Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τον καιρό που έχει ως προεπιλογή με το ρολόϊ πως τον ενεργοποιώ; Δεν βρίσκω με τίποτα ποια επιλογή είναι. Ξέρει κανένας να μου πει;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη,

μετά από 4 μήνες συμβίωσης με το κινητό, και μετά από πολλές πτώσεις στις οποίες δεν έπαθε τίποτα, προχθές έπεσε από τραπέζι από ύψος 70 με 80 πόντους και επειδή χτύπησε στην ένωση τζαμιού με πλαστικό πάνω αριστερά έσπασε το τζάμι και ράγισε το μισό πάνω τζάμι. Η οθόνη λειτουργεί κανονικά και το touch χωρίς καμία καθυστέρηση ή απώλεια.

Σε δύο καταστήματα που ρώτησα για αντικατάσταση στη Θεσσαλονίκη μου είπαν από 85 ως 89 ευρώ επειδή αλλάζει όλο το μπροστινό κάλυμα μαζί με την οθονη. Ακόμα και σε κάποιο κατάστημα στη Λάρισα που έχει αναφέρει κάποιος φίλος δω μέσα πήρα τηλ και μου είπαν για ανταλλακτικό προς το καλοκαίρι, λόγω capital control.

ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου ηρθε χωρις να εχει καθολου μπαταρια δεν ανοιγε καν το εβαλα για φορτιση και ανοιξε ειναι λογικο αυτο ?

 

πρωτη φορα μου συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου ηρθε χωρις να εχει καθολου μπαταρια δεν ανοιγε καν το εβαλα για φορτιση και ανοιξε ειναι λογικο αυτο ?

 

πρωτη φορα μου συμβαίνει

 

Ναι δεν μου εχει συμβει ποτε.

Προφανως το ειχαν αφησει ανοιχτο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μου εχει συμβει ποτε.

Προφανως το ειχαν αφησει ανοιχτο.

 

οχι γιατι ειχε και την ταινια πανω στην μπαταρια :X

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι ειχε και την ταινια πανω στην μπαταρια :X

 

μμμ.... Τελικα το φορτισες, κραταει και δουλευει? Οποτε να αποκλεισουμε προβληματικη μπαταρια?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου ηρθε χωρις να εχει καθολου μπαταρια δεν ανοιγε καν το εβαλα για φορτιση και ανοιξε ειναι λογικο αυτο ?

 

πρωτη φορα μου συμβαίνει

 

Μην αγχώνεσαι, κι εμένα έχει έρθει τάμπλετ Odys με καθόλου μπαταρία. Και όλα μια χαρά απο εκεί και πέρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι περισσότεροι από που το έχετε πάρει το κινητό? Από vickmall? Σκέφτομαι να το πάρω από εκεί αλλά διάβασα και για τα μη γνήσια. Δεν πιστεύω βέβαια ότι το vickmall πουλάει μη γνήσια απλά ρωτάω να πάρω και μερικές γνώμες παραπάνω! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι περισσότεροι από που το έχετε πάρει το κινητό? Από vickmall? Σκέφτομαι να το πάρω από εκεί αλλά διάβασα και για τα μη γνήσια. Δεν πιστεύω βέβαια ότι το vickmall πουλάει μη γνήσια απλά ρωτάω να πάρω και μερικές γνώμες παραπάνω! :)

 

Εγώ πάντως το πήρα από Ελλάδα γιατί βαριόμουν να περιμένω μέχρι να έρθει, φυσικά ένας λόγος παραπάνω ήταν και ην εγγύηση. Η Blackview έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα που αναλαμβάνει πλήρες servis.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα από Ελλάδα γιατί βαριόμουν να περιμένω μέχρι να έρθει, φυσικά ένας λόγος παραπάνω ήταν και ην εγγύηση. Η Blackview έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα που αναλαμβάνει πλήρες servis.

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!! :)

 

Μπες στο skroutz και διάβασε αναλυτικά εντυπώσεις απο την συμβίωση μου με το Blackview. Η τελευταία ημερολογιακά ειναι η δική μου. Θα σου λύσει πολλές απορίες που τυχόν έχεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο skroutz και διάβασε αναλυτικά εντυπώσεις απο την συμβίωση μου με το Blackview. Η τελευταία ημερολογιακά ειναι η δική μου. Θα σου λύσει πολλές απορίες που τυχόν έχεις.

 

Ωραίος, πολύ καλές πληροφορίες. Γενικά έχω διαβάσει τα καλύτερα από όλους. Ψήθηκα ήδη να το τσιμπήσω από vickmall που είναι και πολύ καλή η τιμή!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, πολύ καλές πληροφορίες. Γενικά έχω διαβάσει τα καλύτερα από όλους. Ψήθηκα ήδη να το τσιμπήσω από vickmall που είναι και πολύ καλή η τιμή!

 

Εγώ δεν το μετανιώνω με τίποτα, απο εδώ και πέρα μόνο κινέζικες no name ναυαρχίδες, για αυτό το λόγο τσίμπησα και Cubot Note S στα 99€, και αν έκλαιγα τα λεφτά που έχω πετάξει έως τώρα για να αγοράσω επώνυμες ναυαρχίδες, έχοντας δουλέψει το BV5000 φαντάσου τι πλάκα εχω πάθει δουλεύοντας το No Name Cubot. Άστα να πάνε φίλε μου, τσάμπα χρήματα πεταμένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το μετανιώνω με τίποτα, απο εδώ και πέρα μόνο κινέζικες no name ναυαρχίδες, για αυτό το λόγο τσίμπησα και Cubot Note S στα 99€, και αν έκλαιγα τα λεφτά που έχω πετάξει έως τώρα για να αγοράσω επώνυμες ναυαρχίδες, έχοντας δουλέψει το BV5000 φαντάσου τι πλάκα εχω πάθει δουλεύοντας το No Name Cubot. Άστα να πάνε φίλε μου, τσάμπα χρήματα πεταμένα.

 

Και γω φίλε μου πριν κάνα μήνα έκανα την αρχή με το Xiaomi Redmi Note 3 Pro και από δω και πέρα τέλος τα επώνυμα. Να τα βράσω. Έδινα 500-600 για iphone και samsung και τώρα το έχω μετανοιώσει απίστευτα. Δεν πειράζει όμως, κάλιο αργά παρά ποτέ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ενημερώσω πως σε όσους έρθει αναβάθμιση στην V0.7_20160304, πριν την κάνετε πρώτα να έχετε εναλλακτικό launcher. Με την καινούρια αναβάθμιση κατήργησαν τον BlackView Launcher και τον αντικατέστησαν με τον X Launcher, ο οποίος με το που ανοίγει η συσκευή κρασάρει και δεν σε αφήνει να κάνεις τίποτε. Με αποτέλεσμα να πρέπει να το κάνεις επαναφορά με FlashTool. Ευτυχώς είχα κάποια προγράμματα μέσα στο τηλέφωνο με εναλλακτικό file explorer, και κατάφερα με αυτό τον τρόπο να τρέξω εναλλακτικό Launcher, και να το σώσω.

 

 

Οπότε προσοχή στην αναβάθμιση.........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας εδώ και κάτι μέρες το έχω και εγώ στα χέρια μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω ροοτ θα μπορεί να δέχεται τις οποίες επίσημες ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας εδώ και κάτι μέρες το έχω και εγώ στα χέρια μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω ροοτ θα μπορεί να δέχεται τις οποίες επίσημες ενημερώσεις;

 

Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει αναβαθμίσεις. Αν την πάρει όμως να γνωρίζεις πως στην επανεκκίνηση πιθανόν να φάει Boot Loop.

 

Και δεν χρειάζεται να κάνεις root, root κάναμε (τουλάχιστον εγώ) για να βγάλουμε από μέσα άχρηστες εφαρμογές, το τηλέφωνο δεν έχει τίποτα άχρηστο μέσα, οπότε ποιος ο λόγος να το ρουτάρεις;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχουμε ρουτ πως μπορουμε να το επαναφερουμε στην εργοστασιακη του κατασταση υπαρχει καποιος τροπος?

 

Φυσικά και υπάρχει, ακολουθείς τον παρακάτω σύνδεσμο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

Η διαδικασία είναι ίδια για κάθε τηλέφωνο, αρκεί να έχεις όρεξη να ασχοληθείς, βρίσκεις και κατεβάζεις και την μαμίσια ROM από το needrom.com και μπορείς να το επαναφέρεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το εχουμε ρουτ πως μπορουμε να το επαναφερουμε στην εργοστασιακη του κατασταση υπαρχει καποιος τροπος?

Αν το έχεις κάνει απλά root χωρίς να έχεις βάλει custom recovery, το κανείς απλά unroot μέσα από το supersu.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις κάνει απλά root χωρίς να έχεις βάλει custom recovery, το κανείς απλά unroot μέσα από το supersu.

Αν μπορεις γραψε μου τα βηματα....γιατι ειμαι λιγο νουμπι και μην κανω καμια βλακεια.

Ευχαριστω για την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις γραψε μου τα βηματα....γιατι ειμαι λιγο νουμπι και μην κανω καμια βλακεια.

Ευχαριστω για την βοηθεια σας

 

Ψάξε λίγο στο YouTube, δείχνει τα βήματα ακριβώς για να το κάνεις unroot πολύ εύκολα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σκευτομαι να αγορασω και εγω το κινητο.Εχω το xcover 2 αρκετα παλιο και αργο αλλα δεν ειχα ποτε θεμα για να σπασει η οθονη αφου μου πεφτει τουλαχιστον 5-10 φορες την ημερα λογω δουλειας.Εχει βρει καποιος θηκη για το Blackview ωστε να καληπτεται η οθονη περιφεριακα? γιατι απο οτι καταλαβαινω οποιος του εχει σπασει ειναι λογω το τζαμιου της οθονης που προεξεχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...