Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Blackview BV5000

http://www.guphotos.com/images/P/U/P1290B-EU/P1290B-EU-32-853e.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 78.1 x 150.7 x 13.3 mm
  • Weight: 229 g
  • SoC: MediaTek MT6735P
  • CPU: ARM Cortex-A53, 1000 MHz, Cores: 4
  • GPU: ARM Mali-T720 MP2, 400 MHz, Cores: 2
  • RAM: 2 GB, 533 MHz
  • Storage: 16 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 5 in, IPS, 720 x 1280 pixels, 24 bit
  • Battery: 4780 mAh, Li-Ion
  • OS: Android 5.1 Lollipop
  • Camera: 3264 x 2448 pixels, 1280 x 720 pixels, 30 fps
  • SIM card: Mini-SIM, Micro-SIM
  • Wi-Fi: b, g, n, Wi-Fi Hotspot
  • USB: 2.0, Micro USB
  • Bluetooth: 4.0
  • Positioning: GPS, A-GPS

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.vickmall.com/original-blackview-bv5000-4g-lte-waterproof-smartphone-mtk6735-5-hd-quad-core-android-5-1-2gb-ram-16gb-rom-1-0ghz-8-0mp-4780mah.html

 

Τουμπανακι και σκληροτραχηλο....και τα blackview μεχρι τωρα πανε καλα...πως σας φαινεται για καποιον που θελει κινητο που να αντεχει αλλα και σχετικες επιδοσεις?

Edited by aelarav
Link to comment
Share on other sites

το καλοβλεπω για τον γιο μου,αν και δεν τη ξερω σαν εταιρια φαινεται καλο σε καποια βιντεο

ενα τεστ αντοχης

Link to comment
Share on other sites

Εχει η κορη μου το blackview breeze 4 μηνες τωρα απροβληματιστο...και γενικα αν δεις τα νηματα των blackview ειναι οκ μεχρι τωρα..εγω παντως την εριξα την παρραγγελια στο vickmall σε χρωμα παραλλαγης!!!

Edited by aelarav
Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει και εγω, απο banggood. λεει οτι θα ειναι διαθεσιμο απο 18 του μηνα. θα παρακολουθω το νημα, και οταν παραλαβω θα σας πω και τη γνωμη μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το κινητο το εχω εδω και τρεις ημερες ηρθε απο minideal οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες αρκετα γρηγορο καλη και καθαρη οθονη παρα πολυ μεγαλη διαρκεια μπαταριας στιβαρη κατασκευη αν και ειναι λιγο βαρυ το εχω φορτωσει περιπου στα 10gb εφαρμογες χαρτες μουσικη βιντεο και ολα μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω, ολα δειχνουν μια χαρα. βαρυ, ειναι, αλλα με τετοια μπαταρια ειναι προβλεπομενο. η αδιαβροχοποιηση του, μοιαζει πολυ καλυτερη απο αλλα που ειχα στο παρελθον, μενει να δουμε και αν πραγματι μπορει να δουλεψει με βρεγμενα χερια/γαντια.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή είναι όντως πολύ καλή για αυτά που προσφέρει, δουλεύει άψογα και δεν κολλάει πουθενά μιας και δεν έχει καμία περιττή εφαρμογή (ούτε το γνωστό σωρό της google). Αυτονομία τέρας αλλά είναι ότι είναι πραγματικά πολύ βαρύ και δεν ξέρω κατά πόσο συνηθίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι όντως πολύ καλή για αυτά που προσφέρει, δουλεύει άψογα και δεν κολλάει πουθενά μιας και δεν έχει καμία περιττή εφαρμογή (ούτε το γνωστό σωρό της google). Αυτονομία τέρας αλλά είναι ότι είναι πραγματικά πολύ βαρύ και δεν ξέρω κατά πόσο συνηθίζεται.

 

Καλησπέρα σε όλους και όλες. Εγώ πάντως ψήθηκα με το κινητό (ενα αρνητικό λέτε όλοι το βάρος, αλλά θα το συνηθίσω) και έριξα μια παραγγελία στο γνωστό vickmall. Εχει καλη τιμη στα 118 ευρω, σουπερ θα έλεγα. Η σελινα μου ειπε οτι η τιμη ειναι για λίγο, μεχρι να ξεστοκάρουν και ότι μονο 2 εμεναν πριν καμια ωρα που εκανα την παραγγελία μου . ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν ειχε το πορτοκαλί χρώμα, δυστυχώς. Ειχε μονο μαυρο αλλα οκ συμβιβαστηκα. Οταν ερθει θα προσπαθησω να κανω και εγω ένα review, οπως βλέπω οτι κάνουν και αλλοι χρήστες εδώ μέσα. Δεν γινεται ρουτ μου ειπε το Vickmall αλλά αυτό δεν με πειράζει. Εχει google play απο την μάνα του, οπότε απλά ζητησα να μου το τεστάρουν και να το στείλουν. Ελπίζω σε κανά 20ημερο να είναι εδώ. Καλώς με βρήκατε. :)

Υ.Γ : Σας διαβάζω πάρα πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

ενα αρνητικο, ειναι πως δεν του ταιριαζουν ολα τα usb καλωδια. χρειαζεται καπως πιο μακρυ βυσματακι για να κουμπωσει, αφου υπαρχει η θωρακιση. απο 5 που εχω εδω γυρω, μονο το 1 ταιριαζει.
Link to comment
Share on other sites

Παράγειλα κι εγώ ένα από minideal. Στα reviews αναφέρει χρήστης από Ελλάδα που έχει το κινητό "I would like to inform you that the phone blackview BV5000 its not waterproof at all. It got wet and filled with water and its not working."

Θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα ολα οκ το κινητο οντως πολυ βαρυ αλλα η μπαταρια τερας(εχει καλωδιο otg για να δινεις ρευμα σε αλλο κινητο)..το μηχανημα παει σφαιρα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης με εξαιρεση το κουμπι power που παιζει..χωρος ελευθερος 12.5gb ενοποιημενος καμερες αρκετα καλες οθονη 720 πολυ καλη..τωρα αν ειναι ip67 και γενικα αν αντεχει ας το δοκιμασει ο φιλος που θα το παρει...φαινεται παντως καλα μονωμενο
Link to comment
Share on other sites

το εχω το κινητο καμια δεκαρια μερες φενετε οντως πολυ στιβαρη κατασκευη αν και καπως βαρυ η μπαταρια του πολυ δυνατη με μεγαλη αντοχη και σε συνδιασμο με τον μη ενεργοβορο επεξεργαστη του βασταει ανετα απο το πρωι μεχρι το βραδυ χωρις φορτηση λιωνοντας το ομως στο ενδιαμεσο (ταινιες, μουσικη,παιχνιδια,ιντερνετ,κλπ) αρκετα γρηγορο αν και το συγκρινω με το παλιο μου οχταπυτηνο ο μικρος γιος το τεσταρησε στα χτυπηματα και οκ αντεξε τωρα για το νερο δεν ξερω παντως εγω το πηρα για να αντεχει στην βροχη και αν πεσει κανενα ποτηρι νερο στο τραπεζι δεν προκειτε να τραβηξω φοτο κατω απο το νερο παντως με το που ηρθε και μολις συνδεθηκε εκανε αυτοματα εγκατασταση νεου λογισμικου του εχω περασει πανω απο 300 εφαρμογες (χαρτες,λεξικα,μουσικη,ταινιες,παιχνιδια) και δεν μασαει
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει εντοπίσει κάποιος τη συγκεκριμένη συσκευή σε προσφορά σε κάνα από τα γνωστά αξιόπιστα site, θα ήμουν ευγνώμων αν ειδοποιήσει στο παρόν νήμα, μιας και ενδιαφέρομαι για αγορά.
Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα, απόκτησα το τηλεφωνά κι εδω και δυο εβδομάδες ,μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος ,μπαταριά τούμπανο ,λιγο βαρύ βέβαια αλλα αναμενόμενο . Ξέρει κανείς τι δείκτη sar εχει;
Link to comment
Share on other sites

Κάποια ψιλο-lag που εμφανίζονται στις εντολές κύλισης στην οθόνη στα βίντεο που είδα, είναι ιδέα μου ή όντως υπάρχουν;

Τώρα πια με τις υψηλές αποκρίσεις που έχουν οι περισσότερες συσκευές, καλομάθαμε...

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστηκε και στη θαλασσα, δουλευεται κανονικα βρεγμενο και με βρεγμενα χερια. μενει να δοκιμαστει και με γαντια.

 

Καλημέρα, Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό, δώσε σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες. Οταν λες δοκιμάστηκε και στη θάλασσα, τι ακριβώς εννοείς; Ποιές άλλες δοκιμές έκανες;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό, δώσε σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες. Οταν λες δοκιμάστηκε και στη θάλασσα, τι ακριβώς εννοείς; Ποιές άλλες δοκιμές έκανες;

Ευχαριστώ

 

δεν εκανα τιποτα ιδιεταιρες δοκιμες, απλα το ειχα στην κονσολα της βαρκας ενω ψαρευα. ειχε κολοκαιρο, και βραχηκε αρκετα, αλλα δουλευε οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα. Μέχρι στιγμής τα μόνα αρνητικά η ποιότητα των κουμπιών power και έντασης ήχου (είναι πολύ χαλαρά) και η ποιότητα του ηχείου. Κατά τα άλλα εξαιρετικά γρήγορο και απίστευτη μπαταρία.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει αυθεντικό Google Play

το έχω παραγγείλει από το GearBest

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...