Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-bb72-su-letv-x500/ στο download για τους ,drivers στο PC θα σε ζητήσει να εγραφφεις στο MEGA download.ενγραψου κάνε login και θα κατεβάσεις τους drivers,,,,,,,,,και εδώ οδηγίες εγκατάστασης http://www.androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html Edited by pankan1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-bb72-su-letv-x500/ στο download για τους ,drivers στο PC θα σε ζητήσει να εγραφφεις στο MEGA download.ενγραψου κάνε login και θα κατεβάσεις τους drivers,,,,,,,,,και εδώ οδηγίες εγκατάστασης http://www.androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

 

Αυτο αφορα τους adb drivers για την εγκατασταση της ROM. Τι σχεση εχει αν βαζοντας το Letv θα αναγνωρισει το κινητο σαν συσκευη και σαν αποθηκευτικο χωρο ? αυτο ειπε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αφορα τους adb drivers για την εγκατασταση της ROM. Τι σχεση εχει αν βαζοντας το Letv θα αναγνωρισει το κινητο σαν συσκευη και σαν αποθηκευτικο χωρο ? αυτο ειπε νομιζω.

Λεω ότι δεν διαβαζει την συσκευή καθολου παρα μόνο φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Λεω ότι δεν διαβαζει την συσκευή καθολου παρα μόνο φορτίζει.

 

αυτο καταλαβα και εγω. Οτι εκανε και σε εμενα. Άλλαξε πορτα. δοκιμασες ολες τις πορτες απο το PC σου πρωτα ?

Link to comment
Share on other sites

αυτο καταλαβα και εγω. Οτι εκανε και σε εμενα. Άλλαξε πορτα. δοκιμασες ολες τις πορτες απο το PC σου πρωτα ?

Όλες τις πορτες τις δοκιμασα Με AVD δοκιμασα αλλά τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις πορτες τις δοκιμασα Με AVD δοκιμασα αλλά τζιφος

 

Στο παρελθόν με αυτο το PC έχεις εγκαταστήσει drivers για android κινητό ή έχεις φλασάρει κάποιο άλλο ? ή πρώτη φορά μπαινει σε αυτο το PC ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα και γω και το letv x500 το χω εδω και 20 μερες εχω ενα προβλημα οταν μπαινω σε game το κινητο ζηματαει ανεβαζει 43 βαθμους ειναι λογικο αυτο??Δεν εχει ροοτ και η μπαταρια του κραταει 1 μερα και κατι με κανονικη χρηση γενικα δεν κολλαει παρολο που εχει μεσα τις κινεζιες τις οποιες θελω να ξεφορτωθω γιατι δεν χρησιμευουν πουθενα...οποιος μπορει ας απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Νέος στο forum.

Πρόσφατα απέκτησα το letv x500.

Άριστη ποιότητα κατασκευής, λίγα προβλήματα τα οποία λύνει ο ΙΤΑΛΟΣ, κάμερα με τα προβλήματα της όπως προαναφέρονται. Σε γενικές γραμμές δεν έχω πρόβλημα μόνο 2 απορίες μου μου έχουν μείνει.

1. Στο kimovil λέει ότι έχει επίστρωση gorilla glass 3 αλλά μόνο εκεί το βλέπω αυτό το χαρακτηριστικό.

Ξέρει κανείς σίγουρα αν έχει τέτοια επίστρωση η οθόνη ή όχι?

Αν ναι η κατηγορία gorilla glass 3 τι αντοχές έχει? Αντέχει σε πτώσεις ή είναι μόνο για γρατζουνιές.

2. Η κάμερα έχει περιθώρια βελτίωσης μέσω λογισμικού (πιθανή σε μια νέα rom) ή αυτό ήταν (να μην ελπίζουμε σε τίποτα καλύτερο).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Νέος στο forum.

Πρόσφατα απέκτησα το letv x500.

Άριστη ποιότητα κατασκευής, λίγα προβλήματα τα οποία λύνει ο ΙΤΑΛΟΣ, κάμερα με τα προβλήματα της όπως προαναφέρονται. Σε γενικές γραμμές δεν έχω πρόβλημα μόνο 2 απορίες μου μου έχουν μείνει.

1. Στο kimovil λέει ότι έχει επίστρωση gorilla glass 3 αλλά μόνο εκεί το βλέπω αυτό το χαρακτηριστικό.

Ξέρει κανείς σίγουρα αν έχει τέτοια επίστρωση η οθόνη ή όχι?

Αν ναι η κατηγορία gorilla glass 3 τι αντοχές έχει? Αντέχει σε πτώσεις ή είναι μόνο για γρατζουνιές.

2. Η κάμερα έχει περιθώρια βελτίωσης μέσω λογισμικού (πιθανή σε μια νέα rom) ή αυτό ήταν (να μην ελπίζουμε σε τίποτα καλύτερο).

 

1. μονο για γρατζουνιες

 

2. Το ψαχνουμε

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν με αυτο το PC έχεις εγκαταστήσει drivers για android κινητό ή έχεις φλασάρει κάποιο άλλο ? ή πρώτη φορά μπαινει σε αυτο το PC ?

Nexus tablet μόνο και εκεί με sdk γιατί ήθελα να κάνω rollback σε kitkat .γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Nexus tablet μόνο και εκεί με sdk γιατί ήθελα να κάνω rollback σε kitkat .γιατί;

 

αν ειχες egkatasthsei κάποιο flash tool και ειχες φλασαρει τότε θα ειχες περασει android drivers όπου στα win 8.1 περνιουνται με ένα δυστροπο τρόπο που ουτε πλεον θυμαμαι πως το ειχα κανει καποτε.

Link to comment
Share on other sites

SOS SOS εκλεισε απο μπαταρια και δεν ανοιγει, οταν το βαζω για φορτιση το κοκκινο led αναβει αλλα........ βοηθεια κανεις!?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για θηκη flip αλλα μονο απο Κινα βλεπω υπαρχει καποιο ελληνικο site me θηκες η εστω καποιο κινητο που να μοιαζει με το Letv?
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για θηκη flip αλλα μονο απο Κινα βλεπω υπαρχει καποιο ελληνικο site me θηκες η εστω καποιο κινητο που να μοιαζει με το Letv?

Νομίζω ότι έχει το Mr Gadget

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια, πιο να πάρω το LeTv Le 1s ή το Xiaomi note 3 ????

Εσείς που το πήρατε ξέρετε τα θετικά και τα αρνητικά του....

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

SOS SOS εκλεισε απο μπαταρια και δεν ανοιγει, οταν το βαζω για φορτιση το κοκκινο led αναβει αλλα........ βοηθεια κανεις!?

 

Αν το συνδέσεις σε PC το αναγνωρίζει;

 

Ψαχνω για θηκη flip αλλα μονο απο Κινα βλεπω υπαρχει καποιο ελληνικο site me θηκες η εστω καποιο κινητο που να μοιαζει με το Letv?

 

Εγώ πήρα από το vickmall μαζί με το κινητό την flip case της MOFi, καλή σαν ποιότητα αλλά σε συνδυασμό με το tempered glass υπάρχει πρόβλημα, καθώς το tempered glass φτάνει μέχρι την άκρη του κινητού και δεν αφήνει την θήκη να κουμπώσει καλά πάνω του. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με την απλή διάφανη θήκη οπότε δεν φταίει η MOFi αλλά το tempered glass. Μόλις το έβγαλα δεν είχα θέμα. Θα ψάξω να πάρω tempered glass άλλης εταιρίας μήπως είναι καλύτερο κάποια στιγμή!

Edited by athanaso77
It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια, πιο να πάρω το LeTv Le 1s ή το Xiaomi note 3 ????

Εσείς που το πήρατε ξέρετε τα θετικά και τα αρνητικά του....

 

δεν λες καλυτερα εσυ τι ψαχνεις και με βαση αυτο η απαντηση ειναι πιο ευκολη αν και το θεμα εδω ειναι το Letv. Έχουμε δε αναφερθει σε πολυ λιγες σελιδες ι αρνητικα και τι θετικα εχει το Letv

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέσεις σε PC το αναγνωρίζει;

 

Οταν το συνδεσω σε pc το βλεπει για πολυ λιγο και μετα κανει τον ηχο της αποσυνδεσης. Νομιζω οτι ειναι μπαταρια.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το φορτίσεις με ένα απλό φορτιστή αν σου περισσεύει (όχι με τον QuickCharge της LeTV), μήπως ξεκολλήσει η μπαταρία.

Δεν το στηρίζω κάπου, αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να το δοκιμάσεις!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το φορτίσεις με ένα απλό φορτιστή αν σου περισσεύει (όχι με τον QuickCharge της LeTV), μήπως ξεκολλήσει η μπαταρία.

Δεν το στηρίζω κάπου, αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να το δοκιμάσεις!

Αυτό κάνω, από χθες δοκιμαζω φορτιστες, δεν έχω βρει πως ανοίγει το καπάκι του να αποσυνδεσω την μπαταρία μπας κ ξεμπλοκαρει.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω, από χθες δοκιμαζω φορτιστες, δεν έχω βρει πως ανοίγει το καπάκι του να αποσυνδεσω την μπαταρία μπας κ ξεμπλοκαρει.

 

Δεν ξέρω αν θα το προσπαθούσα, αλλά λογικά η

είναι ίδια με το x600
It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα το προσπαθούσα, αλλά λογικά η
είναι ίδια με το x600

οχι, δεν ειναι η ιδια.... το x500 δεν εχει καπακι οπως το x600. Παντως οταν το συνδεω στο pc κανει εναν συντομο ηχο αναγνωρισης και μετα κανει τον ηχο αποσυνδεσης......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει notification led??

 

Ναι, πάνω αριστερά - χρώμα πράσινο, κόκκινο (και νομίζω έχει και μπλε).

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο θα παρω και εγω το δικο μου letv μπορειτε να μου πειτε ποια rom ειναι η πιο σταθερη να δουλευουν ολα? καποιο link για τη ρομ και πως την περναμε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...