Jump to content

Q ή F2G?


Nikolas14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο ειναι το καλυτερο για εσας; Τι τους λειπει; Ανταλλαξτε τις αποψεις σας.

Για εμενα η Q ειναι η καλυτερη.400MB με 2€,whatsapp χωρις δεδομενα(αλλα στην ελλαδα λιγοι εχουν) και χρεωση ανα δευτερολεπτο.Επισης εχει καλη χρεωση sms(0,10€)Επισης και 800 λεπτα προς ολη την Wind και την Q με 2€ Ειναι η μονη καρτοκινητη που μπορεις να βαλεις 5 ευρω και οχι 6(γιατι με 4,46 ευρω δεν γινεται να βαλει καποιος MB και λεπτα προς ολους).Επισης για μενα εχει την πιο πληρης και ευχρηστη διαχειρηση online(myQ).Οσοι μιλανε πολυ ή θελουν χρονο προς ολους συμφερει F2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο για εσας; Τι τους λειπει; Ανταλλαξτε τις αποψεις σας.

Για εμενα η Q ειναι η καλυτερη.400MB με 2€,whatsapp χωρις δεδομενα(αλλα στην ελλαδα λιγοι εχουν) και χρεωση ανα δευτερολεπτο.Επισης εχει καλη χρεωση sms(0,10€)Επισης και 800 λεπτα προς ολη την Wind και την Q με 2€ Ειναι η μονη καρτοκινητη που μπορεις να βαλεις 5 ευρω και οχι 6(γιατι με 4,46 ευρω δεν γινεται να βαλει καποιος MB και λεπτα προς ολους).Επισης για μενα εχει την πιο πληρης και ευχρηστη διαχειρηση online(myQ).Οσοι μιλανε πολυ ή θελουν χρονο προς ολους συμφερει F2G.

 

Εγώ είμαι στο F2G καθώς έχω και το πακέτο 300 προς όλους με κάθε ανανέωση. Με συμφέρει πολύ, αν ξεκίναγα τώρα να βάλω κάτι θα ήταν σίγουρα Q είναι πολύ οικονομική!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο F2G καθώς έχω και το πακέτο 300 προς όλους με κάθε ανανέωση. Με συμφέρει πολύ, αν ξεκίναγα τώρα να βάλω κάτι θα ήταν σίγουρα Q είναι πολύ οικονομική!

 

Ξεκάθαρα τα πράματα και από εμένα, Q για πολλές σύντομες κλήσεις μικρής διάρκειας και F2G για μεγαλύτερης διάρκειας κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα τα πράματα και από εμένα, Q για πολλές σύντομες κλήσεις μικρής διάρκειας και F2G για μεγαλύτερης διάρκειας κλήσεις.

 

Αυτό ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο για εσας; Τι τους λειπει; Ανταλλαξτε τις αποψεις σας.

Για εμενα η Q ειναι η καλυτερη.400MB με 2€,whatsapp χωρις δεδομενα(αλλα στην ελλαδα λιγοι εχουν) και χρεωση ανα δευτερολεπτο.Επισης εχει καλη χρεωση sms(0,10€)Επισης και 800 λεπτα προς ολη την Wind και την Q με 2€ Ειναι η μονη καρτοκινητη που μπορεις να βαλεις 5 ευρω και οχι 6(γιατι με 4,46 ευρω δεν γινεται να βαλει καποιος MB και λεπτα προς ολους).Επισης για μενα εχει την πιο πληρης και ευχρηστη διαχειρηση online(myQ).Οσοι μιλανε πολυ ή θελουν χρονο προς ολους συμφερει F2G.

 

Καλημερα καταρχην..

να ρωτησω αν υπαρχει πουθενα δυνατοτητα για ανανεωση 5€ και οχι 10€ γιατι καπου το πηρε το αυτι μου

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καταρχην..

να ρωτησω αν υπαρχει πουθενα δυνατοτητα για ανανεωση 5€ και οχι 10€ γιατι καπου το πηρε το αυτι μου

 

Στα καταστηματα και online μπορεις 5 euro και σου βαζουν 4.46 euro - 12% ο φορος

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.σκεφτομαι να αλλαξω σε q h f2g αλλα δεν ξερω τη να διαλεξω.αυτο που θελω να μου παρεχει ειναι λεπτα προσ ολουσ(δεν θελω παρα πολλα δεν μιλαω πολυ)SMS προσ ολους υπολογιζω καπου στα 100(οταν εχω internet χρησιμοποιο viber whats app) και mb καπου στα 500-1gb.Γενικα θα ηθελα οσο πιο οικονομικο γινεται .εσεις τι προτεινεται;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.σκεφτομαι να αλλαξω σε q h f2g αλλα δεν ξερω τη να διαλεξω.αυτο που θελω να μου παρεχει ειναι λεπτα προσ ολουσ(δεν θελω παρα πολλα δεν μιλαω πολυ)SMS προσ ολους υπολογιζω καπου στα 100(οταν εχω internet χρησιμοποιο viber whats app) και mb καπου στα 500-1gb.Γενικα θα ηθελα οσο πιο οικονομικο γινεται .εσεις τι προτεινεται;

F2G:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με άλλα 7 ευρώ 300' προς όλους(με ελάχιστη διάρκεια 3' δηλαδή 100 κλήσεις) +150' +150sms προς wind.Επιπλέον δωρεάν 80 sms προς όλους από τα log in δώρα(20 κάθε βδομάδα).Τέλος με κάθε ανανέωση 10 ευρώ δώρο 1500' προς 3 wind αριθμούς που επιλέγεις για 1 μήνα.

Q:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με 6 ευρώ έχεις 200 ' προς όλους ΑΛΛΑ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο δηλαδή μπορείς να κάνεις 200 κλήσεις!Ακόμα έχει με 3 ευρώ 1000 sms προς wind ή πάλι με 3 ευρω 90 sms προς όλους.Επιπρόσθετα με 3 ευρώ έχεις 500ΜΒ.

Εγώ πιστεύω σε συμφαίρει q αν κάνεις μικρές κλήσεις και f2g αν κάνεις μεγάλες!Πάντως πριν αλλάξεις πάρε στο :8005000200 και ρώτα την κάλυψη στην διεύθυνσή σου!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

F2G:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με άλλα 7 ευρώ 300' προς όλους(με ελάχιστη διάρκεια 3' δηλαδή 100 κλήσεις) +150' +150sms προς wind.Επιπλέον δωρεάν 80 sms προς όλους από τα log in δώρα(20 κάθε βδομάδα).Τέλος με κάθε ανανέωση 10 ευρώ δώρο 1500' προς 3 wind αριθμούς που επιλέγεις για 1 μήνα.

Q:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με 6 ευρώ έχεις 200 ' προς όλους ΑΛΛΑ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο δηλαδή μπορείς να κάνεις 200 κλήσεις!Ακόμα έχει με 3 ευρώ 1000 sms προς wind ή πάλι με 3 ευρω 90 sms προς όλους.Επιπρόσθετα με 3 ευρώ έχεις 500ΜΒ.

Εγώ πιστεύω σε συμφαίρει q αν κάνεις μικρές κλήσεις και f2g αν κάνεις μεγάλες!Πάντως πριν αλλάξεις πάρε στο :8005000200 και ρώτα την κάλυψη στην διεύθυνσή σου!

Ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση σου.οταν λεσ ανανεωση online βαζοντας το 16ψηφιο αριθμο στο σιτε τισ q η με paypal ?

Link to comment
Share on other sites

F2G:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με άλλα 7 ευρώ 300' προς όλους(με ελάχιστη διάρκεια 3' δηλαδή 100 κλήσεις) +150' +150sms προς wind.Επιπλέον δωρεάν 80 sms προς όλους από τα log in δώρα(20 κάθε βδομάδα).Τέλος με κάθε ανανέωση 10 ευρώ δώρο 1500' προς 3 wind αριθμούς που επιλέγεις για 1 μήνα.

Q:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με 6 ευρώ έχεις 200 ' προς όλους ΑΛΛΑ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο δηλαδή μπορείς να κάνεις 200 κλήσεις!Ακόμα έχει με 3 ευρώ 1000 sms προς wind ή πάλι με 3 ευρω 90 sms προς όλους.Επιπρόσθετα με 3 ευρώ έχεις 500ΜΒ.

Εγώ πιστεύω σε συμφαίρει q αν κάνεις μικρές κλήσεις και f2g αν κάνεις μεγάλες!Πάντως πριν αλλάξεις πάρε στο :8005000200 και ρώτα την κάλυψη στην διεύθυνσή σου!

 

Τα 200 λεπτά της Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, δεν είναι μόνο 200 κλήσεις, αυτό θα ίσχυε αν ήταν ανά λεπτό. Τώρα μπορούν να γίνουν μέχρι και 12000 !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τα 200 λεπτά της Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, δεν είναι μόνο 200 κλήσεις, αυτό θα ίσχυε αν ήταν ανά λεπτό. Τώρα μπορούν να γίνουν μέχρι και 12000 !!! :lol:

Σωστά!!!Λάθος μου!!On line μόνο με paypal!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

F2G:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με άλλα 7 ευρώ 300' προς όλους(με ελάχιστη διάρκεια 3' δηλαδή 100 κλήσεις) +150' +150sms προς wind.Επιπλέον δωρεάν 80 sms προς όλους από τα log in δώρα(20 κάθε βδομάδα).Τέλος με κάθε ανανέωση 10 ευρώ δώρο 1500' προς 3 wind αριθμούς που επιλέγεις για 1 μήνα.

Q:1GB Δωρεάν με ανανέωση από κατάστημα ή online.Επιπλέον με 6 ευρώ έχεις 200 ' προς όλους ΑΛΛΑ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο δηλαδή μπορείς να κάνεις 200 κλήσεις!Ακόμα έχει με 3 ευρώ 1000 sms προς wind ή πάλι με 3 ευρω 90 sms προς όλους.Επιπρόσθετα με 3 ευρώ έχεις 500ΜΒ.

Εγώ πιστεύω σε συμφαίρει q αν κάνεις μικρές κλήσεις και f2g αν κάνεις μεγάλες!Πάντως πριν αλλάξεις πάρε στο :8005000200 και ρώτα την κάλυψη στην διεύθυνσή σου!

 

Τα πιο πολλά που είπες για το f2g ηταν ανακριβή/μη λεπτομερή.

 

Τα 1500' των magic numbers (προς wind/q) είναι απο 5 ευρώ και πανω ανανέωση.

Το 1gb δεδομένα είναι με 10 ευρω ανανέωση.

Με 7 ευρώ η παίρνεις το νεο blender η μπορείς να έχεις 400' προς ολους (με 5 ευρώ + ενα turbo 2 ευρώ) + 250-300' και sms προς wind/w (δεν καλοθυμαμαι τι bonus δίνει το turbo 2 ευρώ).

Επίσης, απο 5 ευρώ και πανω ανανέωση σε καταστημα, σου κρατάνε 0.30 λεπτα και σου δινουν ή 120' προς σταθερά ή 120' προς wind/q.

Και μην ξεχνάμε και τα log n win δώρα κάθε βδομάδα....δηλαδή 20' ή sms προς ολους, 30' ή sms προς wind/q, 150mb internet.

 

Τέλος, αν κάποιος είναι τυχερός, του έρχεται το sms της προνομιακής προσφοράς και με 8 ευρώ έχει 1500' προς ολους, 1500' προς 3 magic numbers και 1.5gb internet (το οποίο γίνεται 2.5gb αν ανανεώσει με 10 ευρώ κι όχι 9) και είναι άρχοντας.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Με 7 ευρώ η παίρνεις το νεο blender η μπορείς να έχεις 400' προς ολους (με 5 ευρώ + ενα turbo 2 ευρώ) + 250-300' και sms προς wind/w (δεν καλοθυμαμαι τι bonus δίνει το turbo 2 ευρώ).

 

Nα κάνω κι εγώ μια διόρθωση: το νέο blender στοιχίζει 8 και όχι 7 ευρώ και είναι πολύ εξυπηρετικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.σκεφτομαι να αλλαξω σε q h f2g αλλα δεν ξερω τη να διαλεξω.αυτο που θελω να μου παρεχει ειναι λεπτα προσ ολουσ(δεν θελω παρα πολλα δεν μιλαω πολυ)SMS προσ ολους υπολογιζω καπου στα 100(οταν εχω internet χρησιμοποιο viber whats app) και mb καπου στα 500-1gb.Γενικα θα ηθελα οσο πιο οικονομικο γινεται .εσεις τι προτεινεται;

 

Αν κάνεις μικρής διάρκειας κλησεις, η Q που έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο καρασυμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι q για λεπτά προς όλους και mb και για τα δωρεάν δεδομένα του what's app

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nα κάνω κι εγώ μια διόρθωση: το νέο blender στοιχίζει 8 και όχι 7 ευρώ και είναι πολύ εξυπηρετικό.

Το blender τι δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι q για λεπτά προς όλους και mb και για τα δωρεάν δεδομένα του what's app

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το blender τι δίνει;

 

Το blender είναι ένα ωραίο συνδυαστικό πακέτο που καταναλώνει ανάλογα με την χρήση που κάνεις, δες εδώ περισσότερες λεπτομέρειες

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/blender-page/

ck
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ' έχει βολέψει πολύ το blender μέχρι στιγμής. Ωστόσο θα συμφωνήσω με τους αποπάνω: αν σκοπεύεις να κάνεις κλήσεις μικρής διάρκειας του τύπου "πού είσαι; εδώ πιο κάτω έρχομαι, οκ τα λέμε", συμφέρει περισσότερο η Q. Αν κάνεις ονλάιν ανανέωση, έχει καλά δώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια σας έβαλα q.

 

Πολύ καλή επιλογή έκανες, είναι πολύ οικονομική η Q!

Link to comment
Share on other sites

Overall, το F2G είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε κάρτα. Η Q είναι αν έχεις κυρίως αποδέκτες WIND

 

Επίσης βολεύει πολύ λόγω της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο, αν δεν κάνεις γενικά μεγάλης διάρκειας κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...