Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι το κουμπακι με οριζοντιες γραμμες στην πανω αριστερα γωνια καποιων εφαρμογων που ανοιγει το split view με τις επιλογες μενου της εφαρμογης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πόσο σας βγάζει η μπαταρία και με τι χρήση?

 

 

 

Με βαριά χρήση μια με μιάμιση μέρα. Η φόρτιση πάντως γίνεται σφαίρα type c γαρ.. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε σχέση με το 1020.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Να δωσω ενα update για το FM radio. Σε συνεχεια επικοινωνιας μου με εναν Ιταλο χρηστη,μεσω windowscentral, Μου ειπε οτι το ραδιοφωνο λειτουργει αψογα με το hack.

Αντε με το καλο να το δοκιμασει και κανενας Ελληνας απο εδω για να εχουμε ντοπια ενημερωση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μετά από επαναφορά από backup που δηνιουργήθηκε σε 950 xl το ραδιόφωνο το έχει κανονικότατα το 950.

Ίσως αν βρίσκατε κάποιο link για την εφαρμογή του store να έμπαινε..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πήγα να δω το Ζ5 compact με το οποιο σκέφτομαι να αντικαταστήσω το 950, και μου φαινόταν σαν παιχνίδι (βέβαια ήταν ψεύτικο, δεν είχε λογισμικό, αλλά πιστεύω τα υλικά είναι τα ίδια)...

Μάλλον συνήθισα ήδη το μέγεθος!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μετά από επαναφορά από backup που δηνιουργήθηκε σε 950 xl το ραδιόφωνο το έχει κανονικότατα το 950.

Ίσως αν βρίσκατε κάποιο link για την εφαρμογή του store να έμπαινε..

Εννοεις οτι εχει το FM Radio app στην λιστα; Και αν ναι, μπορει να παιξει κανονικα; Δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά τα windows τα θεωρώ πιο ωραία από android, δεν λέω πιο σταθερά γιατί θα πρέπει να δούμε τα win10 σε βάθος χρόνου.

Εκεί που χάνουν δεν είναι η ποικιλια των εφαρμογών, αλλά το ότι υπάρχουν πολλές κακογραμμένες εφαρμογές...και μετά είναι η έλλειψη κάποιων εφαρμογών (λίγων ίσως).

 

Επίσης, σε σχέση με το τι προσφέρουν οι συσκευές, έχουν καλή τιμή!

Για να δούμε....σίγουρα η Microsoft δεν θα αφήσει έτσι τα windows phones(φαίνεται από τις κινήσεις με universal εφαρμογές κλπ), αλλά το θέμα είναι πότε θα κάνει αυτό το μεγάλο μπαμ.

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι εχει το FM Radio app στην λιστα; Και αν ναι, μπορει να παιξει κανονικα; Δουλευει;

 

Όχι φίλε μου τελικά δεν δουλεύει.. Το είδα στη λίστα και φαντάστηκα ότι θα ήταν οκ αλλά βγάζει σφάλμα ότι το FM Radio δεν μπορεί να δουλέψει σε αυτή τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πήγα να δω το Ζ5 compact με το οποιο σκέφτομαι να αντικαταστήσω το 950, και μου φαινόταν σαν παιχνίδι (βέβαια ήταν ψεύτικο, δεν είχε λογισμικό, αλλά πιστεύω τα υλικά είναι τα ίδια)...

Μάλλον συνήθισα ήδη το μέγεθος!

 

Παιχνιδι είναι.....πιασε ένα πραγματικο και θα καταλάβεις την διαφορα;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πήρατε από το πρωί την .107 επίσημα.

 

Πρώτη εντύπωση πολύ καλή. Το λειτουργικό φυσάει. Θα δούμε και τα υπόλοιπα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγω την .107!

Λογικά θα βελτιώθηκε γενικά...θα δείξει με τον καιρό λογικά.

 

Update:

Η μπαταρία βελτιώθηκε σε μένα! Γενικα βλέπω οτι βγαζουν συχνα αναβαθμίσεις, παλι καλα. (λίγο προκατειλημμένος με Microsoft)

Edited by moboy
update
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, εφαρμογές. exe παίρνει το τηλ?

 

Όχι....... :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηραν την .107 με insider πρεπει να κανουν κατι ή ειναι η ιδια με αυτη που κατεβηκε προσφατα?
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηραν την .107 με insider πρεπει να κανουν κατι ή ειναι η ιδια με αυτη που κατεβηκε προσφατα?

 

Η ίδια ακριβώς. Αν ήταν διαφορετική θα είχε άλλη αρίθμηση.

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια ακριβώς. Αν ήταν διαφορετική θα είχε άλλη αρίθμηση.

 

 

 

Εννοώ αν έχει θέμα με drivers κλπ.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν έχει θέμα με drivers κλπ.

 

Οι drivers είναι το firmware, που αναβαθμίζεται ανεξάρτητα από το λειτουργικό. Λογικά έχεις το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Η οπτική αναζήτηση του Bing δουλεύει? Εμένα μου βγάζει το παρακάτω..[http://icecream.me/3b583aaca780268d7fd14555d35b9dd5 και όταν πατήσω <αναζήτηση σε web και windows> μου βγάζει το πληκτρολόγιο! Edited by vasilis0008
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζετε κι εσείς πρόβλήμα με το shazam? Δεν αναγνωρίζει τίποτα. Το είχα εντοπίσει στην 0.29 κάποια στιγμή που σταμάτισε να αναγνωρίζει, Πήρα την .107 το πρόβλημα έδειξε να λύθηκε αλλά πάλι τα ίδια ξαφνικά...
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζετε κι εσείς πρόβλήμα με το shazam? Δεν αναγνωρίζει τίποτα. Το είχα εντοπίσει στην 0.29 κάποια στιγμή που σταμάτισε να αναγνωρίζει, Πήρα την .107 το πρόβλημα έδειξε να λύθηκε αλλά πάλι τα ίδια ξαφνικά...

 

Στο βίντεο έχεις ήχο? Μήπως έχει θέμα στο μικρόφωνο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο έχεις ήχο? Μήπως έχει θέμα στο μικρόφωνο?

 

Έχω.... Βέβαια δεν είμαι 100% βέβαιος οτι είναι normal η ένταση αλλά και δίπλα ακόμα στη πήγή δε καταλαβαίνει τίποτα. Μετά την αναβάθμιση και το hard reset έπαιζε σούπερ. Το πρόβλημα το googlara και είδες οτι υπάρχει το χουν κι άλλοι...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω.... Βέβαια δεν είμαι 100% βέβαιος οτι είναι normal η ένταση αλλά και δίπλα ακόμα στη πήγή δε καταλαβαίνει τίποτα. Μετά την αναβάθμιση και το hard reset έπαιζε σούπερ. Το πρόβλημα το googlara και είδες οτι υπάρχει το χουν κι άλλοι...

 

Δοκίμασε μια επανεγκατάσταση της εφαρμογής.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα τα ίδια μου κάνει το shazam.

Κι επίσης είμαι απογοητευμένος με τη μπαταρία, με το ζόρι κρατάει μια μέρα, σχεδόν χειρότερα από το 930 που είχα. Ή έχω ελλαττωματικό κομμάτι, ή ίσως φταίει ότι το φορτίζω με wireless charger, όχι τον δικό του;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τι λέει η μπαταρία του? Ειδικά σε σχέση με το 1020 (για όσους το είχαν και μπορούν να συγκρίνουν)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...