Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζήτημα ειναι τώρα. Όταν θα μείνουμε θα είναι μεγάλο πρόβλημα! Δεν θα βρίσκουμε πουθενά!

Για κοίτα που θα αλλάξουμε συσκευή λόγο μπαταρίας και οχι λειτουργικού! :lol:

Θα δούμε αν είναι προσωρινό το ζήτημα. Πάντως δεν είδα ότι δεν υπάρχουν. Απλώς είναι τσιμπημένες οι τιμές (κυρίως λόγω μεταφορικών), επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμο στοκ αυτήν την περίοδο.

Πάντως δε θα αλλάξεις συσκευή λόγω μπαταρίας. Εννοείται θα βρεθεί λύση (οικονομική).

Στον φίλο πρότεινα να πάρει τηλέφωνο το κατάστημα γιατί την αντικατέστησε μάλλον πρόσφατα και ίσως γίνει αποδεκτό το ότι του έδωσαν προβληματική μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, για το 950 μιλάω φυσικά. Αυτό έχω.

https://www.amazon.de/gp/product/B01AYD01VA/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Τώρα στο link βλέπω ότι δε στέλνει Ελλάδα. Προφανώς άλλαξε πολιτική αυτές τις μέρες, γιατί πριν μια βδομάδα που παρήγγειλα, έστελνε Ελλάδα κανονικά. Ευτυχώς πρόλαβα.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε αν είναι προσωρινό το ζήτημα. Πάντως δεν είδα ότι δεν υπάρχουν. Απλώς είναι τσιμπημένες οι τιμές (κυρίως λόγω μεταφορικών), επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμο στοκ αυτήν την περίοδο.

Πάντως δε θα αλλάξεις συσκευή λόγω μπαταρίας. Εννοείται θα βρεθεί λύση (οικονομική).

Στον φίλο πρότεινα να πάρει τηλέφωνο το κατάστημα γιατί την αντικατέστησε μάλλον πρόσφατα και ίσως γίνει αποδεκτό το ότι του έδωσαν προβληματική μπαταρία.

Στην έσχατη, θα πω την ανιψιά μου να μου στείλει ή να φέρει από Γερμανία. ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Για να λύσω προληπτικά (η μαμά μπαταρία δεν είχε πρόβλημα) το θέμα της μπαταρίας στο 950 παρήγγειλα αυτήν http://www.ebay.com/itm/Genuine-Original-BV-T5E-Battery-For-Microsoft-Nokia-Lumia-950-RM-1106-RM-1104/282392710749?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Δεν ξέρω αν είναι όντως γνήσια όπως γράφει, αλλά θα σας πω τι έγινε. Αυτή που μου ήρθε και για τις τρεις πρώτες μέρες δεν κρατούσε καθόλου. Έγραψα ένα αρνητικό σχόλιο (απάτη) για τον πωλητή, αμέσως μου στέλνει email και με ρωτάει τι θέλω να κάνει. Του γράφω ότι βαριέμαι τις επιστροφές και αν θέλει και με πιστεύει να μου στείλει μια άλλη. Το δέχτηκε. Μέχρι να έρθει η άλλη και περίπου την 5-6 μέρα η μπαταρία έστρωσε και κρατούσε - κρατάει όσο η μαμά. Επίσης ή δεύτερη που ήρθε μου έκανε τα ίδια. Εστρωσε μετά από 5-6 μέρες. Και τώρα είμαι με δύο καλές έξτρα μπαταρίες. Εννοείται ότι η κριτική μου για τον πωλητή άλλαξε σε άριστη.

"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται με όλες τις μπαταρίες. Θέλουν δύο με τρεις κύκλους φόρτισης για να στρώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο jamesc αναφέρεται στο 950. Έριξα μια γρήγορη ματιά για μπαταρία του 950 xl στα καταστήματα του Amazon . Δεν υπάρχουν αρκετοί προμηθευτές και αυτοί που υπάρχουν είτε δε στέλνουν Ελλάδα, είτε δε σε συμφέρει λόγω υπερβολικών μεταφορικών. (40 ευρώ από Γερμανία)

Στο skroutz υπάρχει ένα κατάστημα αλλά η μπαταρία έχει εξαντληθεί.

Αν όντως ο jamesc επιβεβαιώσει ότι πρόκειται για μπαταρία του 950 και όχι για το xl, έχεις τρεις επιλογές. (στην πραγματικότητα μία, την πρώτη)

1. Παίρνεις τηλέφωνο το κατάστημα που προμηθεύτηκες την μπαταρία των 90 ευρώ (ή πας από 'κει αν δεν είναι πρόβλημα) και απαιτείς αντικατάσταση, εξηγώντας το πρόβλημα που αντιμετώπισες από την πρώτη στιγμή. Αυτό θα έπρεπε να το είχες κάνει από την επόμενη μέρα, αλλά δεν πειράζει. Φαντάζομαι σχετικά σύντομα την προμηθεύτηκες.

2. Υπάρχει η επιλογή του ebay(ή άλλων τέτοιου είδους), αλλά 9μιση στις 10 περιπτώσεις δε θα είναι αυθεντικές. Και πάλι ρίσκο είναι.

3. Ψάχνεις στο google: "BV T4d"

π.χ. ένα link σε κατάστημα https://www.mytrendyphone.co.uk/shop/microsoft-lumia-950-189847p.html. Ελπίζω να βρεις φθηνότερη.

 

Ψάχνω, είναι όντως ρίσκο. Οτι ναναι βρίσκω στο ίντερνετ. Σήμερα με ενημέρωσε ενα κατάστημα που είχα ρωτήσει οτι τη φέρνει απο microsoft , εκτός Ελλάδος φυσικά, για 110€ !!!! Ειναι άκρως περίεργα όλα αυτά με τις τιμές... Ετοιμάζομαι να το στείλω Ουγγαρία και ας κόψουν το λαιμό τους να το φτιάξουν. Στην εγγύηση είναι , υποχρεούνται. Εχω φτάσει στα όρια μου με όλα αυτά. Αν δε μου άρεσε το τηλέφωνο δε θα το πάλευα τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω, είναι όντως ρίσκο. Οτι ναναι βρίσκω στο ίντερνετ. Σήμερα με ενημέρωσε ενα κατάστημα που είχα ρωτήσει οτι τη φέρνει απο microsoft , εκτός Ελλάδος φυσικά, για 110€ !!!! Ειναι άκρως περίεργα όλα αυτά με τις τιμές... Ετοιμάζομαι να το στείλω Ουγγαρία και ας κόψουν το λαιμό τους να το φτιάξουν. Στην εγγύηση είναι , υποχρεούνται. Εχω φτάσει στα όρια μου με όλα αυτά. Αν δε μου άρεσε το τηλέφωνο δε θα το πάλευα τόσο.

 

Εγώ το έστειλα στο service για το ιδιο θεμα, εδω και 2 εβδομαδες, λογικα Ουγγαρία θα το έστειλαν. Τωρα το ποτέ θα το στείλουν πισω και αν θα το εχουν επισκευάσει, κάνεις δεν ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπόν να ενημερώσω πως μάλλον δεν φταίει η μπαταρία για τα απότομα force close που έκανε τουλάχιστον σε εμένα στο 950 XL..... Από προχθές δουλεύω στο κινητό hands free και μέχρι τώρα μου έχει κλείσει τρεις φορές (όπως έκανε και παλιά) με την διαφορά πως την μια φορά που πήγα να ανοίξω την οθόνη μιλούσα με το hands free και το παράξενο ήταν πως ενώ έκλεισε και δεν αποκρινόταν σε τίποτα εγώ συνέχιζα να μιλάω, και τις άλλες δυο άκουγα μουσική στο ράδιο και μόλις πήγαινα να ανοίξω την οθόνη ξανά force close αλλά η μουσική έπαιζε κανονικά... Φαντάζομαι πως δεν ευθύνεται η μπαταρία όπως νόμιζα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπόν να ενημερώσω πως μάλλον δεν φταίει η μπαταρία για τα απότομα force close που έκανε τουλάχιστον σε εμένα στο 950 XL..... Από προχθές δουλεύω στο κινητό hands free και μέχρι τώρα μου έχει κλείσει τρεις φορές (όπως έκανε και παλιά) με την διαφορά πως την μια φορά που πήγα να ανοίξω την οθόνη μιλούσα με το hands free και το παράξενο ήταν πως ενώ έκλεισε και δεν αποκρινόταν σε τίποτα εγώ συνέχιζα να μιλάω, και τις άλλες δυο άκουγα μουσική στο ράδιο και μόλις πήγαινα να ανοίξω την οθόνη ξανά force close αλλά η μουσική έπαιζε κανονικά... Φαντάζομαι πως δεν ευθύνεται η μπαταρία όπως νόμιζα.

Γιατί μα μην φταίει; παρόμοια συμπτώματα έχεις με εμένα και μερικους από εδώ μέσα, που μόλις άλλαξαν μπαταρία διορθώθηκαν..

Εγώ το παραλαμβάνω την Τρίτη από το service και θα ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μα μην φταίει; παρόμοια συμπτώματα έχεις με εμένα και μερικους από εδώ μέσα, που μόλις άλλαξαν μπαταρία διορθώθηκαν..

Εγώ το παραλαμβάνω την Τρίτη από το service και θα ενημερώσω..

Για αλλαγή μπαταρίας στο κράτησαν; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μα μην φταίει; παρόμοια συμπτώματα έχεις με εμένα και μερικους από εδώ μέσα, που μόλις άλλαξαν μπαταρία διορθώθηκαν..

Εγώ το παραλαμβάνω την Τρίτη από το service και θα ενημερώσω..

 

Δηλαδή σε εσένα έσβηνε η συσκευή αλλά συνεχιζες να μιλάς ή να ακούς μουσική???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε εσένα έσβηνε η συσκευή αλλά συνεχιζες να μιλάς ή να ακούς μουσική???

 

Έλα ντε ..:p:p

Εσβηνε η συσκευή ή έσβηνε/πάγωνε/brickαρε η οθόνη??

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε ..:p:p

Εσβηνε η συσκευή ή έσβηνε/πάγωνε/brickαρε η οθόνη??

 

Έλα ντε;

Κι εγώ πριν και εντελώς τυχαία το καταλάβω αυτό, νόμιζα πως έφταιγε η μπαταρία όπως είχα ακούσει από τα άλλα παιδιά, φανταστείτε λοιπόν την έκπληξη μου όταν χθες και ενώ μιλούσα με το hands free πήγα να ανοίξω την οθόνη και έκανε τσάφ και έσβησε αλλά εγώ συνέχιζα να μιλάω κανονικά... Και το ίδιο ακριβώς έπαθα όταν άκουγα ράδιο. Και μόνο με Παρατεταμένο πάτημα το power άνοιξε ξανά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή μπαταρίας στο κράτησαν; :worry:

 

Μου το κράτησαν γιατί μου έσβηνε συνεχώς, δεν μου είπε οτι είναι μπαταρία. Εδώ μέσα διάβασα ότι μάλλον είναι μπαταρία.. Την Τρίτη θα μάθουμε τι ήταν..

 

Δηλαδή σε εσένα έσβηνε η συσκευή αλλά συνεχιζες να μιλάς ή να ακούς μουσική???

 

Όχι, έσβηνε κανονικά, δεν κατάλαβα ότι συνεχιζε και μιλούσε το παλικάρι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατ αρχήν μη κάνετε το λάθος και συγκρίνετε 950 με 950 XL. Έχουν εντελώς διαφορετικό hardware και μπαταρία.

Εδώ μιλάμε για το 950. Τα προβλήματα αυτά προέρχονται από τη μπαταρία. Αδιαπραγμάτευτο. Έχω αλλάξει 2 μπαταρίες για τον ίδιο λόγο.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηρθε το κινητο... δεν διαπιστωθηκε βλαβη και προτεινεται αλλαγη μπαταριας... ξερει κανεις που θα βρω αμεσα διαθεσιμη; οπου και να κοιταξα ειναι εξαντλημενη. Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηρθε το κινητο... δεν διαπιστωθηκε βλαβη και προτεινεται αλλαγη μπαταριας... ξερει κανεις που θα βρω αμεσα διαθεσιμη; οπου και να κοιταξα ειναι εξαντλημενη.

 

Για πάρε κανένα πρώην Nokia Care τηλέφωνο και ρώτα μήπως και..

 

(Πραγματικά νιώθω απίστευτα τυχερός που πρόλαβα και παρέλαβα από Αμαζον με 25€. Σα να έπεσε σύρμα...)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εδω δεν υπάρχει πουθενά, παράγγειλα από eBay με 27€, σε καμια εβδομάδα θα έχει έρθει

 

 

 

Έλα ρε βρήκες ebay? Δώσε λινκ για τα παιδια εδω. Όλο και κάποιος θα θελει. 0,1% φτάσαμε μερίδιο αγοράς, σε λιγο ούτε για να παίξουμε 5x5 δε θα φτάνουμε..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Είχε δώσει ένα link o Reddragon7 για το 950 XL: http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-Microsoft-Nokia-Akku-BV-T4D-Lumia-950-XL-CityMan-Lumia-940-XL-RM-1118-/201966068050

 

Από τον ίδιο πωλητή για το απλό 950: http://www.ebay.com/itm/Original-Microsoft-BV-T5E-Akku-Lumia-950-LTE-3000mAh-Accu-Battery-NEU-/201959334196

 

Φαίνονται οκ οι μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Από στιγμή σε στιγμή περιμένω να έρθει η δικιά μου.

 

Κάντε λίγη υπομονή πριν παραγγείλετε , να παραλάβω και να δοκιμάσω μερικές ημέρες και να επανέλθω με εντυπώσεις - πόρισμα :)

 

Αν και φαίνονται κομπλέ, και σε καλές τιμές.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Είχε δώσει ένα link o Reddragon7 για το 950 XL: http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-Microsoft-Nokia-Akku-BV-T4D-Lumia-950-XL-CityMan-Lumia-940-XL-RM-1118-/201966068050

 

Από τον ίδιο πωλητή για το απλό 950: http://www.ebay.com/itm/Original-Microsoft-BV-T5E-Akku-Lumia-950-LTE-3000mAh-Accu-Battery-NEU-/201959334196

 

Φαίνονται οκ οι μπαταρίες.

Στη μπαταρία του 950 XL γιατί γράφει από κάτω και 940 XL; Υπάρχει τέτοια συσκευή;

Από στιγμή σε στιγμή περιμένω να έρθει η δικιά μου.

 

Κάντε λίγη υπομονή πριν παραγγείλετε , να παραλάβω και να δοκιμάσω μερικές ημέρες και να επανέλθω με εντυπώσεις - πόρισμα :)

 

Αν και φαίνονται κομπλέ, και σε καλές τιμές.

Προσωπικά θα σε περιμένω για τις εντυπώσεις, γιατί κι εμένα επανεκκινήσεις κάνει!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε βρήκες ebay? Δώσε λινκ για τα παιδια εδω. Όλο και κάποιος θα θελει. 0,1% φτάσαμε μερίδιο αγοράς, σε λιγο ούτε για να παίξουμε 5x5 δε θα φτάνουμε..
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Λίγοι άλλα καλοί :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Στη μπαταρία του 950 XL γιατί γράφει από κάτω και 940 XL; Υπάρχει τέτοια συσκευή;

Δεν έχω ιδέα Evris. Υπάρχουν κάποιες αναφορές ότι τα 940/940 XL, θα ήταν τα πρώτα που θα παρουσιάζονταν με WM10. Τα χαρακτηριστικά τους πάντως είναι (μάλλον) ίδια με αυτά των 950/950 XL. Πιθανώς να άλλαξε η ονομασία, έτσι ώστε ο αριθμός 5 να αφορούσε συσκευές με προ-εγκατεστημένα τα WM10. Δεν ξέρω καν, αν κυκλοφόρησαν σε κάποιες χώρες με αυτό το όνομα (940).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...