Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Το πουλησα και εγω δυστυχως. Δεν παλευοταν αλλο.

Μικρα αλλα καθημερινα bugs , απουσια εφαρμογων αλλα και κακη εγγραφη σε αυτες που ηδη υπαρχουν οι βασικες αιτιες .

Καλη συνεχεια σε οσους με μεγαλυτερη υπομονη :)

 

Δυστυχώς την ίδια αίσθηση μου αφήνει και εμένα μετά από μερικές μέρες χρήσης. Το παίρνω πάντα με ενθουσιασμό με τη λογική ότι όλο και κάτι θα έχει βελτιωθεί... και καταλήγω να το δίνω με την ίδια απογοήτευση. :down:

 

Πρόκειται βέβαια για καθαρά προσωπική άποψη, ίσως κάποιους τους βολεύει αλλά κατά τη γνώμη μου οι ελλείψεις είναι πάρα πολλές ειδικά αν προέρχεσαι από iOS ή/και Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την ίδια αίσθηση μου αφήνει και εμένα μετά από μερικές μέρες χρήσης. Το παίρνω πάντα με ενθουσιασμό με τη λογική ότι όλο και κάτι θα έχει βελτιωθεί... και καταλήγω να το δίνω με την ίδια απογοήτευση. :down:

 

Πρόκειται βέβαια για καθαρά προσωπική άποψη, ίσως κάποιους τους βολεύει αλλά κατά τη γνώμη μου οι ελλείψεις είναι πάρα πολλές ειδικά αν προέρχεσαι από iOS ή/και Android.

 

Το πουλησα και εγω δυστυχως. Δεν παλευοταν αλλο.

Μικρα αλλα καθημερινα bugs , απουσια εφαρμογων αλλα και κακη εγγραφη σε αυτες που ηδη υπαρχουν οι βασικες αιτιες .

Καλη συνεχεια σε οσους με μεγαλυτερη υπομονη :)

 

Σας καταλαβαινω απολυτα. ειδικα στις πρωτες μερες που επεσε στα χερια μου ενω ειχα LG G5 , μου φαινοταν αργο και και εκνευριστικα bugs εδω και εκει που χαλουσαν την εμπειρια χρησης.

Πλεον κοντα 2 μηνες τωρα με το τηλεφωνο και σε FAST RING INSIDER εχει καλυτερευσει τουλαχιστον σε σπιρταδα και αξιοπιστια που για μενα ειναι βασικο θεμα. Προσωπικα μαρεσουν παρα πολυ τα windows εχω οτι εφαρμογες ειχα και σε android . Μονο ενα Note 8 θα με κανει να γυρισω πισω καθοτι fan :O

Ετσι και αλλιως ψιλο gadget freak's ειμαστε οι περισσοτεροι για να βρισκομαστε στο forum αυτο οποτε η μεταβαση απο τη μια πλατφορμα στην αλλη και απο τον ενα smartphone στο αλλο γινεται συνηθεια :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το οτι εχεις τις ιδιες εφαρμογες θελει κουβεντα :)

Γιατι πχ και εγω ειχα messenger και δε με αφηνε να κανω βιντεοκλησεις οπως στα android / iphone.

Η και εγω ειχα shazam αλλα ανακοινωσε οτι δεν βγαζει αλλη εκδοση, οποτε μια θα λειτουργει μια οχι.

Η google εκοψε ολες τις εφαρμογες της οπως ebay και δεν θα δωσει καν το api για youtube με αποτελεσμα να εβλεπα βιντεο 720p σε οθονη 2k με upscaling.. Και και και... Κριμα...Σαν κινητο ηταν τρομερο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το οτι εχεις τις ιδιες εφαρμογες θελει κουβεντα :)

Γιατι πχ και εγω ειχα messenger και δε με αφηνε να κανω βιντεοκλησεις οπως στα android / iphone.

Η και εγω ειχα shazam αλλα ανακοινωσε οτι δεν βγαζει αλλη εκδοση, οποτε μια θα λειτουργει μια οχι.

Η google εκοψε ολες τις εφαρμογες της οπως ebay και δεν θα δωσει καν το api για youtube με αποτελεσμα να εβλεπα βιντεο 720p σε οθονη 2k με upscaling.. Και και και... Κριμα...Σαν κινητο ηταν τρομερο...

 

Με facebook δεν ασχολουμαι. Με το viber Που εχω λειτουργει μια χαρα. Το shazam οσο λειτουργει το κραταω, το soundhound ειναι μαπα

Camscanner, Squidd , NextReader , Shareit , Translator, Twiiter , ΤeamViewer Που χρησιμοποιω ολα δουλευουν αψογα.

Βrowser εχω επισης το Monument Βrowser πολυ καλος και εναλλακτικος απο edge,( αν και εχει βελτιωθει αρκετα) Oσο για youtube εγω βλεπω ειτε 1080p 60fps ειτε 1440 με Client for youtube & Μytube .

Αυτα εν ολιγοις sorry για αν βγηκα Offtopic

 

Kαι μια εικονα Start Screen

 

http://imgur.com/mUL2yH6

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας με τις ανάγκες του παιδιά, σε όποιον δεν κάνει το τηλέφωνο φεύγει και πάει σε άλλη πλατφόρμα. Εγώ την έχω καταβρεί με τα WP, εφαρμογές δεν μου λείπουν φωτογραφική που δεν υπάρχει σε κανένα τηλέφωνο με αυτά τα χρήματα. Το τηλέφωνο πάει σφαίρα δεν κολλάει, δεν με έχει απογοητεύσει μέχρι και τώρα που γράφω....Αν φτιάξουν το Facebook και το messenger (αν και δεν τα πολυχρησιμοποιώ) που είναι σημαντικά για πολλούς χρήστες τότε θα είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.. Εκανα δοκιμη ξανα ( εχω αγορασει αλλα 3-4 wp ) και δεν.... Αν στο μελλον αλλαξουν τα πραγματα, φυσικα και ξαναδοκιμαζω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές παρακάτω τις έχω βγάλει αυτόματα και με tab αριστερά.

Νομίζω ότι όταν εστιάσω αριστερά βγαίνουν καλύτερα.

Μήπως λοιπον δεν εχει ζημιά η κάμερα;

 

33544455456_734a87762e_c.jpgWP_20170322_10_16_37_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

32742089214_00bcb357a2_c.jpgWP_20170322_10_16_33_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

33544455376_93677ed392_c.jpgWP_20170322_10_15_59_Pro by Nikos Manousakis, on

 

33455852971_464dfa3c95_c.jpgWP_20170322_10_15_55_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση την 23:00 στο 100%. Στις 8 το πρωί ειναι στο 82% χωρίς να ανοίξει καθόλου οθόνη. Όλα όμως ενεργά: wifi, Bluetooth, δεδομένα, GPS, 4g και 3 λογαριασμούς email. Ποσό φυσιολογικό ειναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση την 23:00 στο 100%. Στις 8 το πρωί ειναι στο 82% χωρίς να ανοίξει καθόλου οθόνη. Όλα όμως ενεργά: wifi, Bluetooth, δεδομένα, GPS, 4g και 3 λογαριασμούς email. Ποσό φυσιολογικό ειναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

εμενα μου εκαιγε επισης χωρις λογο 1-2% ανα ωρα οποτε λογικο μου ακουγεται. Ειχα glance ανοιχτη βεβαια

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ΣΟΣ !

 

εχω στο OneDrive, φοιτητικο λογαριασμό με 1TB χώρο.

χθες, ενω προσπαθουσα να εγκαταστησω ενα βαρυ προγραμμα στον υπολογιστη μου (οπου ειχα φακελο OneDrive μεγέθους 90κάτι gbyte), "σκεφτηκα¨" και εκανα διαγραφη ολων των περιεχομενων του φακελου OneDrive του υπολογιστη...

 

Το αποτελεσμα: μεχρι το πρωι, ειχε αδειασει εντελως ο χωρος μου στο ΟneDrive.

Μπηκα από υπολογιστη, στον καδο ανακυκλωσης του OneDrive, επελεξα επαναφορα όλων και "ελπιζω".

 

Με googlαρισμα, καπου διαβασα, οτι ο χωρος του καδου ανακυκλωσης στο OneDrive, από προεπιλογη, ειναι 10% του συνολικου χώρου.

Αληθεύει,? γνωρίζετε?

 

Στην περιπτωση αυτη , ισως φανω τυχερος και ανακτήσω την πλειοψηφια των αρχειων. Τα οποια εννοειται θα σωσω αμεσα σε εξωτερικο σκληρο δισκο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση την 23:00 στο 100%. Στις 8 το πρωί ειναι στο 82% χωρίς να ανοίξει καθόλου οθόνη. Όλα όμως ενεργά: wifi, Bluetooth, δεδομένα, GPS, 4g και 3 λογαριασμούς email. Ποσό φυσιολογικό ειναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Εμένα δεν μου φαίνεται πολύ λογικό, το έχω κάνει κι εγώ αυτό και δεν μου καταναλώνει πάνω από 10%, δες μήπως τρέχει κάτι άλλο στο παρασκήνιο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια είναι η αντιπροσωπία για τα τηλέφωνα μας,το service...
Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση την 23:00 στο 100%. Στις 8 το πρωί ειναι στο 82% χωρίς να ανοίξει καθόλου οθόνη. Όλα όμως ενεργά: wifi, Bluetooth, δεδομένα, GPS, 4g και 3 λογαριασμούς email. Ποσό φυσιολογικό ειναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καθολου για μενα,

Εμενα αντιστοιχα θα ηταν το πολυ στο 92-90%. Χωρις ομως bluetooth kai GPS .

Επισης τη glance την εχω για 5 λεπτα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα.. Η glance όλο το βράδυ με κόκκινα γράμματα αναμμένη. Και το κινητό είναι 3 μηνών. Θα απενεργοποιήσω σήμερα gps, Bluetooth και glance και θα δούμε διαφορά (αν υπάρξει).
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα.. Η glance όλο το βράδυ με κόκκινα γράμματα αναμμένη. Και το κινητό είναι 3 μηνών. Θα απενεργοποιήσω σήμερα gps, Bluetooth και glance και θα δούμε διαφορά (αν υπάρξει).

Καλα ρε φιλε μου το τζιπιες γιατι το εχεις ανοιχτο ενω κοιμασαι παει βολτα το κινητο και πλοηγειτε στους δρομους της πολης;εξαλου μεστο σπιτι που να βρει δορυφορους ζοριζεται πολυ ψαχνοντας.Και το μπλε δοντι αχρηστο ειναι την ωρα του υπνου ξύπνα το πρωι και τσαααακ ενεργοποιησετο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κανενας αν οι φωτογραφίες του ειναι θολές στα αριστερα;;
Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κανενας αν οι φωτογραφίες του ειναι θολές στα αριστερα;;

 

Κάνε το πιο απλό.

 

Πάρε φωτό κρατώντας το τηλέφωνο με 180 μοίρες περιστροφή.

 

Αν αποκτήσεις θολούρα στα δεξιά αυτή τη φορά, είναι φακός ή θέμα κινητού.

 

Αν παραμείνει αριστερά, θέμα επεξεργασίας.

 

Αν καθόλου, το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το πιο απλό.

 

Πάρε φωτό κρατώντας το τηλέφωνο με 180 μοίρες περιστροφή.

 

Αν αποκτήσεις θολούρα στα δεξιά αυτή τη φορά, είναι φακός ή θέμα κινητού.

 

Αν παραμείνει αριστερά, θέμα επεξεργασίας.

 

Αν καθόλου, το συζητάμε.

 

Το εχω κανει και θολώνει δεξιά άρα πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει και θολώνει δεξιά άρα πρόβλημα;

 

Θα μπορούσε, ναι.

 

Το προστατευτικό του φακού, υποθέτω πως είναι ok.

Και η παραμικρή γρατζουνιά, μπορεί να σου δημιουργήσει αυτό που λες.

 

Από εκεί και πέρα, περίμενε 1-2 εβδομάδες να βγει και η creators (rs2), πέρασέ την, και αν συνεχίσουν τα ίδια, πας για service μάλλον.

 

Εναλλακτικά, μπες τώρα σε insider fast, είναι 100(άντε, 99%) σταθερή και ουσιαστικά αυτή που θα δοθεί πια σαν rs2.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε, ναι.

 

Το προστατευτικό του φακού, υποθέτω πως είναι ok.

Και η παραμικρή γρατζουνιά, μπορεί να σου δημιουργήσει αυτό που λες.

 

Από εκεί και πέρα, περίμενε 1-2 εβδομάδες να βγει και η creators (rs2), πέρασέ την, και αν συνεχίσουν τα ίδια, πας για service μάλλον.

 

Εναλλακτικά, μπες τώρα σε insider fast, είναι 100(άντε, 99%) σταθερή και ουσιαστικά αυτή που θα δοθεί πια σαν rs2.

 

Μπήκα σε insider fast τωρα το απογευμα... Αύριο θα δοκιμάσω να δω πως τραβά.

Πάντως οταν τραβάω με εστιασει αριστερα τότε δεν εχει θόλωμα.

Link to comment
Share on other sites

98% σήμερα το πρωί με όλα κλειστά εκτός 4g. Οπότε καλα πάμε, μάλλον το GPS που λέει ο φίλος πιο πάνω θα φταίει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

98% σήμερα το πρωί με όλα κλειστά εκτός 4g. Οπότε καλα πάμε, μάλλον το GPS που λέει ο φίλος πιο πάνω θα φταίει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι, και απορώ τι το θες το GPS και το Bluetooth ανοιχτό μέσα στο σπίτι συνεχόμενα; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και απορώ τι το θες το GPS και το Bluetooth ανοιχτό μέσα στο σπίτι συνεχόμενα; :worry:

 

Αυτο !! Κορυφή το 98% πάντως εισαι άψογα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω Η/Υ windows 7 64bit 16GB RAM συνδεω το 950XL μου για να κανω αντιγραφη τις εικονες και τα βιντεο μου. Μου κολλαει τον υπολογηστη, αυτα ειναι τα καλα των windows; επιτρεπεται να γινεται αυτο; σε τηλεφωνο με το ιδιο λειτουργικο; Δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν στις αναβαθμισεις,καταστρεφουν τα κινητα; οι προσπαθουν να μας κανουν να τους σιχαθουμε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω Η/Υ windows 7 64bit 16GB RAM συνδεω το 950XL μου για να κανω αντιγραφη τις εικονες και τα βιντεο μου. Μου κολλαει τον υπολογηστη, αυτα ειναι τα καλα των windows; επιτρεπεται να γινεται αυτο; σε τηλεφωνο με το ιδιο λειτουργικο; Δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν στις αναβαθμισεις,καταστρεφουν τα κινητα; οι προσπαθουν να μας κανουν να τους σιχαθουμε;

 

Σε ίδιο μηχάνημα με δικό σου εμενα όλα λειτουργούν άψογα. Ψαξτο λιγο μήπως κάποια θύρα usb έχει θεμα

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...