Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά, το πρόβλημα λύθηκε μόλις έβγαλα την μπαταρία. και η αναβάθμιση ήρθε και ο λογαριασμός φαίνεται κανονικά. τι έγινε και εξαφανίστηκε πριν δεν ξέρω.
nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Ας σταματήσει όμως αυτό με τις φωτογραφίες. Υπάρχει ξεχωριστό θέμα και υπάρχει για κάποιο λόγο.

 

Φωτογραφίες & βίντεο από Microsoft Lumia συσκευές

 

 

Μην το συνεχίσετε γιατί θα διαγραφούν τα μηνύματα.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτα τα χρωματα του 950 και λαθος white balance. Δεν μπορει να αποδωσει σωστα το πρασινο ακομα και την ημερα.Τη δε νυχτα το βγαζει γκρι.Πολυ ρεαλιστικα τα χρωματα του Z3...απλα χανει σε λεπτομερεια.

Γενικα οι αλγοριθμοι της Microsoft ειναι για σφαλιαρες...μονο η Nokia Μπορει να σωσει την κατασταση.

 

Τα χρώματα ήταν πιο κοντά στο 950..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ που τράβηξα με ενός φίλου το καλοκαίρι μεσημέρι ντάλα ήλιο.

Η πρωτη 950, η δευτερη Z3. Νομίζω περιττό να σχολιάσω..

Για βράδι κλπ δε μπήκα καν στη διαδικασία χωρίς το OIS.

 

29456264123_44c75d3b5d_c.jpgWP_20160811_16_51_54_Rich by James C, on Flickr

 

 

Όχι που κάποιοι μας θεωρούν και περίεργους (έως και τους τρελούς του στρουμφοχωριού) :lol:

 

Εδώ κάνεις λάθος, γιατι η κιτρινίλα που βλέπεις είναι ο μεσημεριανός ήλιος και είναι πολύ κοντά στη πραγματικότητα. Η ψυχρότητα του Z3 είναι εκτός πραγματικότητας. Ιούλιο μήνα μεσημέρι και στη φωτογραφία του Z3 νόμιζες ήταν χειμώνας..

 

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Στο 950 o κορεσμός στο κίτρινο είναι απλά εξωφρενικός.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμενα,είπα να δοκιμασω τα Windows phones μετά από χρόνια με android ναυαρχίδες ιδωμεν.να ρωτήσω κάτι ποιόν browser χρησιμοποιείτε τον στοκ η άλλον;επίσης στον στοκ browser του κινητού υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσει σαν αρχική σελίδα τη Google chrome;να πατάω κ να με πετάει κατευθιαν εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμενα,είπα να δοκιμασω τα Windows phones μετά από χρόνια με android ναυαρχίδες ιδωμεν.να ρωτήσω κάτι ποιόν browser χρησιμοποιείτε τον στοκ η άλλον;επίσης στον στοκ browser του κινητού υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσει σαν αρχική σελίδα τη Google chrome;να πατάω κ να με πετάει κατευθιαν εκεί;

 

Οι περισσότεροι τον Edge χρησιμοποιούνε. Όταν τον ανοίγεις, ανοίγει το τελευταίο από τα tabs που ήσουν όταν τον έκλεισες. Να πηγαίνει σε συγκεκριμένη σελίδα μπορείς να το κάνεις κάνοντας pin στο Start screen την σελίδα ή σελίδες που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πως κάνω hard reset από τις ρυθμίσεις;

 

Ρυθμίσεις/Σύστημα/Πληροφορίες και πήγαινε τέρμα κάτω.. Επαναφορά του τηλεφώνου σας.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Σύστημα/Πληροφορίες και πήγαινε τέρμα κάτω.. Επαναφορά του τηλεφώνου σας.

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμενα,είπα να δοκιμασω τα Windows phones μετά από χρόνια με android ναυαρχίδες ιδωμεν.να ρωτήσω κάτι ποιόν browser χρησιμοποιείτε τον στοκ η άλλον;επίσης στον στοκ browser του κινητού υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσει σαν αρχική σελίδα τη Google chrome;να πατάω κ να με πετάει κατευθιαν εκεί;

 

Μπορεις να κανεις το εξης αν σε ενδιαφερει η αναζητηση μεσω google, ανοιγεις τον edje και πας στο google.gr κανε δυο τρεις αναζητησεις με αυτη τη διαδικασια, μετά κλεισε τον edje και ξανακαντο, μετά πηγαινε στις ρυθμισεις και στο search engine που παλια σου ειχε μονο τον bing θα εχει εμφανισει και το google. Με αυτο το τροπο οποτε γραφεις μετα στην διευθυνση κατω θα σ ψαχνει με google

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις το εξης αν σε ενδιαφερει η αναζητηση μεσω google, ανοιγεις τον edje και πας στο google.gr κανε δυο τρεις αναζητησεις με αυτη τη διαδικασια, μετά κλεισε τον edje και ξανακαντο, μετά πηγαινε στις ρυθμισεις και στο search engine που παλια σου ειχε μονο τον bing θα εχει εμφανισει και το google. Με αυτο το τροπο οποτε γραφεις μετα στην διευθυνση κατω θα σ ψαχνει με google

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις 2-3 αναζητήσεις, ούτε να ανοιγοκλείσεις τον edge. Μια φόρα πηγαίνεις στο Google.gr και μετά στους ρυθμίσεις τού edge και είσαι έτοιμος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα hard reset στη συσκευή & τώρα έστρωσε! Είχα πρόβλημα με το μέγεθος κειμένου γιατί είχε κολλήσει. Τώρα όλα εντάξει. Η συσκευή άψογη & σε πολύ καλή τιμή!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που με προβλημάτιζε για την αγορά του 950, ήταν ο low-profile σχεδιασμός που κράζουν όλοι. Και μετά βλέπω κάτι τέτοια πίσω καλύμματα.

 

http://m.ebay.com/itm/Microsoft-Lumia-950-XL-Mozo-Leder-Cover-braun-Akkudeckel-inkl-QI-WLC-NFC-/162222585532?nav=SEARCH

 

Αν και σχετικά κάπως ακριβό, θεωρώ πολύ μεγάλη πρωτοπορία να μπορείς να ανανεώνεις την εμφάνιση του κινητού.

 

Ή μήπως είναι καλύτερα όλα τα ξεφτισμένα Samsung στα οποία φεύγει η επικαλυψη;

 

Μα πόση παραπληροφορηση επιτέλους

 

Και πλέον είναι στα 250€ το 5,2" dual!!!

 

 

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα.

Ειμαι φαν του windows phone απο το wp7 και μετα. Επειδη ειμαι σε αναζητηση καινουριας συσκευης με καλη καμερα ειδικοτερα, γιατι το 930 το πουλησα πριν 8 μηνες σε φιλο και εχω ξεμεινει με το 535 της δουλειας, και επειδη δεν το σκεφτομαι για αλλαγη λειτουργικου, βλεπω στο ms store Ιρλανδιας (εχω ξανακανει αγορες απο εκει) εχουν το lumia 950 με δωρο το continum στα 299€. Σαν σχεση τιμης αποδοσης πιστευω ειναι πολυ καλα τα χρηματα.

Ελεγα να περιμενω λιγο μηπως βγει κατι αλλο σε wp εκτος του hp που ειναι πολυ μεγαλο για εμενα αλλα και αρκετα ακριβο, αλλα δεν το βλεπω η ms να βγαζει κατι αμεσα (λεγε με surface phone). Αλλα και οταν το βγαλει αν το βγαλει, θα ειναι πολυ ακριβο τουλαχιστον τους πρωτους μηνες πιστευω.

Θα ηθελα τη γνωμη σας.

Να κανω αγορα του 950;

Αξιζει μιας και ειναι πλεον 1 χρονου;

Σε σχεση με το 950xl που εχει 100€ ακριβοτερο αξιζει;

Θα υπαρχει υπστηριξη στο μελλον, τωρα που σταματαει η σειρα lumia ή θα τα παρατησει και αυτα οπως δυστηχως το εχει ξανακανει και στο παρελθον με αλλες συσκευες;

Συγνωμη για τον ογκο του μηνυματος και ευχαριστω προκαταβολικα για τις συμβουλες σας!!

Edited by bmw_power12
Nokia 3310, Sharp Gx15, Nokia N70, Nokia N73, Nokia N97mini, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 930, Lg Gpad 8.3 V500 4.4.2, Microsoft Lumia 535, Microsoft Lumia 950
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα.

Ειμαι φαν του windows phone απο το wp7 και μετα. Επειδη ειμαι σε αναζητηση καινουριας συσκευης με καλη καμερα ειδικοτερα, γιατι το 930 το πουλησα πριν 8 μηνες σε φιλο και εχω ξεμεινει με το 535 της δουλειας, και επειδη δεν το σκεφτομαι για αλλαγη λειτουργικου, βλεπω στο ms store Ιρλανδιας (εχω ξανακανει αγορες απο εκει) εχουν το lumia 950 με δωρο το continum στα 299€. Σαν σχεση τιμης αποδοσης πιστευω ειναι πολυ καλα τα χρηματα.

Ελεγα να περιμενω λιγο μηπως βγει κατι αλλο σε wp εκτος του hp που ειναι πολυ μεγαλο για εμενα αλλα και αρκετα ακριβο, αλλα δεν το βλεπω η ms να βγαζει κατι αμεσα (λεγε με surface phone). Αλλα και οταν το βγαλει αν το βγαλει, θα ειναι πολυ ακριβο τουλαχιστον τους πρωτους μηνες πιστευω.

Θα ηθελα τη γνωμη σας.

Να κανω αγορα του 950;

Αξιζει μιας και ειναι πλεον 1 χρονου;

Σε σχεση με το 950xl που εχει 100€ ακριβοτερο αξιζει;

Θα υπαρχει υπστηριξη στο μελλον, τωρα που σταματαει η σειρα lumia ή θα τα παρατησει και αυτα οπως δυστηχως το εχει ξανακανει και στο παρελθον με αλλες συσκευες;

Συγνωμη για τον ογκο του μηνυματος και ευχαριστω προκαταβολικα για τις συμβουλες σας!!

 

Δε θα σου πω πολλα γιατι αρκετα τα εχεις απαντησει μονος σου..σκεψου το εξης απλο..σταματα να παραγει τις ναυρχιδες lumia 950-950 xl σε λιγοτερο απο ενα χρονο για την ακριβεια, απο την στιγμη που βγηκαν στην αγορα..τα λογια ειναι περιττα νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα.

Ειμαι φαν του windows phone απο το wp7 και μετα. Επειδη ειμαι σε αναζητηση καινουριας συσκευης με καλη καμερα ειδικοτερα, γιατι το 930 το πουλησα πριν 8 μηνες σε φιλο και εχω ξεμεινει με το 535 της δουλειας, και επειδη δεν το σκεφτομαι για αλλαγη λειτουργικου, βλεπω στο ms store Ιρλανδιας (εχω ξανακανει αγορες απο εκει) εχουν το lumia 950 με δωρο το continum στα 299€. Σαν σχεση τιμης αποδοσης πιστευω ειναι πολυ καλα τα χρηματα.

Ελεγα να περιμενω λιγο μηπως βγει κατι αλλο σε wp εκτος του hp που ειναι πολυ μεγαλο για εμενα αλλα και αρκετα ακριβο, αλλα δεν το βλεπω η ms να βγαζει κατι αμεσα (λεγε με surface phone). Αλλα και οταν το βγαλει αν το βγαλει, θα ειναι πολυ ακριβο τουλαχιστον τους πρωτους μηνες πιστευω.

Θα ηθελα τη γνωμη σας.

Να κανω αγορα του 950;

Αξιζει μιας και ειναι πλεον 1 χρονου;

Σε σχεση με το 950xl που εχει 100€ ακριβοτερο αξιζει;

Θα υπαρχει υπστηριξη στο μελλον, τωρα που σταματαει η σειρα lumia ή θα τα παρατησει και αυτα οπως δυστηχως το εχει ξανακανει και στο παρελθον με αλλες συσκευες;

Συγνωμη για τον ογκο του μηνυματος και ευχαριστω προκαταβολικα για τις συμβουλες σας!!

 

Με αυτά που λες να το πάρεις το 950. Ακόμη και το χειρότερο σενάριο να επιβεβαιωθεί, υποστήριξη θα έχει για κάμποσο ακόμη. Εκτός κι αν κρατάς τις συσκευές σου για χρόνια οπότε εκεί θα ρισκάρεις.

Προσωπικά είχα την ευκαιρία να δώσω το 950 αλλά δεν......... Το λατρεύωωωωωω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα.

Ειμαι φαν του windows phone απο το wp7 και μετα. Επειδη ειμαι σε αναζητηση καινουριας συσκευης με καλη καμερα ειδικοτερα, γιατι το 930 το πουλησα πριν 8 μηνες σε φιλο και εχω ξεμεινει με το 535 της δουλειας, και επειδη δεν το σκεφτομαι για αλλαγη λειτουργικου, βλεπω στο ms store Ιρλανδιας (εχω ξανακανει αγορες απο εκει) εχουν το lumia 950 με δωρο το continum στα 299€. Σαν σχεση τιμης αποδοσης πιστευω ειναι πολυ καλα τα χρηματα.

Ελεγα να περιμενω λιγο μηπως βγει κατι αλλο σε wp εκτος του hp που ειναι πολυ μεγαλο για εμενα αλλα και αρκετα ακριβο, αλλα δεν το βλεπω η ms να βγαζει κατι αμεσα (λεγε με surface phone). Αλλα και οταν το βγαλει αν το βγαλει, θα ειναι πολυ ακριβο τουλαχιστον τους πρωτους μηνες πιστευω.

Θα ηθελα τη γνωμη σας.

Να κανω αγορα του 950;

Αξιζει μιας και ειναι πλεον 1 χρονου;

Σε σχεση με το 950xl που εχει 100€ ακριβοτερο αξιζει;

Θα υπαρχει υπστηριξη στο μελλον, τωρα που σταματαει η σειρα lumia ή θα τα παρατησει και αυτα οπως δυστηχως το εχει ξανακανει και στο παρελθον με αλλες συσκευες;

Συγνωμη για τον ογκο του μηνυματος και ευχαριστω προκαταβολικα για τις συμβουλες σας!!

 

Συμφωνώ & εγώ για το λειτουργικό. Το έχω συνηθίσει & δεν το αλλάζω γιατί με έχει βολέψει πολύ η απλότητά του.

Για τις συσκευές τώρα, έχω το 950 & είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν αγόραζα σήμερα συσκευή θα έπαιρνα το 950xl επειδή έχει πέσει πολύ η τιμή του & έχει χορταστική οθόνη!

Για τη Microsoft τώρα, αν σταματήσει να βγάζει συσκευές δε νομίζω ότι θα σταματήσει να υποστηρίζει το λειτουργικό της. & ασ είμαστε λίγοι οι χρήστες Windows phone.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω τους διαδόχους. Δε πρόκειται να εγκαταλειφθεί η πλατφόρμα..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα.

Ειμαι φαν του windows phone απο το wp7 και μετα. Επειδη ειμαι σε αναζητηση καινουριας συσκευης με καλη καμερα ειδικοτερα, γιατι το 930 το πουλησα πριν 8 μηνες σε φιλο και εχω ξεμεινει με το 535 της δουλειας, και επειδη δεν το σκεφτομαι για αλλαγη λειτουργικου, βλεπω στο ms store Ιρλανδιας (εχω ξανακανει αγορες απο εκει) εχουν το lumia 950 με δωρο το continum στα 299€. Σαν σχεση τιμης αποδοσης πιστευω ειναι πολυ καλα τα χρηματα.

Ελεγα να περιμενω λιγο μηπως βγει κατι αλλο σε wp εκτος του hp που ειναι πολυ μεγαλο για εμενα αλλα και αρκετα ακριβο, αλλα δεν το βλεπω η ms να βγαζει κατι αμεσα (λεγε με surface phone). Αλλα και οταν το βγαλει αν το βγαλει, θα ειναι πολυ ακριβο τουλαχιστον τους πρωτους μηνες πιστευω.

Θα ηθελα τη γνωμη σας.

Να κανω αγορα του 950;

Αξιζει μιας και ειναι πλεον 1 χρονου;

Σε σχεση με το 950xl που εχει 100€ ακριβοτερο αξιζει;

Θα υπαρχει υπστηριξη στο μελλον, τωρα που σταματαει η σειρα lumia ή θα τα παρατησει και αυτα οπως δυστηχως το εχει ξανακανει και στο παρελθον με αλλες συσκευες;

Συγνωμη για τον ογκο του μηνυματος και ευχαριστω προκαταβολικα για τις συμβουλες σας!!

 

Από τη στιγμή που σε καλύπτει το λειτουργικό η συσκευή είναι πολύ καλή και σε αυτή την τιμή δεν βρίσκεις τόσο καλή κάμερα, βάλε και το dock που από μόνο του κοστίζει ένα κατοστάρικο και είναι πολύ καλή περίπτωση.

 

Τώρα όσον αφορά την υποστήριξη πριν λίγες μέρες η Microsoft ανέφερε ότι δε θα παρατήσει το λειτουργικό και ότι θα συνεχίσει να το αναπτύσσει, μάλιστα έδειξαν σε βίντεο τις νέες δυνατότητες του continuum, όπου οι εφαρμογές θα ανοίγουν και σε παράθυρα όπως και στο desktop, ρίξε μια ματιά στο παρακάτω βίντεο:

 

Πήρα πρόσφατα το dock και το Microsoft all in one keyboard και πραγματικά το continuum αξίζει. Μάλιστα αν δεις το βίντεο παραπάνω, χρησιμοποιούν ένα lumia 950, οπότε δεν υπάρχει λόγος να μη δώσουν τις νέες αναβαθμίσεις στη συσκευή. Ωστόσο το 950xl έχει αρκετά καλύτερο επεξεργαστή οπότε και η εμπειρία χρήσης είναι καλύτερη σε αυτό το κομμάτι ειδικά όσον αφορά το multitasking.

 

Για μένα αν σου αρέσει πραγματικά η συσκευή προχώρα, προσωπικά πάντα παίρνω συσκευές που γνωρίζω ότι με καλύπτουν τη δεδομένη χρονική περίοδο γιατί το θέμα με τις αναβαθμίσεις είναι πονεμένη ιστορία και σε άλλα λειτουργικά, απλά οι εφαρμογές είναι που κάνουν τη διαφορά. Αν θες να είσαι πιο σίγουρος πάντως θα έλεγα να περιμένεις μέχρι τις 26 Οκτωβρίου όπου η Microsoft θα παρουσιάσει νέες συσκευές, μιλάνε για ένα surface desktop, φαντάζομαι όλο και κάτι θα αναφέρουν για τις προθέσεις τους στο mobile κομμάτι.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ντρέπομαι που ρωτάω ☺ ... Φωτογραφία ενώ τραβάμε βίντεο δεν παίζει;

 

Όχι αλλά μπορείς να πάρεις μετά φωτογραφία από το βίντεο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις συμβουλες σας.

Τελικα παραγγειλα απο το Ms store UK το 950 γιατι εχει εξαντληθει σε αλλες χωρες που παιζει η προσφορα με δωρο το continuum. Πιστευω για αυτα τα χρηματα ειναι αυτη τη στιγμη πολυ καλη επιλογη και μιας και με καλυπτει σε τομεις που με ενδιαφερουν πιο πολυ. Ειμαι και κερδισμενος λογω ισοτιμιας £-€, γιατι μου βγηκε 285€ τελικα απο 299€ που το ειχαν τα stores με €. Μου απαντησαν ομως οτι το continuum θα μου σταλει απο 4 μεχρι 12 εβδομαδες, λογω ελλειψης φανταζομαι. Εχω παραγγειλει ηδη μια θηκη πουγκι και μια διαφανη λεπτη καθως και nilkin προστατευτικο τζαμακι. Θα σας πω εντυπωσεις οταν μου ερθει με το καλο.

Nokia 3310, Sharp Gx15, Nokia N70, Nokia N73, Nokia N97mini, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 930, Lg Gpad 8.3 V500 4.4.2, Microsoft Lumia 535, Microsoft Lumia 950
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις συμβουλες σας.

Τελικα παραγγειλα απο το Ms store UK το 950 γιατι εχει εξαντληθει σε αλλες χωρες που παιζει η προσφορα με δωρο το continuum. Πιστευω για αυτα τα χρηματα ειναι αυτη τη στιγμη πολυ καλη επιλογη και μιας και με καλυπτει σε τομεις που με ενδιαφερουν πιο πολυ. Ειμαι και κερδισμενος λογω ισοτιμιας £-€, γιατι μου βγηκε 285€ τελικα απο 299€ που το ειχαν τα stores με €. Μου απαντησαν ομως οτι το continuum θα μου σταλει απο 4 μεχρι 12 εβδομαδες, λογω ελλειψης φανταζομαι. Εχω παραγγειλει ηδη μια θηκη πουγκι και μια διαφανη λεπτη καθως και nilkin προστατευτικο τζαμακι. Θα σας πω εντυπωσεις οταν μου ερθει με το καλο.

 

Καλορίζικο.

Σούπερ τιμή. Εκείνη η προσφορά στον Καναδά (1 xl +1 απλό δώρο) τελειωσε;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...