Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου το υηλεφωνο μου γονατιζει τον Η/Υ ειναι δυνατον; Εχω 10 USB και για να κανω δουλεια ψαχνω καθε φορα να πορεσει καποιο USB (διαφορετικο καθε φορα) να μπορει να μου δει τα αρχεια και στο τελος να μπορεσει να μου τα αντιγραψει. Μιλαμε για windows phone οχι για αλλη πλατφορμα, δεν ειναι γελοιο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το υηλεφωνο μου γονατιζει τον Η/Υ ειναι δυνατον; Εχω 10 USB και για να κανω δουλεια ψαχνω καθε φορα να πορεσει καποιο USB (διαφορετικο καθε φορα) να μπορει να μου δει τα αρχεια και στο τελος να μπορεσει να μου τα αντιγραψει. Μιλαμε για windows phone οχι για αλλη πλατφορμα, δεν ειναι γελοιο;

το ειχα και εγω το πρόβλημα με windows 10 ( fast ring). fast ring και στο 950xl. στις τελευταίες εκδοσεις (15063) και 2-3 εκδοσεις πριν εχei διορθωθεί το θεμα αυτό.

κάθε φορα που συnδεεις το τηλεφωνο κανει αναγνωριση και εγκατασταση των καταλληλων driver.

αν τωρα εχεις φθηνο hub usb2, καλωδιο από τα καλαθια, η εχεις λογισμικο που αλλαζει το configuration toυ usb (κατι τηλεφωνα-φαξ-σκανερ) εκει θα εχεις καποιο πρόβλημα (+ τα windows 7)

 

εγω παλι εξακολουθώ να εχω πρόβλημα με αναβαθμιση όταν είμαι στη μπαταρια.

όταν το βαζω στο ρευμα αναβαθμιζει γρηγορα. κατι σαν να κατεβαζει ταχυτητα όταν είναι στη μπαταρια.

Edited by jpsplus
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα λάπτοπ σονυ Βάιο του 2006 με δύο γίγα ράμ. Κάποτε δούλευε με βίστα μετά με εφτάρια και τώρα με δεκάρια πρό στα 32bit το κινητό μου 950 xl dual sim Τρέχει μαμιώντας είτε μόνο του είτε κουμπωμένο επάνω στο λάπτοπ. Υπομονή φίλε κάποια μέρα θα πάρεις καλύτερο υπολογιστή απο το δικό μου. ( Με όλη την καλή διάθεση χιούμορ) .Την καλημέρα μου σε όλους καί χρόνια πολλά. Edited by kioun
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω Η/Υ windows 7 64bit 16GB RAM συνδεω το 950XL μου για να κανω αντιγραφη τις εικονες και τα βιντεο μου. Μου κολλαει τον υπολογηστη, αυτα ειναι τα καλα των windows; επιτρεπεται να γινεται αυτο; σε τηλεφωνο με το ιδιο λειτουργικο; Δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν στις αναβαθμισεις,καταστρεφουν τα κινητα; οι προσπαθουν να μας κανουν να τους σιχαθουμε;

 

Έχουν θέμα ασυμβατότητας τα 7ρια με τα Lumia. Ίδιο λειτουργικό θα ήταν αν είχες και τα 10ρια και στον Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα εγω χρησιμοποιω το νγνησιο καλωδιο απο το κουτι. Το παραπονο μου και η ειρωνεια ειναι οτι μιλαμε για windows phone οχι για αλλη πλατφορμα. Απο μονοι τους επρεπε να το ειχαν κανει να δουλευει απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα εγω χρησιμοποιω το νγνησιο καλωδιο απο το κουτι. Το παραπονο μου και η ειρωνεια ειναι οτι μιλαμε για windows phone οχι για αλλη πλατφορμα. Απο μονοι τους επρεπε να το ειχαν κανει να δουλευει απροβληματιστα.

 

Εγώ πάντως σε Windows 10 στον υπολογιστή δεν έχω κανένα πρόβλημα με την σύνδεση του τηλεφώνου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εδώ μιας και είναι η πιο εξελιγμένη συσκευή Windows. Γνωρίζει κανείς πως μπορεί να περαστεί η εφαρμογή 3D Touch beta σε οποιοδήποτε WP?

 

Έστω και με Insider ή με hack ή οτιδήποτε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εδώ μιας και είναι η πιο εξελιγμένη συσκευή Windows. Γνωρίζει κανείς πως μπορεί να περαστεί η εφαρμογή 3D Touch beta σε οποιοδήποτε WP?

 

Έστω και με Insider ή με hack ή οτιδήποτε...

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό:

Windows View 3D Preview https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh42ths

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,θα ήθελα να σας καταθέσω το πρόβλημα μου.Κάτοχος εδώ και 3,5 χρόνια ενός 1020 βρήκα μια ευκαιρία για ένα 950 xldual και ένα hd500 ελληνικά μεταχειρισμένο 10 μηνών με 300 ευρό και είπα να το αγοράσω.Πολύ καλό τηλέφωνο κάμερα καταπληκτική αλλά η μπαταρία του μου κρατάει ελάχιστα,αν του αλλάξω μπαταρία λέτε να λυθεί το πρόβλημα ή σε 1 χρόνο θα έχω πάλι τα ίδια?έχω εγγύηση απ;o nokia care,το έχω 3 μέρες και σκέφτομαι να το πουλήσω.Η απορία μου βασικά είναι γιατι κρατάει τόσο λίγο,περίμενα να μου βγάζει άνετα τη μέρα,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,θα ήθελα να σας καταθέσω το πρόβλημα μου.Κάτοχος εδώ και 3,5 χρόνια ενός 1020 βρήκα μια ευκαιρία για ένα 950 xldual και ένα hd500 ελληνικά μεταχειρισμένο 10 μηνών με 300 ευρό και είπα να το αγοράσω.Πολύ καλό τηλέφωνο κάμερα καταπληκτική αλλά η μπαταρία του μου κρατάει ελάχιστα,αν του αλλάξω μπαταρία λέτε να λυθεί το πρόβλημα ή σε 1 χρόνο θα έχω πάλι τα ίδια?έχω εγγύηση απ;o nokia care,το έχω 3 μέρες και σκέφτομαι να το πουλήσω.Η απορία μου βασικά είναι γιατι κρατάει τόσο λίγο,περίμενα να μου βγάζει άνετα τη μέρα,ευχαριστώ

 

Ούτε με σφαίρες δεν βγάζει την μέρα, θα την βγάλει μόνο αν έχεις δεδομένα κλειστά, και αυτό πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα σε βγάλει ως το βράδυ.

Φυσικά είναι λογικό να καταπίνει την μπαταρία και η οθόνη η οποία είναι πολύ μα πολύ ενεργοβόρα μιας και ποιοτικά την θεωρώ ως από τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Δεν υπάρχει λόγος να το πουλήσεις γνώμη μου, εγώ το φορτίζω μονίμως στην ασύρματη φόρτιση όσο είμαι στο Σπίτι και ποτέ δεν είχα πρόβλημα για να μείνω. Και να σημειώσω εδώ πως πλέον στην αναμονή δεν καταναλώνει σχεδόν τίποτα......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με σφαίρες δεν βγάζει την μέρα, θα την βγάλει μόνο αν έχεις δεδομένα κλειστά, και αυτό πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα σε βγάλει ως το βράδυ.

Φυσικά είναι λογικό να καταπίνει την μπαταρία και η οθόνη η οποία είναι πολύ μα πολύ ενεργοβόρα μιας και ποιοτικά την θεωρώ ως από τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Δεν υπάρχει λόγος να το πουλήσεις γνώμη μου, εγώ το φορτίζω μονίμως στην ασύρματη φόρτιση όσο είμαι στο Σπίτι και ποτέ δεν είχα πρόβλημα για να μείνω. Και να σημειώσω εδώ πως πλέον στην αναμονή δεν καταναλώνει σχεδόν τίποτα......

 

Εμένα με άφησε από τη πρώτη μέρα ενώ το είχα πλήρη φόρτιση προχτές 100% στης 11 το βράδυ,στης 2:00 μου είπε αντίο, με χρήση γυρο στης 15 φοτογραφίες και 5 βίντεο ¨(¨(¨(

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα με άφησε από τη πρώτη μέρα ενώ το είχα πλήρη φόρτιση προχτές 100% στης 11 το βράδυ,στης 2:00 μου είπε αντίο, με χρήση γύρο στης 15 φωτογραφίες και 5 βίντεο ¨(¨(¨(

ποια ασύρματη φόρτιση έχεις πάρει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό:

Windows View 3D Preview https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh42ths

 

Ευχαριστώ για την προταση, αλλά εννοουσα την δυνατοτητα να ελεγχεις την συσκευή χωρις να την αγγιζεις. Απο μερικα εκατοστα αποσταση δηλαδή. Θα εβγαινε με το McLaren, αλλά το ακύρωσαν...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

ποια ασύρματη φόρτιση έχεις πάρει

 

Όχι κάποια συγκεκριμένη, έναν Itian φορτιστή έχω που το φορτίζω αλλά κάνει πολύ καλά την δουλειά του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με σφαίρες δεν βγάζει την μέρα, θα την βγάλει μόνο αν έχεις δεδομένα κλειστά, και αυτό πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα σε βγάλει ως το βράδυ.

Φυσικά είναι λογικό να καταπίνει την μπαταρία και η οθόνη η οποία είναι πολύ μα πολύ ενεργοβόρα μιας και ποιοτικά την θεωρώ ως από τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Δεν υπάρχει λόγος να το πουλήσεις γνώμη μου, εγώ το φορτίζω μονίμως στην ασύρματη φόρτιση όσο είμαι στο Σπίτι και ποτέ δεν είχα πρόβλημα για να μείνω. Και να σημειώσω εδώ πως πλέον στην αναμονή δεν καταναλώνει σχεδόν τίποτα......

 

Πως είναι δυνατόν να μη βγάζει μέρα? Εντύπωση μου κάνει. Το απλό 950 με μικρότερη οθόνη (περισσότερα ppi όμως...) και με μικρότερη μπαταρία μου έβγαζε μέρα με ανοικτά πάντα δεδομένα, WiFi, GPS, 4g (την μισή μέρα ήμουν σε περιοχή με κακό σήμα, μόνο edge που σκοτώνει την μπαταρια).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προταση, αλλά εννοουσα την δυνατοτητα να ελεγχεις την συσκευή χωρις να την αγγιζεις. Απο μερικα εκατοστα αποσταση δηλαδή. Θα εβγαινε με το McLaren, αλλά το ακύρωσαν...

Φαίνεται ακύρωσαν ταυτόχρονα και τα δύο!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ακύρωσαν ταυτόχρονα και τα δύο!...

 

Κρίμα... Καλό θα ήταν να υπήρχε κάποιο port της εφαρμογής...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

 

Κρίμα... Καλό θα ήταν να υπήρχε κάποιο port της εφαρμογής...

Δεν ξέρω αν έρθει κάτι τέτοιο με την αναβάθμιση που θα γίνει τον Απρίλιο (Creator update)! Θα δείξει....

Εδώ καταργήσαν την εφαρμογή gesture beta που είχαν τα 8.1, που απαντούσες στη κλήση όταν έφερνες το τηλέφωνο στο αυτί σου! Χωρίς να πατάς τίποτα στο κινητό... :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι:στη ds έκδοση η 2η κάρτα sim τι σήμα πιάνει μέγιστο;

 

Και τα δύο tray υποστηρίζουν 2G, 3G, και 4G/LTE, απλά όχι ταυτόχρονα. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι όταν η μία sim θα δουλεύει για data 3G ή 4G, η άλλη θα δουλεύει 2G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο tray υποστηρίζουν 2G, 3G, και 4G/LTE, απλά όχι ταυτόχρονα. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι όταν η μία sim θα δουλεύει για data 3G ή 4G, η άλλη θα δουλεύει 2G.

 

Σωστός. Ούτως ή άλλως είναι περιττό να είναι και τα δύο σε 3g ή 4g αφού μόνο η μία κάρτα δίνει δεδομένα. Η άλλη θα είναι μόνο για κλήσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Error: net_http_client_execution_error

 

Ρωτάω επειδή με ενδιαφέρει να το πάρω και επειδή το 640XL ds που έχω η 2η είναι σκέτο g και είναι για τα πανηγύρια....

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή εκτύπωσης,ποιά προτείνεται.

 

Φιλε μου εγω παντως εκτυπωνω με την ενσωματωμενη επιλογη εκτυπωσης που εχει.Οταν ειμαι στο δικτυο με τον wifi printer μου τον βρισκει αμεσως και εκτυπωνει.

Οσο για Pdf , εχω το Pdf viewer plus

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/pdf-viewer-plus/9nblggh513hh

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω παντως εκτυπωνω με την ενσωματωμενη επιλογη εκτυπωσης που εχει.Οταν ειμαι στο δικτυο με τον wifi printer μου τον βρισκει αμεσως και εκτυπωνει.

Οσο για Pdf , εχω το Pdf viewer plus

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/pdf-viewer-plus/9nblggh513hh

Που την εχει την ενσωματωμένη εκτύπωση;...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου αποθηκευει δυο αρχεια στις εικονες ενα jpg και ενα nar, τι ειναι τα δευτερα; και πως ανοιγουν;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...