Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πήρα.

Πέρασα την AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c αλλά έχω ένα θέμα.

Δουλεύω Nova Launcher και όταν τον περνάω οι επαφές είναι μαύρες!!!!!! και όταν τις μετακινώ μένουν τα γράμματα κολημμένα.

Καμμία Ιδέα? έλεος πια με τις κωλοrom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ οποίος μπορεί να με βοηθήσει πήγα να περάσω την ρομ του Ιταλού αλλά δεν ήταν zip το αρχείο και το κατάλαβα όταν έφτασα στο install και τώρα έχει κολλήσει στο recovery
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα.

Πέρασα την AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c αλλά έχω ένα θέμα.

Δουλεύω Nova Launcher και όταν τον περνάω οι επαφές είναι μαύρες!!!!!! και όταν τις μετακινώ μένουν τα γράμματα κολημμένα.

Καμμία Ιδέα? έλεος πια με τις κωλοrom

κατα αρχην ο stock launcher που εχει η 9s ειναι πιο καλος.οσο για τις επαφες καταργεις το εικονιδιο αυτο και βαζεις το εικονιδιο των επαφων το καφε.με αυτο δουδευουν ολα.το στανταρ εικονιδιο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ οποίος μπορεί να με βοηθήσει πήγα να περάσω την ρομ του Ιταλού αλλά δεν ήταν zip το αρχείο και το κατάλαβα όταν έφτασα στο install και τώρα έχει κολλήσει στο recovery

Ξαναβαλε το zip τωρα οπως εκανες με τον φακελο και κανε instal.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα άλλα μετά δεν το έβλεπε το αρχείο ζιπ το πείραξα μάλλον αρκετά και τώρα δεν μπαίνει πουθενά προσπαθεί να ξεκινήσει άλλα μένει στην αρχή.. δεν μπαίνει καν σε recovery mode...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 9s πραγματικα δεν μπορω να βρω πουθενα το smart wake η αλλιως double tap to wake αν υπαρψει καπου πειτε το μου και σε εμενα. επισης δεν μπορω να βαλω nova launcher prime υπαρχει τροπος να το εγκαταστησουμε?

 

Δεν υπάρχει πουθενά οτι το υποστηρίζει ως χαρακτηριστικό το smart wake ή τα air gestures το συγκεκριμένο κινητό. 'Οπως θα δεις κ οτι δεν πουλιούνται κ smart flip cases , αλλά μόνο οι απλές.

 

Σήμερα το πήρα.

Πέρασα την AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c αλλά έχω ένα θέμα.

Δουλεύω Nova Launcher και όταν τον περνάω οι επαφές είναι μαύρες!!!!!! και όταν τις μετακινώ μένουν τα γράμματα κολημμένα.

Καμμία Ιδέα? έλεος πια με τις κωλοrom

 

Στο δικό μου μετά τη ρομ του έβαλα και αυτά τα δύο : 1.Fix for Force Close Account Contacts 2.Fix for Force Close SMS, κ με τον nova που του έχω περασμένο , δεν έχει σε τίποτα πρόβλημα. Δοκίμασέ τα μήπως δεις διαφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έβαλα άλλα μετά δεν το έβλεπε το αρχείο ζιπ το πείραξα μάλλον αρκετά και τώρα δεν μπαίνει πουθενά προσπαθεί να ξεκινήσει άλλα μένει στην αρχή.. δεν μπαίνει καν σε recovery mode...

 

Αν δεν μπορείς να μπεις στη recovery για να ξαναπεράσεις το zip , βάλε αυτή τη ρομ http://www.needrom.com/download/ghost45-v4-letv-x500/.

Περνιέται με flashtool μέσω pc και λογικά θα σου το ξεμπρικάρει.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα πως γίνονται αυτά αν σου ζητούσα να μπεις με team viwer γιατί αν έχω μια ελπίδα να φτιάχνεται θα το διαλύσω να κατεβάσω την ρομ
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ανεβάσει κάποιος φωτογραφίες με την νεότερη ρομ του Ιταλού; Είδα 1-2 στο insomnia και... ψιλοτρόμαξα :(

Κατά προτίμηση τα αρχεία, ώστε να μην χάσουν και από την site φιλοξενίας.

 

Αυτή τα λέει όλα νομίζω... με καλό φωτισμό και σταθερό χέρι... είναι cropped από την original για να φανεί το μεγάλο χάλι της κάμερας. Δεν το έχω πια για να το δοκιμάσω - το έστειλα πίσω για refund.... Πρόλαβα και δοκίμασα και την 009s πριν το στείλω - καμία βελτίωση (προφανώς δεν είναι θέμα λογισμικού - ειδικά το κεράκι φλας)

 

http://i.imgur.com/uOKfplZ.jpg

 

Δες και αυτές που είχα βγάλει πριν το στείλω... http://imgur.com/a/QN9u1

Edited by karasardelis
Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

κατα αρχην ο stock launcher που εχει η 9s ειναι πιο καλος.οσο για τις επαφες καταργεις το εικονιδιο αυτο και βαζεις το εικονιδιο των επαφων το καφε.με αυτο δουδευουν ολα.το στανταρ εικονιδιο .

 

το googlαρα και το βρήκα δουλεύει άψογα ευχαριστώ! Μπορεί ο stock launcher να είναι πιο καλός αλλά δεν μπορώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τα τεράστια εικονίδια. Λες και είμαι τυφλός νιώθω. Αν υπήρχε τρόπος να μικρύνω τα εικονίδια όπως στο pc δεν θα είχα πρόβλημα.

 

Στο δικό μου μετά τη ρομ του έβαλα και αυτά τα δύο : 1.Fix for Force Close Account Contacts 2.Fix for Force Close SMS, κ με τον nova που του έχω περασμένο , δεν έχει σε τίποτα πρόβλημα. Δοκίμασέ τα μήπως δεις διαφορά.

 

Γιατί να τα περάσω αυτά; Είναι αναγκαίο; Δουλεύει άψογα το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα. το θέμα με τις επαφές το έλυσα με τον παραπάνω τρόπο.

 

Ξέρει κανείς αν η οθόνη είναι στην αναμονή εάν σου έρχονται ειδοποιήσεις? ή εάν πρέπει να κάνω κάτι εγώ? Γιατί σήμερα το πρωι άνοιξα την οθόνη και σκάσανε όλα τα μνματα του Messenger μαζεμένα.

Και από το wi-fi το έχω στο πάντα ενεργοποιημένο.

 

 

------------------------------------

 

:!:Στα αρνητικά του κινητού:!:: Ρε παίδες της Letv. Άλλο βύσμα φορτιστή από τον universal? Εν έτη 2016? Seriously?

Τι νομίζετε ότι είστε δλδ? Η Apple?

Με ξενέρωσε άσχημα αυτό σε σημείο που σκέφτομαι να το δώσω. Να είσαι κάπου, όλοι να φορτίζουν και εσύ να λες "Δεν κάνει το βύσμα!!!" Θα γελάνε και οι πέτρες....:lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by wowgamer
Link to comment
Share on other sites

Το usb type c θεωρειται συν και ειναι το νεο προτυπο προσεχως.

 

τι να το κάνω αδερφέ το νέο πρότυπο άμα πρέπει να κουβαλάω ΤΟ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΟ ΚΑΛΩΔΙΟ μαζί μου?

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια λογικη επρεπε να μεναμε ολοι στις δισκετες και να μην καναμε μεταβαση στα στικακια..

Μπορεις επισης να παρεις ενα ανταπτορακι, να το εχεις και σαν μπρελοκ με τα κλειδια σου και να μην χρειαζεται να κουβαλας ολο το καλωδιο

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ψάχνω να βρώ πως να αλλάξω τον launcher στο letv αλλα δεν εχω καταφέρει να το βρω καποιος που μπορεί να βοηθήσε; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια λογικη επρεπε να μεναμε ολοι στις δισκετες και να μην καναμε μεταβαση στα στικακια..

Μπορεις επισης να παρεις ενα ανταπτορακι, να το εχεις και σαν μπρελοκ με τα κλειδια σου και να μην χρειαζεται να κουβαλας ολο το καλωδιο

 

Που μπορώ να βρω?

Link to comment
Share on other sites

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-bb72-su-letv-x500/#prettyPhoto

Εδώ ένα λινκ για να περάσετε την rom του ιταλού. Ανοίξτε το με το chrome και κάντε μετάφραση στα αγγλικά καλύτερα.

 

Mε απλά λόγια:

1) Κατεβάστε αυτό https://mega.nz/#!lwtClJ5R!yRo6CgbugAXbhzb3TCNTHD7lzHFZaRUcSumDSr-eYUc

2) Κατεβάστε αυτό https://mega.nz/#!gksDQITR!LJjsC3wpgMc3zlZfkxldVDLfgRQy_RLTBynE4N1mTLEκαι κάντε το unzip

3) Συνδέστε το κινητό και ενεργοποιήστε το USB DEBUG Mode

4) Αντιγράψτε στο κινητο αυτό AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c

5) Μέσα από το unzip τρέξτε αυτό Install_LETV_x500_recovery_BB72_GS_2860.exe

6) Ακολουθήστε τις οδηγίες στην οθόνη.

7) Όπως λένε οι εικόνες στο Link κάντε wipe, Factory reset και μετά επιλέξτε Install

8) Βρείτε στο κινητό που έχετε αντιγραψει το AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c

9) ακολουθήστε τις οδηγίες και τέλος

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παίδες? Δεν παίρνει SD Card??????

Link to comment
Share on other sites

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-bb72-su-letv-x500/#prettyPhoto

Εδώ ένα λινκ για να περάσετε την rom του ιταλού. Ανοίξτε το με το chrome και κάντε μετάφραση στα αγγλικά καλύτερα.

 

Mε απλά λόγια:

1) Κατεβάστε αυτό https://mega.nz/#!lwtClJ5R!yRo6CgbugAXbhzb3TCNTHD7lzHFZaRUcSumDSr-eYUc

2) Κατεβάστε αυτό https://mega.nz/#!gksDQITR!LJjsC3wpgMc3zlZfkxldVDLfgRQy_RLTBynE4N1mTLEκαι κάντε το unzip

3) Συνδέστε το κινητό και ενεργοποιήστε το USB DEBUG Mode

4) Αντιγράψτε στο κινητο αυτό AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c

5) Μέσα από το unzip τρέξτε αυτό Install_LETV_x500_recovery_BB72_GS_2860.exe

6) Ακολουθήστε τις οδηγίες στην οθόνη.

7) Όπως λένε οι εικόνες στο Link κάντε wipe, Factory reset και μετά επιλέξτε Install

8) Βρείτε στο κινητό που έχετε αντιγραψει το AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c

9) ακολουθήστε τις οδηγίες και τέλος

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παίδες? Δεν παίρνει SD Card??????

Δυο θέματα:πρώτον καταφερες να μικρυνεις τα εικονίδια στον stock launcher ?

Δεύτερον: πως γίνεται να δίνεις οδηγίες φλασαρισματος και να μην ξέρεις οτι το κινητό δεν έχει sd ?

Δεν ηξερες τι αγοραζες? Αυτό δεν το προσεξες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Launcher_stock_icon_dimension_009S_by_BB72.zip. Εδώ το ζιπ για να μικρυνεις τα εικονίδια στον stock launcher.θα το βρεις εδώ.http://www.androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ όχι δεν το ήξερα ότι δεν παίρνει SD. Και δεν φαντάστηκα ότι υπάρχει κινητό πλέον που δεν παίρνει SD. Που ζούμε δλδ?

Όχι δεν ασχολήθηκα να τα μικρύνω αφού ο Nova δουλεύει μια χαρά.

Οδηγίες δίνω γιατί το έκανα ο ίδιος χτες το βράδυ. Και επειδή αρκετοί ρωτούν και κανένας δεν τους απαντά. Δεν είμαι ειδικός.

Εμένα μου δούλεψε και το λέω και σε άλλους. Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ όχι δεν το ήξερα ότι δεν παίρνει SD. Και δεν φαντάστηκα ότι υπάρχει κινητό πλέον που δεν παίρνει SD. Που ζούμε δλδ?

Όχι δεν ασχολήθηκα να τα μικρύνω αφού ο Nova δουλεύει μια χαρά.

Οδηγίες δίνω γιατί το έκανα ο ίδιος χτες το βράδυ. Και επειδή αρκετοί ρωτούν και κανένας δεν τους απαντά. Δεν είμαι ειδικός.

Εμένα μου δούλεψε και το λέω και σε άλλους. Αυτό.

Τα δυο τελευταία χρόνια τα περισσότερα κινητά δεν παίρνουν sd.δεν αντιληφθηκες τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

τι να το κάνω αδερφέ το νέο πρότυπο άμα πρέπει να κουβαλάω ΤΟ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΟ ΚΑΛΩΔΙΟ μαζί μου?

 

δηλαδή τα καινούργια κινητά θα βγαίνουν με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο τελευταία χρόνια τα περισσότερα κινητά δεν παίρνουν sd.δεν αντιληφθηκες τίποτα?

 

Δεν νομίζω. Όσα έχω πάρει, και έχω αλλάξει αρκετά, παίρνουν. Μόνη εξαίρεση το P8 Lite, που μόλις το κατάλαβα ότι δεν μπορώ να έχω και 2η sim και SD, το έδωσα στη γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τα καινούργια κινητά θα βγαίνουν με αυτό?

 

Από εδώ κ πέρα θα είναι το νέο στάνταρντ στα καλώδια σύνδεσης κινητού. Σχετικά :

"Apple’s new MacBook was the first to support USB Type-C, quickly followed by Google’s new Chromebook Pixel. Besides that the Nokia N1 tablet sports a USB Type-C connection as does a smartphone from LeTV and the upcoming OnePlus 2. No doubt many more hardware devices will support USB Type-C as the year goes on."

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τα καινούργια κινητά θα βγαίνουν με αυτό?

 

μακάρι να ξεφορτωθούμε γρήγορα την παλιά :)

αλλά δυστυχώς ακόμα δεν το κάνουν όλοι

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες δίνω γιατί το έκανα ο ίδιος χτες το βράδυ. Και επειδή αρκετοί ρωτούν και κανένας δεν τους απαντά. Δεν είμαι ειδικός.

 

Καλό θα είναι όταν μπαίνεις και γράφεις σε ένα θέμα, να κάνεις πρώτα ένα ψαξιματάκι σε προηγούμενα posts , πριν αποφασίσεις οτι πχ. υπάρχουν πολλοί που ρωτάνε για κάτι κ κανένας δεν τους έχει απαντήσει σε κάποιο πρόβλημα.

Για την εγκατάσταση της ρομ του Ιταλού , έχει δώσει αναλυτικότατες οδηγίες ο TrelosEisai σε 2 post :#153 κ #166 , κ θα ήταν άδικο αν δεν του το αναγνωρίσουμε κ πούμε αυθαίρετα ότι κανένας δεν έχει βοηθήσει.

Τηρώντας τους όρους του παιχνιδιού κάνουμε πιο εύκολη τη συνύπαρξή μας κ συννενοούμαστε πιο καλά:)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ας βοηθήσει κάποιος!

 

Προσπαθώ να βρω τρόπο να βάλω κάποιες επαφές στην οθόνη για άμεση κλήση αλλά δεν μπορώ. Έχει να κάνει με τη Rom ή με την έκδοση android ?

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (Honor 4x) με android 4.4.2 το έκανε. Μπας και γίνεται και δεν το βλέπω?

Προσοχή όχι συντόμευση για να ανοίγουν οι επαφές αλλά συγκεκριμένες επαφές που επιθυμώ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ας βοηθήσει κάποιος!

 

Προσπαθώ να βρω τρόπο να βάλω κάποιες επαφές στην οθόνη για άμεση κλήση αλλά δεν μπορώ. Έχει να κάνει με τη Rom ή με την έκδοση android ?

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (Honor 4x) με android 4.4.2 το έκανε. Μπας και γίνεται και δεν το βλέπω?

Προσοχή όχι συντόμευση για να ανοίγουν οι επαφές αλλά συγκεκριμένες επαφές που επιθυμώ εγώ.

 

Σ'αυτές τις περιπτώσεις το google play είναι ο φίλος σου:D

Κάνε αναζήτηση favorite contacts widget blur και εγκατέστησέ το . Θα σου κάνει τη δουλειά που θέλεις .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...