Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε αλλαγή μπαταρίας από το σέρβις, χρειάζεται και factory reset? 25 e την έχουν στη μιχαλακοπουλου
Εγώ έκανα. 23 ευρώ την πλήρωσα πριν από 1 μήνα περίπου

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η μαμα εκδοση 8.1 δεν εχει power saving mode? Ρωταω, γιατι η εφαρμογη viber παρολο που δεν την ανοιγω κλπ, καθε λιγο και λιγακι με δειχνει οτι συνδεθηκα, κατι που το whatsapp δεν κανει. Παρολο που ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ δεν μπορει να καταλαβει οτι δεν την δουλεψα την εφαρμογη και να με δειχνει πριν ποση ωρα μπηκα? Ενα πραγμα σαν να μην αφηνει το κινητο σε αδρανεια, μου το κανει και σε συσκευη σ2 και βλεπω οτι σε αλλες συσκευες, πχ πιο καινουργια σαμσουνγκ, αιφον κλπ δεν το κανει. Καποιο power saving mode app υπαρχει που να τερματιζει την εφαρμογη και να μην την ξυπναει αλλα να λαμβανω μηνυματα κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις περασμενη την 9αρα του statixos? Δουλευει σωστα? Σκεφτομαι να την περασω...αλλα δεν μπορω να βρω οδηγιες βημα-βημα πως γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις περασμενη την 9αρα του statixos? Δουλευει σωστα? Σκεφτομαι να την περασω...αλλα δεν μπορω να βρω οδηγιες βημα-βημα πως γινεται.
Περνάς την ROM όπως και τις υπόλοιπες. Απλά τα Gapps πρέπει να είναι για το 9.0.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Περνάς την ROM όπως και τις υπόλοιπες. Απλά τα Gapps πρέπει να είναι για το 9.0.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Τωρα εχω μαμα εκδοση. Περναω το ζιπ μεσα απο το μαμα ρεκαβερι δηλαδη χωρις αλλαγη recovery κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω μαμα εκδοση. Περναω το ζιπ μεσα απο το μαμα ρεκαβερι δηλαδη χωρις αλλαγη recovery κλπ?
Με TWRP και με την γνωστή διαδικασία, Wipe Data, System, Dalvik, Cache. Και περνάς την ROM, Gapps & Magisk

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με TWRP και με την γνωστή διαδικασία, Wipe Data, System, Dalvik, Cache. Και περνάς την ROM, Gapps & Magisk

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Μπαίνω με μαμα ρεκαβερι, install το .zip twrp, μετά τις γνωστές εκκαθαρίσεις, ινσταλλ την ρομ - gapps & magisk και τελος? Δεν θελει unlock bootloader πριν απ' ολα αυτα?

 

Τι γνώμη εχεις για αυτην εδω αντι του statixos?

https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/development/rom-pixelexperience-t3869744

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω με μαμα ρεκαβερι, install το .zip twrp, μετά τις γνωστές εκκαθαρίσεις, ινσταλλ την ρομ - gapps & magisk και τελος? Δεν θελει unlock bootloader πριν απ' ολα αυτα?

 

Τι γνώμη εχεις για αυτην εδω αντι του statixos?

https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/development/rom-pixelexperience-t3869744

Δεν είσαι unlocked?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι unlocked?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Οχι, δεν ειχα ασχοληθει ποτε με τετοια και τωρα θελω επειδη σταματησαν οι επισημες ενημερωσεις και δεν βρισκω και πουθενα οδηγους μην κανω καμια πατατα.

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα πως να παρουμε το night sight στο 6p ? απλα κατεβασμα και εγκατασταση του τροποποιημενου .apk ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ειχα ασχοληθει ποτε με τετοια και τωρα θελω επειδη σταματησαν οι επισημες ενημερωσεις και δεν βρισκω και πουθενα οδηγους μην κανω καμια πατατα.
https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/general/guides-how-to-guides-beginners-t3206928/page1

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ποτε κανεις προβλημα με τις κλησεις?

Εχει λιγο καιρο οταν μιλαω καποιες φορες στο τηλ ο αλλος ακουει την φωνη του πισω, αμα βγαλω την θηκη, σταματαει. Αυτο συμβαινει καποιες φορες και μου το κανει και με τις 2 θηκες σιλικονης που εχω στο κινητο. Τι μπορει να φταιει?

 

Επισης καποιες φορες η μπαταρια πεφτει ανα 2% και οχι ανα 1%. Αυτο τι σημαινει?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποίηση κάποιος την συσκευή μας με το DJI OSMO Mobile 2,θέλω να ρωτήσω αν χωράει κανονικά και δεν έχει κάποιο θέμα με τα πλήκτρα?(όταν κουμπώνει)
Link to comment
Share on other sites

Οταν η μπαταρια στο 20% σου κλεινει το τηλ και μετα το ανοιγεις ξανα και ειναι παλι στο 20%, τι σημαινει? Οτι αρχιζει να τα παιζει η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Οταν η μπαταρια στο 20% σου κλεινει το τηλ και μετα το ανοιγεις ξανα και ειναι παλι στο 20%, τι σημαινει? Οτι αρχιζει να τα παιζει η μπαταρια?
Πιθανότατα

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Α, τοσο καλα! Πριν 1 χρονο την ειχα αλλαξει...

 

*Σε καταστημα Θεσ/νικης στα 50 ευρω μου ειπαν και το εχω την ιδια μερα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα μπαταρια και δεν φορτιζει πανω απο 90% και λεει οτι φορτιστηκε.

γνωριζουμε τι παιζει και γιατι συμβαινει και αν υπαρχει αλλο θεμα η η μπαταρια ειναι οτι να' ναι παρολο που ειναι καινουργια?

 

*το εκλεισα και το εβαλα στην φορτιση και ανεβηκε τελικα 100%.

αλλα, γιατι δεν φορτισε 100% ενω ηταν ανοιχτο?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα μπαταρια και δεν φορτιζει πανω απο 90% και λεει οτι φορτιστηκε.

γνωριζουμε τι παιζει και γιατι συμβαινει και αν υπαρχει αλλο θεμα η η μπαταρια ειναι οτι να' ναι παρολο που ειναι καινουργια?

 

*το εκλεισα και το εβαλα στην φορτιση και ανεβηκε τελικα 100%.

αλλα, γιατι δεν φορτισε 100% ενω ηταν ανοιχτο?

 

Εκτελούσες τίποτα εργασίες? Μήπως έκανε thermal throttling?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτελούσες τίποτα εργασίες? Μήπως έκανε thermal throttling?

 

οχι, το εβαλα στο 5% και το αφησα. οταν το ειδα, ελεγε φορτιστηκε με ενδειξη 90%.

το εκλεισα, το συνδεσα, το αφησα 15 λεπτα και οταν το ανοιξα ηταν 100%.

Ανοιχτο δεν πηγε 100% αλλα κλειστο.

Μηπως να το φορτισω κανα 2 φορες ολο το βραδυ κλειστο τελειως μετα απο απενεργοποιηση απο μονο του μεχρι να κλεισει τελειως?

Link to comment
Share on other sites

οχι, το εβαλα στο 5% και το αφησα. οταν το ειδα, ελεγε φορτιστηκε με ενδειξη 90%.

το εκλεισα, το συνδεσα, το αφησα 15 λεπτα και οταν το ανοιξα ηταν 100%.

Ανοιχτο δεν πηγε 100% αλλα κλειστο.

Μηπως να το φορτισω κανα 2 φορες ολο το βραδυ κλειστο τελειως μετα απο απενεργοποιηση απο μονο του μεχρι να κλεισει τελειως?

 

Ίσως battery stats λάθος. Θεωρητικά με την πλήρη φόρτιση και το reboot μηδενίζονται. Δες το στην δεύτερη φόρτιση. Πιθανότατα δεν θα έχεις θέμα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ίσως battery stats λάθος. Θεωρητικά με την πλήρη φόρτιση και το reboot μηδενίζονται. Δες το στην δεύτερη φόρτιση. Πιθανότατα δεν θα έχεις θέμα

 

το αφησα ολο το βραδυ κλειστο για φορτιση και παλι σταματησε στο 90% και φορτισε στο 100% αφου το ανοιξα και το συνδεσα ξανα.

μαλλον εχει θεμα η μπαταρια?

γιατι οταν ειχα αλλαξει ξανα μπαταρια, δεν μου εκανε τετοια η καινουργια που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

το αφησα ολο το βραδυ κλειστο για φορτιση και παλι σταματησε στο 90% και φορτισε στο 100% αφου το ανοιξα και το συνδεσα ξανα.

μαλλον εχει θεμα η μπαταρια?

γιατι οταν ειχα αλλαξει ξανα μπαταρια, δεν μου εκανε τετοια η καινουργια που ειχε.

 

Εγώ θα το πήγαινα πίσω να μου την ξανα αλλάξουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...