Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το nfc ειναι απλα για την ζευξη...δεν μεταφερονται εικόνες με nfc...με bluetooth μεταφέρονται,λογω το προτυπου 4.0 ειναι και πολυ γρήγορο

Τότε ποιος ο ρόλος του NFC στο 950 XL;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μα το nfc ειναι απλα για την ζευξη...δεν μεταφερονται εικόνες με nfc...με bluetooth μεταφέρονται,λογω το προτυπου 4.0 ειναι και πολυ γρήγορο

 

Θυμάμαι ότι μεταφέρονται και με nfc. Λάθος?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι μεταφέρονται και με nfc. Λάθος?

 

Μεταφέρονται κανονικά.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είπα στον εαυτό μου μεγειά για το νέο μου απόκτημα. Mcrosoft Lumia 950XL dual sim. Είχα για 5 χρόνια android. Το τηλέφωνο θεωρώ ότι το αγόρασα τσάμπα. (224 ευρώ μετρητής) (τελευταίο κομμάτι). και πηγαίνει μαμιόντας. (συγκρίνοντας το μάλιστα με το iphone 6 της συζύγου μου θεωρώ ότι είναι η μέρα με την νύχτα (υπέρ του).
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είπα στον εαυτό μου μεγειά για το νέο μου απόκτημα. Mcrosoft Lumia 950XL dual sim. Είχα για 5 χρόνια android. Το τηλέφωνο θεωρώ ότι το αγόρασα τσάμπα. (224 ευρώ μετρητής) (τελευταίο κομμάτι). και πηγαίνει μαμιόντας. (συγκρίνοντας το μάλιστα με το iphone 6 της συζύγου μου θεωρώ ότι είναι η μέρα με την νύχτα (υπέρ του).

 

Σου εύχομαι να το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο σου, μιας και το έχω πιστεύω πως είναι μια πολύ τίμια συσκευή και επιλογή αγοράς......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είπα στον εαυτό μου μεγειά για το νέο μου απόκτημα. Mcrosoft Lumia 950XL dual sim. Είχα για 5 χρόνια android. Το τηλέφωνο θεωρώ ότι το αγόρασα τσάμπα. (224 ευρώ μετρητής) (τελευταίο κομμάτι). και πηγαίνει μαμιόντας. (συγκρίνοντας το μάλιστα με το iphone 6 της συζύγου μου θεωρώ ότι είναι η μέρα με την νύχτα (υπέρ του).

 

Με υγεία να το χαρείς. Μη τολμήσεις να βγάλεις φωτογραφίες γιατί η γυναίκα σου θα χτυπήσει ενέσεις........:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είπα στον εαυτό μου μεγειά για το νέο μου απόκτημα. Mcrosoft Lumia 950XL dual sim. Είχα για 5 χρόνια android. Το τηλέφωνο θεωρώ ότι το αγόρασα τσάμπα. (224 ευρώ μετρητής) (τελευταίο κομμάτι). και πηγαίνει μαμιόντας. (συγκρίνοντας το μάλιστα με το iphone 6 της συζύγου μου θεωρώ ότι είναι η μέρα με την νύχτα (υπέρ του).

 

Η τιμή αυτή ήταν από κανένα κατάστημα Κοτσόβολος;;

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή αυτή ήταν από κανένα κατάστημα Κοτσόβολος;;
Επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα και παρακολουθώ τις τιμές στα διάφορα μαγαζιά σου λέω ότι είναι δύσκολο να το βρήκε τόσο στο μαγαζί που λες, εκτός κι αν ήταν εκθεσιακό, σημερινή τιμή στο μαγαζί αυτό...700κοσοφεύγα!!
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Το dual 224 μόνο καινουριο? Εντυπωσιακό, ποιο κατάστημα το είχε τόσο? Όπως και να εχει να το χαρείς, ότι καλυτερο κυκλοφορεί σημερα το 950 Edited by darioj
Link to comment
Share on other sites

Σε Γερμανό το είδα προχθές 398€ εκθεσιακό εν λειτουργία. Δεν ξέρω αν το είχαν κανονικά προς πώληση όμως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Ναί ήταν κομμάτι τελευταίο από επιστροφή DOA και με γραπτή εγγύηση microsoft 6 μηνών.(ύστερα από τον από πλευράς τους υποχρεωτικό επανέλεγχο). Το θέμα τώρα είναι τι γίνεται με μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιούσα στό παλαιότερο μου adroid. Π.Χ epson print(κατευθείαν εκτύπωση από τον WF-3620 εκτυπωτή μου) - whos calling (εφόσον έχεις ανοιχτά δεδομένα η wi-fi βλέπεις κατευθείαν ποιός σε καλεί και από πού) - cu account (λογαριασμός cu της vodafone) και μερικές ελάχιστες ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Ναί ήταν κομμάτι τελευταίο από επιστροφή DOA και με γραπτή εγγύηση microsoft 6 μηνών.(ύστερα από τον από πλευράς τους υποχρεωτικό επανέλεγχο). Το θέμα τώρα είναι τι γίνεται με μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιούσα στό παλαιότερο μου adroid. Π.Χ epson print(κατευθείαν εκτύπωση από τον WF-3620 εκτυπωτή μου) - whos calling (εφόσον έχεις ανοιχτά δεδομένα η wi-fi βλέπεις κατευθείαν ποιός σε καλεί και από πού) - cu account (λογαριασμός cu της vodafone) και μερικές ελάχιστες ακόμη.

 

Εδώ μάλλον θα έχεις ένα μικρό θέμα, δεν ξέρω κατά πόσο θα βρεις τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσες στο Android στο store των WP. Μάλλον θα πρέπει να ζήσεις χωρίς αυτές, είναι το μόνο πρόβλημα που έχουμε όλοι εδώ, υπάρχουν εφαρμογές που δεν μπορούμε να τις βρούμε εδώ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για το ποιος σε καλεί, υπάρχει το truecaller, παρά πολυ καλή. Cu ξέχασε την.. για τον εκτυπωτή, υπάρχουν πολλές, πειραματισου ποια βλέπει τον εκτύπωση σου και ποια σε βολεύει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω φωτογραφίες (ειδικά πρόσωπα στον ήλιο), κατά την διαρκεια του "προσθήκη τελευταίων πινελιών" είναι πολύ καλύτερες αφού προστεθούν αυτές οι πινελιες.. Το τελικό αποτέλεσμα είναι χάλια εντελώς, όσο αφορα τα χρώματα. Δοκίμασα και με και χωρίς hdr αλλα άκρη δεν βρήκα. Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει στις φωτογραφίες σας αν στα αριστερα ή στα δεξιά εχει θολούρα;;;

Παρακάτω εχω δυο φωτογραφίες σε πολυ καλές συνθήκες που παρουσιαζουν μια θολούρα στα αριστερα,

Νομίζω οτι το κανει συνήθως στις φωτογραφίες τοπίων,σε κοντινές δεν φαίνεται να συμβαίνει.

 

 

32682166384_8250e5c6e2_c.jpgWP_20170319_09_37_12_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

33397372481_48ff257574_c.jpgWP_20170319_09_37_18_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ! Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω το 950 XL, έπειτα από ένα χρόνο απουσίας από το λειτουργικό. Εκτός από την τελευταία ενημέρωση, θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Καποια επαναφορά; Για την ομαλότερη λειτουργία του τηλεφώνου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει στις φωτογραφίες σας αν στα αριστερα ή στα δεξιά εχει θολούρα;;;

Παρακάτω εχω δυο φωτογραφίες σε πολυ καλές συνθήκες που παρουσιαζουν μια θολούρα στα αριστερα,

Νομίζω οτι το κανει συνήθως στις φωτογραφίες τοπίων,σε κοντινές δεν φαίνεται να συμβαίνει.

 

 

32682166384_8250e5c6e2_c.jpgWP_20170319_09_37_12_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

33397372481_48ff257574_c.jpgWP_20170319_09_37_18_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

'Οταν όλες οι λήψεις σου ειναι πάντοτε με f/1.9, τι αποτέλεσμα περιμένεις απο τον φακό στα ακρα του .Ο φακός σου είναι σφαιρικός αλλά το θέμα που γράφεις (η λήψη σου δηλ.) κομμένο στις αναλογίες (True 16:9 sensor). Το 16 που είναι στην περιφέρεια του φακού, στο f/1.9, και οι καλύτεροι φακοί ff format (24 x36 mm) υστερούν.Κάνεις πάντα λήψεις με f/1.9 , ακόμη και με λαμπερό ήλιο είτε άλλη φωτεινή πηγή και έτσι δεν έχεις την δυνατότητα χρήσης πιο κλειστών διαφραγμάτων. Νομίζω το ίδιο συμβαίνει με όλα τα smartphones . Ίσως εκτός του ΝΟΚΙΑ 808 ...με κάθε επιφύλαξη για τα όλα τα smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ! Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω το 950 XL, έπειτα από ένα χρόνο απουσίας από το λειτουργικό. Εκτός από την τελευταία ενημέρωση, θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Καποια επαναφορά; Για την ομαλότερη λειτουργία του τηλεφώνου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

Από την στιγμή που θα το πάρεις καινούριο απλά κάνεις ότι αναβάθμιση σου εμφανίσει και μετα απολαμβάνεις την κινητάρα σου!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ! Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω το 950 XL, έπειτα από ένα χρόνο απουσίας από το λειτουργικό. Εκτός από την τελευταία ενημέρωση, θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Καποια επαναφορά; Για την ομαλότερη λειτουργία του τηλεφώνου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

Θα σου πρότεινα να μην κάνεις κάποια επαναφορά αλλά στήσιμο από την αρχή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια ! Ανυπομονώ να το παραλάβω. Θέλω να δοκιμάσω και τα 10 να δω πως τρεχουν με αυτή τη συσκευή, γιατί πέρυσι που τα είχα περάσει στο αγαπημένο lumia 730 ψιλοκολουσαν.
Link to comment
Share on other sites

Το πουλησα και εγω δυστυχως. Δεν παλευοταν αλλο.

Μικρα αλλα καθημερινα bugs , απουσια εφαρμογων αλλα και κακη εγγραφη σε αυτες που ηδη υπαρχουν οι βασικες αιτιες .

Καλη συνεχεια σε οσους με μεγαλυτερη υπομονη :)

Link to comment
Share on other sites

'Οταν όλες οι λήψεις σου ειναι πάντοτε με f/1.9, τι αποτέλεσμα περιμένεις απο τον φακό στα ακρα του .Ο φακός σου είναι σφαιρικός αλλά το θέμα που γράφεις (η λήψη σου δηλ.) κομμένο στις αναλογίες (True 16:9 sensor). Το 16 που είναι στην περιφέρεια του φακού, στο f/1.9, και οι καλύτεροι φακοί ff format (24 x36 mm) υστερούν.Κάνεις πάντα λήψεις με f/1.9 , ακόμη και με λαμπερό ήλιο είτε άλλη φωτεινή πηγή και έτσι δεν έχεις την δυνατότητα χρήσης πιο κλειστών διαφραγμάτων. Νομίζω το ίδιο συμβαίνει με όλα τα smartphones . Ίσως εκτός του ΝΟΚΙΑ 808 ...με κάθε επιφύλαξη για τα όλα τα smartphones.

 

Δηλαδή πιστεύεις ότι δεν έχει πρόβλημα ο φακός μου; Μου κάνει εντύπωση που το θολομα

το παρουσιάζει μόνο στα αριστερά.

Τι να πω δεν ξέρω πολλά πράγματα από φακούς και τα σχετικά και έχω προβληματιστεί....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...