Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος και εγώ από σήμερα. Μέχρι στιγμής τα μόνα αρνητικά η ποιότητα των κουμπιών power και έντασης ήχου (είναι πολύ χαλαρά) και η ποιότητα του ηχείου. Κατά τα άλλα εξαιρετικά γρήγορο και απίστευτη μπαταρία.

 

Μεγειά!

Μου κάνει εντύπωση (έχει ξαναειπωθεί) πως είναι δυνατόν να είναι χαλαρά τα κουμπιά του και παρ'όλ'αυτά να είναι και στεγανά... :confused:

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπερα στην παρέα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει αυθεντικό Google Play

το έχω παραγγείλει από το GearBest

 

Έχει κανονικά Play Store.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Athanaso77.

Αυριο ή απο Δευτέρα το παραλαμβάνω μόλις το παραλάβω θα ενημερώσω για την πρωτη εντύπωση και όποιος παρατηρήσεις Θετικές ή αρνητικές.

Το τηλέφωνο πάντως από την περιγραφή και από τα τεστ που φαίνονται στο YouTube δείχνει δυνατό και ανθεκτικό.

Αυτό που αναφέρουν κάποιοι κάτοχοι εδώ στο φόρουμ με τα πλήκτρα που είναι κάπως χαλαρά με ανυσηχεί κάπως.

Ευχομαι να είναι εντάξει και να μην υπάρξουν θέματα αξιοπιστίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μεγάλη παιδιά! Το κινητό δεν είναι αδιάβροχο! Δοκίμασα σήμερα να το ρίξω νερό κάτω από την βρύση και πείρε νερό απο ΠΑΝΤΟΥ! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι στα κουμπιά έντασης και το power. Το άνοιξα απο πίσω και μέχρι και στην Sim και την κάρτα μνήμης πείρε νερό. Φυσικά τα έχει παίξει το κινητό. Το έχω αφήσει να στεγνώσει μπας και επανέλθει. Κρίμα...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Απο γνωστό μου που έφερε αρκετά κομμάτια.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσοχή μεγάλη παιδιά! Το κινητό δεν είναι αδιάβροχο! Δοκίμασα σήμερα να το ρίξω νερό κάτω από την βρύση και πείρε νερό απο ΠΑΝΤΟΥ! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι στα κουμπιά έντασης και το power. Το άνοιξα απο πίσω και μέχρι και στην Sim και την κάρτα μνήμης πείρε νερό. Φυσικά τα έχει παίξει το κινητό. Το έχω αφήσει να στεγνώσει μπας και επανέλθει. Κρίμα...

 

Ίσως έπεσες σε προβληματική συσκευή γιατί σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο έχει δοκιμαστεί από πολλούς κατόχους χωρίς να αντιμετωπίσουν τα προβλήματα που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο γνωστό μου που έφερε αρκετά κομμάτια.

 

Ηταν σφραγισμενη η συσκευασια; Δυστυχως αν δε το πηρες απο καποιο καταστημα έστω απο εξωτερικο δεν μπορεις να ζητησεις αντικατασταση ή επισκευή τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Κατοχος και γω του blackview 5000, αντικατεστησα το lenovo s750 που εχω. Ειμαι φαν των λεγομενων die hard κινητων και το συγκεκριμενο το ειδα στο minideal. Το χω τρεις εβδομαδες ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την ικανοποιητικη χωριτικοτητα του σε σχεση με το s750.

Ειναι πραγματι βαρυ αλλα για μενα δεν ειναι αρνητικο αυτο.

Οσο για τη στεγανωτητα δε προκαλω τη τυχη μου απλα προληπτικα αν συμβει και πεσει μεσα σε νερο.

Η μπαταρια ειναι οντως τερας. Το μονο μου παραπονο ειναι που δεν βλεπω να αναβει το led ειδοποιησεων μπροστα εφοσον εχει λαμπακι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει led ειδοποιήσεων, που το είδες το λαμπάκι;

 

Αν προσεξεις καλα μπροστα στη δρξια μερια εχει τη καμερα και στην αλλη αριστερα οπως το κοιτας εχει το led

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να αναφερω οτι το κινητο ειναι αδιαβροχο αλλα οχι ip67 αντεχει στην βροχη η αν πεσει νερο επανω του αλλα οχι στην βυθιση στο νερο στο επισημο σαιτ της εταιριας πουθενα δεν αναφερει οτι εχει πιστοποιηση ip67 απλα τα κινεζομαγαζα και καποια διαφημιστικα βιντεο φουσκωσαν τις δυνατοτητες του κινητου το οποιο ναι μεν αντεχει αν πεσει νερο πανω του αλλα οχι στην βυθιση μεσα στο νερο προσοχη λοιπον Edited by eakritas_1968
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μουφα απλα τα βιντεακα μπορει να εγιναν κατω απο ιδανικες συνθηκες ο λογος που το εψαξα λιγο ηταν τα παραπονα καποιον κατοχων του κινητου οτι περνει νερο παντως τονιζω οτι ειμαι κι εγω κατοχος του κινητου ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απλα σκοπιμα δεν το βαζω σε νερο μονο αν πεσει λογω ατυχηματος μεσα σε νερο θα μαθω ποσο αντεχει παντως στα πεσιματα αντεχει εχει φαει ειδη αρκετα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά το έχω το κινητό 2 μέρες τώρα και σήμερα όταν το άνοιξα μου εβγαλε επιλογή μενου για reboot !!!!

To τηλ το αγόρασα απο GearBest, γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί το έκανε αυτό;

κατα τ'αλλα δουλεψε μια χαρά όταν ανοιξε επιτέλους.

Επίσης επειδή υπάρχει αντιπροσωπεία στην Θεσσαλονίκη, γνωρίζει κάποιος αν μπορουμε να αποτανθούμε εκεί για βοήθεια στα πλαίσια εγγύησης αν και αφόσον εφίσταται μια και το αγόρασα από εξωτερικο.

Edited by MickeyGP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά το έχω το κινητό 2 μέρες τώρα και σήμερα όταν το άνοιξα μου εβγαλε επιλογή μενου για reboot !!!!

To τηλ το αγόρασα απο GearBest, γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί το έκανε αυτό;

κατα τ'αλλα δουλεψε μια χαρά όταν ανοιξε επιτέλους.

Επίσης επειδή υπάρχει αντιπροσωπεία στην Θεσσαλονίκη, γνωρίζει κάποιος αν μπορουμε να αποτανθούμε εκεί για βοήθεια στα πλαίσια εγγύησης αν και αφόσον εφίσταται μια και το αγόρασα από εξωτερικο.

Ποια ειναι και πως λεγεται η αντιπροσωπεια στην θεσσαλονικη θα μπορουσες να μου πεις;;

Link to comment
Share on other sites

μολις το ανοιξεις για πρωτη φορα κανει καποια αναβαθμηση για αυτο ζηταει επανεκινηση και εμενα ετσι εκανε

 

η αντιπροσωπεια ειναι

http://blackview.gr/proionta/blackview-bv5000

Link to comment
Share on other sites

Εχει ρωτήσει κανένας κάτοχος στην Ελληνική αντιπροσωπεία αν κάλυπτει εγγύηση από όσα έχουν αγοραστεί από εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...Εχει παρατηρησει καποιος οταν μιλαει στο τηλεφωνο να εχει τυχαιες δονησεις οπως αυτην οταν απαντησει ο αλλος που καλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...Εχει παρατηρησει καποιος οταν μιλαει στο τηλεφωνο να εχει τυχαιες δονησεις οπως αυτην οταν απαντησει ο αλλος που καλουμε?

 

 

Όντως το κάνει και σε μένα, αλλά τον λόγο δεν τον έχω βρει ακόμα, αυριο θα μιλάω απο bluetooth και θα ενημερώσω αν το ανακαλύψω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας βγηκε και τοσο σκληρος ο κινεζος τελικα..χθες σε πτωση απο τραπεζι εσκασε κατω με την γωνια παπαλα το τζαμι..το τηλ. λειτουργει κανονικα..τι κανουμε καμια βοηθεια?ειδε κανεις πουθενα ανταλλακτικα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας βγηκε και τοσο σκληρος ο κινεζος τελικα..χθες σε πτωση απο τραπεζι εσκασε κατω με την γωνια παπαλα το τζαμι..το τηλ. λειτουργει κανονικα..τι κανουμε καμια βοηθεια?ειδε κανεις πουθενα ανταλλακτικα?[/

 

 

Υπάρχει στην Θεσσαλονίκη Ελληνική επίσημη αντιπροσωπεία

 

δες αν θες εδώ

http://blackview.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που χρησημοποιησε αυτο το κινητο ποτε; Καποιες συμβουλες ; Πως το βλεπετε αυτο το κινητο;

 

http://cellcute.com/wp-content/uploads/2015/08/Blackview-BV5000.jpg

Ευχαριστώ

Edited by Michas1979
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που χρησημοποιησε αυτο το κινητο ποτε; Καποιες συμβουλες ; Πως το βλεπετε αυτο το κινητο;

 

 

Ευχαριστώ

 

Γενική συμβουλή γι αυτο το κινητο ειναι αλλη φορα να ψαχνεις το forum

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...