Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους

το αγόρασα σήμερα και έχω ένα θεματακι, δεν διαβάζει τη sim2 μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι ;

Ευχαριστώ

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι... σίγουρα την έχεις βάλει σωστά; Έχεις δοκιμάσει με άλλη sim;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο εμένα, απόκτησα το τηλεφωνά κι εδω και δυο εβδομάδες ,μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος ,μπαταριά τούμπανο ,λιγο βαρύ βέβαια αλλα αναμενόμενο . Ξέρει κανείς τι δείκτη sar εχει;[/quote

 

Καλημέρα σας παίδες έχω φάει το ίντερνετ για να βρω το δείκτη sar του κινητού και δεν έχω βρει τίποτα πουθενά! Ούτε στην Ελληνική αντιπροσωπία το λέει πουθενά. Τον έχει βρει κανείς; :confused:

Aut viam inveniam aut faciam. Είτε θα βρω έναν τρόπο, είτε θα φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

Όντως το κάνει και σε μένα, αλλά τον λόγο δεν τον έχω βρει ακόμα, αυριο θα μιλάω απο bluetooth και θα ενημερώσω αν το ανακαλύψω.

Για το θέμα των τυχαίων δονήσεων κατά τη διάρκεια των κλήσεων έχουμε καμία εξέλιξη ; Έχω και εγώ αυτό το προβληματάκι .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα.. το πηρα αυτην την εβδομαδα το κινητο κ εχω να πω τα εξης..

1. Μπαταρια με φουλ χρηση με κραταει περιπου 15ωρες.

2. Κατασκευη παρα πολυ καλη

3. Μεγαλη καμερα καλη , πισω μετρια.

4. Αδιαβροχοποιηση , δεν το δοκιμασα να το βουτηξω.. με νερο ομως πανω στην οθονη δουλευει κανονικα!

5. Ηχειο πολυ καλο κ δυνατο.

6. Διαθετει φορτιστη , ακουστικα κ 2 προστασιες οθονης.

7. Δεν κολλαει πουθενα κ ειδικα στις ταινιες παει σφαιρα.

 

 

Μια ερωτηση εχω μονο για οσους το εχουν ηδη.. Το κοκκινο λεντακι πανω αριστερα , στην μπροστινη πλευρα παρατηρω οτι οταν πατησω το power για να "κοιμηθει" το κινητο , αναβει. Οταν δε "ξυπναω" το κινητο , τοτε αρχιζει κ αναβοσβηνει , τρεμοπαιζει. Ισχυει το ιδιο κ για εσας?

Αν ειναι sensor , ποιες ειναι οι εφαρμογες που χρησιμευει γιατι δε βρηκα κατι εγκατεστημενο..Sensor, Gravity Sensor,Distance sensor,compass κτλ..

 

ευχαριστω!

Edited by ATARY
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

το εχω εδώ και τρεις μερες, πολες οι αποριες αλλα θα το μαθουμε σιγα σιγα και με την δικη σας βοηθεια.

αρχικα δεν καταφερα να βαλω την δευτερη σιμ, οχι οτι πολυπροσπαθησα αλλα μου φανηκε οτι δεν μπενει ολοκληρη.

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

το εχω εδώ και τρεις μερες, πολες οι αποριες αλλα θα το μαθουμε σιγα σιγα και με την δικη σας βοηθεια.

αρχικα δεν καταφερα να βαλω την δευτερη σιμ, οχι οτι πολυπροσπαθησα αλλα μου φανηκε οτι δεν μπενει ολοκληρη.

 

η δευτερη sim ειναι micro sim και μπαινει με το κοψιμο της να βρισκετε κατω αριστερα και το τσιπακι να κοιταει πρως τα επανω οχι προς τα κατω

Link to comment
Share on other sites

εντάξει με την δεύτερη sim, την έβαλα και την πιάνει κανονικά.

η μπαταρία πάντως σε παιχνιδι πέφτει κάθετα...

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερωτηση εχω μονο για οσους το εχουν ηδη.. Το κοκκινο λεντακι πανω αριστερα , στην μπροστινη πλευρα παρατηρω οτι οταν πατησω το power για να "κοιμηθει" το κινητο , αναβει. Οταν δε "ξυπναω" το κινητο , τοτε αρχιζει κ αναβοσβηνει , τρεμοπαιζει. Ισχυει το ιδιο κ για εσας?

Αν ειναι sensor , ποιες ειναι οι εφαρμογες που χρησιμευει γιατι δε βρηκα κατι εγκατεστημενο..Sensor, Gravity Sensor,Distance sensor,compass κτλ..

 

Είναι ο proximity sensor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα για την αυτοματη αυξομιωση του φωτισμου της οθονης βαση του φωτισμου του χωρου.

Ειναι και για το smart somatosensory?

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερεια σημαντικη.. Η οθονη ειναι ευαλωτη στις ακρες,γιατι εξεχει ελαχιστα απο το περιβλημα. Με μια κ μοναδικη πτωση που ειχε το δικο μου εκανε ενα μικρο ραγισματακι ψηλα στο τελειωμα του τζαμιου.
Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερεια σημαντικη.. Η οθονη ειναι ευαλωτη στις ακρες,γιατι εξεχει ελαχιστα απο το περιβλημα. Με μια κ μοναδικη πτωση που ειχε το δικο μου εκανε ενα μικρο ραγισματακι ψηλα στο τελειωμα του τζαμιου.

 

Αμα ραγιζει, αμα δεν ειναι αδιαβροχο...... τοτε τι μας προσφερει; :(

Υποτιθεται οτι η αντοχη του ειναι ο κυριος λογος αγορας.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου αν και εχει πεσει αρκετες φορες δεν εχει παθει τιποτα επισης επειδη δουλευω σε εργοστασιο και το κραταω με βρομικα χερια οταν γυριζω σπιτι το βαζω κατω απο τη βρηση με χαμιλη πιεση και το σκουπιζω με την πετσετα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας βγηκε και τοσο σκληρος ο κινεζος τελικα..χθες σε πτωση απο τραπεζι εσκασε κατω με την γωνια παπαλα το τζαμι..το τηλ. λειτουργει κανονικα..τι κανουμε καμια βοηθεια?ειδε κανεις πουθενα ανταλλακτικα?

στο aliexpress είδα κοντά στα 40€

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας κ απο μενα.. το πηρα αυτην την εβδομαδα το κινητο κ εχω να πω τα εξης..

1. Μπαταρια με φουλ χρηση με κραταει περιπου 15ωρες.

2. Κατασκευη παρα πολυ καλη

3. Μεγαλη καμερα καλη , πισω μετρια.

4. Αδιαβροχοποιηση , δεν το δοκιμασα να το βουτηξω.. με νερο ομως πανω στην οθονη δουλευει κανονικα!

5. Ηχειο πολυ καλο κ δυνατο.

6. Διαθετει φορτιστη , ακουστικα κ 2 προστασιες οθονης.

7. Δεν κολλαει πουθενα κ ειδικα στις ταινιες παει σφαιρα.

 

 

Μια ερωτηση εχω μονο για οσους το εχουν ηδη.. Το κοκκινο λεντακι πανω αριστερα , στην μπροστινη πλευρα παρατηρω οτι οταν πατησω το power για να "κοιμηθει" το κινητο , αναβει. Οταν δε "ξυπναω" το κινητο , τοτε αρχιζει κ αναβοσβηνει , τρεμοπαιζει. Ισχυει το ιδιο κ για εσας?

Αν ειναι sensor , ποιες ειναι οι εφαρμογες που χρησιμευει γιατι δε βρηκα κατι εγκατεστημενο..Sensor, Gravity Sensor,Distance sensor,compass κτλ..

 

ευχαριστω!

 

που το είδες το κόκκινο Led και εμείς δεν το βλέπουμε;

μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες γιατί δεν έχει notification Led

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το δικο μου αν και εχει πεσει αρκετες φορες δεν εχει παθει τιποτα επισης επειδη δουλευω σε εργοστασιο και το κραταω με βρομικα χερια οταν γυριζω σπιτι το βαζω κατω απο τη βρηση με χαμιλη πιεση και το σκουπιζω με την πετσετα

 

Το έχω δύο βδομάδες, το πέταξα δύο φορές και άλλες δύο έπεσε μόνο του... μόνο την πρώτη φορά που το έριξα επίτηδες σε πάρκινγκ έκανε μια αμυδρη γραντζουνια στη ζελατίνα.

εννοείται ότι δεν έσβησε καμία φορά με τις πτώσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι αλλο. Τα τηλεφωνηματα ειναι ενταξεί; Κανει προβληματα κατα την ομιλια; Το σημα του και ολα αυτα είναι καλο;

 

Ευχαριστώ

 

Όλα λειτουργούν άψογα, άφησα lenovo vibe z2 και βρήκα αυτό που ήθελα και με μεγαλύτερη μπαταρία!

το μόνο μείον η έλλειψη Led μπροστά και το χαμηλής έντασης Led flash σε σχέση με αυτό που είχα βέβαια με δύο flash.

Η δόνηση που εμφανιζόταν κατά την ομιλία ξαφνικά μετά από δύο βδομάδες σταμάτησε.. ειλικρινά δε ν ξέρω αν έκανα κάτι πάντως απενεργοποιησα όλο το gesture εκτός του double tap to unlock

κατά τα άλλα είναι άριστο για τα λεφτά του, το πήρα από Ελλάδα με ελληνικές οδηγίες χρήσης και εγγύηση αντιπροσωπίας

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα. 17 ημερολογιακες ημερες!

Πρωτη εντυπωση? Πολυ βαρυ βρε παιδια. Αμα δεν εχεις βαλει λουριδα στο παντελονι, καηκες! :lol:

Ομορφη εμφανιση, ωραια χρωματα οθονης, καλη πισω καμερα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το κοκκινο αριστερα ειναι τελικα proximity sensor...

 

Να ρωτησω αν δοκιμασε κανεις να φορτισει αλλη συσκευη με το otg καλωδιο? Προσπαθησα σε samsung αλλα τιποτα..

 

Ποσο διαρκει η μπαταρια σε εσας κατα μεσο ορο?

 

Γενικες εντυπωσεις για τον επεξεργαστη του παντως ειναι πολυ καλες , το εχω σε φουλ χρηση κ δε μου εχει κολλησει ουτε μια φορα ουτε καν λιγο..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κοκκινο αριστερα ειναι τελικα proximity sensor...

 

To έχουμε πει από την αρχή αλλά δυστυχώς... ελάχιστοι ακούν (διαβάζουν).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως γινετε να παραταχθουν οι εφαρμογες βαση χρησης?

 

Παπαλα το τζαμι!

Ραγισε μεσα στην τσεπη μου, ουτε μηνα δεν πηγε!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο. Τα τηλεφωνηματα ειναι ενταξεί; Κανει προβληματα κατα την ομιλια; Το σημα του και ολα αυτα είναι καλο;

 

Ευχαριστώ

 

τελικά ήμουν με το Bluetooth και δεν ένιωθα τη δόνηση κατά την ομιλία.... βρήκα υποτίθεται λύση με το mtk engine στα δεδομένα της συσκευής στο audio και το σημείο που είναι κλικαρισμενο να δονειται κατά την κλήση αλλά δυστυχώς το κινητό δεν είναι ρουταρισμενο οπότε και δεν λαμβάνει την εντολή να βγάλω εκτός τη δόνηση

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ραγισε η οθονη επεσε απο το κομοδινο χτυπησε στην ακρη και εκανε πολλαπλα ραγισματα κριμα
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα σημερα με το σερβις εδω ελλαδα και μου ειπε 40+ το ανταλακτικο μονο του και 80+ αν φτιαχτει εκει.

Μου ειπε ακομα οτι αυτα που πηραμε απο εξω δεν ειναι γνησια λεει....

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...