Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από ποιο ποσοστό υγείας στο accubattery θεωρείτε πως χρειάζεται αλλαγή η μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου σβήνει ή δεν κρατάει πολύ. Δεν υπάρχει ποσοστό συγκεκριμένο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες με την χρήση μειώνεται η χωρητικότητα τους. Ανάλογα την χρήση μπορεί να είναι και 20% τον χρόνο. Αν έχεις μια μπαταρία των 3500 και γίνει 2700 η ακόμα και 3000 δεν αξίζει για 10 ευρώ κόστος να την αλλάξεις και να χαίρεσαι την αυτονομία της συσκευής σου αντί να προβληματίζεσαι με αυτήν;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με τo backup , κάνω factory reset και αναβαθμίζω σε 8.0 ... :) . Δεν έχω δει κάπου σε κάποιο video διαφορές ... ελπίζω να αξίζει .

 

Για την κουβέντα που μόλις έγινε περί μπαταρίας εμένα μου δίνει 98% και μόλις κλείνω χρόνο.

 

Από την camera έχουμε κάποιο νέο ( καλύτερα - χειρότερα ) ?

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Με το accubattery από τα 3450 μου λέει ότι η χωρητικότητα έχει πέσει στα 3395 ... Πάω για αλλαγή ή είμαι καλά ;

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Με το accubattery από τα 3450 μου λέει ότι η χωρητικότητα έχει πέσει στα 3395 ... Πάω για αλλαγή ή είμαι καλά ;
Νομίζω πως όχι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σε 1 χρόνο χρήσης να έπεσε μόνο 2% η μπαταρία λίγο δύσκολο. Εδώ το Samsung Galaxy S8 που υποτίθεται έχει μια νέας τεχνολογίας μπαταρία διαφημίζει ότι πέφτει μόνο 5% το χρόνο σαν καινοτομία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα στηριζομουν προσωπικά στο accubattery. Αν έβλεπα θέμα στην μπαταρία μου θα την άλλαζα. Τώρα και εμένα μου φαίνεται δύσκολο να έχει πέσει μόνο 1-2% σε ένα χρόνο. Καθώς ακόμα και καινούριο να είναι, την πρώτη εβδομάδα να κάνεις μετρήσεις θεωρώ ότι 100% δεν θα σου δείξει. Τώρα αν είσαι από τους τυχερούς τι να πω. Μπορεί. Φυσικά αν ισχύει αυτή η πτώση ε δε νομίζω ότι χρειάζεται να ρωτήσεις αν είσαι καλά.

 

Γενικότερα όμως μπορείς να καταλάβεις αν θέλει αλλαγή από το πώς συμπεριφέρεται. Σου σβήνει νωρίτερα από το 1%? Πέφτει γρηγοροτερα κατά πολύ και δεν φαίνεται να υπάρχει drain λογισμικού? Ε θέλει αλλαγή. Και για κόστος 10€? Ε το κάνεις!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα στηριζομουν προσωπικά στο accubattery. Αν έβλεπα θέμα στην μπαταρία μου θα την άλλαζα. Τώρα και εμένα μου φαίνεται δύσκολο να έχει πέσει μόνο 1-2% σε ένα χρόνο. Καθώς ακόμα και καινούριο να είναι, την πρώτη εβδομάδα να κάνεις μετρήσεις θεωρώ ότι 100% δεν θα σου δείξει. Τώρα αν είσαι από τους τυχερούς τι να πω. Μπορεί. Φυσικά αν ισχύει αυτή η πτώση ε δε νομίζω ότι χρειάζεται να ρωτήσεις αν είσαι καλά.

 

Γενικότερα όμως μπορείς να καταλάβεις αν θέλει αλλαγή από το πώς συμπεριφέρεται. Σου σβήνει νωρίτερα από το 1%? Πέφτει γρηγοροτερα κατά πολύ και δεν φαίνεται να υπάρχει drain λογισμικού? Ε θέλει αλλαγή. Και για κόστος 10€? Ε το κάνεις!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Πριν έρθει η 8 δν είχα κανένα παράπονο με την μπαταρία .μετά το update έχω δει πανηγύρια ... Δεν γίνεται σε 4 μέρες η μπαταρία να τα έπαιξε .Μπορεί να φταίει η αναβάθμιση

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πριν έρθει η 8 δν είχα κανένα παράπονο με την μπαταρία .μετά το update έχω δει πανηγύρια ... Δεν γίνεται σε 4 μέρες η μπαταρία να τα έπαιξε .Μπορεί να φταίει η αναβάθμιση

 

Πολυ πιθανό!!! Κάνε ένα factory reset ή δοκίμασε να περάσεις και την rom με ένα hard reset να δεις μήπως δεν έκατσε καλα το ΟΤΑ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μπαταρία ήταν αστέρι αλλά όταν έβγαλε το θέμα με την πλακέτα που οδηγούσε σε υπερθέρμανση αμέσως (εντός 2 ημερών) άρπαξε η μπαταρία και άρχισε να σβήνει κλπ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανό!!! Κάνε ένα factory reset ή δοκίμασε να περάσεις και την rom με ένα hard reset να δεις μήπως δεν έκατσε καλα το ΟΤΑ

Θα του ξανακάνω ένα hard reset ..με φλασαρισμα δεν θέλω να μπλέξω ...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια η 8 πάντως και τα καινούρια τετραγωνισμένα εικονίδια πολύ χάλια

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Να χαρω εγω το υπεροχο σερβις της huawei! Μου εφτιαξαν την οθονη και την μπαταρια και μου χαλασαν το power button. Δεν κανει εκεινο το κλικ και δεν εχεις πλεον αισθηση οτι πατας κουμπι. Σαν αφης εγινε.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται λογικό στο accubattery η διάρκεια ζωής της μπαταρίας από το 96% να πάει στο 85%;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια η 8 πάντως και τα καινούρια τετραγωνισμένα εικονίδια πολύ χάλια

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να τα αλλάξεις αν θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω αλλάξει καθώς χρησιμοποιώ πάντα nova, άλλα κακόγουστα όπως και να χει

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Με το accubattery από τα 3450 μου λέει ότι η χωρητικότητα έχει πέσει στα 3395 ... Πάω για αλλαγή ή είμαι καλά ;
Πλάκα κάνεις; Εμένα σε ένα τρίμηνο έχει πάει κάτω από 80% η χωρητικότητα της μπαταρίας και εσύ μιλάς για 55 mah

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να χαρω εγω το υπεροχο σερβις της huawei! Μου εφτιαξαν την οθονη και την μπαταρια και μου χαλασαν το power button. Δεν κανει εκεινο το κλικ και δεν εχεις πλεον αισθηση οτι πατας κουμπι. Σαν αφης εγινε.
Μια από τα ίδια το έστειλα αγρατζουνιστο μου το επέστρεψαν ανακαινισμένο με σημάδια ανοίγματος και όντως και μένα το power button δεν κάνει το ωραίο κλικ κλικ

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Μια από τα ίδια το έστειλα αγρατζουνιστο μου το επέστρεψαν ανακαινισμένο με σημάδια ανοίγματος και όντως και μένα το power button δεν κάνει το ωραίο κλικ κλικ

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά, τραγικοι!

Δευτερα εννοειται πως θα την στειλω παλι πισω, οταν γινει οπως την αγορασα, τοτε ισως αλλαξω γνωμη. Προς το παρον, σαν πρωτη επαφη και εικονα με το συγκεκριμενο σερβις, εχω την χειροτερη.

*Ενα πολυ μικρο σημαδι εμενα που εκαναν κατω δεξια αλλα δεν φαινεται σχεδον καθολου, απλα, επρεπε απο καπου να το ανοιξουν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλά, τραγικοι!

Δευτερα εννοειται πως θα την στειλω παλι πισω, οταν γινει οπως την αγορασα, τοτε ισως αλλαξω γνωμη. Προς το παρον, σαν πρωτη επαφη και εικονα με το συγκεκριμενο σερβις, εχω την χειροτερη.

*Ενα πολυ μικρο σημαδι εμενα που εκαναν κατω δεξια αλλα δεν φαινεται σχεδον καθολου, απλα, επρεπε απο καπου να το ανοιξουν. :lol:

Εμένα έχει τουλάχιστο 4 σημάδια και σκόνη στην κάμερα λες και το άνοιξαν στο πεζοδρόμιο. Από την άλλη είναι αγορασμενο από Αμερική οπότε δεν μπορώ να το στέλνω πέρα δωθε . Όταν το παρέλαβα τους έστειλα 3 με 4 email αλλά δεν μπήκαν καν στον κόπο να απαντήσουν. Δυστυχώς ο ξάδερφος δεν το πήρε από play store αλλιώς θα μου έστελναν pixel xl αν το έστελνα τωρα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει τουλάχιστο 4 σημάδια και σκόνη στην κάμερα λες και το άνοιξαν στο πεζοδρόμιο. Από την άλλη είναι αγορασμενο από Αμερική οπότε δεν μπορώ να το στέλνω πέρα δωθε . Όταν το παρέλαβα τους έστειλα 3 με 4 email αλλά δεν μπήκαν καν στον κόπο να απαντήσουν. Δυστυχώς ο ξάδερφος δεν το πήρε από play store αλλιώς θα μου έστελναν pixel xl αν το έστελνα τωρα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και το αφησες ετσι? Γιατι δεν πηρες τηλ να το στειλεις ξανα?

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμiσα μεσω ΟΤΑ σημερα στην oreo (απο ΜΜ, δεν ειχα βαλει την Ν) και δεν ολοκληρωθηκε παρα μονο με factory reset...μονο ο bootloader ξεκλειδωτος by the way.

τα apps τα εβαλα μεσω google backup τελικα, απεφυγα το στησιμο απο την αρχη γιατι θα χρειαζομουν μια μερα.

Το κινητο πιο αργο μεχρι στιγμης, για την διαρκεια της μπαταριας ιδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την 8 στην οθόνη ambient όταν ενεργοποιείτε θέλει ένα διπλό χτύπημα και μετά ξεκλειδώνει πριν με την 7 με το που γινόταν η ενεργοποίση όταν έκανες την κίνηση ξεκλείδωνε κατευθείαν αν θυμάμαι καλά ποιο βολικό ήταν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...