Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία εφαρμογή που να μετράει τη θερμοκρασία του κινητού και να τσεκάρουμε διαφορές?

Ποια είναι τα φυσιολογικά επίπεδα? Εγώ όταν έχω ανοικτό το wifi ζεστένεται, όχι να ζεματάει αλλά είναι ζεστή, εσάς?

Για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας πόσο σας κρατάει με την official 10586.494?

 

Στα background apps ποια έχετε απενεργοποιημένα ?

 

Από μόνο του το wifi δεν ζεσταίνει την συσκευή. Σε όλους ανάλογα με την χρήση που κάνουν ανεβάζει θερμοκρασία το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να μάθω από τους χρηστές της συσκευής τα εξής:

1/ Έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα η συσκευή;

2/ Από τη μπαταρία είστε ευχαριστημένοι;

3/ Από την εμβέλεια λήψης του wifi;

4/ Η ποιότητα φωτογραφίας τη νύχτα πως είναι;

5/ Θέλω κ μία θήκη σιλικόνης που να αγκαλιάζει τη συσκευή κ να προσθέτει μερικά χιλιοστά γύρω από την οθόνη ώστε να την προστατεύει. Ποιά προτείνετε;

Πήγαινα για το 950xl αλλά λόγω τιμής πάω για το 950.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

1) Σαν συσκευή δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο hw πρόβλημα. Στο sw καμιά φορά μπορεί να υπάρχουν κάποια μικρά κολλήματα αλλά είναι ασήμαντα.

2) Ικανοποιητική. Την μέρα συνήθως την βγάζδι άνετα. Με χαλαρή χρήση βγάζδι και 2 μέρες.

3) Επίσης ικανοποιητικό το wifi.

4) Έχουμε ανεβάσει πολλά δείγματα φωτογραφιών στο αντίστοιχο θέμα στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς. Είναι από τα top κινητά.

Link to comment
Share on other sites

01078.00053.16236.35017

 

Το δικό μου τελειώνει σε 35016. Έχω χάσει κάτι ή επειδή είμαι ακόμα με επίσημη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα!

Θέλω να μάθω από τους χρηστές της συσκευής τα εξής:

1/ Έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα η συσκευή;

2/ Από τη μπαταρία είστε ευχαριστημένοι;

3/ Από την εμβέλεια λήψης του wifi;

4/ Η ποιότητα φωτογραφίας τη νύχτα πως είναι;

5/ Θέλω κ μία θήκη σιλικόνης που να αγκαλιάζει τη συσκευή κ να προσθέτει μερικά χιλιοστά γύρω από την οθόνη ώστε να την προστατεύει. Ποιά προτείνετε;

Πήγαινα για το 950xl αλλά λόγω τιμής πάω για το 950.

Ευχαριστώ!

 

1. Κάνένα πρόβλημα από θέμα Hardware

2. Προσωπικά αρκετά ευχαριστημένος, απλά έχε υπόψη σου οτι παίρνεις κινητό με τοπ και ενεργοβόρα οθόνη

3. Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα λήψης με το wifi. Το δουλεύω πάντα στο όριο της εμβέλειας καμία διαφορά με τα προηγούμενα που είχα.

4. Δε χρειάζεται να τα ρωτάς αυτά.. Δε τα συγκριτικά μας. Είναι τόπ.

5. Δε χρησιμοποιώ τέτοιες θήκες γιατί το ασχημαίνουν. Είμαι του pouch.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία εφαρμογή που να μετράει τη θερμοκρασία του κινητού και να τσεκάρουμε διαφορές?

Ποια είναι τα φυσιολογικά επίπεδα? Εγώ όταν έχω ανοικτό το wifi ζεστένεται, όχι να ζεματάει αλλά είναι ζεστή, εσάς?

Για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας πόσο σας κρατάει με την official 10586.494?

 

Στα background apps ποια έχετε απενεργοποιημένα ?

 

Δεν έχω ψάξει για εφαρμογή αλλά τι ψάχνεσαι;

Το wifi το έχω μόνιμα ανοιχτό και συνεδεμένο. Το κινητό είναι κρύο. Δε πιστεώ οτι το wifi ανεβάζει θερμοκρασία παρά η cpu και η οθόνη. Γενικα σύγκρινες τι κάνεις κάθες φορά θα το βρεις μόνος σου.

Εγώ μπαταρία όταν το λειτουργώ φυσιολογικά μου βγάζει 24 ωρο. Όταν το ταράζω το φορτίζω λίγο μη ξεμείνω μέσα στη μέρα. Αλλά με το quick charge αυτό δεν είναι πρόβλημα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κάτι ακόμη που ίσως είναι of topic, τα windows 10 έχουν πιο πολλές εφαρμογές από τα 8,1;
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κάτι ακόμη που ίσως είναι of topic, τα windows 10 έχουν πιο πολλές εφαρμογές από τα 8,1;

 

Όχι τόσο (ακόμα?). Τα Facebook/Messenger/Instagram είναι ported από iOS, το Viber έχει νέα UWP εφαρμογή ενώ στα σκαριά είναι και το WhatsApp. Τώρα αν ψάχνεις κάποια συγκεκριμένη...

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο (ακόμα?). Τα Facebook/Messenger/Instagram είναι ported από iOS, το Viber έχει νέα UWP εφαρμογή ενώ στα σκαριά είναι και το WhatsApp. Τώρα αν ψάχνεις κάποια συγκεκριμένη...

 

Απλά ρωτάω. Την απόφαση την έχω πάρει. Γυρίζω στα αγαπημένα μου windows. Δε μπόρεσα στο android.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω. Την απόφαση την έχω πάρει. Γυρίζω στα αγαπημένα μου windows. Δε μπόρεσα στο android.

 

Εξοπλίσου όμως με υπομονή. Το Facebook είναι σε beta που σημαίνει ότι ψιλοκρασάρει, η οθόνη κλείνει ενώ βλέπεις βίντεο (συνήθως αν είναι μεγαλύτερο των 30'') και διάφορα τέτοια, ενώ το Messenger που είναι σε official κατάσταση, είναι ακόμα χειρότερο. Είτε δεν θα'χει πρόβλεψη, είτε δεν θα εμφανίζει το πληκτρολόγιο, ενώ αν μιλάς σε συνέχεια (δηλαδή είσαι σε φάση να μπαινοβγαίνεις ή να μιλάς με πολλούς), έχει και force close.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω. Την απόφαση την έχω πάρει. Γυρίζω στα αγαπημένα μου windows. Δε μπόρεσα στο android.

Λαβε υπόψη ομως οτι έρχεται και η Anniversary 9 Αυγουστου και θα λύσει αρκετά απο τα παραπάνω προβλήματα που αναφέρει ο Parafron GR.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λαβε υπόψη ομως οτι έρχεται και η Anniversary 9 Αυγουστου και θα λύσει αρκετά απο τα παραπάνω προβλήματα που αναφέρει ο Parafron GR.

 

Από τον edge έχει πρόβλημα κ κει;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο μιλάς;

Για το facebook. Για το αν δουλεύει καλά η εφαρμογή και το messenger. Αλλιώς αν μπορώ να το δουλέψω χωρίς προβλήματα από τον browser.

Με τα 8,1 θυμάμαι ότι στο messenger, δε μπορούσα να βάλω κεφάλαια γράμματα. Ισχύει και στα 10αρια;

Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή SMS
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Για το facebook. Για το αν δουλεύει καλά η εφαρμογή και το messenger. Αλλιώς αν μπορώ να το δουλέψω χωρίς προβλήματα από τον browser.

Με τα 8,1 θυμάμαι ότι στο messenger, δε μπορούσα να βάλω κεφάλαια γράμματα. Ισχύει και στα 10αρια;

 

 

 

Μη τους ακούς μια χαρα ειναι. Εμενα η εφαρμογή του fb δε μου χει κλείσει ούτε μια φορα. Μαλλον εγω έχω το μαγικό τηλεφωνο...

Edited by niotheros
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για το facebook. Για το αν δουλεύει καλά η εφαρμογή και το messenger. Αλλιώς αν μπορώ να το δουλέψω χωρίς προβλήματα από τον browser.

Με τα 8,1 θυμάμαι ότι στο messenger, δε μπορούσα να βάλω κεφάλαια γράμματα. Ισχύει και στα 10αρια;

Εγώ και στα 8.1 έβαζα κεφαλαία γράμματα και τωρα!

Edited by niotheros

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μη τους ακούς μια χαρα ειναι. Εμενα η εφαρμογή του fb δε μου χει κλείσει ούτε μια φορα. Μαλλον εγω έχω το μαγικό τηλεφωνο...

 

Και το δικό μου μαζικό είναι.......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

01078.00053.16236.35017

 

Το δικό μου τελειώνει σε 35016. Έχω χάσει κάτι ή επειδή είμαι ακόμα με επίσημη;

 

 

???

 

Εγώ είμαι με την .35015!!!

 

Με την τελευταία Preview!

 

Τρεις διαφορετικές, σε τρεις διαφορετικούς χρήστες?

 

Για πείτε λιγάκι και οι υπόλοιποι, να ξέρουμε.

 

Το δικό μου αγορασμένο από Kaizer, Hondos, αν έχει κάποια σημασία για προέλευση.

Link to comment
Share on other sites

Για τις preview εκδόσεις απευθυνόμαστε ΜΟΝΟ στο συγκεκριμένο θέμα:

 

Windows 10 technical preview (Insider Program)

 

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί εδώ η συζήτηση..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφερόμαστε στις preview...

 

Στο F/W του 950 αναφερόμαστε.

 

Είμαστε 3 χρήστες με 3 διαφορετικές (!!!) εκδόσεις.

 

Η Preview αναφέρεται μόνο για να έχουμε μέτρο σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφερόμαστε στις preview...

 

Στο F/W του 950 αναφερόμαστε.

 

Είμαστε 3 χρήστες με 3 διαφορετικές (!!!) εκδόσεις.

 

Η Preview αναφέρεται μόνο για να έχουμε μέτρο σύγκρισης.

 

τα τελευταια 5 ψηφια εχουν να κανουν με το region...γι αυτο εχει ο καθενας διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταια 5 ψηφια εχουν να κανουν με το region...γι αυτο εχει ο καθενας διαφορετικα.

 

Ωραία!

 

Αφού μας έφυγε και αυτή η χαζοαπορία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αρχή όταν το φόρτιζα ζεσταινόταν πάρα πολύ, τώρα παρατηρώ ότι δε ζεσταίνεται τόσο, πρέπει να είναι η 8-9 φόρτιση που του κάνω από τότε που το πήρα και ήταν τελείως αφόρτιστο.

Επίσης κάτι που με ενοχλεί είναι ότι πχ έχω 10% μπαταρία και μετά μόλις πάει 5-6% κλείνει, δεν το έχω δει ποτέ να φτάσει πιο κάτω, αυτό είναι κάποιο bug? Γιατί μετά που το έβαλα για φόρτιση όταν ανοίξε γράφει τη μπαταρία που έκλεισε. πχ πριν μου έκλεισε στο 7% και το βάζω να φορτίσει και δείχνει 8%.

Σε εσάς κατεβαίνει και πιο κάτω η μπαταρία του?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αρχή όταν το φόρτιζα ζεσταινόταν πάρα πολύ, τώρα παρατηρώ ότι δε ζεσταίνεται τόσο, πρέπει να είναι η 8-9 φόρτιση που του κάνω από τότε που το πήρα και ήταν τελείως αφόρτιστο.

Επίσης κάτι που με ενοχλεί είναι ότι πχ έχω 10% μπαταρία και μετά μόλις πάει 5-6% κλείνει, δεν το έχω δει ποτέ να φτάσει πιο κάτω, αυτό είναι κάποιο bug? Γιατί μετά που το έβαλα για φόρτιση όταν ανοίξε γράφει τη μπαταρία που έκλεισε. πχ πριν μου έκλεισε στο 7% και το βάζω να φορτίσει και δείχνει 8%.

Σε εσάς κατεβαίνει και πιο κάτω η μπαταρία του?

Ευχαριστώ.

 

Σβήνει τότε ώστε να μη ξεφορτιζεται πλήρως η μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει τότε ώστε να μη ξεφορτιζεται πλήρως η μπαταρία.

 

Καλά κάνει και κλείνει, μην υπάρξει καμιά αστοχία υλικού και βραχυκυκλώσει και φουσκώσει ή ακόμα χειρότερα σκάσει η μπαταρία. Υπερβολή; Έχει τύχει όμως...

Κοινώς δεν ζορίζουμε οτιδήποτε έχει μπαταρία λιθιου μέχρις αφανισμού.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...