Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την 10s του ιταλου ....απο που την κατεβαζω ( εαν εχει Gapps ) & εαν την εγκαθιστω με TWRP

 

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html , post #2

Ναί έχει gapps και μπαίνει με twrp recovery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalhmera sthn parea

loipon magkes exw kai egw to letv x500 sta xeria mou edw kai 2 vdomades peripou

ta kaka gia mena einai:

oti zestenete para polu sto pisw meros akoma kai an blepeis ena videaki h diabazeis kati

peftei para polu grhgora h mpataria( nta3ei mou vgazei 3/4 ths meras alla ama paizw katebainei "amasiti")

den mou douleue kala o fakos sths arxes, anabosbine.twra an ton krataw merika lepta anoixto 8a to 3anapa8ei

h kamera den me trelane toso

fantazomai 8a ta exete pei auta

to 8ema mou emena twra einai me tn rom

8elw na thn alla3w alla eimai asxetos me auta kai den 3erw pia rom einai kaluterh giati eida oti paizoun polles kia diafores

an mporouse na me boh8isei kapoios sto na thn alla3w kai pia na balw gia na trexei tset to kinhto kai na mhn zestenete kai toso an ginete.

EUXARISTW POLU!

KALHMERA NA XETE! :D

Link to comment
Share on other sites

kalhmera sthn parea

loipon magkes exw kai egw to letv x500 sta xeria mou edw kai 2 vdomades peripou

ta kaka gia mena einai:

oti zestenete para polu sto pisw meros akoma kai an blepeis ena videaki h diabazeis kati

peftei para polu grhgora h mpataria( nta3ei mou vgazei 3/4 ths meras alla ama paizw katebainei "amasiti")

den mou douleue kala o fakos sths arxes, anabosbine.twra an ton krataw merika lepta anoixto 8a to 3anapa8ei

h kamera den me trelane toso

fantazomai 8a ta exete pei auta

to 8ema mou emena twra einai me tn rom

8elw na thn alla3w alla eimai asxetos me auta kai den 3erw pia rom einai kaluterh giati eida oti paizoun polles kia diafores

an mporouse na me boh8isei kapoios sto na thn alla3w kai pia na balw gia na trexei tset to kinhto kai na mhn zestenete kai toso an ginete.

EUXARISTW POLU!

KALHMERA NA XETE! :D

 

Καλημέρα και σε εσένα...Δύο ποστ πιο πάνω απο το δικό σου αναφέρεται λινκ για την 10s που μέχρι στιγμής είναι ή πιο σταθερή ρομ...Δεν είναι δύσκολη ή διαδικασία...Τώρα για το θέμα της μπαταρίας και το ζεσταμα μην περιμένεις μεγάλες διαφορές...και όσο ανεβαίνει και η εξωτερική θερμοκρασία θα ζεσταίνεται πιο εύκολα...Ξεκινά να διαβάζεις την διαδικασία και ότι απορία έχεις εδώ είμαστε....

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα θέμα και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα data σε wind δίκτυο πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα θέμα και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα data σε wind δίκτυο πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο?

Τι εννοείς?τα ανοίγεις και δεν πιανει ίντερνετ? μια καρτα χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε q έπρεπε ενεργοποιήσω data roaming και να αλλάξω το όνομα apn σε myq και μετά δούλεψε. Φαντάζομαι ότι χρειάζεται κάτι παρόμοιο δες τι προτείνει η WIND για ρυθμίσεις Internet.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Σε q έπρεπε ενεργοποιήσω data roaming και να αλλάξω το όνομα apn σε myq και μετά δούλεψε. Φαντάζομαι ότι χρειάζεται κάτι παρόμοιο δες τι προτείνει η WIND για ρυθμίσεις Internet.

Ευχαριστώ φίλε μου θα το τσεκάρω

Τι εννοείς?τα ανοίγεις και δεν πιανει ίντερνετ? μια καρτα χρησιμοποιεις?

Ναι ανοίγω και δεν πιάνει καθόλου

 

 

Edit : εντάξει παιδιά βρέθηκε λύση με την βοήθεια σας, ήταν τέλικα q η κάρτα ενώ μου είχε πει η φίλη μου ότι είναι wind (δεν την είχα δει). Έβαλα τις ρυθμίσεις της q και όλα μια χαρά. Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω πρέπει να είναι ενεργό και το roaming. Μια ερώτηση τελευταία να υποθέσω ότι το κινητό 4g δεν πιάνει με wind - q λόγω μπάντας σωστά?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα το τσεκάρω

 

Ναι ανοίγω και δεν πιάνει καθόλου

 

 

Edit : εντάξει παιδιά βρέθηκε λύση με την βοήθεια σας, ήταν τέλικα q η κάρτα ενώ μου είχε πει η φίλη μου ότι είναι wind (δεν την είχα δει). Έβαλα τις ρυθμίσεις της q και όλα μια χαρά. Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω πρέπει να είναι ενεργό και το roaming. Μια ερώτηση τελευταία να υποθέσω ότι το κινητό 4g δεν πιάνει με wind - q λόγω μπάντας σωστά?

Ναι σωστα.Χωρις να ειμαι σίγουρος νομίζω πως δεν υποστηρίζουν αυτες τις μπαντες για τις οποιες λειτουργεί το 4G στο κινητό.Αν κανω λαθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Εδω μπορειτε να δειτε σε ποιες συχνοτητες δουλευουν οι συσκευες.....Πολυ καλος οδηγος ....αλλα πριν αγορασουμε συσκευη !!!!!!!!!

 

http://willmyphonework.net/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Vickmall έχει το Letv 1S X501 64gb σε πολύ καλή τιμή και το σκέφτομαι για την αδερφή μμου, θα ήθελα να ρωτήσω αν δουλεύει απροβλημάτιστα out of thε box κι αν το συστήνεται για έναν άνθρωπο που δεν έχει καθόλου γν΄ώσεις πέραν του βασικού χειρισμού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος να πουλάει το Χ500?? Edited by dimitrisalti
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Vickmall έχει το Letv 1S X501 64gb σε πολύ καλή τιμή και το σκέφτομαι για την αδερφή μμου, θα ήθελα να ρωτήσω αν δουλεύει απροβλημάτιστα out of thε box κι αν το συστήνεται για έναν άνθρωπο που δεν έχει καθόλου γν΄ώσεις πέραν του βασικού χειρισμού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εαν τους παρακαλεσεις και δεχτουν να σου περασουν Rom της επιλογης σου τοτε ναι συστηνεται.. Και για να περασεις Rom κλπ δεν ειναι τοσο δυσκολο.. Αλλα και να μην εχεις ιδεα υπαρχουν ατομα που ασχολουνται με αυτα και δεν παιρνουν πολλα λεφτα κανενα 10ευρω το πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού και μπορώ να πω μέχρι και χθες ήμουν αρκετά ικανοποιημένος... :X

Όπως είπα μέχρι και χθες όλα καλά, το βράδυ έπεσα για ύπνο με 40% μπαταρία περίπου και το πρωί το κινητό ήταν off και εκτός από αυτό δεν χτύπησε και το ξυπνητήρι και άργησα στην δουλειά και άντε να εξηγήσεις τώρα την φάση.... :dash:

Απο το πρωί το βάζω να φορτίσει και δεν λέει να ανοίξει με τίποτα... Δεν μου εμφανίζει καν το σηματάκι της μπαταρίας.....

Το πορτοκαλί - κόκκινο led ανάβει κανονικά που σημαίνει περνάει ρεύμα στην συσκευή αλλά μουλάρωσε και δεν λέει να ανοίξει ούτε με προσευχές.... :help:

Έχετε καμία ιδέα ή να το κάνω crash τεστ από τον τρίτο όροφο;;; :whistle::kill:

 

ΥΓ: η ρομ που φοράει αν θυμάμαι καλά είναι η 007s (δεν είμαι και πολύ σχετικός με της rom κλπ...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού και μπορώ να πω μέχρι και χθες ήμουν αρκετά ικανοποιημένος... :X

Όπως είπα μέχρι και χθες όλα καλά, το βράδυ έπεσα για ύπνο με 40% μπαταρία περίπου και το πρωί το κινητό ήταν off και εκτός από αυτό δεν χτύπησε και το ξυπνητήρι και άργησα στην δουλειά και άντε να εξηγήσεις τώρα την φάση.... :dash:

Απο το πρωί το βάζω να φορτίσει και δεν λέει να ανοίξει με τίποτα... Δεν μου εμφανίζει καν το σηματάκι της μπαταρίας.....

Το πορτοκαλί - κόκκινο led ανάβει κανονικά που σημαίνει περνάει ρεύμα στην συσκευή αλλά μουλάρωσε και δεν λέει να ανοίξει ούτε με προσευχές.... :help:

 

Είναι το γνωστό red light πρόβλημα που έχει το κινητό. Δες σχετικά στο post 705

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα... Το τηλέφωνο μου από εχθες έβγαλε μία κιτρινιλα στην οθόνη...Είναι ανάμεσα στο πλήκτρο power on/off και volume down και καλύπτει σε απόσταση τις άκρες των πλήκτρων...και μισό πόντο προς τα μέσα...Φαίνεται μόνο σε ανοιχτόχρωμο φόντο...Τι μπορεί να είναι πάλι αυτό;;; Εντελώς ξαφνικά παρουσιάστηκε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος να πουλάει το Χ500??

 

Δε νομίζω να το πουλάει κανείς..όσοι το πήραμε θα το κρατήσουμε μέχρι να λιώσει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς υπόψιν του καμία καλύτερη ρομ(με guide γιατί είμαι ψιλοασχετος) έχω την κινεζική multilanguage 5.5.007s δεν έχω κανένα πρόβλημα απλά θέλω να δοκιμάσω κάποια άλλη
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τις beta marshmallow που άρχισαν εδώ και ένα μήνα να διαρρεουν. Σήμερα έβαλα μια stock 15s με root από το leeco.re και δείχνει ότι κάνουν καλή δουλειά, ειδικά για beta. Γλώσσες έχει φυσικα, μόνο αγγλικά και κινέζικα.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού και μπορώ να πω μέχρι και χθες ήμουν αρκετά ικανοποιημένος... :X

Όπως είπα μέχρι και χθες όλα καλά, το βράδυ έπεσα για ύπνο με 40% μπαταρία περίπου και το πρωί το κινητό ήταν off και εκτός από αυτό δεν χτύπησε και το ξυπνητήρι και άργησα στην δουλειά και άντε να εξηγήσεις τώρα την φάση.... :dash:

Απο το πρωί το βάζω να φορτίσει και δεν λέει να ανοίξει με τίποτα... Δεν μου εμφανίζει καν το σηματάκι της μπαταρίας.....

Το πορτοκαλί - κόκκινο led ανάβει κανονικά που σημαίνει περνάει ρεύμα στην συσκευή αλλά μουλάρωσε και δεν λέει να ανοίξει ούτε με προσευχές.... :help:

Έχετε καμία ιδέα ή να το κάνω crash τεστ από τον τρίτο όροφο;;; :whistle::kill:

 

ΥΓ: η ρομ που φοράει αν θυμάμαι καλά είναι η 007s (δεν είμαι και πολύ σχετικός με της rom κλπ...)

Η 007s ειναι που δημιουργει αυτο το προβλημα, 3 μου παρουσιασαν αυτο το προβλημα, δοκιμασε με διαφορους φορτιστες, και ισως καταφερεις να ξεκινησει να δειχνει την μπαταρια, το ενα εκ των τριων που περασαν απο τα χερια μου, ανοιξε μετα απο ενα μηνα.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα όλα τα σχετικά που αναφέρατε με το sp flash tool αλλα δεν έγινε τίποτα μόνο error έπαιρνα. Αν υπάρχει κανείς απο Θεσσαλονίκη που να γνωρίζει την λύση αυτου του γρίφου με το red light θα παρακαλούσα να μου στείλει ένα μήνυμα να με βοηθήσει ή ακόμη και να βρεθούμε απο κοντά για την επιδιόρθωση. Κάθε βοήθεια δεκτή!!!

(ΥΓ: διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ και δοκίμασα κατά γράμμα την λύση με το sp tools αλλά "φως" δεν είδα...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι! Δεν βρίσκω βεβαια το download button για το .zip.(ισως να θελει να κάνεις εγραφη)

Θα πρέπει να το κανουμε εμεις που εχουμε την 13ς μεσω του system update η το ίδιο ειναι και με το recovery?

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , μην ταλαιπωρείστε με εγγραφές,μεταφράσεις και υποχρέωση να στείλεις μηνυμα , από το bbs.le.com για να την κατεβάσετε.

 

Ορίστε από εδώ την κατέβασα εγώ :http://g3.letv.cn/187/23/24/letv-hdtv/0/upload/tmp/20160706092615060/FULL_X500_X500-CN-OP-DBXCNOP5801507012S-5.8.015S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500 , έκανα κανονικά εγκατάσταση και όλα είναι οκ και δουλεύουν τέλεια.

 

Σε περίπτωση που δεν κατεβαίνει λόγω μηνύματος για ασφάλεια από τον browser σας , υπάρχει και εναλλακτικά από εδώ : https://mega.nz/#!pdwy2D7Y!X7kU7MAbB3xW3qwDPWFSaUnvNG_SkqtlAgbJVm1J1bY.

 

Υπόψην , μετά την εγκατάστασή της χάνετε το twrp recovery , οπότε ξανά εγκατάσταση του twrp , όπως και με τις προηγούμενες official . Το ίδιο και τα gapps. Δοκίμασα την 6.7.12Ε έκδοση του playstore σε .apk και την πήρε με την πρώτη.

 

Πρώτες εντυπώσεις: πραγματικά ολοκληρωμένη ρομ , με όλα τα "καλούδια" τoυ 6.0 ΜΜ σε εμφάνιση ΕUI.

Oι παιδικές ασθένειες της beta που είχε κυκλοφορήσει πριν 1 μήνα , δεν υπάρχουν , και σε όλα δουλεύει lag free. 'Αμεση απόκριση και πολύ γρήγορη στις εντολές. WIFI-GPS συνεχίζουν δυνατά. 'Ηχοι δυνατοί , sms - ειδοποιήσεις κανονικά.

Μένει να δούμε πως θα τα πάει στο θέμα της μπαταρίας τις επόμενες ημέρες :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , μην ταλαιπωρείστε με εγγραφές,μεταφράσεις και υποχρέωση να στείλεις μηνυμα , από το bbs.le.com για να την κατεβάσετε.

 

Ορίστε από εδώ την κατέβασα εγώ :http://g3.letv.cn/187/23/24/letv-hdtv/0/upload/tmp/20160706092615060/FULL_X500_X500-CN-OP-DBXCNOP5801507012S-5.8.015S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500 , έκανα κανονικά εγκατάσταση και όλα είναι οκ και δουλεύουν τέλεια.

 

Σε περίπτωση που δεν κατεβαίνει λόγω μηνύματος για ασφάλεια από τον browser σας , υπάρχει και εναλλακτικά από εδώ : https://mega.nz/#!pdwy2D7Y!X7kU7MAbB3xW3qwDPWFSaUnvNG_SkqtlAgbJVm1J1bY.

 

Υπόψην , μετά την εγκατάστασή της χάνετε το twrp recovery , οπότε ξανά εγκατάσταση του twrp , όπως και με τις προηγούμενες official . Το ίδιο και τα gapps. Δοκίμασα την 6.7.12Ε έκδοση του playstore σε .apk και την πήρε με την πρώτη.

 

Πρώτες εντυπώσεις: πραγματικά ολοκληρωμένη ρομ , με όλα τα "καλούδια" τoυ 6.0 ΜΜ σε εμφάνιση ΕUI.

Oι παιδικές ασθένειες της beta που είχε κυκλοφορήσει πριν 1 μήνα , δεν υπάρχουν , και σε όλα δουλεύει lag free. 'Αμεση απόκριση και πολύ γρήγορη στις εντολές. WIFI-GPS συνεχίζουν δυνατά. 'Ηχοι δυνατοί , sms - ειδοποιήσεις κανονικά.

Μένει να δούμε πως θα τα πάει στο θέμα της μπαταρίας τις επόμενες ημέρες :D

Σευχαριστουμε. Κανονικα την περνάμε με twrp και κανουμε swipe data και cache? επίσης ειναι ροοτ η θα το κανουμε οπως στον οδηγο της πρώτης σελιδας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...