Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδωσαν ΟΤΑ τρο νεο UPDATE? γιατι εγω δεν εχω ΟΤΑ

 

Εμενα παντως δεν ξερω τι γινεται, κανενα update , δεν μου εχει ερθει, ουτε το τωρινο που λετε, ουτε το παλιο. Να πω οτι δεν εχω πειραξει το κινητο, με ρομ, ρουτ και τετοια, το χω οπως ειναι απο την μανα του. Αλλα μαλλον σε πηγαδι κατουρησα και δεν....

 

κι εγω, τα ιδια..

 

Να ενημερώσω πως μετά το πρόβλημα με την αργή φόρτιση, σταμάτησε να δίνεται η 6.0. Όσοι πρόλαβαν να την πάρουν την πάτησαν και μαζί σε αυτούς κι εγώ που σχεδόν για δύο εβδομάδες το τηλέφωνο παροπλίστηκε. Με το χθεσινό update διορθώθηκε το πρόβλημα και πλέον φορτίζει κανονικά, να περιμένετε να δοθεί καινούριο update τις επόμενες ημέρες με διορθωμένη την rom. Δεν χάνετε τίποτα να το βάζετε να ψάχνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι έχω άλλο πρόβλημα...

Ενώ μου ήρθε ειδοποίηση για την αναβάθμιση, όταν πάω να πατήσω λήψη, μου πετάει μνμ "Σφάλμα προσάρτισης κάρτας SD".

Την αφαίρεσα και έκανα και κατάργηση αλλά τίποτα...

Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό??? Τα φώτα του κάποιος???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω άλλο πρόβλημα...

 

Ενώ μου ήρθε ειδοποίηση για την αναβάθμιση, όταν πάω να πατήσω λήψη, μου πετάει μνμ "Σφάλμα προσάρτισης κάρτας SD".

 

Την αφαίρεσα και έκανα και κατάργηση αλλά τίποτα...

 

Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό??? Τα φώτα του κάποιος???

 

 

 

 

 

Όταν εννοείς τίποτα τι εννοείς; Συνεχίζει να μην ξεκινάει την αναβάθμιση;

 

Κάνε ένα hard reset για αρχή πριν ξεκινήσεις την αναβάθμιση (έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί αφού γίνει). Νομίζω θα ξεκινήσει μετά το hard reset......

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ,δυστυχώς μετά από δυο μήνες χρήσης και έπειτα από μια απλή πτώση το τζαμί έγινε κομμάτια ,τό είχα καταλάβει ότι θα ερχόταν και έμενα η ώρα μου με όσα είχα ακούσει και διαβάσει εδώ μέσα το κινητό το χα πάρει από vickmall ,γνωρίζει κάποιος από δω μέσα αν ‘’παίζει’’ να μας καλύψει κάποια εγγύηση και να μας στείλουν άλλο τζαμάκι??έχει κάποιος κάποια αντίστοιχο συμβάν με vickmall και αν ναι πώς να κινηθώ??

ευτυχώς η αφή δουλεύει κανονικά ακόμα !!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλών τελικά μούφα!!!Και όντως μπορει σε πολλούς φίλους να μην έχει σπάσει αλλα τελικά το να μήν σπάσει είναι η εξέρεση και οχι ο κανόνας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εχει αφησει αισθηση ασφαλειας ως τωρα παντως. Πεφτει και εχω ησυχο το κεφαλι μου και πιστεψτε με μου πεφτει συχνα, διοτι ειμαι και ολιγον αμπαλος με τα κινητα. Δεν ξερω τι να πω, διοτι πολλοι λενε για σπασιμο. Μαλλον σε αυτο ειμαι τυχερος ως τωρα. Το χω απο μεσα δεκεμβρη παντως. Το αρνητικο ειναι οτι η 6.0 δεν μου εχει ερθει(το λεω για χιλιοστη φορα το ξερω, μην βαρατε, αν και το βαζω να κανει ενημερωση καθημερινα). Καλο απογευμα...
Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς τίποτα τι εννοείς; Συνεχίζει να μην ξεκινάει την αναβάθμιση;

 

Κάνε ένα hard reset για αρχή πριν ξεκινήσεις την αναβάθμιση (έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί αφού γίνει). Νομίζω θα ξεκινήσει μετά το hard reset......

 

Sent from mTalk Κώστας!!

 

Το έκανα όπως είπες και όλα καλά τελικά!

Σ'ευχαριστώ για την συμβουλή!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όπως είπες και όλα καλά τελικά!

 

Σ'ευχαριστώ για την συμβουλή!!!

 

 

 

 

 

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά, ενημέρωσε με λίγο... Μετά την αναβάθμιση σε 6.0 έχεις κάποιο πρόβλημα με την φόρτιση ή όλα καλά; Αν δεν έχεις τότε έχεις πάρει την διορθωμένη Rom.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μαλλών τελικά μούφα!!!Και όντως μπορει σε πολλούς φίλους να μην έχει σπάσει αλλα τελικά το να μήν σπάσει είναι η εξέρεση και οχι ο κανόνας!!!

 

Υπαρχει περιπτωση αυτο να συμβαινει σε καποια παρτιδα; η σε καποια κινητα που προερχονται απο sites του εξωτερικου; διοτι ανθρωποι που εχουν κινητα απο ελληνικη αγορα δεν ειδα μες το νημα ουτε ακουσα να εχουν τετοιο προβλημα....και αν και το διαβασα αρκετες φορες ολο το νημα δεν εβγαλα καποιο τετοιο συμπερασμα. αλλα αμα θελει καποιος ας ενημερωσει και για το εαν υπαρχει βιντεοκληση δικτυου που εγραψα παλι λιγο ποιο πανω.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση αυτο να συμβαινει σε καποια παρτιδα; η σε καποια κινητα που προερχονται απο sites του εξωτερικου; διοτι ανθρωποι που εχουν κινητα απο ελληνικη αγορα δεν ειδα μες το νημα ουτε ακουσα να εχουν τετοιο προβλημα....και αν και το διαβασα αρκετες φορες ολο το νημα δεν εβγαλα καποιο τετοιο συμπερασμα. αλλα αμα θελει καποιος ας ενημερωσει και για το εαν υπαρχει βιντεοκληση δικτυου που εγραψα παλι λιγο ποιο πανω.ευχαριστω.

 

 

 

 

 

Εμένα προσωπικά είναι από Ελλάδα, μου έχει πέσει άλλα δεν έχει πάθει κάτι έως τώρα. Τώρα όταν εννοείς βίντεο κλήση δικτύου τι εννοείς; Με skype;

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο με το δικτυο δηλαδη οταν επιλεγεται ενα ονομα απο τις επαφες να σου δειχνει τρεις επιλογες τηλεφωνο μηνυματα και βιντεοκληση.και αφου επιλεξεις βιντεοκληση να σου βγαλει την μπροστινη καμερα και να σε δειχνει περιμενοντας και την ανταποκριση του αλλου τηλεφωνου.τωρα για τις πτωσεις, απο το φορουμ αλλα και απο γνωστους με ελληνικης αγορας συσκευες ακομη και απο σκρουτζομαγαζα δεν ακουσα παραπονα....τωρα τι παιζει; τι να πω... παντως το τηλεφωνο δειχνει καλο και τα παιδια που το εχουν και ειχα μιλησει μαζι τους ειπαν οτι ειναι απροβληματιστο.
Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο με το δικτυο δηλαδη οταν επιλεγεται ενα ονομα απο τις επαφες να σου δειχνει τρεις επιλογες τηλεφωνο μηνυματα και βιντεοκληση.και αφου επιλεξεις βιντεοκληση να σου βγαλει την μπροστινη καμερα και να σε δειχνει περιμενοντας και την ανταποκριση του αλλου τηλεφωνου.τωρα για τις πτωσεις, απο το φορουμ αλλα και απο γνωστους με ελληνικης αγορας συσκευες ακομη και απο σκρουτζομαγαζα δεν ακουσα παραπονα....τωρα τι παιζει; τι να πω... παντως το τηλεφωνο δειχνει καλο και τα παιδια που το εχουν και ειχα μιλησει μαζι τους ειπαν οτι ειναι απροβληματιστο.

 

Αυτό που πήρα εγώ και έσπασε την δεύτερη μέρα, από σκρουτζομάγαζο ήταν αγορασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως το παλικαρι που το ανεφερε να εχει δικιο. Ισως να ειναι καποια παρτιδα ελαττωματικη, να μην εχει να κανει απο που αγοραστηκε (ελλαδα η' μη), αλλα να εχει να κανει που "απλωθηκε" η ελαττωματικη παρτιδα. Ισως. Λογικη σκεψη ομως. Αυτο με την βιντεοκληση που λες φιλε μου δςν το κανει. Εκτος και θελει κανα ρυθμισμα, δεν μου εχει χρειαστει για να το ψαξω, θα το τσεκαρω ομως για σενα και θα σοθ πω αργοτερα. Σε ενα thl 4000 της γυναικας μου παντως, το εχει επιλογη , οντως.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πήρα εγώ και έσπασε την δεύτερη μέρα, από σκρουτζομάγαζο ήταν αγορασμένο.

 

H αντιπροσωπεια της θεσσαλονικης δεν σε καλυπτει; τους εκανες καποιο τηλεφωνο; ειναι κριμα να πηγαινουν τζαμπα τα χρηματα και οι αναγκες του καθε καταναλωτη για μια χρηση ποιο hard.ενταξει η πτωση ειναι πτωση αλλα υπαρχουν ευθυνες οταν το εχουν πουλησει για σκληρη χρηση.πριν απο μερικες σελιδες ο αλλος διαμαρτυρηθηκε οτι του εσπασε στην τσεπη....δεν νομιζω οτι η αντιπροσωπεια πρεπει να μενει αμετοχη...στο κατω κατω καποιος πρεπει να ενδιαφερθει και για τους καταναλωτες.και αν μη τι αλλο να υπαρξει καποια λογικοτερη τιμη (αντικαταστασεως της οθονης), οταν ειναι στην εγγυηση η ακομη και παροχη tempered glass κατα την αγορα ουτως ωστε να σταματησουν τα φαινομενα.Παντως παιδια εγω επειδη ειμαι κατοχος πολλων samsung συσκευων εχω ακουσει και δει πολλα σπασιματα σε μοντελα οπως s3,s4 κλπ ενω δεν ειχαν σημειωθει τοσα στο S2 που σημαινει οτι το βαρος της συσκευης σε συνδιασμο με το μεγεθος της οθονης επιτρεπουν θραυσεις γι'αυτο και το 6000 το μικρυνανε στο 4,7 ιντσες. εν προκειμενω ομως μονο η αντιπροσωπεια της θεσσαλονικης μπορει να βοηθησει δραστικα.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν είναι δικό μου, το αγόρασα για άλλον, ο οποίος απευθύνθηκε στο κατάστημα που το πήρα και του είπαν ό,τι είπαν. Γιατί από την αντιπροσωπεία να έλεγαν κάτι διαφορετικό?
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες πολλα ειναι τα παραπονα των χρηστων για την συγκεκριμενη συσκευη και την αντοχη της, αλλα για ενα κατ'εξοχην sport τηλεφωνο και οχι μονο για αυτους που δουλευουν σε ανοικτους χωρους επρεπε να εχει και καποια καλουδια επιπλεον, οπως πχ πυξιδα για να μπορουν και αυτοι που πανε ορειβασια η θαλασσα με σκαφη να κατεβασουν μια εφαρμογη πυξιδας και να δουλεψει. Και οπως παρατηρησα και στο bv6000 αλλα sitew αναφερουν οτι εχει σενσορα e-compass κι'αλλα οχι.δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζουν προιοντα χωρις να εχουν καλυψη τουλαχιστον του μεγαλυτερου μερους των χρηστων του ειδους. ακομη και η samsung με το μικρων δυνατοτητων xcover 3 πουλαει την συσκευη σαν water resistant χωρις να εχει καλυψει τις οπες των ακουστικων και του usb. τι να πω; τα συμπερασματα δικα σας.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η αλήθεια είναι αυτή!!όσο και αν πικράνει κάποιους ,βεβαία στην μέση είναι το οικονομικό πάνω από άλλα ,δεν μπορούμε να συγκρίνουμε ένα κιν. 300€ και 400€ με ένα των 100€-120€,απλα είναι απαράδεκτο κατ, εμέ το θέμα με το τζαμί!!!τα πιο παλιά κιν, της ίδιας κατηγορίες πχ hummer δεν παρουσίασαν ποτέ κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

Το κακο φιλε manolis AEK ειναι οτι δεν στοιχιζει 100-120 ευρω αλλα πολυ παραπανω στα σκρουτζομαγαζα ξεκιναει απο 145 και η αντιπροσωπεια θεσσαλονικης το δινει 179.συνεπως η συσκευη ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ σε σχεση με τα προβληματα που εχει οπως πχ η ελλειψη πιξιδας και οι πολλες θραυσεις τζαμιων που εχουν σημειωθει.οταν πας να το αγορασεις απο καποιο καταστημα που προσωπικα γνωριζεις και σου λεει ο αλλος καλυτερα μην το παρεις καταλαβαινεις......υστερα παλι ειναι και η τελειως λαθος πολιτικη τιμων ξεκιναει απο μια τιμη γνωριμιας και οταν ειναι να πεσει η τιμη αυτη ανεβαινει.....και εχει βγαλει και ολα αυτα τα προβληματα που εχουν αναφερθει. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μας απάντησε ο κος ''vickmall'' οτι η οθόνη δεν καλύπτετε απο την εγγύηση και οτι αν θέλω να του το στείλω για επισκευή θα πληρώσω!!!Καμία άποψη-γνώμη-βοήθεια κανείς ???Πόσο κοστίζει να το επισκευάσω εδω ελλάδα??
Link to comment
Share on other sites

'Eκανα ένα μηνα να το πάρω,να το στείλω που ρε φίλε?? και ποτε θα γυρίσει και λές να πιάσει 10 ΄η 20ε??Άσε που η απάντηση του ήταν στο στυλ ,λοιπούμαστε αλλα..................
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηρθε σε εσας το ΟΤΑ update με ανδροιτ 6? εμενα παντως δεν λεει να ερθει

 

 

 

 

 

Έχω γράψει και έχω ανεβάσει φωτογραφία, ακόμη έχω γράψει για τα προβλήματα στην φόρτιση με την αναβάθμιση σε 6.0 στο δικό μου.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Sokolataki ουτε σε μενα εχει ερθει. duc τα εχουμε διαβασει αυτα που εγραψες, αλλα οπως και να εχει αργει χαρακτηριστικα. Τι στο διαολο με γαιδουρι το φερνουν? Χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...