Jump to content

Moto X Style (Pure)


stathis123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Ελλάδα το πήρε κάνεις; το ζαχαρωνω κ εγώ... Τώρα έχω g2 αλλά θέλω μεγαλύτερη οθόνη...κ επίσης πρέπει να έχει πολύ καλό ήχο με τα ηχεία μπροστά...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος του τηλεφώνου αγορασμένο από ελληνικό μαγαζί δυστυχώς λόγο δουλειάς δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ μαζί του
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση με τον... Άστον τον Κούτσερ (έχει ξεμείνει το συμβόλαιό του με τη Λενόβο) για το κινητό:

http://www.youtube.com/watch?v=_qUZai-kGgA

Link to comment
Share on other sites

Όσοι από τους λίγους έχουν την συσκευή θα μπορούσαν να μου πουν αν έχουν ήχο στις ειδοποιήσεις του fb messenger
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Όσοι από τους λίγους έχουν την συσκευή θα μπορούσαν να μου πουν αν έχουν ήχο στις ειδοποιήσεις του fb messenger

Στέφανε καλημέρα , δεν νομίζω να εχει να κάνει με το x style σαν συσκευή γιατι και εγώ στο Nexus 6 έχω το ίδιο θέμα και ψάχνομαι .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Στέφανε καλημέρα , δεν νομίζω να εχει να κάνει με το x style σαν συσκευή γιατι και εγώ στο Nexus 6 έχω το ίδιο θέμα και ψάχνομαι .

Το θέμα είναι ότι σε ένα note 2 αλλά και στο 6p που έχω ήχος έχω κανονικά στον fb messenger

To style υποστηριζεται απο την αντιπροσωπεια?

Γιατί όχι; αν είναι ευρωπαϊκή συσκευή

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάτοχος από την παρασκευή!!!! Μόνο καλά λόγια έχω να πώ. Γενικά δεν βλέπω Πόλυ κίνηση όμως ακόμα. Καμία εφαρμογή κάτι έχει να προτείνει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάτοχος από την παρασκευή!!!! Μόνο καλά λόγια έχω να πώ. Γενικά δεν βλέπω Πόλυ κίνηση όμως ακόμα. Καμία εφαρμογή κάτι έχει να προτείνει κανείς?

 

Εφαρμογές έχουν να κάνουν με τη χρήση που κάνεις, οπότε είναι "ανεξάρτητο" από την συσκευή.

Προσωπικά θα πρότεινα (αν μιλάς αγγλικά με σχετικά νορμάλ προφορά) να δοκιμάσεις αρκετά το Μoto Voice. Είναι εξαιρετικά χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το έχω πάρει και εγω καμία βδομάδα τωρα.πολυ ωραίο σαν τηλέφωνο με απίστευτη οθόνη και φοβερό ήχο.εχω ενα προβλημα όμως και δεν ξέρω αν ειναι θέμα hardware η software.Δεν με ακούνε καθαρά στο τηλέφωνο !και ενώ δείχνει οτι έχω αρκετό σήμα δεν με ακούνε.εχω κατεβάσει κατι προγράμματα καταγραφής κλήσεων αλλα δεν νομίζω να ειναι αυτο γιατι τα είχα και στα προηγούμενα τηλέφωνα μου κι με ακουγανε μια χαρα.

Μηπως πρεπει να κανω κάποια ρύθμιση ?αλλιως παω για service

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει και εγω καμία βδομάδα τωρα.πολυ ωραίο σαν τηλέφωνο με απίστευτη οθόνη και φοβερό ήχο.εχω ενα προβλημα όμως και δεν ξέρω αν ειναι θέμα hardware η software.Δεν με ακούνε καθαρά στο τηλέφωνο !και ενώ δείχνει οτι έχω αρκετό σήμα δεν με ακούνε.εχω κατεβάσει κατι προγράμματα καταγραφής κλήσεων αλλα δεν νομίζω να ειναι αυτο γιατι τα είχα και στα προηγούμενα τηλέφωνα μου κι με ακουγανε μια χαρα.

Μηπως πρεπει να κανω κάποια ρύθμιση ?αλλιως παω για service

 

Τσέκαρε τα apps πρώτα μπας και φταίνε αυτά.

Μετά δοκίμασε να δεις γενικά το μικρόφωνό σου αν είναι ΟΚ.

π.χ. κλήση μέσω Viber ή κάποιο φωνητικό ή έστω recording και αν υπάρχει κι εκεί θέμα.

Προσωπικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα και επειδή διαβάζω και σε ξένα φόρουμ για το κινητό δεν το έχω πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρέλαβα πριν λίγο το κινητό από ελληνικο κατάστημα για δώρο του μικρού. Δεν το έχω ανοίξει ακόμη λόγω δουλειάς.Μολις γίνει θα γραφτούν και εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτινετε καποιο καταστημα που το εχει σε καλη τιμη και αμεσα διαθεσημο?

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που περασα απο Mediamarkt και το δοκιμασα για κανα 20', ζεσταθηκε λιγο γυρο απο την περιοχη της καμερας αλλα κατα τα αλλα ειναι super το smartphone... θα ελεγα οτι πετουσε σε οτι και αν του εκανα.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω επαιξα με ένα style σημερα και νομιζω πως βρηκα το pure android που ηθελα, με microsd expansion. 200 ευρω φθηνοτερο από το nexus 6p + microsd expansion, i'm sold...

Μια ερωτηση στους κατοχους.

Με τη ΜΜ πως είναι το ακουστικο?

Με τη μοτορολα ειχα παντα θεμα με crackling/distortion στο ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων (η αλλιως, ένα "τριξιμο" στις υψηλες συχνότητες και σε υψηλη ενταση, που παντα βαζω το ακουστικο). Ποια είναι η εμπειρια σας με το ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων?

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εγώ το τηλέφωνο το δουλεψα με την 5.1.1 και δεν είχε θέμα το ακουστικό και εγώ πάντα στην ψηλότερη ένταση το βάζω, το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό αν το 6p δεν ήταν ή συσκευαρα που είναι ακόμα με το pure θα ήμουν
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εγώ το τηλέφωνο το δουλεψα με την 5.1.1 και δεν είχε θέμα το ακουστικό και εγώ πάντα στην ψηλότερη ένταση το βάζω, το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό αν το 6p δεν ήταν ή συσκευαρα που είναι ακόμα με το pure θα ήμουν

Ωραίος Στεφάνε, επειδή ήθελα κι εγώ το nexus 6p, είδα ότι η 64αρα έκδοση θα μου έβγαινε 270 ευρώ περισσοτερο (δυστυχώς, τα 32 για pure android δε με καλύπτουν) και δε σου κρύβω ότι στο χέρι μου κάθισε και καλύτερα το style. Πρακτικά, συγκριτικά με το nexus είδα ότι υστερεί λίγο σε οθόνη (καλύτερα λευκά και μαύρα στο 6p) , δακτυλικό κι ελάχιστα σε επιδόσεις (πρακτικά αμελητέες διαφορες). Από την άλλη έχω microsd και πιθανώς καλύτερα ηχεία στο μότο (και είμαι σίγουρος και GSM δεκτη, η μότο το κατέχει καλά το άθλημα). Για να δούμε τι θα δούμε...

 

@Sotnem

Διαβασα την αναφορα σου για το "τριζατο" ακουστικο στις υψηλες και προβληματιστηκα. Εχει το κλασικο "τριξιμο", "τσιτσίρισμα" των μοτο στο 80-100% της εντασης? Ρε γμτ, δε γινεται πχ οι κινεζοι (με το letv pro) να δινουν εκπληκτικο ακουστικο κι η μοτο να συνεχιζει να τραβάει το δρομο της...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό σε φουλ auto του Moto x style με το g4. H καμερα παιζει στην "υψηλη κατηγορια" φετος ;)

http://www.androidcentral.com/camera-showdown-moto-x-pure-edition-vs-lg-g4

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει πως καταναλώνει μπόλικη μπαταρία σε stand by?

Από αυτονομία πως πάει με την 6;Διαβάζω αναμικτα στο xda.

 

Σε διαφορά φορα και site διάβασα ότι με την ΜΜ σε αναμονη καταναλώνει ελάχιστα , σε χρήση πονάει αυτή η συσκευή, αλλα συμφωνα με αναφορές έχει αυξηθεί η αυτονομία ένα ποσοστο 20%. Ας μας πουν κι οι κάτοχοι...

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να απαντήσω στις ερωτήσεις αρκετά αντικειμενικά και όχι ως χρήστης που θέλει να τα παρουσιάζει όλα τέλεια.

 

1. Μπαταρία

Είναι μεγάλη κουβέντα γιατί ο καθένας έχει άλλα κριτήρια και άλλες χρήσεις. Προσωπικά δεν κυνηγάω τόσο υψηλά SoT (η χρήση μου είναι να διαβάζω κάποια πράγματα και να απαντάω γρήγορο) όσο να μη φορτίζω κάθε μέρα. Νομίζω ότι όπως οι περισσότερες ναυαρχίδες του 2015 έτσι και το Moto X δεν οργιάζει από άποψη μπαταρίας

Προσωπικά με το MM δεν είδα διαφορά. Το Doze μπαίνει υπό συγκεκριμένες συνθήκες και κυρίως κάνει διαφορά το βράδυ π.χ. αν μείνει το τηλέφωνο για ώρα. Έχω ανοιχτό Location, Moto Display, Moto Voice (με λίγα λόγια ανά πάσα στιγμή μπορώ να δώσω φωνητική εντολή στο κινητό), συγχρονίζω 4 mail accounts, viber, instagram, fb, twitter κτλ, φωτεινότητα πολύ χαμηλά, 3G/wifi ανοιχτά εκτός όταν κοιμάμαι και γενικά η κατανάλωσή μου είναι κάπως έτσι:

 

http://i65.tinypic.com/htz4lg.png

 

Κάποιες μέρες χειρότερα, κάποιες καλύτερα. Με 2-2,5 ώρες οθόνη βγάζω 1 μέρα και κάποιες ώρες. Έχω φτάσει και 2 μέρες. Νομίζω ότι γι' αυτούς που θέλουν αρκετό SoT και να τους βγάλει την μέρα είναι εφικτό 3,5-4 ώρες (ανάλογα και με ρυθμίσεις). Να πω ότι ΔΕΝ παίζω παιχνίδια και συνεπώς οι χρόνοι τότε αλλάζουν (όπως φυσικά αλλάζουν αν κόψεις το Moto Display ή το Moto Voice).

Σε standby το θεωρώ μια χαρά προσωπικά. Πάντα παίζουν tweaks.

 

2. Κάμερα, καμία σχέση με τα προηγούμενα Μoto. Τρομερά ανεβασμένη. Νομίζω όμως ότι τα reviews την ανέβασαν αρκετά (ορισμένα δηλαδή) ειδικά το Dx χωρίς πια να είναι και τόσο σούπερ. Αναφέρομαι κυρίως σε πιο σκοτεινές φωτογραφίες. Γενικά είμαι ικανοποιημένος από την κάμερα για τη χρήση που κάνω με το κινητό. Αν θέλετε δείγματα πείτε μου να ανεβάσω.

 

3. Ήχος. Προέρχομαι από HTC One οπότε είμαι καλομαθημένος. Είναι λίγο χειρότερα τα ηχεία, αλλά αρκετά καλά. Είχα ένα θέμα με τα Notifications που τα ηχεία έκαναν σαν να "άνοιγαν" εκείνη την στιγμή, ένα μικρό pop ας πούμε. Αυτό με το MM λύθηκε. Ο ήχος στις κλήσεις είναι καλός, σε φουλ ένταση (προσωπικά δεν τη χρησιμοποιώ) μπορεί να ακουστεί κάποια παραμόρφωση. Πάντα παίζει ρόλο και τι συσκευή θα σου πέσει. Βαγγέλη αν είσαι "ψείρας", ίσως να σε ενοχλήσει. Προσωπικά δεν με ενοχλεί.

 

4. Αξία/Απόδοση/Τιμή. Για μένα αν είσαι στην Αμερική είναι "κλεψιά" να μην το πάρεις στην τιμή που υπάρχει. Στην Ευρώπη είναι πιο τσιμπημένο αλλά και πάλι σε καλύτερη τιμή από επώνυμες ναυαρχίδες. Προσωπικά θα το προτιμούσα 100% από το μικρό Νέξους (όπως και έκανα), θα έμπαινα σε σκέψεις μόνο σε σύγκριση με το μεγάλο. Χάνει σε μπαταρία, updates, αλλά κερδίζει στα διάφορα κόλπα της Moto που κατ' εμέ δεν είναι καθόλου gimmicks. Το Μoto Display είναι από καλύτερα πράγματα σε Android (και από τα πράγματα που με έκαναν να εγκαταλείψω το Sense μέχρι να ξαναβγάλει [ελπίζω] μια καλή συσκευή η HTC). Επίσης είναι πολύ καλό και το Moto Voice, πρώτη φορά που χρησιμοποιώ φωνητικές εντολές σε κινητό. Γενικά οι προσθήκες της Moto στο stock Android είναι εξαιρετικές. Προβλήματα δεν έχω δει προς το παρόν, η συσκευή είναι αρκετά καλή, παιχνίδια δεν παίζω ξαναλέω. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή, fingerpint δεν είχα οπότε δεν ξέρω πόσο μου λείπει, SD υπάρχει και υπάρχει το εξαιρετικό Turbo Charge που σώζει ζωές.

 

Συμπέρασμα: Αν θέλετε Stock Android με κάποια εξτραδάκια χρήσιμα είναι πολύ καλή λύση. Δεν έχει μεγάλο wow factor (που λέμε και στο χωριό μου), αλλά δεν θα σιχτιρίσετε, ούτε θα το μετανιώσετε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...