Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tις τελευταίες ημέρες το δικό μου παρουσιάζει αναισθησία μέχρι σπασίματος στο double tap to wake, την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού καθώς και το ξύπνημα της οθόνης κατά την διάρκεια κλήσης όταν απομακρύνω την συσκευή από το αυτί μου. Πολλές φορές δε, δεν ξυπνάει και με πάτημα του κουμπιού power. Ενώ στην αποτυχία του να ξυπνήσει στο τέλος μιας κλήσης από τα πατήματα μου με μαύρη οθόνη, πήρε και αλλού τηλέφωνο.

 

Επανέρχεται λίγο καλύτερα μετά από επανεκκίνηση αλλά μετά από λίγο τα ίδια.

 

 

 

Έχει καταντήσει αηδία το τηλέφωνο.

 

Είναι σαφώς ένα από τα πιο "προβληματικά" τηλέφωνα έπιασα στα χέρια μου. Τα update φτιάχνουν το ένα - πειράζουν κάτι άλλο.

 

Εκτός της κάμερας, πραγματικά νομίζω ότι έχω στα χέρια μου ένα πραγματικά κατώτερο προϊόν. Ούτως ή άλλως σαν κατασκευή δεν μου γέμισε εξ αρχής το μάτι. Σίγουρα όμως το quality control έχει αποτύχει.

 

Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν η lg και η samy, εγώ μιλάω γι'αυτό που έχω μπροστά μου. Και τα ζητήματα που έχουν και άλλοι έρημοι σε φόρα του εξωτερικού.

 

 

 

Έχω στο κοντινό μου περιβάλλον και 640 και μερικά 640xl. Κανένα από αυτά δεν έχει παρουσιάσει τίποτα από κολλήματα και περίεργα ζητήματα με τα τελευταία update.

 

Για όποιον σκέφτεται να αγοράσει 950 ας το σκεφτεί διπλά.

 

Βρε μπας είσαι για σέρβις ή μιλάμε για κοινά προβλήματα στο 950;

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Tις τελευταίες ημέρες το δικό μου παρουσιάζει αναισθησία μέχρι σπασίματος στο double tap to wake, την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού καθώς και το ξύπνημα της οθόνης κατά την διάρκεια κλήσης όταν απομακρύνω την συσκευή από το αυτί μου. Πολλές φορές δε, δεν ξυπνάει και με πάτημα του κουμπιού power. Ενώ στην αποτυχία του να ξυπνήσει στο τέλος μιας κλήσης από τα πατήματα μου με μαύρη οθόνη, πήρε και αλλού τηλέφωνο.

Επανέρχεται λίγο καλύτερα μετά από επανεκκίνηση αλλά μετά από λίγο τα ίδια.

 

Πριν λίγο με παίρνουν τηλέφωνο. Ακούγεται ο ήχος κλήσης και η οθόνη μαύρη!!!

Η οθόνη άναψε μόνη της μετά από 15 δεύτερα και αφού ο καλών προφανώς δεν βαρέθηκε να το κλήσει. ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΣΒΗΣΤΗ ΟΘΟΝΗ???

 

Έχει καταντήσει αηδία το τηλέφωνο. 270 ευρώ? Ούτε κλώνος - κινεζιά των 80 ευρώ δεν κάνει τέτοιες βλακείες...

Να καταπιώ την υπερθέρμανση,

να καταπιώ την κακή διαχείριση μπαταρίας,

να καταπιώ τις βλακείες με την ασύρματη φόρτιση,

να πληρώσω σαν τον βλάκα το ProShot 2 φορές, μπας και καταφέρω να ανεχθώ τις βλακείες της microsoft με τους αλγόριθμους jpeg.

E για τις κλήσεις δεν υπάρχει δικαιολογία.

 

Είναι σαφώς ένα από τα πιο "προβληματικά" τηλέφωνα έπιασα στα χέρια μου. Τα update φτιάχνουν το ένα - πειράζουν κάτι άλλο.

Εκτός της κάμερας, πραγματικά νομίζω ότι έχω στα χέρια μου ένα πραγματικά κατώτερο προϊόν. Ούτως ή άλλως σαν κατασκευή δεν μου γέμισε εξ αρχής το μάτι. Σίγουρα όμως το quality control έχει αποτύχει.

Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν η lg και η samy, εγώ μιλάω γι'αυτό που έχω μπροστά μου. Και τα ζητήματα που έχουν και άλλοι έρημοι σε φόρα του εξωτερικού.

 

Έχω στο κοντινό μου περιβάλλον και 640 και μερικά 640xl. Κανένα από αυτά δεν έχει παρουσιάσει τίποτα από κολλήματα και περίεργα ζητήματα με τα τελευταία update.

Για όποιον σκέφτεται να αγοράσει 950 ας το σκεφτεί διπλά.

 

Φιλε μου μηπως εισαι για σερβις,κανενα προβλημα δεν εχω απο αυτα που περιγραφεις....Αντιθετως το πιο σταθερο απο android.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον σκέφτεται να αγοράσει 950 ας το σκεφτεί διπλά.

 

Έχεις πέσει στη περίπτωση αδερφέ... Εγώ 10 μήνες τη συσκευή τέτοια θέμα δεν είχα και πήρα όλα τα updates και hard reset δεν έκανα κανένα.

 

Όσων αφορά τις επανεκκινήσεις τελευταία και την αλλοπρόσαλη συμπεριφορά της μπαταρίας, αυριο που θα την αλλάξω θα σας πω περισσότερα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι είχα απομείνει με 2GB μνήμη και άδειασα αρκετές από τις φωτό.

Έκοψα και το double tap. Δείχνει να ξυπνάει σαφώς πιο γρήγορα.

Άντε να δούμε με τις κλήσεις τι θα γίνει...

 

Δεν γλυτώνω το φλασάρισμα παλαιότερης ρομ...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι είχα απομείνει με 2GB μνήμη και άδειασα αρκετές από τις φωτό.

Έκοψα και το double tap. Δείχνει να ξυπνάει σαφώς πιο γρήγορα.

Άντε να δούμε με τις κλήσεις τι θα γίνει...

 

Δεν γλυτώνω το φλασάρισμα παλαιότερης ρομ...

 

Το "επνιξες" το κινητό.....

Βάλε μια micro SD και δώσε οξυγόνο.....

Αναφέρεις προβλήματα που δεν τα έχει κανένας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι είχα απομείνει με 2GB μνήμη

 

Φαντάζομαι, στις "μεγάλες" συσκευές πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3gb ελεύθερου εσωτερικού χώρου, για να λειτουργούν σωστά. Σε συσκευές με 8gb εσωτερικού χώρου, στο 1gb αρχίζουν τα προβλήματα. Το γράφω ως παθών.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το "επνιξες" το κινητό.....

Βάλε μια micro SD και δώσε οξυγόνο.....

Αναφέρεις προβλήματα που δεν τα έχει κανένας.

 

Μη βιάζεσαι. Το έχω υπό παρακολούθηση.

Δεν με έπεισε ακόμα, για το ξύπνημα.

Αν δεν περάσουν μερικές ημέρες δεν λέω μεγάλες κουβέντες.

 

Τα άλλα προβλήματα παραμένουν πάντως.

Επίσης το pinch to zoom ή το double tap to zoom στις φωτό δεν πιάνει πάντα.

 

Να μας έλεγε και ο paok ποιο παλιό f/w και ρομ έχει βάλει και του άρεσε...

 

Ο τρόπος και ο ρυθμός που τραβάω φωτό πάντως, δεν μπορεί να υποστηριχθεί από οποιαδήποτε κάρτα μνήμης. Ίσως από κάποια πολύ ακριβή sandisk extreme pro. Aν έχω έστω και μία χαμένη/corrupted στην αποθήκευση στην κάρτα, το τηλέφωνο δεν γλυτώνει το παράθυρο.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Δώσε συντεταγμένες να περιμένω κάτω από το παράθυρο...

Χάχα δε θα είσαι μόνος.... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι. Το έχω υπό παρακολούθηση.

Δεν με έπεισε ακόμα, για το ξύπνημα.

Αν δεν περάσουν μερικές ημέρες δεν λέω μεγάλες κουβέντες.

 

Τα άλλα προβλήματα παραμένουν πάντως.

Επίσης το pinch to zoom ή το double tap to zoom στις φωτό δεν πιάνει πάντα.

 

Να μας έλεγε και ο paok ποιο παλιό f/w και ρομ έχει βάλει και του άρεσε...

 

Ο τρόπος και ο ρυθμός που τραβάω φωτό πάντως, δεν μπορεί να υποστηριχθεί από οποιαδήποτε κάρτα μνήμης. Ίσως από κάποια πολύ ακριβή sandisk extreme pro. Aν έχω έστω και μία χαμένη/corrupted στην αποθήκευση στην κάρτα, το τηλέφωνο δεν γλυτώνει το παράθυρο.

 

Κάνε ότι κι εγώ. Έχω τα πάντα στη συσκευή (apps, χάρτες, η κάμερα αποθηκεύει στη συσκευή, κλπ) και μια στο τόσο μεταφέρω όλες τις φωτογραφίες στην micro SD. Έτσι είμαι σούπερ. Δοκίμασέ το και θα ξεχάσεις τους πτήσεις από τα παράθυρα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aν έχω έστω και μία χαμένη/corrupted στην αποθήκευση στην κάρτα, το τηλέφωνο δεν γλυτώνει το παράθυρο.

 

Αντί να το πετάξεις, μου το δίνεις, το πουλάω και παίρνω μια συσκευή που μου έχει γυαλίσει! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι. Το έχω υπό παρακολούθηση.

Δεν με έπεισε ακόμα, για το ξύπνημα.

Αν δεν περάσουν μερικές ημέρες δεν λέω μεγάλες κουβέντες.

 

Τα άλλα προβλήματα παραμένουν πάντως.

Επίσης το pinch to zoom ή το double tap to zoom στις φωτό δεν πιάνει πάντα.

 

Να μας έλεγε και ο paok ποιο παλιό f/w και ρομ έχει βάλει και του άρεσε...

 

Ο τρόπος και ο ρυθμός που τραβάω φωτό πάντως, δεν μπορεί να υποστηριχθεί από οποιαδήποτε κάρτα μνήμης. Ίσως από κάποια πολύ ακριβή sandisk extreme pro. Aν έχω έστω και μία χαμένη/corrupted στην αποθήκευση στην κάρτα, το τηλέφωνο δεν γλυτώνει το παράθυρο.

 

Δώσε συντεταγμένες να περιμένω κάτω από το παράθυρο...

Αντί να το πετάξεις, μου το δίνεις, το πουλάω και παίρνω μια συσκευή που μου έχει γυαλίσει! :lol:

 

:lol: :p

 

Κάνε ότι κι εγώ. Έχω τα πάντα στη συσκευή (apps, χάρτες, η κάμερα αποθηκεύει στη συσκευή, κλπ) και μια στο τόσο μεταφέρω όλες τις φωτογραφίες στην micro SD. Έτσι είμαι σούπερ. Δοκίμασέ το και θα ξεχάσεις τους πτήσεις από τα παράθυρα......

 

Εννοείται ότι κάτι τέτοιο θα κάνω στο τέλος...

 

Πάντως πάλι άρχισε να κάνει βλακείες με το ξύπνημα χωρίς να φορτώσω τίποτα :cry:

Πιστεύω είναι καθαρά θέμα ρομ το ζήτημα.

 

Πείτε μου κάποιος πως σώζω τις επαφές και που, ώστε να ασχοληθώ σοβαρά με παλαιότερες ρομ. Γιατί από ότι φαίνεται δεν το γλυτώνω.

Μην πάω για insider fast και YOLO μουαχαχαχαχα

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι θέμα rom. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα είχαμε και οι υπόλοιποι αντίστοιχα προβλήματα.

Ενδεχομένως να ευθύνεται και κάποια εφαρμογή. Καλό θα ήταν να κάνεις ένα hard reset.

 

Επίσης για τους αλγόριθμους της κάμερας ανέφερε ο paok ότι χάλασαν με update, έπειτα αυτό επηρέασε και εσένα και άρχισες να λες τα ίδια. Η κάμερα δεν έχει καμία αλλαγή στους αλγόριθμους. Κάποιες φωτογραφίες που βγαίνουν με λίγο περίεργα χρώματα έχουν να κάνουν με το σκηνικό και τον φωτισμό. Αυτό ίσχυε ανέκαθεν.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι θέμα rom. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα είχαμε και οι υπόλοιποι αντίστοιχα προβλήματα.

 

Πριν την 189 γιατί δεν μου το έκανε όμως?

 

Δεν ξέρω πόσο έχεις ασχοληθεί με android και αναβαθμίσεις. Σε 2 ίδια τηλέφωνα δηλ το ίδιο υλικό, η ίδια ακριβώς ρομ μπορεί να έχει 500 bugs στο ένα και στο άλλο κανένα. Αλλά μη βγούμε off topic.

 

Επίσης για τους αλγόριθμους της κάμερας ανέφερε ο paok ότι χάλασαν με update, έπειτα αυτό επηρέασε και εσένα και άρχισες να λες τα ίδια. Η κάμερα δεν έχει καμία αλλαγή στους αλγόριθμους. Κάποιες φωτογραφίες που βγαίνουν με λίγο περίεργα χρώματα έχουν να κάνουν με το σκηνικό και τον φωτισμό. Αυτό ίσχυε ανέκαθεν.

 

Δεν είναι placebo αυτό για τα χρώματα, ούτε ομαδική παράκρουση αγαπητέ.

(Μπορεί να με πεις γκρινιάρη ή υπερβολικό. Να λέμε μόνο τα καλά όμως και να καταπίνουμε τα χαζά?)

 

Να μην αρχίσω να ρίχνω στο αντίστοιχο νήμα φωσφοριζέ aqua ουρανούς και υπερκορεσμένους κατακίτρινους τοίχους (στην πραγματικότητα μπεζ ή σομόν). Δεν είμαστε όλοι 15χρονα fanboys που παπαγαλίζουμε ξένες απόψεις. Ίσως είμαστε πιο ευαίσθητοι σε κάποια θέματα όσον αφορά την φωτογραφία. Τα μάτια μας δεν μας γελάνε.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την αγόρασα τη δεύτερη μπαταρία για να δω αν ήταν πρόβλημα της μπαταρίας. Αυτό που έκανα παράλληλα βέβαια είναι να φορτίζω πλέον μόνο με το 3αμπερο φορτιστή και όχι με τον 1,5 του 1020.

Σα να βλέπ0ω ότι η φόρτιση αρχίζει και ανταποκρίνεται ξανα φυσιολογικά αν και δε του χω εμπιστοσύνη.

Το πολύ πολύ να μείνω με μια spare μπαταρία στη χειρότερη. Τιμολόγιο έκοψα στην εταιρεία δε πειράζει.

Έχει να πέσει πολύ δοκιμή πάντως..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πριν την 189 γιατί δεν μου το έκανε όμως?

 

Δεν ξέρω πόσο έχεις ασχοληθεί με android και αναβαθμίσεις. Σε 2 ίδια τηλέφωνα δηλ το ίδιο υλικό, η ίδια ακριβώς ρομ μπορεί να έχει 500 bugs στο ένα και στο άλλο κανένα. Αλλά μη βγούμε off topic.

 

Πολύ πιθανόν να μην έκατσε σωστά η ενημέρωση. Επίσης το android δεν έχει καμία σχέση στην συζήτηση.

 

Δεν είναι placebo αυτό για τα χρώματα, ούτε ομαδική παράκρουση αγαπητέ.

(Μπορεί να με πεις γκρινιάρη ή υπερβολικό. Να λέμε μόνο τα καλά όμως και να καταπίνουμε τα χαζά?)

 

Να μην αρχίσω να ρίχνω στο αντίστοιχο νήμα φωσφοριζέ aqua ουρανούς και υπερκορεσμένους κατακίτρινους τοίχους (στην πραγματικότητα μπεζ ή σομόν). Δεν είμαστε όλοι 15χρονα fanboys που παπαγαλίζουμε ξένες απόψεις. Ίσως είμαστε πιο ευαίσθητοι σε κάποια θέματα όσον αφορά την φωτογραφία. Τα μάτια μας δεν μας γελάνε.

 

Γκρινιάρης σίγουρα είσαι, έχεις κάνει πολλές φορές παράπονα για την κάμερα. :p

Ωστόσο κανένας δεν έχει αποδείξει ότι έχουν αλλάξει οι αλγόριθμοι της κάμερας. Με το να ποστάρονται διαφορετικές φωτογραφίες με διαφορετικά θέματα δεν βγαίνουν σαφή συμπεράσματα. Δεν ξέρω αν συνεχώς φωτογραφίζεις στο ίδιο σημείο και παρατηρείς το πρόβλημα. Εγώ από τις φωτογραφίες που βγάζω σε διάφορες περιστάσεις οι 19 στις 20 είναι παραπάνω από ικανοποιητικές τόσο σε ποιότητα όσο και σε χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιάρης σίγουρα είσαι, έχεις κάνει πολλές φορές παράπονα για την κάμερα. :p

Ωστόσο κανένας δεν έχει αποδείξει ότι έχουν αλλάξει οι αλγόριθμοι της κάμερας. Με το να ποστάρονται διαφορετικές φωτογραφίες με διαφορετικά θέματα δεν βγαίνουν σαφή συμπεράσματα. Δεν ξέρω αν συνεχώς φωτογραφίζεις στο ίδιο σημείο και παρατηρείς το πρόβλημα. Εγώ από τις φωτογραφίες που βγάζω σε διάφορες περιστάσεις οι 19 στις 20 είναι παραπάνω από ικανοποιητικές τόσο σε ποιότητα όσο και σε χρώματα.

 

No hard feelings my dear friend (που λέμε και εμείς οι χωριάταροι) :p

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να εχω κατι,δεν εξηγητε αλλιως...ειναι η 4η φορα που δινω ακυρο για ανταλλαγη με το 950 μου.....:)

Μηπως εχω παθει windows maniac...??? ;)

Και αν εχω αλλαξει κινητα......:cry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να εχω κατι,δεν εξηγητε αλλιως...ειναι η 4η φορα που δινω ακυρο για ανταλλαγη με το 950 μου.....:)

Μηπως εχω παθει windows maniac...??? ;)

Και αν εχω αλλαξει κινητα......:cry:

 

Να το κοιτάξεις. Μπορεί να χειροτερέψει......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να το κοιτάξεις. Μπορεί να χειροτερέψει......:lol:

 

Ρε συ...επιασα το κινητό, της συζύγου... μπλιαχ....android...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ...επιασα το κινητό, της συζύγου... μπλιαχ....android...

Τότε κόλλησες άσχημα! :lol: :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ...επιασα το κινητό, της συζύγου... μπλιαχ....android...

 

Αδερφέ αν ήξερε η MS τι κοινό έχει δημιουργήσει θα μας πρόσεχε περισσότερο.. Συμφωνώ μαζί σου όταν πιάνω android που φαίνεται οτι πέφτω 2 κατηγορίες κάτω.. Ακόμα κι αν είναι το S7. Δε ξέρω γιατί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά την αγόρασα τη δεύτερη μπαταρία για να δω αν ήταν πρόβλημα της μπαταρίας. Αυτό που έκανα παράλληλα βέβαια είναι να φορτίζω πλέον μόνο με το 3αμπερο φορτιστή και όχι με τον 1,5 του 1020.

Σα να βλέπ0ω ότι η φόρτιση αρχίζει και ανταποκρίνεται ξανα φυσιολογικά αν και δε του χω εμπιστοσύνη.

Το πολύ πολύ να μείνω με μια spare μπαταρία στη χειρότερη. Τιμολόγιο έκοψα στην εταιρεία δε πειράζει.

Έχει να πέσει πολύ δοκιμή πάντως..

 

Με τη μπαταρία τα νεώτερα..

Απόψε η παλιά μπαταρία όλη νύχτα στο φορτιστή ξύπνησα με 66%. Την έβαλα εδώ στο γραφείο με τον ίδιο φορτιστη, συνέχισε και έφτασε στο 100%

 

Πλέον έβαλα τη καινούρια για να δω αν αποδειχθεί το θέμα οτι είναι μπαταρίας.

Συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά πιθανόν να συμβεί και σε κάποιον απο εσας. Θυσιάζομαι για σας ρε αν δε το καταλάβατε!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να μην έκατσε σωστά η ενημέρωση. Επίσης το android δεν έχει καμία σχέση στην συζήτηση.

 

 

 

Γκρινιάρης σίγουρα είσαι, έχεις κάνει πολλές φορές παράπονα για την κάμερα. :p

Ωστόσο κανένας δεν έχει αποδείξει ότι έχουν αλλάξει οι αλγόριθμοι της κάμερας. Με το να ποστάρονται διαφορετικές φωτογραφίες με διαφορετικά θέματα δεν βγαίνουν σαφή συμπεράσματα. Δεν ξέρω αν συνεχώς φωτογραφίζεις στο ίδιο σημείο και παρατηρείς το πρόβλημα. Εγώ από τις φωτογραφίες που βγάζω σε διάφορες περιστάσεις οι 19 στις 20 είναι παραπάνω από ικανοποιητικές τόσο σε ποιότητα όσο και σε χρώματα.

 

Με update στη καμερα δεν αλλαζουν οι αλγοριθμοι.

Επισης με update στο λογισμικο παλι δεν αλλαζουν οι αλγοριθμοι.

Η μοναδικη περιπτωση που αλλαξαν οι αλγοριθμοι στην καμερα...ηταν με το firmware update 01078.0053...που βγηκε αρχες Ιουλιου.

τωρα εγω περασα μια σκανδιναβικη ROM, Λογισμικο μια εκδοση πριν το anniversary και εκδοση καμερας 2015.xxx.x.

Βλεπω σιγουρα καλυτερο focus και πιο ρεαλιστικα χρωματα...το ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία τα νεώτερα..

Απόψε η παλιά μπαταρία όλη νύχτα στο φορτιστή ξύπνησα με 66%. Την έβαλα εδώ στο γραφείο με τον ίδιο φορτιστη, συνέχισε και έφτασε στο 100%

 

Πλέον έβαλα τη καινούρια για να δω αν αποδειχθεί το θέμα οτι είναι μπαταρίας.

Συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά πιθανόν να συμβεί και σε κάποιον απο εσας. Θυσιάζομαι για σας ρε αν δε το καταλάβατε!

 

Δεν μας ζαλίζεις. Καλά κάνεις και μας ενημερώνεις.

 

Με update στη καμερα δεν αλλαζουν οι αλγοριθμοι.

Επισης με update στο λογισμικο παλι δεν αλλαζουν οι αλγοριθμοι.

Η μοναδικη περιπτωση που αλλαξαν οι αλγοριθμοι στην καμερα...ηταν με το firmware update 01078.0053...που βγηκε αρχες Ιουλιου.

τωρα εγω περασα μια σκανδιναβικη ROM, Λογισμικο μια εκδοση πριν το anniversary και εκδοση καμερας 2015.xxx.x.

Βλεπω σιγουρα καλυτερο focus και πιο ρεαλιστικα χρωματα...το ψαχνω.

 

Στο focus ίσως ναι.. σε χαμηλό φωτισμό. Γενικά πάντως είναι δύσκολο να κάνεις σύγκριση άμα δεν έχεις ταυτόχρονα 2 ίδιες συσκευές αλλά με διαφορετική rom.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασέ τη στο παρακάτω για να θαυμάζει περισσότερος κόσμος......

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6918983#

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...