Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν είχα κανενα θέμα με την SD. Δούλεψε κατευθείαν!

Το Camera2 API τι είναι; Ενδιαφέρον ακούγεται γιατί προσωπικά μου φάνηκε λιγο ελλιπής η εφαρμογή της κάμερας. Στο OPO με την CM εχει επιλογή ακόμη και για αποθήκευση raw αρχείου!

Ενεργοποιεί manual χειρισμό της κάμερας και λήψη raw. Μάλλον αυτό έχει και η CM που λες.

 

Υπάρχει τρόπος να το δεις με τον αριθμό παραγγελίας! Εχει αναφερθεί απο έναν συμφορουμιτη κάποιες σελίδες πίσω αλλα ειμαι απο κινητό και ειναι δύσκολο να το ψάξω.

 

Σελίδα 5.

 

Επιτέλους πάτησε Ευρώπη το δικό μου (Leipzig)... άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ελλάδα. Πόσες μέρες κάνει;

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω εδώ και μερικές μέρες για πρόσκληση και πραγματικά δεν φανταζόμουν ότι θα ήταν τόσο δύσκολο. Δεν υπάρχει απλά τίποτα
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιεί manual χειρισμό της κάμερας και λήψη raw. Μάλλον αυτό έχει και η CM που λες.

 

 

 

Σελίδα 5.

 

Επιτέλους πάτησε Ευρώπη το δικό μου (Leipzig)... άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ελλάδα. Πόσες μέρες κάνει;

 

Καλή φάση τότε! Μακάρι να το δώσουν με κάποιο update.

 

Εμένα απο Leipzig έκανε 12 ώρες περίπου :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

 

Επιτέλους πάτησε Ευρώπη το δικό μου (Leipzig)... άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ελλάδα. Πόσες μέρες κάνει;

 

Δευτερα θα το εχεις αν δεν εισαι σε απομακρυσμενη περιοχη της Ελλαδας...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και το δικό μου, Λειψια ξημερώματα Σαββάτου. Είχα την εντύπωση πως τα έστελναν τα της Ευρώπης από την αποθήκη στην Αγγλία... Πως γίνεται να έρχεται με DHL εκτός ΕΕ και να μην περνάει τελωνείο. .
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ομοιως και το δικο μου,ακομα Λειψια ειναι...λογικα Τριτη,αντε Τεταρτη θα το χω.
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα πρόσκληση και έκανα την παραγγελία. Συνήθως σε πόσες μέρες έρχεται?

Αντε να έρθει γιατι κουραστικα πολύ να βρω προσκληση

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Ομοιως και το δικο μου,ακομα Λειψια ειναι...λογικα Τριτη,αντε Τεταρτη θα το χω.

 

Και μένα το ιδιο... Κάποιος που να το χρησιμποποιεί ήδη να μας πει γνώμες...; Έχω διαβάσει αρκετά σχόλια... και αρνητικά και θετικά... έχω χάσει γενικά λιγο τη μπάλα....

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ιδιο... Κάποιος που να το χρησιμποποιεί ήδη να μας πει γνώμες...; Έχω διαβάσει αρκετά σχόλια... και αρνητικά και θετικά... έχω χάσει γενικά λιγο τη μπάλα....

 

Το έχω από τη Δευτέρα και δεν έχω κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και το δικό μου, Λειψια ξημερώματα Σαββάτου. Είχα την εντύπωση πως τα έστελναν τα της Ευρώπης από την αποθήκη στην Αγγλία... Πως γίνεται να έρχεται με DHL εκτός ΕΕ και να μην περνάει τελωνείο. .

 

Δεν προλαβαινουν να στοκαρουν και στέλνουν από εκεί. Ο εκτελωνισμος γίνεται στην Κίνα κι εδώ δε μπαίνει καν τελωνείο. Ωραία η μαγκιά της oneplus

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 invite ενεργα για claim 2 μερες και 22 ωρες διαθεσιμα σε διαφορετικα mail accounts

Οποιος θελει pm

 

εχω 2 invite ενεργα για claim 2 μερες και 22 ωρες διαθεσιμα σε διαφορετικα mail accounts

Οποιος θελει pm

το ενα εφυγε,εμεινε ενα

 

το ενα εφυγε,εμεινε ενα

εφυγε και το 2ο παιδια..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μπορεί να μην έχει καλά καλά φτάσει στα χέρια των περισσότερων, αλλά ήδη βλέπω την πρώτη κινητικότητα στο XDA για να φτιάξουν CM ROM. :D http://forum.xda-developers.com/oneplus-x/help/oneplus-x-cyanogen-t3247186

Εξαρχής πόνταρα στο ότι η συσκευή θα έχει καλή κοινότητα κρίνοντας από την υποστήριξη που έχουν τα δύο προηγούμενα Oneplus και το δημοφιλές chipset του OPX. Ελπίζω να πέσω μέσα!

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

πάντως καλό θα ήταν να μην βιαστείτε να το πάρετε. θεωρω οτι ένα δίμηνο ειναι καλό να περάσει για να γίνει το πρωτο (φανερο η κρυφο) revision στο hardware.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πάντως καλό θα ήταν να μην βιαστείτε να το πάρετε. θεωρω οτι ένα δίμηνο ειναι καλό να περάσει για να γίνει το πρωτο (φανερο η κρυφο) revision στο hardware.

 

Δεν αλλάζει τόσο εύκολα μια γραμμή παραγωγής μέσα σε ένα δίμηνο. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, για να γίνει κάτι τέτοιο το οποίο θα έχει τεράστιο κόστος για την εταιρία θα πρέπει να προκύψει πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει τόσο εύκολα μια γραμμή παραγωγής μέσα σε ένα δίμηνο. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, για να γίνει κάτι τέτοιο το οποίο θα έχει τεράστιο κόστος για την εταιρία θα πρέπει να προκύψει πολύ σοβαρό πρόβλημα.

 

Ακριβως, δεν ειναι ετσι ευκολα τα πραγματα. Για να αλλαξει η γραμμη παραγωγης σε ενα ηλεκτρονικο προϊον πρεπει να υπαρχει σοβαρος λογος για μια τετοια αλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα, το άνοιξα ίσα ίσα να το δει ένας συνάδελφος (ο οποίος και το παρήγγειλε επί τόπου :lol:). Η πρώτη μου εντύπωση είναι πως η συσκευή είναι πολύ λεπτή.. δεν έχω δει στο arena πόσα mm είναι, αλλά πρέπει να είναι λίγα..:p
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η Oneplus επιβεβαίωσε ότι η συσκευή θα πάρει την Marshmallow και δημιοσίευσε και τον κώδικα του kernel: https://forums.oneplus.net/threads/marshmallow-upgrade-schedule-for-oneplus-devices.406778/

Πολύ καλά νέα τόσο για την official όσο και τις unofficial ROMs.

 

Ήρθε κι εμένα η συσκευή αλλά θα την πάρω στα χέρια μου την άλλη βδομάδα. Κάνω υπομονή...

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε άλλο ένα invite. Αν ενδιαφέρεται κανείς, PM. (υπόψιν είναι λινκαρισμένο στο email μου)

Δόθηκε

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζω κακές γενικά κριτικές για την κάμερα...

Επιβεβαιώνει κανείς για την κάμερα ότι είναι απλά μέτρια; Κάποιος που να έχει και εμπειρία με καλύτερες καμερες για να κάνει και κάποια "έγκυρη" σύτγκριση θα ήταν προτιμότερο...

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε invite για share με 6 μέρες προθεσμία για claim. Όποιος θέλει μου στέλνει emai του και στον πρώτο χρονολογικά θα του τη στείλω με oneplus.net. Δόθηκε

 

Πλησιάζουμε μία εβδομάδα λειτουργίας και το κίνητο μου αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις. Σε μία εβδομάδα έχω φορτίσει πλήρως 2 φορές και άλλη μία χαζοφόρτιση στο γραφείο. Αυτά για την μπαταρία. Sd δεν έχω βάλει ακόμη καθώς ....ψάχνομαι με ταχύτητες, χωρτητικότητα, τιμή κλπ Για χρήση τηλ.-ιντερνετ-mail-επεξεργασία κειμένου (όσο μπορεί να γίνει), δηλ. καθαρά επαγγελματική, το κινητό πετάει. Λίγο με το σήμα τελικά μας τα χάλασε και κυρίως σε ομιλία. LTE πιάνει σχεδόν εύκολα αν δεν είσαι σε πολύ υπόγα κλπ. Ραδιόφωνο σούπερ. Κάμερα για τα δεδομένα μου πολύ καλή, ενώ η εμπρόσθια, απίστευτη για κλήσεις skype κλπ. Αυτά...

Edited by ntz
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η εφαρμογή του ραδιοφώνου μου φάνηκε υπερβολικά απλή. Δεν υπάρχει καν δυνατότητα αποθήκευσης κάποιων αγαπημένων σταθμών.

 

Για την κάμερα δε μπορώ να συγκρίνω καθώς το προηγούμενο κινητό μου ήταν ενα ταπεινό iPhone 4 οποτε η διαφορα ειναι τεράστια.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Με το σήμα τι πρόβλημα είχες;

 

Σε διάφορα σημεία που με άλλα κινητά δεν είχα πρόβλημα, χάνεται το σήμα τελείως. Το αξιοσημείωτο είναι οτι σε άλλα σημεία που είχα πρόβλημα με άλλα κινητά, το OPX δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα :blink::blink::blink: Τα ανωτέρω πάντως είναι σε σχέση με το καλύτερο κινητό που είχα σε επίπεδο σήματος, το nexus 4 (μιλάμε πάντα για τον ίδιο πάροχο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...