεκινάει αλλά έρχεται πρώτα στις ευρωπαϊκές αποθήκες της εταιρίας και μετά απο εκει το στέλνουν σε σένα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τελωνεία κλπ. Εμένα έκανε μόλις 5 μερες αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο το φυσιολογικό. Κι εγώ περισσότερο περίμενα!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, όποιος έχει μία πρόσκληση και μπορεί να την δώσει θα την ήθελα πάρα πολύ για μία φίλη μου θέλει να το αγοράσει και σε μένα μέχρι στιγμής δεν μου έχει έρθει
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει καί εγώ το OPX από δευτερα πρωί αλλα είναι ακόμα "pending shipment":worry: . Είμαι πολύ ενθουσιασμένος με την συγκεκριμένη συσκευή και δεν βλέπω την ώρα να το έχω στα χερια μου. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα και εγώ invite για το συγκεκριμένο κινητό. Η γνώμη σας ποια είναι αξίζει σε αυτή την τελική τιμή; Επίσης με τα capital controls τι γίνεται; Μπορώ να το αγοράσω κανονικά με την κάρτα μου ή θέλει το κόλπο με το Paypal, το οποίο σημειωτέον κατάφερα μια φορά και έκτοτε δεν μπορώ να επαναλάβω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα και εγώ invite για το συγκεκριμένο κινητό. Η γνώμη σας ποια είναι αξίζει σε αυτή την τελική τιμή; Επίσης με τα capital controls τι γίνεται; Μπορώ να το αγοράσω κανονικά με την κάρτα μου ή θέλει το κόλπο με το Paypal, το οποίο σημειωτέον κατάφερα μια φορά και έκτοτε δεν μπορώ να επαναλάβω;

 

απ οτι γνωριζω δεχεται κανονικα το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι εγώ ενδιαφέρομαι για invite για το συγκεκριμένο κινητό αν υπάρχει διαθέσιμο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οσοι παραλαβατε,μπορειτε να μου πειτε απο που το παραλαβατε και ποτε κανατε την παραγγελια?
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Λοιπόν νεότερα από το μέτωπο, κυρίως για την μπαταρία. Από τις 7 το πρωί μέχρι τώρα που γράφω η μπαταρία δείχνει στο 58% από φουλ φορτισμένη. Η παραπάνω κατανάλωση αφορά σε επαγγελματική χρήση τηλεφώνου, δηλαδή τηλέφωνα, email, ιντερνετ και λίγο "παιξιμο" με το τηλ. για γνωριμία.:):):)

 

Από σήμα κρίνεται άψογο (wind) ακόμα και στο ασανσερ του γραφείου μου, στο οποίο μόνο το αθάνατο nexus 4 δούλευε τόσο καλά οσο το OPX.:lol::lol::lol: Λειτουργία LTE απροβλημάτιστα, γρληγορη πλοήγηση σε ιντερνετ.

 

Να πώ οτι η θήκη που περιέρχεται στο πακέτο είναι ελαστική, διαφανής και γενικά κατά την άποψή μου χρηστική και καλαίσθητη. Αν και προμηθεύτηκα θήκη (carbon) νομίζω οτι είναι περιτό για κάποιον που το σκέφτεται.

 

Το τηλ. δείχνει πολύ γρήγορο, άμεσο στις λειτουργίες του, δεν με προβλημάτισε σε κανένα σημείο, ως τώρα έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, λαμβανομένου πάντα υπόψη της χρήσης που κάνω. Απόλυτα ευχαριστημένος λοιπόν και συνεχίζουμε .....την γνωριμία:):):)

 

Ολοι οσοι παραλαβατε,μπορειτε να μου πειτε απο που το παραλαβατε και ποτε κανατε την παραγγελια?

 

Έγω έκανα παραγγελία από το επίσημο site κανοντας χρηση invite ακριβώς την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας και παρέλαβα τη Τρίτη 10/11!!! Άψογη εξυπηρέτηση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Λοιπόν νεότερα από το μέτωπο, κυρίως για την μπαταρία. Από τις 7 το πρωί μέχρι τώρα που γράφω η μπαταρία δείχνει στο 58% από φουλ φορτισμένη. Η παραπάνω κατανάλωση αφορά σε επαγγελματική χρήση τηλεφώνου, δηλαδή τηλέφωνα, email, ιντερνετ και λίγο "παιξιμο" με το τηλ. για γνωριμία.:):):)

 

Από σήμα κρίνεται άψογο (wind) ακόμα και στο ασανσερ του γραφείου μου, στο οποίο μόνο το αθάνατο nexus 4 δούλευε τόσο καλά οσο το OPX.:lol::lol::lol: Λειτουργία LTE απροβλημάτιστα, γρληγορη πλοήγηση σε ιντερνετ.

 

Να πώ οτι η θήκη που περιέρχεται στο πακέτο είναι ελαστική, διαφανής και γενικά κατά την άποψή μου χρηστική και καλαίσθητη. Αν και προμηθεύτηκα θήκη (carbon) νομίζω οτι είναι περιτό για κάποιον που το σκέφτεται.

 

Το τηλ. δείχνει πολύ γρήγορο, άμεσο στις λειτουργίες του, δεν με προβλημάτισε σε κανένα σημείο, ως τώρα έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, λαμβανομένου πάντα υπόψη της χρήσης που κάνω. Απόλυτα ευχαριστημένος λοιπόν και συνεχίζουμε .....την γνωριμία:):):)

 

 

 

Έγω έκανα παραγγελία από το επίσημο site κανοντας χρηση invite ακριβώς την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας και παρέλαβα τη Τρίτη 10/11!!! Άψογη εξυπηρέτηση!!

Δηλαδη εηω που παραγγειλα Σαββατο,απο το site της εταιρειας,αυριο το πολυ μεθαυριο πρεπει να το χω...

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...