Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/item/Original-5-5-Lenovo-Vibe-P1-Pro-4G-Cell-Phone-Snapdragon-615-Octa-Core-1-5GHz/32462856606.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά για κοίτα εδώ είναι πολύ τιμή http://m.aliexpress.com/item/32472890441.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά όλα είναι ίδια και ή τιμές τώρα έχουν πέσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Παρελαβα απο vickmall το κινητο, σε 23 μερες λογω nederland post, εχει ελληνικα out of the box με κινεζικη rom. Μπαταρια απλα απιστευτη, ειμαι πολυ ευχαριστημενος, θα περασω και την τελευταια ευρωπαικη rom με την διαδικασια που περιγραφετε πιο πανω. Ειναι πολυ αξιολογο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παρελαβα απο vickmall το κινητο, σε 23 μερες λογω nederland post, εχει ελληνικα out of the box με κινεζικη rom. Μπαταρια απλα απιστευτη, ειμαι πολυ ευχαριστημενος, θα περασω και την τελευταια ευρωπαικη rom με την διαδικασια που περιγραφετε πιο πανω. Ειναι πολυ αξιολογο κινητό

Καλιριζικο ποσο αν επιτρεπεται;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Α πηρες το pro γιατι ελλαδα δε το φερνουν δουλευει ομως ολα τα lte αυτο;και ξεχνας την εγγυηση Αχρειαστη να ειναι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote δουλευει αψογα 4g τελεια

Α ωραία θα παθεις πλάκα με την μπαταρία τέρας λέμε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία θα παθεις πλάκα με την μπαταρία τέρας λέμε.

Η τιμή για την έκδοση 2/16gb (το pc58) είναι πολύ χαμηλή πλέον. Όμως το συγκεκριμένο παίρνει την ευρωπαϊκή rom (row) όπως το pc72; Το έχει δοκιμάσει κάποιος κάτοχος;

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή για την έκδοση 2/16gb (το pc58) είναι πολύ χαμηλή πλέον. Όμως το συγκεκριμένο παίρνει την ευρωπαϊκή rom (row) όπως το pc72; Το έχει δοκιμάσει κάποιος κάτοχος;

Αυτά που λες ποια είναι εγώ έχω το a42 το ευρωπαικο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote δουλευει αψογα 4g τελεια

 

Και σε Vodafone δουλεύει το 4G άψογα. Και η μπαταρία όντως ατελείωτη!

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

 

Από όσο καταλαβαίνω είναι κινέζικη έκδοση με 2gb ram και 16gb rom. Εγώ έχω την κινέζικη C72 που είναι με 3gb ram και 16gb rom. Και σε τέτοια τιμή σκέφτομαι να πάρω ακόμα ένα, αλλά το θέμα είναι αν υποστηρίζεται η ευρωπαϊκή rom... η λογική βέβαια λέει ότι δεν θα έχει πρόβλημα από την στιγμή που η C72 δουλεύει κανονικά με την ευρωπαϊκή rom (εκτός του NFC) αλλά και πάλι μέχρι να το δοκιμάσει κάποιος είναι ένα θέμα...

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Παντως το vickmall απο σημερα το εχει με International Rom Android 6.0 στην ιδια τιμη http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html
Link to comment
Share on other sites

Παντως το vickmall απο σημερα το εχει με International Rom Android 6.0 στην ιδια τιμη http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

Καταπληκτικά... να το βρίσκαμε και σε κανένα EU Warehouse! Έχουμε καμιά ιδέα μεταξύ των δύο καταστημάτων που το έχουν αν κάποιο είναι πιό αξιόπιστο ή πιό πιθανό στο να μην περάσει τελωνείο?

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικά... να το βρίσκαμε και σε κανένα EU Warehouse! Έχουμε καμιά ιδέα μεταξύ των δύο καταστημάτων που το έχουν αν κάποιο είναι πιό αξιόπιστο ή πιό πιθανό στο να μην περάσει τελωνείο?

Παρήγγειλε από http://www.vickmall.com/ οι πιο πολυ ειναι ευχαριστιμενοι στο θεμα του τελωνειου συνηθως δεν υπαρχει προβλημα εχω παρει καμια 20 τηλεφωνα χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλε από http://www.vickmall.com/ οι πιο πολυ ειναι ευχαριστιμενοι στο θεμα του τελωνειου συνηθως δεν υπαρχει προβλημα εχω παρει καμια 20 τηλεφωνα χωρις προβλημα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα ακουστεί τρελό μιας και έχω ήδη την έκδοση 3 Ram/16 Rom και είμαι κατά ευχαριστημένος, αλλά θέλοντας δεύτερο κινητό κοντά στα €130 δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερη πρόταση...

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλε από http://www.vickmall.com/ οι πιο πολυ ειναι ευχαριστιμενοι στο θεμα του τελωνειου συνηθως δεν υπαρχει προβλημα εχω παρει καμια 20 τηλεφωνα χωρις προβλημα

 

Υπαρχει και 16αρι; δε το ηξερα γιατι εμενα ειναι 32αρι το πηρα απο ελλαδα βεβαια.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και 16αρι; δε το ηξερα γιατι εμενα ειναι 32αρι το πηρα απο ελλαδα βεβαια.

 

Από ότι ξέρω η κινέζικη έκδοση ήταν 3Gb Ram/16Gb Rom και η ευρωπαϊκή έκδοση ήταν 2Gb Ram/32Gb Rom. Από ότι φαίνεται υπάρχει και κινέζικη έκδοση ίδια με την ευρωπαϊκή.

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η μπαταρια με την κινεζικη ρομ σκιζει, δεν εχω προλαβει ακομα να βαλω την ευρωπαικη... 7.30 ωρες οθονη και 18% ακομα μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η μπαταρια με την κινεζικη ρομ σκιζει, δεν εχω προλαβει ακομα να βαλω την ευρωπαικη... 7.30 ωρες οθονη και 18% ακομα μπαταρια..

 

Αναμονή πόσο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αναμονή 1d 20h 22 min...

Και να παιζει συνεχεια mp3 το κινητο

 

+ τις 7:30 ωρες η οθονη ενεργη.Ρε σεις και γω παλευω να πεσει η μπαταρια σερφαρω με τις ωρες και κουραζομαι το πιστευεται;εδω απο το 9% να παει στο 5% παιδευομουν μια ωρα και βραχος μπραβο στη λενόβο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παντως το vickmall απο σημερα το εχει με International Rom Android 6.0 στην ιδια τιμη http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

εγώ το παράγγειλα ελπίζω να μου βγει καλό

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

εγώ το παράγγειλα ελπίζω να μου βγει καλό

 

Με το καλο να παραλαβεις

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνο και θα ήθελα να έχω τις EU αναβαθμίσεις, μάζεψα ότι πληροφορίες βρήκα για την αλλαγή από P1c72 σε P1a45. Δεν ξέρω αν είναι σωστές μιας και ακόμα δεν το έχω στα χέρια μου αλλά ίσως να βοηθήσουν κάποιους κατόχους του εν λόγω smartphone. Κάθε υπόδειξη ή διόρθωση ευπρόσδεκτη, ειδικά από όσους το έχουν κάνει με επιτυχία...

 

HOW TO FLASH / DOWNLOAD ROM (Windows 7 Recommended)

===================================================

01. Download ROM (P1a42_S135_151013_ROW_to_CN.rar)

02. Download Qualcomm USB Drivers

03. Download QFIL Flash Software (qpst_2.7.422)

04. Install Qualcomm USB Drivers

05. Install QFIL Flash Software (qpst_2.7.422)

06. Run QFIL/QPST 2.7.422

07. Connect The Phone And Let The Drivers To Install

08. Check Device Manager --> COM PORTS --> "Qualcomm HS-USB QD Loader 9008 (Comx)"

09. Disconnect The Phone From Your Computer

10. Shutdown Your Phone And Long Press The Up Volume Button, Put In The USB (Connect The Phone).

When Your Phone Vibrate At Blank Screen Status, It Means That It Is In Compulsory Download.

Open The upgrade Tool (QFIL/QPST 2.7.422) To check, It Should Have A Display Port "Qualcomm HS-USB QD Loader 9008 (Comx)".

(If There’s A QPSTServer.exe Process In Task Manager, Shut It Down)

11. At select Programmer --> Programmer Path --> Browse. Find "prog_emmc_firehose_8936.mbn" --> "OK" or "Done"

12. At Download --> Load XML --> Find "rawprogram_unsparse.xml" --> "OK" or "Done"

Next Find "patch0.xml" --> "OK" or "Done"

13. Click "Download", Then The Phone Will Upgrade Automatically.

14. When Successfully Done, Your Phone Will Automatically Restart.

15. Check up

After Upgrading Completely, Please Turn On Your Phone To Check If The Software Is Successfully Downloaded. Follow These Steps:

- a. Power On To check: It Should Start Up Normally.

- b. Query The Version Of Software: Input ####5993# To Check, It Should Be The Newly Downloaded Version.

- c. Query The Serial Number And IMEI Of Your Phone: Input ####2222# and *#06# To Check, It Should Be The Same As The Stick On Its Back.

- d. Restore The Factory Settings (Factory Reset???). Input ####7777#, Clear Data In The Phone???

======== Cable Upgrade Usually Takes 4 Minutes To Finish (Not Including The Time Of Installing Upgrade Tools)=========

Απο που να κάνω download τα:

01. Download ROM (P1a42_S135_151013_ROW_to_CN.rar)

02. Download Qualcomm USB Drivers

03. Download QFIL Flash Software (qpst_2.7.422)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...