Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρήγγειλα το δικό μου για να πάει στο ξενοδοχείο ενός φίλου μου που είναι στο Naperville. Πήρα από USA ένα LG Flex 2 3Gb/32Gb της AT&T, το rootαρα και έβγαλα όλα τα AT&T bloatware αλλά πάλι δεν την πάλεψα πάνω από μία εβδομάδα μαζί του, καθώς μετά την οκτάμηνη εμπειρία μου με το Moto X 2014, το Flex μου φαίνεται αργό.

 

http://i65.tinypic.com/25qrvh5.jpg

Edited by KARATEKA
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση αν δεν το έχει ποσταρει καποιος πριν απο μενα

 

Τιμές SAR για το κεφάλι GSM / WCDMA & LTE, WiFi, Bluetooth: 0,392 W/kg

 

Τιμές SAR για το σώμα LTE B5, WiFi, Bluetooth: 0,728 W/kg

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι να το παρω αλλα βλεπω λιγες αποψεις και δε μπορω να σχηματισω γνωμη το θελω να με βγαλει 2ετια το θεμα αυτονομιας με τυπικη χρηση ποσο να ειναι?τυπικη εννοω λιγες κλησεις βαιμπερ fb κανα βιντεακι στο τιουμπ.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι να το παρω αλλα βλεπω λιγες αποψεις και δε μπορω να σχηματισω γνωμη το θελω να με βγαλει 2ετια το θεμα αυτονομιας με τυπικη χρηση ποσο να ειναι?τυπικη εννοω λιγες κλησεις βαιμπερ fb κανα βιντεακι στο τιουμπ.

 

Βλέποντας το Endurance rating που του δίνει το gsmarena, είναι 1 βαθμό καλύτερο του LG Flex 2 που έχω τώρα και που στο τέλος της ημέρας είναι στο 30% με μόνιμα ανοιχτά δεδομένα, αρκετή ομιλία και browsing. Ελπίζω να βοήθησα.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το Endurance rating που του δίνει το gsmarena, είναι 1 βαθμό καλύτερο του LG Flex 2 που έχω τώρα και που στο τέλος της ημέρας είναι στο 30% με μόνιμα ανοιχτά δεδομένα, αρκετή ομιλία και browsing. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Και εγω να πω πως δεδομενα wifi συγχρονισμους δεν κλεινω ποτε γιαυτο ρωταω εχω καλομαθει με το τζι2.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εγω να πω πως δεδομενα wifi συγχρονισμους δεν κλεινω ποτε γιαυτο ρωταω εχω καλομαθει με το τζι2.:)

 

Ως πρώην κάτοχος G2, θα σου πω ότι δε θα βρεις αντίστοιχο κινητό με τόσο καλή μπαταρία εκτός και αν πας για το Play. Το G2 και το πρώτο Flex είχαν πολύ καλή μπαταρία.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος G2, θα σου πω ότι δε θα βρεις αντίστοιχο κινητό με τόσο καλή μπαταρία εκτός και αν πας για το Play. Το G2 και το πρώτο Flex είχαν πολύ καλή μπαταρία.

Καλα αυτο το ξερω ελπιζω μια μερα να βγαζει με νορμαλ χρηση.Δηλαδη επιπεδα τζι 4 θα πιανει τουλαχιστον;

Επισης ποιος το εχει παρει να μας κανει ενα μινι ριβιου γτ οι ελληνες στο γιουτιουμπ δεν οτι τους συμφερει κανουν παρουσίαση

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το ξερω ελπιζω μια μερα να βγαζει με νορμαλ χρηση.Δηλαδη επιπεδα τζι 4 θα πιανει τουλαχιστον;

Επισης ποιος το εχει παρει να μας κανει ενα μινι ριβιου γτ οι ελληνες στο γιουτιουμπ δεν οτι τους συμφερει κανουν παρουσίαση

 

Το "νορμάλ χρήση" είναι κάτι εξαιρετικά υποκειμενικό. Για κάποιον νορμάλ είναι να παίζει παιχνίδια για ώρες, για άλλον να μιλάει 2 ώρες στο τηλέφωνο, για έναν να έχει οθόνη στο φουλ, για άλλον να την έχει χαμηλά.Υπάρχουν ένα σωρό παράγοντες που επηρεάζουν την απόδοση της μπαταρίας.

Παραπάνω έχω κάνει ένα μακροσκελές ποστ για το κινητό. Αν έχεις κάποια πιο συγκεκριμένη απορία πες μου να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές δοκιμές με το κινητό του μικρού αποφάσισα να αφήσω στην άκρη το εκπληκτικό meizu pro 5 και να προβώ στην αγορά του moto x style .υπάρχει κάποιο μαγαζί πλην των γνωστών αλυσίδων με καλή τιμή; ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρα παιδιά ενδιαφέρομαι για να πάρω το κινητό σε λίγους μήνες αλά από ότι βλέπω δεν το έχουνε πολύ εδώ μέσα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το ξερω ελπιζω μια μερα να βγαζει με νορμαλ χρηση.Δηλαδη επιπεδα τζι 4 θα πιανει τουλαχιστον;

Επισης ποιος το εχει παρει να μας κανει ενα μινι ριβιου γτ οι ελληνες στο γιουτιουμπ δεν οτι τους συμφερει κανουν παρουσίαση

 

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης, με μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα και αρκετή ομιλία, η μπαταρία στο τέλος της ημέρας είναι στο 30%.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης, με μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα και αρκετή ομιλία, η μπαταρία στο τέλος της ημέρας είναι στο 30%.

Και πόση ώρα screen on σου δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις , μπαταρία, πάτησε εκεί που λέει οθόνη και θα το δεις
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Δε λέει υπόλοιπο. Μόνο χρόνο λειτουργίας. Για 6% μπαταρία, 17 λεπτά λειτουργίας.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

με το ΜΜ το κινητο ακουω πιανει μεγαλους χρονους σε μπαταρια...

η τουλαχιστον πολυ καλους.

 

προφανως μιλαω για custom kernel.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Και το Style βγαίνει με πλαστικό σε διάφορα χρώματα. Μου είχε δώσει την επιλογή το Motomaker όταν πήρα το δικό μου και ή διαφορά με το δέρμα ήταν $50.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

A εννοείς στην πλάτη. Είναι ωραίο το υλικό πάντως έτσι όπως είναι φτιαγμένο.

Πολύ αξιόλογο μοντέλο πάντως σε αυτή την τιμή.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όποιος το βλέπει παθαίνει πλάκα με την ποιότητά του. Το δεύτερο σοκ έρχεται με το που βλέπουν την οθόνη και το τρίτο με το πως τρέχουν τα applications.

 

Απίστευτη ευκολία ο φορτιστής του που φορτίζει το κινητό σε 15'.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα φαίνεται ακόμα και στο stand του μαγαζιού, πόσο δε μάλλον να το έχεις κανονικά στο χέρι.

Σε αυτή την τιμή είναι πολύ δελεαστικό.

Ερωτηματικό το τι θα γίνει με τη στρατηγική του brand (πλεον) Motorola.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...