Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'αυτές τις περιπτώσεις το google play είναι ο φίλος σου:D

Κάνε αναζήτηση favorite contacts widget blur και εγκατέστησέ το . Θα σου κάνει τη δουλειά που θέλεις .

 

Ευχαριστώ φίλε !

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φίλε !

 

 

 

Καλό App αλλά δεν ζητούσα αυτό .

Για να δεις τις αγαπημένες επαφές πρέπει να τρέξεις την εφαρμογή.

Εγώ ήθελα να φτιάξω συντομεύσης κάποιες επαφές στην επιφάνια μιας οθόνης όχι να ανοίγω εφαρμογή για να δω τις επαφες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε !

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Καλό App αλλά δεν ζητούσα αυτό .

Για να δεις τις αγαπημένες επαφές πρέπει να τρέξεις την εφαρμογή.

Εγώ ήθελα να φτιάξω συντομεύσης κάποιες επαφές στην επιφάνια μιας οθόνης όχι να ανοίγω εφαρμογή για να δω τις επαφες.

 

Μα αυτό ακριβώς κάνει! Βάζεις το widget που έρχεται μαζί με την εφαρμογή σε όποια καρτέλα οθόνης θέλεις κ εκεί τοποθετείς τις επαφές που θέλεις να έχεις άμεση πρόσβαση. Το δοκίμασα στο δικό μου με nova launcher πριν σου το προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό ακριβώς κάνει! Βάζεις το widget που έρχεται μαζί με την εφαρμογή σε όποια καρτέλα οθόνης θέλεις κ εκεί τοποθετείς τις επαφές που θέλεις να έχεις άμεση πρόσβαση. Το δοκίμασα στο δικό μου με nova launcher πριν σου το προτείνω.

 

ok ευχαριστώ και πάλι

ειναι εντάξει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι όταν μπαίνεις και γράφεις σε ένα θέμα, να κάνεις πρώτα ένα ψαξιματάκι σε προηγούμενα posts , πριν αποφασίσεις οτι πχ. υπάρχουν πολλοί που ρωτάνε για κάτι κ κανένας δεν τους έχει απαντήσει σε κάποιο πρόβλημα.

Για την εγκατάσταση της ρομ του Ιταλού , έχει δώσει αναλυτικότατες οδηγίες ο TrelosEisai σε 2 post :#153 κ #166 , κ θα ήταν άδικο αν δεν του το αναγνωρίσουμε κ πούμε αυθαίρετα ότι κανένας δεν έχει βοηθήσει.

Τηρώντας τους όρους του παιχνιδιού κάνουμε πιο εύκολη τη συνύπαρξή μας κ συννενοούμαστε πιο καλά:)

 

Συγνώμη δεν το ήξερα ούτε ήθελα να υποβαθμίσω το έργο των παιδιών. Αλλά ειλικρινά είναι δύσκολο να κάτσεις να διαβάσεις και να ψάξεις 25 σελίδες. βλέπεις τις 2-3 πρώτες και τις 2-3 τελευταίες. Συγνώμη και πάλι δεν το ήξερα. Καλύτερο θα ήταν να κάνετε pinned ένα θέμα ή edit στην πρώτη σελίδα και να το βάλετε εκεί. Θα βόλευε πιο πολύ πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

τι να το κάνω αδερφέ το νέο πρότυπο άμα πρέπει να κουβαλάω ΤΟ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΟ ΚΑΛΩΔΙΟ μαζί μου?

 

παρε ανταπτορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα δυο τελευταία χρόνια τα περισσότερα κινητά δεν παίρνουν sd.δεν αντιληφθηκες τίποτα?

 

Δεν ισχυει αυτο που λες αναφορικα με τη λεξη περισσοτερα αλλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

παρε ανταπτορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ισχυει αυτο που λες αναφορικα με τη λεξη περισσοτερα αλλα πολλα.

Οπως και ναναι τα πραματα πριν αγορασεις ενα Κινητο κοιτας τα χαρακ ηριστικα του.τι εχει και τι δεν εχει.αυτο ισχυει σε αγορα καθε προιοντος που κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και ναναι τα πραματα πριν αγορασεις ενα Κινητο κοιτας τα χαρακ ηριστικα του.τι εχει και τι δεν εχει.αυτο ισχυει σε αγορα καθε προιοντος που κανουμε.

 

Αδερφέ να σε ρωτήσω κάτι: Όταν παίρνεις ένα αυτοκίνητο ρωτάς εάν έχει τιμόνι ή ρόδες? Το θεωρείς δεδομένο.

Αν σου βγει με πηδάλιο και φτερά, δεν φταιει αυτός, εσύ φταις που δεν ρώτησες.

Αυτό θέλεις να μου πεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας νά κάνω δύο ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος. (1) πως βγάζει φωτογραφία οθόνης ; Καί (2)υπάρχει τρόπος νά βάλεις κάποιες επαφές ως αγαπημένες ώστε μέ ένα πάτημα νά κάνει κλήση? Καί επίσης ξεπερνιέται τό νά επιλέξεις κάθε φορά από ποιά κάρτα sim θα πραγματοποίηση κλήση;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μη τσακωνεστε το type c ειναι προφανως ανωτερο και σε λιγο καιρο θα το εχουν ολα τα κινητα εκτος του οτι αλλαζει σχημα εχει και μεγαλυτερη ταχυτητα μεταφορας δεδομενων. ειναι ενα συν του κινητου να εχει type c
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μη τσακωνεστε το type c ειναι προφανως ανωτερο και σε λιγο καιρο θα το εχουν ολα τα κινητα εκτος του οτι αλλαζει σχημα εχει και μεγαλυτερη ταχυτητα μεταφορας δεδομενων. ειναι ενα συν του κινητου να εχει type c

 

Έτσι , έτσι , καλά τα λές , έχουμε τελευταίας -με την καλή έννοια- τεχνολογίας κινητό , όχι ό'τι κ ό'τι :lol:

Και δοκιμασμένα στα παγωμένα αεροδρόμια της Ρωσίας. Ξέρεις γιατί , είμαστε ομοιοπαθείς !

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι , έτσι , καλά τα λές , έχουμε τελευταίας -με την καλή έννοια- τεχνολογίας κινητό , όχι ό'τι κ ό'τι :lol:

Και δοκιμασμένα στα παγωμένα αεροδρόμια της Ρωσίας. Ξέρεις γιατί , είμαστε ομοιοπαθείς !

χαχαχαχαχαχαχ σωστος εχει περασει απο χιλια κυμματα και 10000 χιονομπαλες

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφυγε παραγγελια και απο μενα.. Θα ειμαστε εδω και θα τα λεμε.. Με κερδισε τελικα εναντι του redmi note 3 που μαλιστα διαβαζω οτι τελευταια αντιμετωπιζουν καποια θεματα..

Θα ηθελα να ρωτησω εαν πρεπει να βακω πρωτα την 8s και μετα την 9s, ή μπαινει απ'ευθειας η 9s?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Μολις εφυγε παραγγελια και απο μενα.. Θα ειμαστε εδω και θα τα λεμε.. Με κερδισε τελικα εναντι του redmi note 3 που μαλιστα διαβαζω οτι τελευταια αντιμετωπιζουν καποια θεματα..

Θα ηθελα να ρωτησω εαν πρεπει να βακω πρωτα την 8s και μετα την 9s, ή μπαινει απ'ευθειας η 9s?

Με την μια 9s.είναι πολύ καλή..καλή ή επιλογή σου.χρώμα ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έρθει κάνε δοκιμή αν φορτίζει με τον ίδιο ρυθμό που φορτίζει με το αυθεντικό καλώδιο. Έχω την εντύπωση ότι δεν θα δουλέψει το quick charge.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω ενα προβλημα το play store. Δεν εχω περασει καποια rom, εχω την κλασικη multi-language rom των κινεζομαγαζων. Οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη/παιχνιδι/οτιδηποτε οταν βγαζει την μπαρα που δειχνει οτι κατεβαινει δεν προχωραει καθολου. Παλια, απο οτι θυμαμαι, ηταν προβλημα του store και δεν ενημερωνε τις εφαρμογες. Εχεις κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω ενα προβλημα το play store. Δεν εχω περασει καποια rom, εχω την κλασικη multi-language rom των κινεζομαγαζων. Οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη/παιχνιδι/οτιδηποτε οταν βγαζει την μπαρα που δειχνει οτι κατεβαινει δεν προχωραει καθολου. Παλια, απο οτι θυμαμαι, ηταν προβλημα του store και δεν ενημερωνε τις εφαρμογες. Εχεις κανεις καμια ιδεα?

Βάλε την 9s του Ιταλου..Είναι πολύ καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρυσο..

Η διαδικασια για αλλαγη ρομ ειναι αυτη που περιγραφεται παραπανω? Πρεπει να προσεξω κατι?

Δες εδώ http://www.androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

Link to comment
Share on other sites

Του έχω την 009s του Ιταλού. Έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει τίποτε περίεργα με τα SMS;

Ενώ είχα βάλει σαν εφαρμογή για τα μηνύματα το textra , σε 2 sms δοκιμαστικά που του έστειλα , δεν έβγαλε ειδοποίηση οτι τα έλαβε κ δεν φαίνονται πουθενά.

Ξαναέβαλα την εργοστασιακή εφαρμογή κ ενώ στην αρχή δεν μου εμφάνισε 1 sms , μετά στα επόμενα τα εμφανίζει κανονικά.

Περίεργα πράγματα, ίσως το textra να μην είναι συμβατό.

Link to comment
Share on other sites

Του έχω την 009s του Ιταλού. Έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει τίποτε περίεργα με τα SMS;

Ενώ είχα βάλει σαν εφαρμογή για τα μηνύματα το textra , σε 2 sms δοκιμαστικά που του έστειλα , δεν έβγαλε ειδοποίηση οτι τα έλαβε κ δεν φαίνονται πουθενά.

Ξαναέβαλα την εργοστασιακή εφαρμογή κ ενώ στην αρχή δεν μου εμφάνισε 1 sms , μετά στα επόμενα τα εμφανίζει κανονικά.

Περίεργα πράγματα, ίσως το textra να μην είναι συμβατό.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το sms backup & restore για να μεταφερω τα μηνυματά μου από κινητό σε κινητό.

Στο συγκεκριμένο δεν μου κάνει restore τα sms. 300 φορές δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Του έχω την 009s του Ιταλού. Έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει τίποτε περίεργα με τα SMS;

Ενώ είχα βάλει σαν εφαρμογή για τα μηνύματα το textra , σε 2 sms δοκιμαστικά που του έστειλα , δεν έβγαλε ειδοποίηση οτι τα έλαβε κ δεν φαίνονται πουθενά.

Ξαναέβαλα την εργοστασιακή εφαρμογή κ ενώ στην αρχή δεν μου εμφάνισε 1 sms , μετά στα επόμενα τα εμφανίζει κανονικά.

Περίεργα πράγματα, ίσως το textra να μην είναι συμβατό.[/quote

Σε παραπεμπω στην παραπάνω ανάρτηση μου #404# ,βάλε την 9s και μετά πέρασε μόνο με instal το συγκεντρωτικό fix και όλα ρολόι μετά .

Link to comment
Share on other sites

Arxika katevazis ta 3 arxia TWRP , wifi fix , ROM BB72.

Pas sto kinito stis ρυθμισεις kai patas 7 fores sto bulid version gia na emfanisoume to developer option kai meta energopoioume to USB debugging(entopismos sfalmaton USB sta ellinika) kai meta sindeis to kinito me usb sto PC . Epita kanis antigrafi tin ROM sto kinito xwris na kaneis aposimpiesi. Meta trexis to Install_LETV_x500_ recovery _BB72_GS_2860.exe apo to PC kai akolouthas tis odigies apo to command prompt pou 8a vgi. Epita to kinito tha kanei restart se recovery mode. Auto itan gia to recovery.

 

Gia na kanoume install ti ROM twra. APo to TWRP recovery pata sto ikonidio WIPE meta Advanced Wipe kai meta epelekse ta

1)Dalvik Cache

2)System

3)Data

4)Cache

kai meta sire apo to SWIPE sto WIPE

Otan teliosi to WIPE 8a dis panw panw Complete Successful Wipe

Meta pas piso sto menu toy TWRP kai patas sto ikonidio Install metakinis to moxlo gia na vris to Le1s_x500-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.5.008S pou eixame kanei antigrafi kai kaneis install sirontas pali apo aristera pros deksia. Meta tin egkatastasi kaneis apla ena akoma WIPE mono sta Dalvik Cache & Cache kai kane reboot to sistima.

Stin arxi lei oti 8a argisi na ksekinisi to kinito ala auto einai fisiologiko kai kata ti diarkia tis egkatastashs tha dis mono 2 glosses. Agglika kai Kinezika epilegis ta Agglika kai meta to alazis auto apo tis rithmisis toy kinitoy kai vazis ta ELLHNIKA

Gia to arxio Wifi FIX kaneis install opos tin ROM apl tha kaneis install to Wifi-fix mesa apo to TWRP recovery kai ena WIPE mono ta Dalvik Cache & Cache. Den xriazete na kaneis WIPE prin tin egkatastasi toy Wifi fix

 

Αυτο το ειχα στειλει σε καποιον σε πμ. Επειδη ομως ειναι μεγαλο το βαζω ετσι. Αν ενοχλει ας το σβήσει καποιος μοντερειτορ! ΕΛπιζω να βοήθησα

Στον οδηγο του Ιταλου δινει και στην αρχη καποια βηματα για προετοιμασια του pc (drivers κτλ)..αυτο το βημα το παρακαμπτουμε και ακολουθω αυτο ακριβως που λεει ο TrelosEisai ?

Επισης ο Ιταλος αναφερει οτι κατα την διαρκεια της εγκαταστασης της 9s μπορει να εμφανισει ενα μηνυμα "mount failed", συμβαινει στανταρ και αν ναι, πως προχωρας?

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγο του Ιταλου δινει και στην αρχη καποια βηματα για προετοιμασια του pc (drivers κτλ)..αυτο το βημα το παρακαμπτουμε και ακολουθω αυτο ακριβως που λεει ο TrelosEisai ?

Επισης ο Ιταλος αναφερει οτι κατα την διαρκεια της εγκαταστασης της 9s μπορει να εμφανισει ενα μηνυμα "mount failed", συμβαινει στανταρ και αν ναι, πως προχωρας?

Αν δεν βλέπει το pc το κινητό τότε ακολουθίες τις οδηγίες του Ιταλου.

Δεν είμαι σίγουρος ότι συμβαίνει πάντα αλλά προχωράει μόνο του την εγκατάσταση και κάποια στιγμή χάνεται απο μονο του αυτό το μήνυμα.το αφήνεις και τελειώνει μόνο του την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους για την βοήθεια και τις συμβουλές. Έχω αγοράσει το Letv1sx500 από Κίνα με EUI version 5.5.007s για είμαι ειλικρινής είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό αλλά εχβ ακούσει ότι ή rom του Ιταλού όπως λένε είναι πολύ καλή το κακό είναι ότι δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην κάνω ζημιά στο κινητό ενημερώστε με εάν αξιζει; και εάν είναι εύκολο για κάποιον που θα το κάνει για πρώτη φορά;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ρομ του Ιταλού & πραγματικά είναι πολύ καλή. Την συγκρίνω με την miui που είχα στο Hongmi μέχρι χθες. Δεν έβαλα το wifi fix γιατί είπα να δω πρώτα τι πρόβλημα θα βγάλει. Μέχρι τώρα εδώ & 24 ώρες δεν έβγαλε κάτι, οπότε δεν θα το βάλω. Επίσης ενεργοποίησα το 4G κι όλα καλά. Σημειωτέον πριν την εγκατάσταση δεν έκανα εκκαθάριση το system μόνο dalvik, cashe & data. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα. Ξέρει κανείς κάτι επ' αυτού να δώσει τα φώτα του; Επίσης γράφτηκε κανείς στο Letv.com & τι πλεονεκτήματα θαχουμε αν το κάνουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά καλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους για την βοήθεια και τις συμβουλές. Έχω αγοράσει το Letv1sx500 από Κίνα με EUI version 5.5.007s για είμαι ειλικρινής είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό αλλά εχβ ακούσει ότι ή rom του Ιταλού όπως λένε είναι πολύ καλή το κακό είναι ότι δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην κάνω ζημιά στο κινητό ενημερώστε με εάν αξιζει; και εάν είναι εύκολο για κάποιον που θα το κάνει για πρώτη φορά;

Αν ακολουθήσεις επακριβώς τις οδηγίες που υπάρχουν παραπάνω δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...