Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά θεωρώ τα wm σαν ένα ios χωρίς όλες τις βλακειες του

 

Αυτό ακριβώς.. Και οι βλακείες του ios δεν αντέχονται.. Η γελοιότητα του android ίσως και να αντέχεται περισσότερο..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ τα wm σαν ένα ios χωρίς όλες τις βλακειες του...... :lol:

Αλλά και χωρίς τις εφαρμογές του iOS... Δυστυχώς! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και χωρίς τις εφαρμογές του iOS... Δυστυχώς! :(

 

Μα γι αυτό ήρθε και η ήττα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό ήρθε και η ήττα......

....η ήττα ήρθε και από την έλλειψη συσκευών, δήθεν για να βγάλουν το Surface Phone, πού ούτε κι αυτό έγινε. Έμεινε στις φήμες! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

....η ήττα ήρθε και από την έλλειψη συσκευών, δήθεν για να βγάλουν το Surface Phone, πού ούτε κι αυτό έγινε. Έμεινε στις φήμες! :(

 

Όχι evris. Η έλλειψη συσκευών είναι αποτέλεσμα του φτωχού store και κυρίως των κακών πρωτοκλασατων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι evris. Η έλλειψη συσκευών είναι αποτέλεσμα του φτωχού store και κυρίως των κακών πρωτοκλασατων.

Το ένα φέρνει το άλλο! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίες πλέον πουθενά Ελλάδα και από amazon uk/de δεν στέλνουν πλέον.

Την Samsung μου μέσα και και τις κινητές τις βόμβες :mad: :X

Δεν πετάει τίποτα πια...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίες πλέον πουθενά Ελλάδα και από amazon uk/de δεν στέλνουν πλέον.

Την Samsung μου μέσα και και τις κινητές τις βόμβες :mad: :X

Δεν πετάει τίποτα πια...

 

Όντως αυτό είναι σοβαρό θέμα ακόμα και για κάποιον που θέλει να το κρατήσει σα δεύτερο. Στο 10 μηνο η μπαταρία είναι για πέταμα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό είναι σοβαρό θέμα ακόμα και για κάποιον που θέλει να το κρατήσει σα δεύτερο. Στο 10 μηνο η μπαταρία είναι για πέταμα..

Για κοίτα που θα πρέπει να αλλάζουμε συσκευή και λειτουργικό λόγο μπαταρίας και οχι λειτουργικού! :(

Ευτυχώς πρόλαβα και προμηθεύτικα μια από Σκρουτζομάγαζο μαζί με τον duc.

Ήταν οι τελευταίες δύο που είχαν για το xl. :(

Να δω πόσο θα μας κρατήσει! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγω αγόρασα από ebay

http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-Microsoft-Nokia-Akku-BV-T4D-Lumia-950-XL-CityMan-Lumia-940-XL-RM-1118-/201966068050?hash=item2f061da152:g:ikYAAOSwXetZUXQm

και την παρέλαβα κανονικά,και αν ψάξεις βρίσκεις ακόμα

βεβαία είναι για το 950 xl άλλα στο EBAY μπορείτε να βρείτε.

Edited by kotsirasn
ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρόλαβα και αγόρασα μπαταρία αλλα όλο αυτό το θέμα με έχει κάνει να μη θέλω ξανά κινητό με αποσπώμενη μπαταρία. Θεωρώ οτι όταν είναι ενσωματωμένες βάζουν καλύτερες..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολύ μούφα ή προβληματικές και από Ευρωπαίους πωλητές...

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα εγω αγόρασα από ebay

http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-Microsoft-Nokia-Akku-BV-T4D-Lumia-950-XL-CityMan-Lumia-940-XL-RM-1118-/201966068050?hash=item2f061da152:g:ikYAAOSwXetZUXQm

και την παρέλαβα κανονικά,και αν ψάξεις βρίσκεις ακόμα

βεβαία είναι για το 950 xl άλλα στο EBAY μπορείτε να βρείτε.

 

 

Και εγώ στον ίδιο πωλητή κοιτούσα αλλά είδα και αρνητικά σχόλια για την μπαταρία για το 950 και κόλλησα

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρόλαβα και αγόρασα μπαταρία αλλα όλο αυτό το θέμα με έχει κάνει να μη θέλω ξανά κινητό με αποσπώμενη μπαταρία. Θεωρώ οτι όταν είναι ενσωματωμένες βάζουν καλύτερες..

 

Εδω εισαι λαθος. Δεν παιζει ρολο η αποσπωμενη. Απλα η γρηγορη φορτιση τις βγαζει off.

Ευτυχως που ειναι αποσπωμενη....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Να δεις τι γίνεται σε διάφορα πολύ επώνυμα Note... :p

 

Την παρήγγειλα και εγώ πάντως από τον γερμανό πωλητή. Ότι βγεί...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μα και αρκετά s7 edge που πήγαν στο σέρβις για άσχετο λόγο (πχ οθόνη, πλακέτα κλπ) τους άλλαξαν και μπαταρία. Η ταχεία φόρτιση σκοτώνει την μπαταρία. Η μόνη λύση για μένα είναι η ασύρματη φόρτιση. Εγώ έτσι φόρτιζα το 950 (όχι πάντα βέβαια) και είμαι σίγουρος πως δεν θα είχα θέματα μπαταρίας (όπως δεν είχα για τόσους μήνες που το κράτησα).

Μετά μου έσπασε η οθόνη και μου έμεινε ο φορτιστής......:D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω οτι η ασύρματη φόρτιση είναι (by far) η βέλτιστη λύση όσον αφορά στην υγεία της μπαταρίας.

Quick charge μόνο ως λύση ανάγκης, αλλιώς υπάρχουν και τα powerbanks.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμιτες καλησπέρα σας.

Εδώ και περίπου ένα μήνα αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα. Το τηλέφωνο δεν εμφανίζει καθόλου ειδοποιήσεις για αναπάντητες κλήσεις (Οθόνη γρήγορης ματιάς, οθόνη κλειδώματος, κέντρο ειδοποιήσεων, live tile). Αποτέλεσμα: εάν δεν είμαι κοντά να ακούσω τον ήχο κλήσης και να απαντήσω στο τηλέφωνο, απλά δεν υπάρχει καμιά ένδειξη για αναπάντητη κλήση. Είμαι στα τυφλά. Πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στο ιστορικό των κλήσεων και από εκεί να βλέπω εάν υπάρχει αναπάντητη. θα συμφωνήσετε μαζί μου το πόσο ενοχλητικό φαινόμενο είναι αυτό αφού αναιρείται η βασική λειτουργία της συσκευής. να σημειώσω εδώ ότι το φαινόμενο ξεκίνησε πριν το το τελευταίο update, μeτα από αυτό επανήλθε για λίγο και μετά πάλι τα ίδιο. Έχω επίσης παρατηρήσει στο live tile οτι δεν αναγράφεται το όνομα το φορέα της κινητής (πχ GR COSMOTE), αλλά η λέξη "Τηλέφωνο" Εννοείται πως έχω ψάξει σχετικές πληροφορίες στα διάφορα forum, έχω κάνει άπειρα soft reset, και ρυθμίσεις ειδοποιήσεων και παρασκηνίου έχω κάνει 1 hard reset χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Any suggestions?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμιτες καλησπέρα σας.

Εδώ και περίπου ένα μήνα αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα. Το τηλέφωνο δεν εμφανίζει καθόλου ειδοποιήσεις για αναπάντητες κλήσεις (Οθόνη γρήγορης ματιάς, οθόνη κλειδώματος, κέντρο ειδοποιήσεων, live tile). Αποτέλεσμα: εάν δεν είμαι κοντά να ακούσω τον ήχο κλήσης και να απαντήσω στο τηλέφωνο, απλά δεν υπάρχει καμιά ένδειξη για αναπάντητη κλήση. Είμαι στα τυφλά. Πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στο ιστορικό των κλήσεων και από εκεί να βλέπω εάν υπάρχει αναπάντητη. θα συμφωνήσετε μαζί μου το πόσο ενοχλητικό φαινόμενο είναι αυτό αφού αναιρείται η βασική λειτουργία της συσκευής. να σημειώσω εδώ ότι το φαινόμενο ξεκίνησε πριν το το τελευταίο update, μeτα από αυτό επανήλθε για λίγο και μετά πάλι τα ίδιο. Έχω επίσης παρατηρήσει στο live tile οτι δεν αναγράφεται το όνομα το φορέα της κινητής (πχ GR COSMOTE), αλλά η λέξη "Τηλέφωνο" Εννοείται πως έχω ψάξει σχετικές πληροφορίες στα διάφορα forum, έχω κάνει άπειρα soft reset, και ρυθμίσεις ειδοποιήσεων και παρασκηνίου έχω κάνει 1 hard reset χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Any suggestions?

 

Καλησπερα, ποια ακριβως έκδοση λειτουργικου εχεις, αναλυτικά...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι από αυτά που λέει πιο πάνω, την 10.0.15063.540 θα έχει. Την τελευταία επίσημη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι λαθος. Δεν παιζει ρολο η αποσπωμενη. Απλα η γρηγορη φορτιση τις βγαζει off.

Ευτυχως που ειναι αποσπωμενη....;)

 

Μοντόγια καμία γρήγορη φόρτιση δε τις βγάζει οφ. Τους ίδιους μήνες μου κράτησε όταν φόρτιζα με αργή φόρτιση και μετά μου την έδωσε και φόρτιζα με τη γρήγορη κυρίως και πάλι τους ίδιους μήνες κράτησε. Γύρω στους 9-10 μήνες και τις 2 φορές

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...