Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τι λεει το κινητο; Αξιζει; Το ειδα στον κοτσωβολο και μου αρεσε αλλα τοχει 350 ευρω! Αν ειναι δυνατον! Οταν το βρισκει καποιος στα 130-150 απο κινα αυτοι εδω στην Ελλαδα οι πολυκαταστηματαρχες το πουλανε σχεδον τριπλασια τιμη! Πολυ ακριβα! Θα ηθελα τη γνωμη σας αν ειναι καλο το κινητο γιατι ψαχνομαι για αγορα(οχι φυσικα απο ελλαδα;))
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα το Vibe P1 2/16 132€ από το Vickmall για τη γυναίκα μου.

Ήρθε πριν μερικές μέρες και όσο το δοκίμασα, δεν είχα κανένα πρόβλημα στην σύνδεση του ή στον ήχο του. Η International Rom μια χαρά μου φάνηκε. Κάμερα δεν δοκίμασα πολύ, δεν έχω γνώμη γιατί είμαι της παλιάς σχολής, προτιμώ κλασική με viewfinder.

Η μπαταρία όμως, όλα τα λεφτά.

Σε σύγκριση με το δικό μου, Asus Zenfone 5 και το δικό της, Xiaomi Redmi, είναι καλύτερο. Αν ευκαιρήσει η κόρη, θα το δω δίπλα στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Vibe P1 2/16 132€ από το Vickmall για τη γυναίκα μου.

Ήρθε πριν μερικές μέρες και όσο το δοκίμασα, δεν είχα κανένα πρόβλημα στην σύνδεση του ή στον ήχο του. Η International Rom μια χαρά μου φάνηκε. Κάμερα δεν δοκίμασα πολύ, δεν έχω γνώμη γιατί είμαι της παλιάς σχολής, προτιμώ κλασική με viewfinder.

Η μπαταρία όμως, όλα τα λεφτά.

Σε σύγκριση με το δικό μου, Asus Zenfone 5 και το δικό της, Xiaomi Redmi, είναι καλύτερο. Αν ευκαιρήσει η κόρη, θα το δω δίπλα στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

 

Περιμένουμε συγκριτικό τέστ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι λέμε είναι φωτιζομενα τα βίντεο είναι πάντα λειψα

 

Πηγα να ριξω μια ματια στον Κοτσοβωλο και μου φανηκε καπως σκοτεινη η οθονη

Μονο αν βαλεις τη ρυθμιση super bright διορθωνεται

Το πληκτρα δεν ειδα να αναβουν

Εννοω τα πληκτρα που ειναι δεξια και αριστερα στο κεντρικο κουμπι

τα δειχνει στο 8:50

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να ριξω μια ματια στον Κοτσοβωλο και μου φανηκε καπως σκοτεινη η οθονη

Μονο αν βαλεις τη ρυθμιση super bright διορθωνεται

Το πληκτρα δεν ειδα να αναβουν

Εννοω τα πληκτρα που ειναι δεξια και αριστερα στο κεντρικο κουμπι

τα δειχνει στο 8:50

 

Ε όχι και σκοτεινό.... έπρεπε να ανεβάσεις την φωτεινότητα και να ξετσεκαρεις την αυτόματη φωτεινότητα. Όσο για τα πλήκτρα φυσικά και φωτίζονται. Απλά υπάρχει λειτουργία επιλογής χρόνου αναμενων πλήκτρων( ή καθόλου αναμμένα).

Αν κάποιος θέλει πολύ φωτεινότητα τότε πάει σε οθόνη amoled και Samsung. Εμένα η οθόνη του πάντως με ικανοποιεί πλήρως και δεν μου ξοδεύει άσκοπα μπαταρία. Κι όταν την θέλω πιο φωτεινή απλά τη βάζω στο τέρμα ή τσεκαρω την λειτουργία εξαιρετικής φωτεινότητας όπου εκεί είναι χάρμα οφθαλμών.

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και σκοτεινό.... έπρεπε να ανεβάσεις την φωτεινότητα και να ξετσεκαρεις την αυτόματη φωτεινότητα. Όσο για τα πλήκτρα φυσικά και φωτίζονται. Απλά υπάρχει λειτουργία επιλογής χρόνου αναμενων πλήκτρων( ή καθόλου αναμμένα).

Αν κάποιος θέλει πολύ φωτεινότητα τότε πάει σε οθόνη amoled και Samsung. Εμένα η οθόνη του πάντως με ικανοποιεί πλήρως και δεν μου ξοδεύει άσκοπα μπαταρία. Κι όταν την θέλω πιο φωτεινή απλά τη βάζω στο τέρμα ή τσεκαρω την λειτουργία εξαιρετικής φωτεινότητας όπου εκεί είναι χάρμα οφθαλμών.

 

Και αν δε θελει ανδροειδες παει σε μαϊκροσοφτ εξτρα λαρτζ 640 και του πεφτουν τα ματια και στον νταλα ηλιο.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης να πω για τους νεους κατοχους οτι η αυτονομια ειναι σε αλλα επιπεδα μου εβγαλε απο 100 σε 9% 59 ωρες αναμονη με τηλεφωνα εςεμες και + 6 ωρες και 7 λεπτα οθονη συνολο 66 ωρες και 7 λεπτα."Στην αυτοματη φωτεινοτητα κυριως και μονιμα 4τζι καθολου wifi .Ελπιζω να σας φτανει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δες και στο vickmall. Αρκεί να έχει την international rom.

Την έχει πλέον http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Παιδια τι λεει το κινητο; Αξιζει; Το ειδα στον κοτσωβολο και μου αρεσε αλλα τοχει 350 ευρω! Αν ειναι δυνατον! Οταν το βρισκει καποιος στα 130-150 απο κινα αυτοι εδω στην Ελλαδα οι πολυκαταστηματαρχες το πουλανε σχεδον τριπλασια τιμη! Πολυ ακριβα! Θα ηθελα τη γνωμη σας αν ειναι καλο το κινητο γιατι ψαχνομαι για αγορα(οχι φυσικα απο ελλαδα;))

 

Εγώ το έχω καταχαρει! Με τρομερή αυτονομία! Κανένα προηγούμενο κινητό μου δεν κρατούσε τόσο η μπαταρία. Για μένα αξίζει αλλά όχι στα λεφτά που θέλει ο κοτσωβολος ή το public. Αλλά για τα 130-150 ευρώ είναι πααααρα πολύ καλό! Αν το βρεις τόσο , και σ ενδιαφέρει η μπαταρία , η ποιοτητα κατασκευής, η ξεχωριστή υποδοχή για κάρτα sd, η κάμερα και το ραδιόφωνο , τότε θα το ευχαριστηθεις.Ειναι ένα κινητό μεσαίας κατηγορίας που στα 130 έως 150 ευρώ είναι αξιοπρεπές. Τρέχει απροβληματιστα, δεν λαγκαρει και το android 6 που έχει το κάνει ακόμα πιο γρήγορο. Αυτη είναι η προσωπική μου γνώμη. Ελπίζω να σου απαντήσουν κι άλλα παιδιά για να χεις μία ολοκληρωμένη γνώμη και να βγαλεις τα συμπεράσματα σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μία χαρά. Και πολύ αξιόπιστο κατάστημα.

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Εγώ το έχω καταχαρει! Με τρομερή αυτονομία! Κανένα προηγούμενο κινητό μου δεν κρατούσε τόσο η μπαταρία. Για μένα αξίζει αλλά όχι στα λεφτά που θέλει ο κοτσωβολος ή το public. Αλλά για τα 130-150 ευρώ είναι πααααρα πολύ καλό! Αν το βρεις τόσο , και σ ενδιαφέρει η μπαταρία , η ποιοτητα κατασκευής, η ξεχωριστή υποδοχή για κάρτα sd, η κάμερα και το ραδιόφωνο , τότε θα το ευχαριστηθεις.Ειναι ένα κινητό μεσαίας κατηγορίας που στα 130 έως 150 ευρώ είναι αξιοπρεπές. Τρέχει απροβληματιστα, δεν λαγκαρει και το android 6 που έχει το κάνει ακόμα πιο γρήγορο. Αυτη είναι η προσωπική μου γνώμη. Ελπίζω να σου απαντήσουν κι άλλα παιδιά για να χεις μία ολοκληρωμένη γνώμη και να βγαλεις τα συμπεράσματα σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μία χαρά. Και πολύ αξιόπιστο κατάστημα.

 

παιδια, αυτο του λινκ, το 2gb/16gb, εχει την μπαντα 800, στις 3g. ειναι η περιφημη Β20 για το 4G της Wind ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει 3G 4G Cosmote.

 

Γενικα, μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που να δειχνει τι συχνοτητες υποστηριζει η εκαστοτε συσκευη ?

και αν ναι, να την εγκαθιστουσε καποιος κατοχος κ να μας ελεγε ποια συσκευη ακριβως εχει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα, μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που να δειχνει τι συχνοτητες υποστηριζει η εκαστοτε συσκευη ?

και αν ναι, να την εγκαθιστουσε καποιος κατοχος κ να μας ελεγε ποια συσκευη ακριβως εχει.

http://willmyphonework.net/

Link to comment
Share on other sites

παιδια, αυτο του λινκ, το 2gb/16gb, εχει την μπαντα 800, στις 3g. ειναι η περιφημη Β20 για το 4G της Wind ?

 

Ρώτησε τους σε τσατ. Συνήθως με τη selina μιλάνε όλοι.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει 3G 4G Cosmote.

 

Εγώ με Wind πιάνω full 4g.:D Γι αυτό λέμε για την international rom επειδή υποστηρίζει την 800αρα. Αν ξέρει κάποιος καλύτερα ας απαντήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια, αυτο του λινκ, το 2gb/16gb, εχει την μπαντα 800, στις 3g. ειναι η περιφημη Β20 για το 4G της Wind ?

 

Νομίζω ναι. Ας το επιβεβαιώσει κάποιος από δω μέσα βρε παιδιά για να σιγουρευτεί το παιδί.:cool:

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε τους σε τσατ. Συνήθως με τη selina μιλάνε όλοι.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ με Wind πιάνω full 4g.:D Γι αυτό λέμε για την international rom επειδή υποστηρίζει την 800αρα. Αν ξέρει κάποιος καλύτερα ας απαντήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω ναι. Ας το επιβεβαιώσει κάποιος από δω μέσα βρε παιδιά για να σιγουρευτεί το παιδί.:cool:

 

 

Εννοειται οτι εχω μιλησει με την Σελίνα στο τσατ, αλλα δεν ηεξρε και η ιδια να με βεβαιωσει θετικα.

εχει διαθεσιμη και την εκδοση με 3gb ram επισης την οποια θα προτιμουσα.

με ειχε διαβεβαιωσει η Σελινα οτι θα βαλουν ευρωπαικη ρομ, αλλά δε ξερω ούτε αυτη ήξερε αν ειναι θεμα sw ή hw η μπάντα 800 Mhz.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι εχω μιλησει με την Σελίνα στο τσατ, αλλα δεν ηεξρε και η ιδια να με βεβαιωσει θετικα.

εχει διαθεσιμη και την εκδοση με 3gb ram επισης την οποια θα προτιμουσα.

με ειχε διαβεβαιωσει η Σελινα οτι θα βαλουν ευρωπαικη ρομ, αλλά δε ξερω ούτε αυτη ήξερε αν ειναι θεμα sw ή hw η μπάντα 800 Mhz.

 

Περίμενε να σου απαντήσει κάποιο παιδί εδώ μέσα που το χει πάρει κι αυτό απο vickmall ή του χει αλλάξει ρομ από κινέζικη σε ευρωπαϊκή. Εγώ πάντως Αθηνα πιάνω κανονικά 4g. Επαρχία δεν το δοκιμασα γιατί πάω μία φορά το χρόνο. Οπότε στην ουσία η 800αρα για μένα είναι κάπως αχρειαστη. Ή έκδοση με τα 3giga πόσο κάνει? Αν έχει μικρή διαφορά τσιμπα καλύτερα αυτή.

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει 3G 4G Cosmote.

 

Εγω εχω"κοσμοτε και φυσικα 4g.

Εκδοση a42 32giga

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Vibe P1 2/16 132€ από το Vickmall για τη γυναίκα μου.

Ήρθε πριν μερικές μέρες και όσο το δοκίμασα, δεν είχα κανένα πρόβλημα στην σύνδεση του ή στον ήχο του. Η International Rom μια χαρά μου φάνηκε. Κάμερα δεν δοκίμασα πολύ, δεν έχω γνώμη γιατί είμαι της παλιάς σχολής, προτιμώ κλασική με viewfinder.

Η μπαταρία όμως, όλα τα λεφτά.

Σε σύγκριση με το δικό μου, Asus Zenfone 5 και το δικό της, Xiaomi Redmi, είναι καλύτερο. Αν ευκαιρήσει η κόρη, θα το δω δίπλα στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Καλησπερα. Επειδη θελω να αγορασω το συγκεκριμενο για την μητερα μου απο το vickmall το 2/16 με την ιντερνατιοναλ ρομ θα ηθελα να ρωτησω αν εχει ελληνικο μενου και αν ειναι καλογραμμενο η απλα μεταφρασμενο προχειρα με το translate οπως αλλες κινεζικες ρομ. Επισης αν μετα απο update χανει τις γλωσσες τις ιντενατιοναλ και γυρναει παλι στα κινεζικα και στα αγγλικα.

 

Αν μπορει και καποιος αλλος να βοηθήσει θα του ημουν υποχρεως.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδη θελω να αγορασω το συγκεκριμενο για την μητερα μου απο το vickmall το 2/16 με την ιντερνατιοναλ ρομ θα ηθελα να ρωτησω αν εχει ελληνικο μενου και αν ειναι καλογραμμενο η απλα μεταφρασμενο προχειρα με το translate οπως αλλες κινεζικες ρομ. Επισης αν μετα απο update χανει τις γλωσσες τις ιντενατιοναλ και γυρναει παλι στα κινεζικα και στα αγγλικα.

 

Αν μπορει και καποιος αλλος να βοηθήσει θα του ημουν υποχρεως.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το μενού στα ελληνικά ειναι μια χαρά update το δικό μου με την ιντερνάσιοναλ από vickmall μου βγαζει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση αλλά

δεν μπορεί να την εγκαταστήσει και μετά από τη διαδικασία με βγαζει σε κινέζικο recovery

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

το μενού στα ελληνικά ειναι μια χαρά update το δικό μου με την ιντερνάσιοναλ από vickmall μου βγαζει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση αλλά

δεν μπορεί να την εγκαταστήσει και μετά από τη διαδικασία με βγαζει σε κινέζικο recovery

Μετα την αποτυχημενη διαδικασια αναβαθμισης σε βγαζει σε κινεζικα; δεν μου φαινεται και πολυ σωστό αυτο. Τι κανεις μετα για να επαναφερεις τα ελληνικα στο μενου;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κινέζικο recovery γράφω ότι με βγάζει από όπου πατάω το κουμπί home και κάνει επανεκκίνηση το κινητό και όλα καλά εκτός του ότι δεν έγινε η αναβάθμιση
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σε κινέζικο recovery γράφω ότι με βγάζει από όπου πατάω το κουμπί home και κάνει επανεκκίνηση το κινητό και όλα καλά εκτός του ότι δεν έγινε η αναβάθμιση

Μήπως είναι root; Τότε δε μπορεί να κάνει update

Link to comment
Share on other sites

Σε κινέζικο recovery γράφω ότι με βγάζει από όπου πατάω το κουμπί home και κάνει επανεκκίνηση το κινητό και όλα καλά εκτός του ότι δεν έγινε η αναβάθμιση

Συγγνωμη αλλα δεν ξερω τι εννοεις οταν λες recovery γι αυτό. Το να το αγοράσω σαν δωρο για ανθρωπο που δεν ξερει αγγλικα μεγάλης ηλικιας θα του δημιουργήσει προβλημα; φυσικα δεν το συζηταω για αλλαγες ρομ κτλ. Σε ευχΑριστώ για τον χρονο σου και τις απαντησεις σου.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα δεν ξερω τι εννοεις οταν λες recovery γι αυτό. Το να το αγοράσω σαν δωρο για ανθρωπο που δεν ξερει αγγλικα μεγάλης ηλικιας θα του δημιουργήσει προβλημα; φυσικα δεν το συζηταω για αλλαγες ρομ κτλ. Σε ευχΑριστώ για τον χρονο σου και τις απαντησεις σου.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και βέβαια να το αγοράσεις είναι πολύ καλό τηλέφωνο και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να του ορίσεις την ελληνική γλώσσα μέσα από τις ρυθμίσεις

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...