Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφερομαι σε ολες τις υπολοιπες προφανως...

Θα σου δωσω καποια παραδειγματα σε αυτες που μονο ανεφερες...

Το viber ας πουμε επισημα εχει σταματησει τα Updates πλεον..Το facebook ειναι κατω του μετριου και εχει να παρει Update απο περσι..το messenger και αυτο κατω του μετριου, εχει να παρει αναβαθμιση απο περσι, πολλες φορες κολλαει αργει να ανοιξει και ακομα κι τωρα που μιλαμε δεν εχει την δυνατοτητα κλησεων-βιντεοκλησεων και δεν ξερουμε αν θα τις παρουμε και ποτε..To instagram περνει ακομα Updates αλλα δεν την χρησιμοποιω για να σου πω την γνωμη μου.

Πιστευω να καταλαβες, και φαντασου δεν αναφερθηκα σε αλλες πολυ γνωστες εφαρμογες που ήδη εγκατελειψαν την πλατφορμα ετσι??

 

Ποιες άλλες πολύ γνωστές εγκατέλειψαν την πλατφόρμα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιες άλλες πολύ γνωστές εγκατέλειψαν την πλατφόρμα?

 

Μια στα γρηγορα λοιπον...γιατι υπαρχουν και παρα πολλες τραπεζων-αεροπορικες κλπ που ουτε καν ανεφερα..

Δεν ειναι μονο οσες εγκατελειψαν την πλατφορμα αλλα και καποιες που σταματουν την υποστηριξη - updates...

https://www.opera.com/blogs/mobile/2016/04/operas-plans-windows-phone/

https://www.onmsft.com/news/shazam-kills-off-its-windows-phone-and-windows-10-app

https://www.onmsft.com/news/hsbc-france-to-pull-windows-phone-app-in-february-blames-microsoft

http://www.windowscentral.com/runtastic-has-ceased-updates-its-windows-phone-apps

http://www.windowscentral.com/its-over-ebay-app-windows-it-ceases-be

https://liliputing.com/2016/10/amazon-pulling-plug-kindle-app-windows-store.html

https://www.onmsft.com/news/cnn-shutting-windows-phone-app-july-18

https://thedigitallifestyle.com/w/index.php/2017/02/02/bbc-to-shut-down-windows-phone-iplayer-app-in-april/

http://windowsreport.com/sofascore-windows-phone-end-support/

http://windowsreport.com/amazing-weather-hd-windows-phone-departure/

http://windowsreport.com/angry-birds-developer-ends-support-windows/

http://learnbonds.com/127833/gopro-windows-phone/

http://www.phonearena.com/news/Amazon-kills-its-Windows-Phone-app-for-good-on-August-15_id83317

http://www.theverge.com/2016/5/25/11777422/paypal-killing-windows-phone-blackberry-fire-os-apps

http://www.windowscentral.com/official-pinterest-app-has-been-removed-windows-phone-store

και το Viber που σου ειπα

https://www.onmsft.com/news/vibers-windows-10-and-windows-10-mobile-apps-on-hold-under-further-notice

Τα συμπερασματα δικα σου λοιπον...

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Οκ καταλαβα καλα οτι αυτη η πλατφορμα εχει σταματησει να υποστηριζεται απο πολλες εταιριες.

 

Δυστυχως..αν και ειχε τρομερες δυνατοτητες και το καλυτερο Ui απο τα αλλα λειτουργικα ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ...Τεσπα, η Ms παει για κατι αλλο τα επομενα χρονια...καλο βραδυ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Οκ καταλαβα καλα οτι αυτη η πλατφορμα εχει σταματησει να υποστηριζεται απο πολλες εταιριες.

Αλλά όχι απ' τις δικες της! Πάντως στο 950 λειτουργούν όλες οι εφαρμογές πολύ καλύτερα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πω πω φωτιά πήρε το νήμα.

 

Να αναφέρω ότι το τρελο-950 μου χθες μετά από μια εβδομάδα μαύρης οθόνης στις κλήσεις επανήλθε μόνο του. Ακόμα δεν άδειασα χώρο να βάλω το Greek localisation, αλλά αν επανέλθει το πρόβλημα δεν ξέρω που θα προσγειωθεί η συσκευή :rolleyes: :lol:

Θα με λαλήσει αυτό το τηλ.

Βλέπω τις φωτό όμως και ηρεμώ...

Πόσο κρίμα ρε MS...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πω πω φωτιά πήρε το νήμα.

 

Να αναφέρω ότι το τρελο-950 μου χθες μετά από μια εβδομάδα μαύρης οθόνης στις κλήσεις επανήλθε μόνο του. Ακόμα δεν άδειασα χώρο να βάλω το Greek localisation, αλλά αν επανέλθει το πρόβλημα δεν ξέρω που θα προσγειωθεί η συσκευή :rolleyes: :lol:

Θα με λαλήσει αυτό το τηλ.

Βλέπω τις φωτό όμως και ηρεμώ...

Πόσο κρίμα ρε MS...

 

Δοκιμασε να ελαφρινεις λιγο τη μνημη του τηλεφωνου και ισως δουλεψει καλυτερα.

Πολλες φορες δεν φταιει η συσκευή αλλα εμεις οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα,

 

χρησιμοποιώ περιστασιακά το 950 μου, μια και το 808 μου δουλεύει ευτυχώς ακόμα. ο λόγος είναι οι καλύτερες φωτογραφίες που τραβάει το 808 (στο αυτόματο τουλάχιστον).

 

σε ένα πρόσφατο ταξίδι μου στο εξωτερικό χρησιμοποίησα το 950 για το χάρτη και λίγο internet και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

 

Σίγουρα, με στεναχωρεί που το λειτουργικό έχει πάρει την κατηφόρα αλλά θα το κρατήσω όσο πάει...

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση που με τρώει. Αν η M$ "εγκαταλείπει" το κινητό και το λειτουργικό και το ίδιο και οι εφαρμογές,για ποιον περίεργο λόγο πολλά μέσα τεχνολογικής πληροφόρησης λένε ότι θα κυκλοφορήσει το surface phone? Τι εφαρμογές θα πάρει το surface?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση που με τρώει. Αν η M$ "εγκαταλείπει" το κινητό και το λειτουργικό και το ίδιο και οι εφαρμογές,για ποιον περίεργο λόγο πολλά μέσα τεχνολογικής πληροφόρησης λένε ότι θα κυκλοφορήσει το surface phone? Τι εφαρμογές θα πάρει το surface?

 

Οι εφαρμογές είναι ίδιες με το desktop κομμάτι (UWP) οπότε λίγο δύσκολο να εγκαταλειφθούν.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και όποτε (αν συμβεί, πιθανότατα θα αργήσει), κυκλοφορήσει mobile συσκευή με Windows on Arm, θα τρέχει uwp εφαρμογές και x86 εφαρμογές με emulation.

Οι UWP εφαρμογές προφανώς τρέχουν και στο 950 και σε όλες τις συσκευές με WM10.

 

Μια μικρή σημείωση όσον αφορά το 950 και την εγκατάλειψη από τις εφαρμογές. Οι UWP εφαρμογές δεν έχουν σταματήσει την υποστήριξη και δεν πρόκειται να σταματήσουν (αυτές που έχουν παρουσία σε όλες τις συσκευές). Απεναντίας αναβαθμίζονται κανονικότατα.

Οι UWP εφαρμογές δε θα είναι συμβατές στο 950 από τη στιγμή που αυτές θα χρησιμοποιούν (θα έχουν μεταγλωττιστεί με) ένα μεταγενέστερο api από το Creators Update (π.χ. το Fall Creators Update) και το οποίο δε θα είναι συμβατό με το 950, δηλαδή το 950 να κοπεί από την επόμενη αναβάθμιση (το φθινόπωρο). Πάντως δε θα συμβεί απότομα η μη υποστήριξη από τις UWP εφαρμογές για τους εξής λόγους:

1. πάντα υπάρχει καθυστέρηση για την υιοθέτηση του νέου api από τους devs

2. ακόμη και αν συμβεί το 1, με κατάλληλες τεχνικές μπορεί μια εφαρμογή να χρησιμοποιεί ταυτόχρονα και το νέο και το παλιό api κατά το runtime. Είναι αρκετά σύνηθες αυτό.

 

Όσον αφορά τον προβληματισμό σου και το κατά πόσο είναι περίεργο. Γιατί είναι περίεργο. Ήδη έχει ανακοινωθεί ότι προς το τέλος του χρόνου θα κυκλοφορήσουν συσκευές (όχι mobile) με arm επεξεργαστές και Windows. Γιατί είναι περίεργο να κυκλοφορήσει και μια mobile συσκευή αργότερα; Αυτό θα είναι και μια εξέλιξη των WM10.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γιατι εχουν σταματισει το support για ολες αυτες τις εφαρμογες που ειπε ο panos9553? Shazam δεν θα χουν τα w10? Viber δεν θα χουν? Και αλλες εφαρμογες. Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Το support έχει σταματήσει για τις εφαρμογές που απευθύνονταν αποκλειστικά για τηλέφωνα. Π.χ. εφαρμογές που κάνουν πιο ελκυστική και λειτουργική την εμφάνιση ενός site στο χρήστη (amazon, τραπεζικές εφαρμογές κ.τ.λ.), ή άλλες εφαρμογές αποκλειστικά για τηλέφωνα. Ο λόγος προφανώς είναι το αμελητέο ποσοστό των WM10.

Δεν το χρησιμοποιώ το shazam (υπάρχει αντίστοιχη ενσωματωμένη λειτουργία στην Cortana αλλά όχι στα ελληνικά), αλλά φαντάζομαι δεν ήταν UWP(χωρίς να είμαι σίγουρος, καθώς δεν το χρησιμοποιώ). Ούτε το viber νομίζω είναι(ούτε αυτήν την εφαρμογή χρησιμοποιώ). Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να σταματήσει η υποστήριξη από UWP εφαρμογές. Δεν ξέρω πως μπορεί να σκέφτεται ο κάθε dev. Όπως έγραψε ο montoya_42 παραπάνω είναι δύσκολο. Προσωπικά δε βρίσκω λόγο, εκτός αν τα downloads είναι αμελητέα, ή μια εταιρία έχει και desktop εφαρμογή στα Windows10.

Όπως και να 'χει κανείς δεν μπορεί να σε διαβεβαιώσει τι θα γίνει στο μέλλον. Είναι κατανοητό ότι υπάρχει ρίσκο όσον αφορά την επιλογή mobile συσκευής με WM10, αλλά αυτό το ρίσκο ο καταναλωτής το παίρνει μόνος του. Το σίγουρο είναι ότι τα 120-150 ευρώ για το 950, σίγουρα κάποιον το βάζουν σε σκέψεις. Ιδίως αν έχει βαρεθεί το android ή το ios.

 

Σημείωση: Τελικά το viber είναι uwp από ότι είδα. Αποφάσισαν να σταματήσουν την υποστήριξη. Δεν μπορώ να ξέρω τον πραγματικό λόγο. Διάβασα την επίσημη δικαιολογία της εταιρίας. Πιθανόν δεν το χρησιμοποιούν αρκετοί χρήστες, ούτε σε pc. Πάντως όπως έχει γραφτεί πολλές φορές προς το παρόν οι χρήστες (pc/laptop) δεν πολύ-χρησιμοποιούν uwp εφαρμογές. H Microsoft ελπίζει και δουλεύει (βλ. Windows 10 S, desktop bridge) έτσι ώστε κάποια στιγμή η πλατφόρμα της να υποστηριχθεί περισσότερο. Αν συμβεί αυτό, πιθανόν να έχουμε και νεότερα στο χώρο των mobiles, γιατί μόνο με emulation μάλλον είναι δύσκολα τα πράγματα.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση που με τρώει. Αν η M$ "εγκαταλείπει" το κινητό και το λειτουργικό και το ίδιο και οι εφαρμογές,για ποιον περίεργο λόγο πολλά μέσα τεχνολογικής πληροφόρησης λένε ότι θα κυκλοφορήσει το surface phone? Τι εφαρμογές θα πάρει το surface?

 

Να τα παμε με την σειρα λιγακι για να καταλαβεις και εσυ καλυτερα..

Τα wm10 ειναι εκτος πλανου για την MS εδω και πολυ καιρο, με ποιο απλα λογια οι τωρινες συσκευες με WM 10 ειναι ουσιαστικα παραγκωνισμενες και σε λιγακι θα εχουν μπει και στο χρονοτουλαμπο της ιστοριας..Δεν υπαρχει καμμια εξελιξη και μελλον για αυτες. Τοσο απλα.

Απο την αλλη το surface phone ακομα και αυτη την στιγμη ειναι απλα μια μεγαλη φημη που την ακουμε εδω και καμια 2ετια...Αν και οποτε βγουν w10 arm σε Mobile συσκευη(και οχι wm10 διοτι οπως σου ξαναειπα ειναι ουσιαστικα νεκρα) Τοτε και μονο τοτε θα ξερουμε τι παιζει...

Οποιος δει την λιστα πιο πανω θα δει και universal εφαρμογες που εχουν εγκαταληφθει οπως ηταν και το Viber..Ή οπως το facebook-messenger που αναβαθμιζεται για τα Pc και για τα Mobile εχει να παρει Update απο περσι..

Αρα φιλε pcGamer αυτα που διαβασες οτι και καλα οι UWP δεν θα σταματησουν να υποστηριζονται οπως βλεπεις ειναι Αστοχο το λιγοτερο..Θα το ελεγα και Παραπληροφορηση...

Αν και οποτε ξαναασχοληθει η MS με νεα συσκευη ή αλλο λειτουργικο θα το δουμε και θα το κρινουμε..προς το παρον χορτασαμε απο innovation..

Link to comment
Share on other sites

Πάνο είναι παραπληροφόρηση ότι αναβαθμίζονται οι UWP εφαρμογές; Αυτό έχω παρατηρήσει, κρίνοντας από όλες τις συσκευές μου (xbox, mobile, desktop). Μπορεί να κάνω και λάθος, επειδή δεν ασχολούμαι και ιδιαίτερα με τις εφαρμογές, ποια άλλη uwp εφαρμογή έχει σταματήσει την υποστήριξη εκτός από το Viber και δεν είναι εφαρμογή για να κάνει πιο λειτουργικό ένα site; Το facebook είναι ειδική περίπτωση. Έχει γραφτεί χιλιάδες φορές.

 

Όσον αφορά τις συσκευές των WM10.

Εδώ συζητάμε για το 950. Ας ξεχάσουμε το λειτουργικό και τις εφαρμογές εντελώς και ας συμφωνήσουμε ότι όλες οι εφαρμογές έχουν σταματήσει την υποστήριξη χθες.

Θεωρείς ότι ένας χρήστης που θέλει να κάνει τα τηλέφωνα του, να τσεκάρει τα emails του, να μπαίνει που και που σε καμιά ιστοσελίδα και να χρησιμοποιεί το τηλέφωνο για να τραβάει αξιοπρεπείς φωτογραφίες, με 120/150 ευρώ έχει καλύτερες επιλογές;

Αν ναι, γράψε του ανθρώπου αντίστοιχες συσκευές σε android. Με ενδιαφέρει και εμένα, γιατί δεν πολύ-ασχολούμαι με συσκευές.

 

Όσον αφορά τo surface phone και τη φήμη διετίας έχεις απόλυτο δίκαιο. Και μένα με κουράζει και με κούραζε.

Για να είμαστε δίκαιοι όμως, το ίδιο ισχύει -σε λίγο θα κοντεύει δύο χρόνια η φήμη- και για το φημολογούμενο θάνατο των WM10. Μα ούτως ή άλλως κάποια στιγμή θα έφταναν/φτάσουν στο τέλος.

Προσωπικά με το 950 μια χαρά ευχαριστημένος είμαι μέχρι να συμβεί το κάτι άλλο. Και αν δε συμβεί το κάτι άλλο, ή δεν θα είμαστε ευχαριστημένοι με το κάτι άλλο, ευτυχώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Από την άλλη αν κάποιος δεν είναι/ήταν ευχαριστημένος από τη συσκευή του τόσο καιρό και έχει ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ (όπως εσύ με το 640 αν δεν κάνω λάθος), δε βρίσκω το λόγο να κάθεται να χαλιέται και να στενοχωριέται και να μην αλλάζει πλατφόρμα. Ιδιαίτερα αν προηγουμένως είχε προβλέψει σωστά το παρόν. Που αυτό ισχύει σε εσένα.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Δυο χρονια το ιδιο τροπαριο συγκεκριμένα ατομα εδώ μεσα.

Ολο κλεινει το μαγαζι μας λενε.

Αυτό που δε μας λενε ότι ακομα και τηλεφωνα του 12 εχουν παρει τα 10ρια εστω με εμεσο τροπο και δουλευουν κανονικα περνοντας και ενημερώσεις ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες και το άλλο, ότι είμαστε πλέον 5 άτομα στο νήμα. Τώρα τι περιμένεις από ένα άτομο που όπου βρεθεί κι όπου σταθεί σ' όποιο φόρουμ έχει σχέση με Windows Phone κράζει για να κράζει. Φαντάσου να πάθει και ερωτική απογοήτευση τι έχει να γίνει....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στον φίλο πανό. Αν όπως λες τα wp είναι τελειωμένα και οι εφαρμογές τους κλπ,γιατί εσύ εξακολουθείς να έχεις wp,και να λες ότι λες για αυτά? Ρωτάω χωρίς διάθεση για διαφωνία και αντιπαράθεση.Απλα εγκυκλοπαιδικά.
Link to comment
Share on other sites

Πάνο είναι παραπληροφόρηση ότι αναβαθμίζονται οι UWP εφαρμογές; Αυτό έχω παρατηρήσει, κρίνοντας από όλες τις συσκευές μου (xbox, mobile, desktop). Μπορεί να κάνω και λάθος, επειδή δεν ασχολούμαι και ιδιαίτερα με τις εφαρμογές, ποια άλλη uwp εφαρμογή έχει σταματήσει την υποστήριξη εκτός από το Viber και δεν είναι εφαρμογή για να κάνει πιο λειτουργικό ένα site; Το facebook είναι ειδική περίπτωση. Έχει γραφτεί χιλιάδες φορές.

 

Όσον αφορά τις συσκευές των WM10.

Εδώ συζητάμε για το 950. Ας ξεχάσουμε το λειτουργικό και τις εφαρμογές εντελώς και ας συμφωνήσουμε ότι όλες οι εφαρμογές έχουν σταματήσει την υποστήριξη χθες.

Θεωρείς ότι ένας χρήστης που θέλει να κάνει τα τηλέφωνα του, να τσεκάρει τα emails του, να μπαίνει που και που σε καμιά ιστοσελίδα και να χρησιμοποιεί το τηλέφωνο για να τραβάει αξιοπρεπείς φωτογραφίες, με 120/150 ευρώ έχει καλύτερες επιλογές;

Αν ναι, γράψε του ανθρώπου αντίστοιχες συσκευές σε android. Με ενδιαφέρει και εμένα, γιατί δεν πολύ-ασχολούμαι με συσκευές.

 

Όσον αφορά τo surface phone και τη φήμη διετίας έχεις απόλυτο δίκαιο. Και μένα με κουράζει και με κούραζε.

Για να είμαστε δίκαιοι όμως, το ίδιο ισχύει -σε λίγο θα κοντεύει δύο χρόνια η φήμη- και για το φημολογούμενο θάνατο των WM10. Μα ούτως ή άλλως κάποια στιγμή θα έφταναν/φτάσουν στο τέλος.

Προσωπικά με το 950 μια χαρά ευχαριστημένος είμαι μέχρι να συμβεί το κάτι άλλο. Και αν δε συμβεί το κάτι άλλο, ή δεν θα είμαστε ευχαριστημένοι με το κάτι άλλο, ευτυχώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Από την άλλη αν κάποιος δεν είναι/ήταν ευχαριστημένος από τη συσκευή του τόσο καιρό και έχει ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ (όπως εσύ με το 640 αν δεν κάνω λάθος), δε βρίσκω το λόγο να κάθεται να χαλιέται και να στενοχωριέται και να μην αλλάζει πλατφόρμα. Ιδιαίτερα αν προηγουμένως είχε προβλέψει σωστά το παρόν. Που αυτό ισχύει σε εσένα.

 

Το παραπληροφορηση δεν πηγαινε εννοείτε προς εσενα αλλα στο σχολιο ακριβως πριν το δικο σου, οπου αν και κατηγορηματικος στην αποψη του συνεχως ολο εξω πεφτει, τεσπα.

Εσυ ανεφερες κιολας πως αναλογα τον dev μπορει και να μην τις αναβαθμιζει..εισαι πολυ προσεκτικος σε οτι λες και επεξηγηματικος.

Τωρα ομως μην με βαζεις στην διαδικασια να αρχισω να αναφερω συσκευες android μεταχειρισμενες στα 120-150 γιατι υπαρχουν αμετρητες επιλογες και θα ξεφυγουμε παρα πολυ. Αν θελεις μεσω pm πολυ ευχαριστως.

Το τελος των wm 10 Ομως δεν κραταει 2 χρονια ομως, αλλα κατι πανω απο 1 χρονο..λιγους μηνες απο την κυκλοφορια τους η ιδια η MS τους εκοψε ΕΠΙΣΗΜΑ τα ποδαρια με τις ασυναρτησιες που ελεγε ο CEO της..και απο τοτε μονο εφευγαν εφαρμογες και devs.. κανενα σοβαρο χαρακτηριστικο δεν προστεθηκε εκτοτε και δινονταν κυριως διορθωσεις bugs προηγουμενων εκδοσεων..και ξανα μανα τα ιδια.

 

Τελος το οτι μειναμε 5 ατομα εδω μεσα πλεον δεν σας βαζει σε σκεψεις ε? Το οτι οταν σας τα λεγαμε οτι θα φτασουμε εδω μερικοι το παιζανε ειδημονες και οτι απλα γκρινιαζαμε..αυτο λεγεται αρνηση και δεν θελατε να αποδεχτειτε αυτο που οι αλλοι εβλεπαν. Δικο σας θεμα και το σεβομαι...αλλα να σεβεστε την επομενη φορα τους συνομηλητες σας και να μη ειρωνευεστε..ιδιως οταν εχετε και αδικο..

 

Και τα περι ερωτικων απογοητευσεων τα αφήνω ασχολίαστα..Οταν θα χρειαστω καποια συμβουλη στα προσωπικα μου θα σας στειλω pm..χαχαχα

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη ειλικρινά αφού έχεις απογοητευτεί τόσο πολύ από το κινητό σου γιατί ασχολείσαι ακόμα με την Microsoft; Επίσης τόσο πολύ σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι για την γνώμη σου και το αναφέρεις συνέχεια; Αν δεν είναι αυτό εμμονή τότε τι είναι; Ή μήπως θεωρείς ότι εγώ και οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουμε καταλάβει τι έχει γίνει και προς τα που πάει το πράμα με τα Windows 10. Απλά το να γκρινιάζουμε συνέχεια γιατί μόνο γκρίνια είναι αυτό που λαμβάνουμε από σένα δεν οδηγεί πουθενά. Μπαίνουμε εδώ μέσα για να ενημερωθούμε για το λειτουργικό και όταν πλέον δεν μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας με τα Windows τότε απλά άντε γεια. Πάρε ένα android για να ηρεμήσεις και να νιώσεις καλύτερα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να πάθει και ερωτική απογοήτευση τι έχει να γίνει....

 

Κλαίω......... :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παναγιώτη ειλικρινά αφού έχεις απογοητευτεί τόσο πολύ από το κινητό σου γιατί ασχολείσαι ακόμα με την Microsoft; Επίσης τόσο πολύ σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι για την γνώμη σου και το αναφέρεις συνέχεια; Αν δεν είναι αυτό εμμονή τότε τι είναι; Ή μήπως θεωρείς ότι εγώ και οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουμε καταλάβει τι έχει γίνει και προς τα που πάει το πράμα με τα Windows 10. Απλά το να γκρινιάζουμε συνέχεια γιατί μόνο γκρίνια είναι αυτό που λαμβάνουμε από σένα δεν οδηγεί πουθενά. Μπαίνουμε εδώ μέσα για να ενημερωθούμε για το λειτουργικό και όταν πλέον δεν μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας με τα Windows τότε απλά άντε γεια. Πάρε ένα android για να ηρεμήσεις και να νιώσεις καλύτερα.

 

Το sailfish είναι πιο κάτω και από εμβρυακο στάδιο. Παρόλα αυτά κάποιοι το γουστάρουν και ασχολούνται μαζί του (και καλά κάνουν αφού τους αρέσει). Είναι λιγότεροι κι στο 5 που είμαστε εδώ αλλά παρόλα αυτά ασχολούνται με αυτό που τους αρέσει χωρίς να υπάρχουν άτομα που τρέφονται από την γκρίνια και ζουν γι αυτή. Έτσι απολαμβάνουν το λειτουργικό τους με όλες τις ελλείψεις του και συζητούν ευχάριστα γι αυτό. Εμείς εδώ δεν είμαστε τόσο τυχεροί. Πρέπει να ανεχόμαστε τα ίδια και τα ίδια από άτομα που δεν καλύπτονται με το λειτουργικό και συνεχίζουν να αυτομαστιγωνονται (άγνωστο γιατί) και να μαστιγωνουν και τους υπόλοιπους. Κι ενώ αυτοί οι 5 που έμειναν φωνάζουν "ΦΤΆΝΕΙ", αυτοί σαν να τρέφονται από αυτό το αρνητικό κλίμα που. δημιουργούν, συνεχίζουν ακομα πιο κακιστοι.....

Ευτυχως μετά από τόσο καιρό βγάζουν μόνο γέλιο μιας και έγιναν αντιληπτοί...... :lol: :lol: :lol

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως τα 950 και 950 XL τουλάχιστον, θα το υποστηρίξουν και μετά το τέλος του '17 λόγο hardware!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως τα 950 και 950 XL τουλάχιστον, θα το υποστηρίξουν και μετά το τέλος του '17 λόγο hardware!

+1 δεν βρίσκεις αλλο κινητο με τοσο καλη καμερα και wqhd οθονη και 3/32gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ & δύο μέρες όταν κάνω κλήση & πάω να την τερματίσω δεν μου εμφανίζει στην οθόνη την επιλογή "τερματισμός κλήσης" & περιμένω να το κλείσει ο άλλος! Με μία επανεκκίνηση στρώνει αλλά πρέπει να το κάνω τακτικά μέσα στη μέρα. 4-5 φορές.

Σήμερα δε δούλευε η οθόνη. Ούτε απενεργοποίηση μπορούσα να κάνω γιατί δε μπορούσα να το κλείσω & κατά συνέπεια ούτε hard reset γιατί πρέπει πρώτα να το κλείσω το τηλ.

Έβγαζα τη μπαταρία, έβαζα τη μπαταρία...τίποτα. Όταν μου ζητούσε κωδικό για να ανοίξει δεν λειτουργούσε το touch.

Το πήγα σε ένα κατάστημα, μου έβγαλαν τη μπαταρία & τη sim & ξεκόλλησε! Θαύμα! Αν πήγαινε στα κεντρικά, "εξωτερικό" θα έκανε 20-30 ημέρες. Δεν το έστειλα για έλεγχο γιατί το χρειάζομαι & είναι μεγάλος ο χρόνος μέχρι την παραλαβή.

Δεν έκανα hard reset γιατί βαριέμαι να το ξαναστήνω απ' την αρχή.

Έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο; Κάποια συμβουλή;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ & δύο μέρες όταν κάνω κλήση & πάω να την τερματίσω δεν μου εμφανίζει στην οθόνη την επιλογή "τερματισμός κλήσης" & περιμένω να το κλείσει ο άλλος! Με μία επανεκκίνηση στρώνει αλλά πρέπει να το κάνω τακτικά μέσα στη μέρα. 4-5 φορές.

Σήμερα δε δούλευε η οθόνη. Ούτε απενεργοποίηση μπορούσα να κάνω γιατί δε μπορούσα να το κλείσω & κατά συνέπεια ούτε hard reset γιατί πρέπει πρώτα να το κλείσω το τηλ.

Έβγαζα τη μπαταρία, έβαζα τη μπαταρία...τίποτα. Όταν μου ζητούσε κωδικό για να ανοίξει δεν λειτουργούσε το touch.

Το πήγα σε ένα κατάστημα, μου έβγαλαν τη μπαταρία & τη sim & ξεκόλλησε! Θαύμα! Αν πήγαινε στα κεντρικά, "εξωτερικό" θα έκανε 20-30 ημέρες. Δεν το έστειλα για έλεγχο γιατί το χρειάζομαι & είναι μεγάλος ο χρόνος μέχρι την παραλαβή.

Δεν έκανα hard reset γιατί βαριέμαι να το ξαναστήνω απ' την αρχή.

Έχει πάθει κανείς κάτι παρόμοιο; Κάποια συμβουλή;

Ευχαριστώ!

 

Δεν νομίζω να γλυτώνεις το hard reset. Εγώ είχα κάποια θεματάκια με την cu και μετά το hard reset που έκανα λυθήκαν πολλά από αυτά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...