Jump to content

Samsung SGH-E720


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά σκέπτομαι να πάρω στις γιορτές το Ε720 σαν εναλλακτικό του κ750ι που ήδη έχω. Ποιά η γνώμη σας. Απλά σας λέω πως το θέλω βασικά λόγω image αφού είναι πραγματικά πανέμορφο. Έχει στη βασική συσκευσία καλώδιο σύνδεσης με pc? Thanks :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι δεν έχει... Είχα στην κατοχή μου και τα δύο. Έδωσα το Ε720 και τώρα έχω το κ750. Σε καμια περιπτωση δεν αξίζει να δώσεις το κ750. Ομολογουμένως το 720 είναι πανέμορφο αλλά από θέμα λειτουργιών αλλά και ήχου δεν με ικανοποίησε καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει βολέψει πολύ τους τελευταίους 4 μήνες. Το μόνο που με "χαλάει" λίγο είναι 1-2 λάθη στη μετάφραση των επιλογών στα Ελληνικά που όμως δεν βρίσκονται σε εμφανή σημεία.

 

Καλώδιο δεν διαθέτει στη συσκευασία. Ούτε δεύτερη μπαταρία όπως έβαζε παλιότερα η Samsung. Μόνο hands-free (στερεοφωνικό και πολύ καλής ποιότητας. Έμεινα έκπληκτη την πρώτη φορά που άκουσα .mp3 μέσω αυτού) και ένα από αυτά τα λουράκια που κρεμάνε στα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.

Μετέφερα ένα mp3 στο τηλέφωνο με bluetooth, όταν για κάποιο λόγο η σύνδεση κόπηκε στην μέση πριν την μεταφορά του αρχείου. Το μισοτελειωμένο αρχείο δεν φαίνεται πουθενά στο τηλέφωνο αλλά πιάνει χώρο στην μνήμη! Υπάρχει τρόπος να το δβήσω κάπως ή τουλάχιστον να κάνω format στην μνήμη του τηλεφώνου;

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Οσο χαζη κι αν φαινεται η ερωτηση... παω στις ρυθμισεις για να αλλαξω τον ηχο κλησης. στο μενου εμφανιζεται μονο ενας. Οπως και στο φοντο. Γραφει "φοντο 12" ως το επιλεγμενο και δεν ξερω τι να πατησω για να εμφανιστουν και οι αλλες επιλογες.

Δεν ειναι δυνατον να εχει μονο εναν ηχο κλησης ουτε ενα φοντο.

Link to comment
Share on other sites

Οσο χαζη κι αν φαινεται η ερωτηση... παω στις ρυθμισεις για να αλλαξω τον ηχο κλησης. στο μενου εμφανιζεται μονο ενας. Οπως και στο φοντο. Γραφει "φοντο 12" ως το επιλεγμενο και δεν ξερω τι να πατησω για να εμφανιστουν και οι αλλες επιλογες.

Δεν ειναι δυνατον να εχει μονο εναν ηχο κλησης ουτε ενα φοντο.

 

Πατάς το κεντρικό κομπού (το OK) εκεί που λέει "φόντο 12" και σου εμφανίζονται οι τοποθεσίες από τις οποίες μπορείς να επιλέξεις εικόνες για φόντο. Οι προεγκαταστημένες βρίσκονται στην επιλογή "Εικόνες φόντου". Είναι 15 συνολικά. Μην ξεχάσεις στο τέλος να κάνεις αποθήλευση τις αλλαγές που έκανες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά SOS.

Μετέφερα ένα mp3 στο τηλέφωνο με bluetooth, όταν για κάποιο λόγο η σύνδεση κόπηκε στην μέση πριν την μεταφορά του αρχείου. Το μισοτελειωμένο αρχείο δεν φαίνεται πουθενά στο τηλέφωνο αλλά πιάνει χώρο στην μνήμη! Υπάρχει τρόπος να το δβήσω κάπως ή τουλάχιστον να κάνω format στην μνήμη του τηλεφώνου;

Thanks.

 

Αν ξαναεπιχειρησεις να το στειλεις το ίδιο τραγουδι (με τον ιδιο τιτλο), θα ολοκληρωθει το αρχειο και μετα αν θες το κρατας ή αν θες το διαγραφεις και απελευθερωνεις τη μνήμη. Εγω τουλαχιστον ετσι το εκανα και δουλεψε.

 

Παιδια, μήπως εχουμε κανενα νεώτερο για το αν και πώς γινεται η μεταφορά java παιχνιδιών στο κινητό μας??? :wacko: :worry: :cry: Αν κανένας ξέρει τίποτα, ας μην το κρατήσει για τον εαυτό του. :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!! να ζητησω και εγω την γνωμη σας σε κατι. ειμαι κατοχος του Ε710 και ειμαι αρκετα απογοητευμενη με την ενταση του και φυσικα που δεν εχει δονηση με μελωδια μαζι.πρεπει να ναι και λιγο τυχερος ο αλλος για να το ακουσω αν ειμαι σε αλλο δωματιο η καπου με θορυβο. βεβαια σε συνομιλια μονο με το hands-free(προτιμοτερο ιδιως στο δρομο). ποιος θα μπορουσε να μου πει πανω στο θεμα αυτο πως ειναι το Ε 720. και απο φωτο πως παει. κυριως η νυχτερινες ληψεισ του? ευχαριστω πολυ.
lots of kisses from Salonica :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!! να ζητησω και εγω την γνωμη σας σε κατι. ειμαι κατοχος του Ε710 και ειμαι αρκετα απογοητευμενη με την ενταση του και φυσικα που δεν εχει δονηση με μελωδια μαζι.πρεπει να ναι και λιγο τυχερος ο αλλος για να το ακουσω αν ειμαι σε αλλο δωματιο η καπου με θορυβο. βεβαια σε συνομιλια μονο με το hands-free(προτιμοτερο ιδιως στο δρομο). ποιος θα μπορουσε να μου πει πανω στο θεμα αυτο πως ειναι το Ε 720. και απο φωτο πως παει. κυριως η νυχτερινες ληψεισ του? ευχαριστω πολυ.

 

Αν και δεν ειχα ποτε ως τωρα Σαμσουνγκ, μπορω να πω οτι πανω κατω αυτα που λες ισχυουν, με την μόνη διαφορα οτι το Ε720 εχει 4 προεγκατεστημενους ηχους κλησης με δονηση (αρκετα δυνατους οφειλω να πω), αλλα για προφιλ ουτε λογος. Ολοι οι υπολοιποι ηχοι ακουγονται μεν,οχι δυνατα και χωρις δονηση, δε.

Η καμερα του ειναι μετρια,με αρκετο "χιονι" και "θορυβο", αλλα κατω απο καλες συνθηκες (καλο φωτισμο), βγαζει καλες φωτο, ακομη και για εκτυπωση (οχι βεβαια για κορνιζαρισμα :p ). Γενικα,ειναι ενα καλο κινητο νομιζω. Θα σου προτεινα το Ζ500 ή ακομα καλυτερα (αν και αρκετα ακριβο),το D600. Τα ειδα στο Πλαισιο και ειναι πολυ καλα,με πολυ καλη καμερα και λειτουργιες (τα προφιλ βεβαια συνεχ. να ειναι ανυπαρκτα :cry: ). Εγκαθιστανται και παιχνιδια και στα δυο (με μια "αλφα" διαδικασια,αλλα ΟΚ.Κανεισ δεν ειναι τελειος :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα MP4 τραγουδια αποθηκεύονται σαν video. Υπάρχει δυνατότητα να περαστούν στον MP3 player και στην playlist του, π.χ. μεσω του manager της Samsung?Αν κάποιος ξερει κάτι, pls let me know.Κρίμα παντως αν δεν γίνεται... :cry:
Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναεπιχειρησεις να το στειλεις το ίδιο τραγουδι (με τον ιδιο τιτλο), θα ολοκληρωθει το αρχειο και μετα αν θες το κρατας ή αν θες το διαγραφεις και απελευθερωνεις τη μνήμη. Εγω τουλαχιστον ετσι το εκανα και δουλεψε.

 

Παιδια, μήπως εχουμε κανενα νεώτερο για το αν και πώς γινεται η μεταφορά java παιχνιδιών στο κινητό μας??? :wacko: :worry: :cry: Αν κανένας ξέρει τίποτα, ας μην το κρατήσει για τον εαυτό του. :p

 

Ο πιο εύκολος τρόπος που βρήκα είναι ο εξής: Πας στην σελίδα http://www.davidpye.com/freewap/index.php και κάνεις upload τα αρχεία jar και jad του παιχνιδιού που θέλεις να εγκαταστήσεις. Μετά πας με τον wap browser του κινητού στην διεύθυνση που σου δίνει το site, βρίσκεις το αρχείο σου, το κατεβάζεις στο κινητό και εγκαθίσταται στα παιχνίδια. Δοκιμασμένο. Πληρώνεις βέβαια το κόστος της σύνδεσης wap αλλά δεν μπλέκεις με πολύπλοκες διαδικασίες. Αλλιώς υποθέτω πως ο τρόπος μεταφοράας μέσω bluetooth για το D500 θα δουλεύει και για το Ε720 αλλά μου φαίνεται πολύ φασαρία.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος που βρήκα είναι ο εξής: Πας στην σελίδα http://www.davidpye.com/freewap/index.php και κάνεις upload τα αρχεία jar και jad του παιχνιδιού που θέλεις να εγκαταστήσεις. Μετά πας με τον wap browser του κινητού στην διεύθυνση που σου δίνει το site, βρίσκεις το αρχείο σου, το κατεβάζεις στο κινητό και εγκαθίσταται στα παιχνίδια. Δοκιμασμένο. Πληρώνεις βέβαια το κόστος της σύνδεσης wap αλλά δεν μπλέκεις με πολύπλοκες διαδικασίες. Αλλιώς υποθέτω πως ο τρόπος μεταφοράας μέσω bluetooth για το D500 θα δουλεύει και για το Ε720 αλλά μου φαίνεται πολύ φασαρία.:wacko:

 

Αυτον τον τροπο που ειπες τον εχω βρει και εγω, αν και ομολογω οτι δεν μου δουλεψε. Δεν ανεβασα το jad αρχειο μαλλον,γι'αυτο. Θα το ξαναπροσπαθησω.Να σε ρωτησω: αφου ειναι 2 αρχεια για καθε παιχνιδι,πως εγκαθιστανται στα παιχνιδια?Δεν τα λαμβανει ως ξεχωριστά αρχεια? Τεσπα. Αφου λες οτι το εχεις δοκιμασει,κατι θα ξερεις :happy: Ο τροπος μεσω Bluetooth για το D500 δεν ισχυει για το Ε720 δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον τροπο που ειπες τον εχω βρει και εγω, αν και ομολογω οτι δεν μου δουλεψε. Δεν ανεβασα το jad αρχειο μαλλον,γι'αυτο. Θα το ξαναπροσπαθησω.Να σε ρωτησω: αφου ειναι 2 αρχεια για καθε παιχνιδι,πως εγκαθιστανται στα παιχνιδια?Δεν τα λαμβανει ως ξεχωριστά αρχεια? Τεσπα. Αφου λες οτι το εχεις δοκιμασει,κατι θα ξερεις :happy: Ο τροπος μεσω Bluetooth για το D500 δεν ισχυει για το Ε720 δυστυχως.

 

Για να είμαι ειλικρινής έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που έκανα την διαδικασία. Νομίζω από το κινητό κατέβαζες πρώτα το jar και μετά το jad ή το αντίθετο (!). Ό,τι και να σου πω θα σε γελάσω. Έκανα και εγώ κάποιες προασπάθειες μέχρι να το πετύχω. Το θέμα είναι ότι οι προσπάθειες αυτές χρεώνονται! Έχω πάντως εγκαταστήσει συνολικά 6 παιχνίδια (Tetris, puzzle bobble. micromachines, worms forts, super bomberman, amoebas) με αυτόν τον τρόπο και δούλεψαν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που έκανα την διαδικασία. Νομίζω από το κινητό κατέβαζες πρώτα το jar και μετά το jad ή το αντίθετο (!). Ό,τι και να σου πω θα σε γελάσω. Έκανα και εγώ κάποιες προασπάθειες μέχρι να το πετύχω. Το θέμα είναι ότι οι προσπάθειες αυτές χρεώνονται! Έχω πάντως εγκαταστήσει συνολικά 6 παιχνίδια (Tetris, puzzle bobble. micromachines, worms forts, super bomberman, amoebas) με αυτόν τον τρόπο και δούλεψαν όλα.

 

Το εκανα και εγω.Εχω ηδη εγκαταστησει το Rayman3 και το Hangman Tournament. Να σε ρωτησω: το puzzle bobble που το βρηκες?εχεις τα αρχεια να μου τα στειλεις ή να τα ανεβασεις εδω?Θα σου χρωσταω χαρη! :D

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγω.Εχω ηδη εγκαταστησει το Rayman3 και το Hangman Tournament. Να σε ρωτησω: το puzzle bobble που το βρηκες?εχεις τα αρχεια να μου τα στειλεις ή να τα ανεβασεις εδω?Θα σου χρωσταω χαρη! :D

 

Επειδή δεν ξέρω πως να το ανεβάσω εδώ, αν θες στείλε μου το mail σου να σου το στείλω εκεί. Παίζει χωρίς ήχο παρεμπιπτόντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μπορεί κάποιος που έχει το κινητό, να μου στείλει 2-3 φωτογραφίες που έχει βγάλει να πάρω μια γεύση από την κάμερα του;

 

ptg@myqnet.gr

 

Thanks :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
hello paidia..exw to samsung e720..8elw na perasw java games k efarmoges....pws ginete..??voithiste me please...:( k sorry an exete ksanasizitisei to idio thema...eimai kenourio melos...perimenw voitheia....

Mpaineis se kapoio site sto internet kai katebazeis ta paixnidia pou theleis.Tetoia site mporeis na breis eukola psaxnontas px sto google.Meta ta pernas sto kinhto sou mesw bluetooth h kalwdiou syndeshs me ypologisth.Elpizw na se boithisa file mou.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
Σε ποια προβλήματα αναφέρεσαι?

 

1o Δεν μπορεις με κλειστο καπακι να κανεις σιγη στην εισερχομενη κληση. Μπορεις μονο να χαμηλωσεις(οχι μηδεν) η να δυναμωσεις το κουδουνισμα και να το κλεισεις στο μουτρα του αλλου.

 

2o Δεν μπορεις να βαλεις ενα wallpaper, να δεις μια εικονα η ενα video σε full screen. H οθονη εχει αναλυση 176χ220 αλλα ολα τα βλεπεις σε 176χ148 ή 27χ23mm!! Ανυπαρκτη οθονη παρα τα καλα της "νουμερα"

 

3o Στον καταλογο βλεπεις ολες τις καταχωρησεις μαζι. Και του τηλεφωνου και του κινητου. Οποτε αν τα περασεις ολα στο τηλεφωνο για να βαλεις διαφορετικα κουδουνισματα και εικονες για τους καλουντες, μετα πρεπει να τα σβυσεις ολα απο την καρτα.(αλλιως θα τα βλεπεις ολα 2 φορες). Και αν μετα αλλαξεις συσκευη ( ποσο αραγε αντεχεται το 720; ) δεν εχει καν αντιγραφη απο το τηλεφωνο στην SIM! Οποτε μενει η καρτα σου χωρις τηλεφωνα!! Αντε παλι απο την αρχη.

 

4o Στο Τ9 δεν μπορεις να αποθηκευσεις λεξεις, αντιθετα με οτι αναφερεται στο manual (εκει βεβαια λεει οτι ενδεχεται σε ορισμενες γλωσσες να μην γινεται αποθηκευση. Αφου ειναι Ελληνικο το manual επρεπε να λεει οτι στα Ελληνικα ΔΕΝ γινεται-Καποτε πρεπει τα manual να μην ειναι μεταφραση -κακιστη- των Αγγλικων, αλλα να ειναι προσαρμοσμενα στο Ελληνικο μενου και στην Ελληνικη λειτουργια).

 

5o Στην camera δεν απενεργοποιηται ο χαζος ηχος του ζουμ

 

6o Στο ευρετηριο δεν δεχεται πρωτο χαρακτηρα το 'κενο' ωστε να κανουμε μια επαφη να ειναι πρωτη στη λιστα! Αυτο δεν το εχω δει σε κανενα κινητο.

 

7ο Στο κομπιουτερακι δεν εχει τιποτα αλλο παρα μονο +-*/ !!!

 

Αυτα απλα γιατι δεν θυμαμαι τωρα καποιο αλλο και δεν εχω ορεξη να το πιασω στα χερια μου για να βλεπω τα προβληματα...

 

Καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...