Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κάνω κι αυτό να δω πόσο καιρό θα κρατήσει! :) Πάντως οπτικά, η μπαταρία δεν βλέπω να έχει κάτι.

 

Δεν είναι απαραίτητο να φουσκώσει για να χαλάσει.. Αυτό είναι το τελικό στάδιο πριν την έκρηξη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια ερώτηση. Καινούριος με wp και έχω πάρει καινούργιο αδούλευτο τηλέφωνο. Οταν κάνω οποιαδήποτε χρήση το τηλέφωνο ζεματάει μετά από μερικά λεπτά. Είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια ερώτηση. Καινούριος με wp και έχω πάρει καινούργιο αδούλευτο τηλέφωνο. Οταν κάνω οποιαδήποτε χρήση το τηλέφωνο ζεματάει μετά από μερικά λεπτά. Είναι φυσιολογικό;

Ναι. Ειδικά το καλοκαίρι κι αν είναι σε θήκη! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θήκη θα πάθω έγκαυμα;)

Μέχρι στιγμής δεν έπαθα τίποτα! ;)

 

Πάντως σήμερα το πρωί εκεί που έπαιζα με τη μπαταρία στα 17% ακούγεται ένα τρρρ συνεχόμενο λες και ήταν ψυγείο και έσβησε η οθόνη! Μόλις πάτησα παρατεταμένα το power button σταμάτησε και άνοιξε κανονικά! Άδειασα τη μπαταρία και το πήγα στο service ένα πρώην Nokia care! Έλεγξε τη μπαταρία και τη συσκευή και το έβαλε να φορτίσει ως 5%! Μετά με είπε ότι ίσως ήταν κάτι στιγμιαίο. Αν στο ξανακάνει, με λέει, φέρ' το να το δούμε!

Ελπίζω απλά να μη το ξανακάνει! :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έπαθα τίποτα! ;)

 

 

 

Πάντως σήμερα το πρωί εκεί που έπαιζα με τη μπαταρία στα 17% ακούγεται ένα τρρρ συνεχόμενο λες και ήταν ψυγείο και έσβησε η οθόνη! Μόλις πάτησα παρατεταμένα το power button σταμάτησε και άνοιξε κανονικά! Άδειασα τη μπαταρία και το πήγα στο service ένα πρώην Nokia care! Έλεγξε τη μπαταρία και τη συσκευή και το έβαλε να φορτίσει ως 5%! Μετά με είπε ότι ίσως ήταν κάτι στιγμιαίο. Αν στο ξανακάνει, με λέει, φέρ' το να το δούμε!

 

Ελπίζω απλά να μη το ξανακάνει! :worry:

 

Μήπως το έπιασες απ' το λαιμό και έβγαλε κραυγή αγωνίας;;; Χαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έπιασες απ' το λαιμό και έβγαλε κραυγή αγωνίας;;; Χαχαχαχα...

Τότε θα ήταν πιο απλό... Θα του βούλωνα το στόμα!! :lol:

Τέλος πάντων. Ελπίζω να μη το ξανακάνει, γιατί θα πρέπει να ενεργοποιήσω ξανά το X6 μου που το έχω για τέτοιες περιπτώσεις!...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τρόπος να μην φαίνεται το raw αρχείο στην βιβλιοθήκη και απλα να αποθηκεύεται και να το βλέπουμε αν θέλουμε ή απευθείας στο pc?
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έπαθα τίποτα! ;)

 

Πάντως σήμερα το πρωί εκεί που έπαιζα με τη μπαταρία στα 17% ακούγεται ένα τρρρ συνεχόμενο λες και ήταν ψυγείο και έσβησε η οθόνη! Μόλις πάτησα παρατεταμένα το power button σταμάτησε και άνοιξε κανονικά! Άδειασα τη μπαταρία και το πήγα στο service ένα πρώην Nokia care! Έλεγξε τη μπαταρία και τη συσκευή και το έβαλε να φορτίσει ως 5%! Μετά με είπε ότι ίσως ήταν κάτι στιγμιαίο. Αν στο ξανακάνει, με λέει, φέρ' το να το δούμε!

Ελπίζω απλά να μη το ξανακάνει! :worry:

 

Δυστυχώς θα σου το κάνει ξανά, δλδ σου είπαν πως η μπαταρία ήταν εντάξει;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα σου το κάνει ξανά, δλδ σου είπαν πως η μπαταρία ήταν εντάξει;

Πάλι επανεκιννήσεις κάνει. Είτε μόνο του ή σβήνει και πρέπει εγώ να πατήσω παρατεταμένα το power button! Χωρίς θόρυβο προς το παρόν!

Όχι δεν είπε ότι ειναι εντάξει. Απλα του έδωσα τη μπαταρία άδεια(0%) και τη φόρτισε ως το 5% και μου το έδωσε λέγοντας ότι δεν φαίνεται κάτι από τα δυο να έχει πρόβλημα. Συσκευή ή μπαταρία δηλαδή. Λέει μπορεί να ήταν κάποιο στιγμιαίο κόλλημα. Αν στο ξανακάνει να μου το φέρεις με είπε! Αυτά.

Μακάρι να είναι η μπαταρία. Γιατί αλλιώς το βλέπω να το αποχωρίζομαι για καμιά 15αριά μέρες τουλάχιστον! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην ανησυχείς. 100% είναι η μπαταρία. Εγώ έζησα περίπου ένα τρίμηνο με τα προβλήματα που αναφέρεις και είχα φτάσει σε σημείο να κάνει 10 επανεκκινησεις την ημέρα. Όσο για το θόρυβο δε θα ξεχάσω την πρώτη φορά που μου το κάνε όταν με πήρανε τηλέφωνο ενώ οδηγούσα και κόντεψε να μου φύγει το τιμόνι από τα χέρια. Μόλις άλλαξα μπαταρία όλα τα προβλήματα λυθήκαν με τη μια. Οποτε μην το σκέφτεσαι. Άλλαξε την να σωθείς.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην ανησυχείς. 100% είναι η μπαταρία. Εγώ έζησα περίπου ένα τρίμηνο με τα προβλήματα που αναφέρεις και είχα φτάσει σε σημείο να κάνει 10 επανεκκινησεις την ημέρα. Όσο για το θόρυβο δε θα ξεχάσω την πρώτη φορά που μου το κάνε όταν με πήρανε τηλέφωνο ενώ οδηγούσα και κόντεψε να μου φύγει το τιμόνι από τα χέρια. Μόλις άλλαξα μπαταρία όλα τα προβλήματα λυθήκαν με τη μια. Οποτε μην το σκέφτεσαι. Άλλαξε την να σωθείς.

Νομίζω ότι με έπεισες τώρα. Μάλλον θα την αλλάξω. Να δω και που θα βρω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν το πολυεψαξα. Πήρα μια κινεζιά απο ebay στα 17€ περίπου που έμοιαζε ίδια κ εγραφε genuine. Μια χαρά πάει μέχρι τώρα. Μόνο που αργεί χαρακτηριστικά να φορτίσει. Η μαμισια φορτιζε παρα πολύ γρήγορα, ίσως κ για αυτό να τα έφτυσε αμέσως.

Να αυτή πήρα http://m.ebay.co.uk/itm/282255664509?_mwBanner=1

Edited by xristou
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με έπεισες τώρα. Μάλλον θα την αλλάξω. Να δω και που θα βρω.

 

Σου είπα, κάνε λίγη υπομονή καμμιά εβδομάδα top να βγάλω πόρισμα για τη δική μου, την περιμένω από στιγμή σε στιγμή.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

=

Μακάρι να είναι η μπαταρία. :(

 

 

Μπαταρία είναι. Στην αρχή θα στο κάνει αραια και μετά συχνότερα. Άλλαξέ τη χθες. Εν τω μεταξύ π@π@ρια μέτρηση σου έκανε ο τύπος.

Έβαλε πάνω ένα βολτόμετρο είδε 5V και σου είπε οκ. Δε λέει τίποτα αυτό.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος κάνει παραγγελία για μπαταρία, αν θέλει ας πάρει και μια για εμένα λόγω του ότι δεν μπορώ να αγοράσω διαδικτυακά από έξω. Θα του προκαταβάλω τα χρήματα δεν υπάρχει πρόβλημα.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος κάνει παραγγελία για μπαταρία, αν θέλει ας πάρει και μια για εμένα λόγω του ότι δεν μπορώ να αγοράσω διαδικτυακά από έξω. Θα του προκαταβάλω τα χρήματα δεν υπάρχει πρόβλημα.....

Χάχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κι εγώ. Εκτός αν υπάρχει περίπτωση να το στέλνουν με αντικαταβολή!

Σου είπα, κάνε λίγη υπομονή καμμιά εβδομάδα top να βγάλω πόρισμα για τη δική μου, την περιμένω από στιγμή σε στιγμή.

Καλά θα περιμένω και τη δικιά σου εμπειρία. Απλά φοβάμαι μην αρχίσει τις μαζικές επανεκκινήσεις. Μέχρι στιγμής καλά τα πάει!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε η καινούρια μπαταρία στο κινητό, ήταν φορτισμένη στο 45%. Τώρα φορτίζεται για πρώτη φορά και περιμένω να δω ένα άλλο τηλέφωνο αν κρίνω από τα λεγόμενα των άλλων παιδιών. Ελπίζω από εδώ και πέρα να σταματήσουν οι ενοχλητικές επανεκκινήσεις που πλέον είχαν γίνει πολύ πολύ συχνές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ανεβαίνει πολυ η θερμοκρασια και για αυτο κανει επανεκκινήσεις;

Μου κανει εντύπωση που λέτε οτι οφείλεται στη μπαταρία....:!:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ανεβαίνει πολυ η θερμοκρασια και για αυτο κανει επανεκκινήσεις;

Μου κανει εντύπωση που λέτε οτι οφείλεται στη μπαταρία....:!:

 

Εμένα πάντως τις περισσότερες φορές μου το έκανε αφού είχα ώρα να το πειράξω, δλδ μόλις πήγαινα να ξεκλειδώσω έσβηνε η οθόνη όπως κλείνει η τηλεόραση με γραμμές και έκανε επανεκκίνηση. Τώρα με την καινούρια μπαταρία έχω παρατηρήσει προς το παρόν τα εξής δύο που πριν τα είχα συνέχεια, πρώτον εδώ και ένα 24 ώρο δεν έχει κλείσει (force close) η επανεκιννήσει και δεύτερον δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου ούτε κατά την φόρτιση ούτε όταν το δουλεύω. Εύχομαι και ελπίζω να στρώσει και να μην έχω άλλα θέματα..

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ανεβαίνει πολυ η θερμοκρασια και για αυτο κανει επανεκκινήσεις;

Μου κανει εντύπωση που λέτε οτι οφείλεται στη μπαταρία....:!:

Κι εγώ έτσι νόμιζα στην αρχή. Μέχρι που μου έκλεισε η οθόνη με νορμάλ θερμοκρασία. Συνήθως όταν κατεβαίνει κάτω απο το 30% η μπαταρία κλείνει ή όταν το έχω συνδεδεμένο στο φορτιστή ανεξαρτήτως τα τις % της μπαταρίας! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μ αυτά και μ αυτά και αφού έχουμε διαπιστώσει οτι όλα τα θέματα αυτά και στο 950 και στο XL είναι θέμα μπαταρίας, μπορούμε να πούμε με ασφάλεια οτι η Microsoft πέτυχε διάνα με τις μπαταρίες. Ποιος ξέρει ποιον προμηθευτή είχε.. Στο 10μηνο να τα φτύνουν όλες με τα ίδια συμπτώματα, έλεος!
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μ αυτά και μ αυτά και αφού έχουμε διαπιστώσει οτι όλα τα θέματα αυτά και στο 950 και στο XL είναι θέμα μπαταρίας, μπορούμε να πούμε με ασφάλεια οτι η Microsoft πέτυχε διάνα με τις μπαταρίες. Ποιος ξέρει ποιον προμηθευτή είχε.. Στο 10μηνο να τα φτύνουν όλες με τα ίδια συμπτώματα, έλεος!

 

Υπάρχουν και χειρότερα........

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μ αυτά και μ αυτά και αφού έχουμε διαπιστώσει οτι όλα τα θέματα αυτά και στο 950 και στο XL είναι θέμα μπαταρίας, μπορούμε να πούμε με ασφάλεια οτι η Microsoft πέτυχε διάνα με τις μπαταρίες. Ποιος ξέρει ποιον προμηθευτή είχε.. Στο 10μηνο να τα φτύνουν όλες με τα ίδια συμπτώματα, έλεος!

 

Καλύτερα να τα φτύνουν παρά να εκρήγνυνται...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...