Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόλις εγκατέστησα την τελευταία αναβάμθιση και πλέον το τηλέφωνο βλέπει κανονικά την κάρτα μνήμης!

 

Διάβασα για λαγκαρισμα στο σκρολινγκ κυρίως στον chrome και για πρόβλημα στην αναπαραγωγή βίντεο YouTube μέσα στον chrome επίσης (κανονικός ήχος - πράσινη οθόνη). Μπορείς να τσεκάρεις αν υπάρχουν ή όχι; (και οποιοσδήποτε άλλος εχει παει στην 2.1.3 φυσικά)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για λαγκαρισμα στο σκρολινγκ κυρίως στον chrome και για πρόβλημα στην αναπαραγωγή βίντεο YouTube μέσα στον chrome επίσης (κανονικός ήχος - πράσινη οθόνη). Μπορείς να τσεκάρεις αν υπάρχουν ή όχι; (και οποιοσδήποτε άλλος εχει παει στην 2.1.3 φυσικά)

 

λαγκάρισμα δεν βλέπω αλλά το youtube στον chrome μου βγάζει πράσινη οθόνη και δεν δείχνει εικόνα (μόνο ήχος). Ωστόσο είναι μόνο το youtube. Δοκίμασα το vimeo και δουλεύει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν 3 χρονια με iPhone και δε τα ξέρω καλα αυτά, αξίζει να το κάνω root; Τι έξτρα δυνατότητες υπάρχουν; ( θελω να μου πεις 5 πράγματα δηλαδή για αυτά που αναφέρεις: root, xposed, adaway, gravitybox)

 

Πώς σου φαίνεται το Oxygen 2.1.3; Μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση για το update αλλά διστάζω να το κάνω γιατί διάβασα για αρκετά bugs στα forums της OnePlus. Την φλασαρες εσυ ή την έκανες αυτόματα;

 

την 2.1.3 την φλασαρα εγώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

το root είναι η προϋπόθεση όλων των υπόλοιπων και είναι απαραίτητο για ότι modification θες να κάνεις στο software. πχ με το adaway μπλοκάρεις όλες τις διαφημίσεις, ενώ με το xposed εγκαθιστάς modules που προσθέτουν νέες λειτουργίες. το βασικότερο module είναι το gravitybox με άπειρες ρυθμίσεις για τα toggles, τα buttons κλπ, ενώ άλλα πολύ χα χρήσιμα είναι το YouTube background playback και το YouTube adaway. γενικά είναι δύσκολο να τα περιγράψω όλα σε ένα ποστ, οπότε θέλει πολύ ψάξιμο κι από την μεριά σου. ελπίζω να έδωσα μια ιδέα.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

One click root δεν υπάρχει λογικά ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
One click root δεν υπάρχει λογικά ετσι?

 

Όχι, πρέπει να ξεκλειδωθεί ο bootloader πρώτα πριν αρχίσεις τα όποια πειράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 invite για το OneplusX ισχυουν για μια βδομαδα, αν θελει κανεις σφυρατε

 

Edit: Το 1ο εφυγε στον ro33ck, εχω αλλο ενα

 

Edit2: Δωθηκαν ολες

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εντυπωσεις απο μπαταρια κανεις? Το ακουστικο ειναι καθαρο κ δυνατο στη διαρκεια κανονικης κλησης κ viber?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα..

Κάτοχος του κινητού εδώ και 4 μέρες (ευχαριστώ ιδιαιτέρως το μέλος mihalisnaf) και θα ήθελα να παραθέσω και τις δικές μου εντυπώσεις

Το κινητό πραγματικα είναι πολυ όμορφο(ακόμα και με τη θηκη του που στέλνουν εγω προσωπικά το βρίσκω ωραίο)

Η μπαταρία του(για να απαντήσω και στο φιλο) κρατάει μέχρι στιγμής 1,5-2 μέρες με αρκετη χρήση θα μπορούσα να πω..

και το ιντερνετ πάει σφαίρα..

Να πω όμως και καποια προβληματακια που εχω εντοπίσει τα οποια με ξενερώνουν λίγο και θα ήθελα να μου δωσετε λύση αν γινεται..

1.όταν θελω να σώσω μια επαφή,το ονομα της επαφης πρέπει να είναι μέχρι 7 χαρακτήρες αλλιώς δε σώζεται (π.χ ΠΑΝΤΕΛΗ-Σ θέλει χωρις Σ και ούτω καθεξής)

2.όταν θέλω να στείλω μήνυμα και ψάχνω τον αποστολέα,ορισμένες επαφες μου το εχει 2 φορές το νιούμερο....ΣΗΜΕΙΩΣΗ εχω 1 καρτα..

3.όταν θέλω φακό,πατώντας το εικονίδιο δεν αναβει η ενδειξη ότι πατήθηκε και ως εκ τουτου ο φακος δε λειτουργει....μετα απο επανεκκινηση λειτουργησε σωστα...

 

Συγχωρέστε με για το μακροσκελές μην.μου

 

όσον αφορά το 2ο πρόβλημα, δείχνει να δουλεύει σωστά χρησιμοποιώντας σαν SMS το HANGOUTS και οχι με το MESSENGER

Edited by athanaso77
double post
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.όταν θελω να σώσω μια επαφή,το ονομα της επαφης πρέπει να είναι μέχρι 7 χαρακτήρες αλλιώς δε σώζεται (π.χ ΠΑΝΤΕΛΗ-Σ θέλει χωρις Σ και ούτω καθεξής)

2.όταν θέλω να στείλω μήνυμα και ψάχνω τον αποστολέα,ορισμένες επαφες μου το εχει 2 φορές το νιούμερο....ΣΗΜΕΙΩΣΗ εχω 1 καρτα..

3.όταν θέλω φακό,πατώντας το εικονίδιο δεν αναβει η ενδειξη ότι πατήθηκε και ως εκ τουτου ο φακος δε λειτουργει....μετα απο επανεκκινηση λειτουργησε σωστα...

 

1 - 2. Έχεις προφανώς περασμένες τις επαφές σου στην απαρχαιωμένων δυνατοτήτων sim. Πέρασε τες στο google account σου που σου δίνει πολύ περισσότερες δυνατότητες.

3. Μάλλον για κάποιο bug μιλάμε. Αν το ξανακάνει το βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

3 προσκλήσεις έχω. Όποιος θέλει pm

 

 

update: 1 πρόσκληση έμεινε

update2 : Τις έδωσα όλες :)

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Κόσμημα το τηλέφωνο. Αν ήταν έτσι το iPhone 6 θα πούλαγε μόνο αυτό. Ελαφρύ και πολυτελές. Κρίμα που το android είναι τόσο κακοσχεδιασμένο και χύμα και δεν αναδεικνύεται ο χαρακτήρας του.

Μόνα μελανά σημεία η έκλειψη φωτισμένων κουμπιών και η κατάργηση της δεύτερης sim αν θες παραπάνω μνήμη. Έπισης η εφαρμογή ράδιο θέλει ένα καλό update.

Μόλις το στήσω σωστά το ΣΚ θα αντικαθιστά συχνά το op2

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρα την αγορά του Χ, αλλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα

Να ξεκαθαρίσω οτι κάνω πολύ business χρηση, πολύ τηλέφωνο -σχεδόν το 100% με bluetooth-, internet και viber ή skype. Για games εχω tablet.

1 Διάβασα για "κακό ήχο, τι εννοούμε? Θα χω θεμα στις κλήσεις?

2 ηχος στο ραδιόφωνο ειναι ικανοποιητικός?

3 εγκατάσταση app & root ακούγονται ωραια αλλά είναι εύκολα για κάποιον?

4 Επειδή έχω περίπου 800 επαφές η διαχείριση τους είναι καλή? -συγκριτικά με sammy, sony, κ.τ.λ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να δω αν όντως έχει σήμερα την συσκευή διαθέσιμη χωρίς πρόσκληση και όντως ισχύει βία πω να βάλω μάλλον μελετά στην κάρτα και θα το παραγγείλω.

Με έχει μπει στο μυαλό από την πρώτη μέρα που το είδα στην παρουσίαση.

Είχα πρόσκληση αλλά έληξε αφού ήμουν μεταξύ αυτού και iPhone 6 αλλά τελικά πήρα το iPhone.

Ποιότητα κατασκευής τι λέει είναι όπως δείχνει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το hotfix 2.13-x... Όλα μια χαρά...

 

Μια ερώτηση να σας κάνω... Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό, μου βγάζει το μήνυμα που λέει" Κάρτα SD διαθέσιμη, Κάντε κλικ για πρόσβαση"

Αυτό θα το βγάζει κάθε φορά που ανοίγουμε το κινητό;

Δεν υπάρχει τρόπος να κάνει το αυτονόητο από μόνο του χωρίς να μας ρωτάει κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν από δύο ημέρες (ευχαριστώ ιδιαιτέρως το μέλος bazile για την πρόσκληση). Παραλαβή (για Κομοτηνή) σε 8 ημέρες. Εντύπωση μου έκανε ο τρόπος συσκευασίας που δείχνει υψηλό επίπεδο επαγγελματισμού. Update κανονικά. 'Εχω τώρα 2.13-x και όλα μια χαρά . Εντυπώσεις μέχρι στιγμής:

1. Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Στιβαρό και αψεγάδιαστο. Η γυναίκα μου έχει το Α5 και μοιάζει με ψεύτικο μπροστά στο Χ.

2. Οθόνη και ανταπόκριση τέλεια. Ήχος αρκετά καλός.

3. Σερφάρισμα ... σφαίρα.

4. Μπαταρία, μετά την αρχική φόρτιση συνεχίζει ακάθεκτο στο 49% (και το έχω ταράξει) και θερμοκρασία χαμηλή.

5. Μειονέκτημα μόνο η έλλειψη φωτισμένων κουμπιών, αλλά το συνηθίζεις εύκολα (προσωπικά πταίσμα).

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, χαίρομαι που ακούω καλά λόγια γιατί μόλις το παρήγγειλα και εγώ μαζί με μια θήκη.

Σχετικά με την ποιότητα κλήσης πως τα πάει;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, χαίρομαι που ακούω καλά λόγια γιατί μόλις το παρήγγειλα και εγώ μαζί με μια θήκη.

Σχετικά με την ποιότητα κλήσης πως τα πάει;

 

Έχω Wind. Όσες φορές πήρα ή με πήραν δεν είχα πρόβλημα και η ποιότητα ήταν καλή για τα δεδομένα κάλυψης της Wind. Με τον κατάλογο των επαφών είχα ένα θεματάκι (συγχρονισμό από google) αφού αναγνώριζε πρώτα το μικρό όνομα και μετά το επίθετο, μπερδεύοντας με λίγο, αλλά τώρα είναι ΟΚ. Όσο για τους ήχους κλήσης που έβαλα από την SD κάρτα (την οποία παρεπιπτώντας αναγνώρισε άμεσα και χωρίς πρόβλημα) ακούγονται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες, σε ευχαριστώ.

Αυτό με τις επαφές τι πρόβλημα υπήρχε;

 

Στον κατάλογο με τις επαφές εμφάνιζε πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο, αν και στις ρυθμίσεις είχε επιλογή για να εμφανίζονται όπως θέλεις εσύ, δεν το κατάφερα και το έκανα manualy

Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση πριν το παραγγείλω

 

Με Paypal πρέπει να έχω balance ή μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα ;

 

Ευχαριστώ πολύ

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...