Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, OTG με 7.1.1 μαμα σας δουλευει?

Εχεις κάποιο πρόβλημα?έχω παραγγείλει ένα πριν μερικές μέρες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποιος αν περνάει ο Pixel Launcher χωρίς root, μόνο με apk?

Ναι περνάει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να συγκρίνω το 6P μου με κολλητό μου φίλο που έχει το S7 (το απλό) σε κάμερα. Βρισκόμασταν σε εσωτερικό χώρο καφετέριας και πραγματικά εξεπλάγην από το αποτέλεσμα. Ήξερα για το κιτρίνισμα που κάνει το S7 για να δώσει φως σε πιο σκοτεινούς χώρους (υπήρχε επαρκής φωτισμός αλλά εσωτερικός) αλλά δεν περίμενα τόσο καλύτερο αποτέλεσμα από το S7. Βγάζαμε τις ίδιες φωτογραφίες και τις δείχναμε σε όλη την παρέα για να επιλέξει ο καθένας ξεχωριστά ποιά φωτογραφία θα προτιμούσε. Πραγματικά το HDR της Google κάνει θαύματα.

 

Λέω στο video το S7 θα τα πάει καλύτερα από το 6P. Εν τέλει βλέπω ότι παραμόρφωνε τα πρόσωπα ενώ είχε πάλι αυτό το έντονο κίτρινο. Αντιθέτως το 6P είχε μόνο έναν λογικό θόρυβο λόγω του εσωτερικού φωτισμού.

 

Θα κάνω κι άλλα tests σε εξωτερικό χώρο, παρ όλα αυτά νομίζω πως η κάμερα του 6P με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει βελτιωθεί και στη καταγραφή video.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανεναν η ενημερωση?

 

Για να την πάρουν όλοι μπορεί να πάρει ακόμα και 2 εβδομάδες από την ώρα που βγαίνει η ΟΤΑ. Οπότε αναμονή και υπομονή και όλοι θα την πάρουν

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κανετε sideload και περιμένετε??

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν περνάει ο Pixel Launcher χωρίς root, μόνο με apk?

 

Εμένα μου τον έβγαλε και το playstore απευθείας για εγκατάσταση. Είναι διαθέσιμο και στα δικά μας πλέον?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τον έβγαλε και το playstore απευθείας για εγκατάσταση. Είναι διαθέσιμο και στα δικά μας πλέον?

 

Θεωρητικά όχι εκτός και το άνοιξαν. Από browser δεν το δίνει διαθέσιμο. Έχεις κάνει την μόντα για να έχεις Google Assistant αλλάζοντας το build.prop? Γιατί εγώ που το έχω έτσι τον κατεβάζω κανονικά από play store.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε custom rom οπότε ίσως για αυτό το βλέπω. Δεν έχω κάνει κάποια μοντα εγώ απλά ίσως το είχε η ρομ ήδη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε custom rom οπότε ίσως για αυτό το βλέπω. Δεν έχω κάνει κάποια μοντα εγώ απλά ίσως το είχε η ρομ ήδη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Το πιθανότερο είναι για αυτό. Αν μπεις από browser στο play store Θα δεις ότι ο pixel launcher δεν φαίνεται διαθέσιμος για το Nexus 6P σου. Οπότε θεωρώ ότι δεν τον έχουν αφήσει για άλλες συσκευές.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι για αυτό. Αν μπεις από browser στο play store Θα δεις ότι ο pixel launcher δεν φαίνεται διαθέσιμος για το Nexus 6P σου. Οπότε θεωρώ ότι δεν τον έχουν αφήσει για άλλες συσκευές.

 

Και όμως φαίνεται διαθέσιμος :lol:

 

https://drive.google.com/open?id=0B5kDJah0eLKZbjBsVWk4NTFEOXc

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φαίνεται διαθέσιμος :lol:

 

https://drive.google.com/open?id=0B5kDJah0eLKZbjBsVWk4NTFEOXc

 

Τι να πω. Σε εμένα δεν τον εμφανίζει. Αν και τον έχω έτσι και αλλιώς!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τον έβγαλε και το playstore απευθείας για εγκατάσταση. Είναι διαθέσιμο και στα δικά μας πλέον?

 

Ούτε σε έμενα το βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κι εγω, εβαλα και μια sim της ο2 μηπως και το αναγνωριζε αγγλικο και δωσει τον pixel αλλα δεν, μονο το live support λειτουργει που στην Ελλαδα δεν το εχουμε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το security patch του φλεβαρη οποτε λογικα μπορει να το δωσουν μαζι με την 7.1.2;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Μονό κενά ασφάλειας διορθώνει το πήρα είδη

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το security patch του φλεβαρη οποτε λογικα μπορει να το δωσουν μαζι με την 7.1.2;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Η 7.1.2 θα δοθεί σε 2 μήνες περίπου. Μέχρι τότε θα παίρνουμε τα security patches του κάθε μήνα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα θελα να μοιραστώ την άποψη μου μαζι σας μετα απο 6+ μηνες χρησης.

Είμαι ο μονος που θεωρω καλυτερη την εμπειρια χρησης με την τελευταία Marshmallow, σε σχεση με την απαράδεκτη κατα την γνώμη μου 7.0, αλλα ακομη και την 7.1?

Στ'αληθεια απο αποψη διαρκειας μπαταριας και σπιρτάδας ειμαι ο μονος που βλεπει μεγαλη διαφορα?

Ολοι κατα βαθος θελουμε να έχουμε την τελευταία έκδοση του εκαστοτε λογισμικού, γι'αυτο και ειμαστε σε Nexus, αλλα πιστευω οτι υπαρχει μια πτωση στην εμπειρια χρησης του συγκεκριμένου τηλεφώνου, ισως για να προωθηθούν τα pixel περισσότερο.

Προσωπικά αποχαιρετώ την 7.1, μεχρι την έλευση της 7.2, αν και δεν ειμαι ειμαι ιδιαίτερα αισιοδοξος οτι θα αλλαξει δραστικά κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Τον τελευταιο καιρο το Gboard αραια και που τρωει κατι κολληματα .

Για παραδειγμα

1)μπορει να πληκτρολογω μια λεξη και να μην φαινονται τα γραμματα που παταω αλλα ουτε η λεξη ο οποια σχηματιζεται.

2)μπορει να εχω κανει αλλαγη γλωσσας με το γνωστο συμβολακι και να γραφω στα αγγλικα, αλλα στην οθονη να βλεπω το ελληνικο αλφαβητο

3)καποιες φορες μπορει καν να μην εμφανιζονται τα γραμματα και να βλεπω στην θεση τους μια ασπρη εικονα

 

ολα τα παραπανω λυνονται αμα κανω επανεκκινηση της συσκευης .

 

εχει παρουσιαστει και σε κανεναν αλλον αυτο το προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Τον τελευταιο καιρο το Gboard αραια και που τρωει κατι κολληματα .

 

Καλημερα , εμένα κάποιες φορές κολλάει στην αλλαγή της γλώσσας για κάποια δευτερόλεπτα . Ευτυχώς τελευταία παρουσιάζεται όλο και λιγότερο αυτό το φαινόμενο .

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα θελα να μοιραστώ την άποψη μου μαζι σας μετα απο 6+ μηνες χρησης.

Είμαι ο μονος που θεωρω καλυτερη την εμπειρια χρησης με την τελευταία Marshmallow, σε σχεση με την απαράδεκτη κατα την γνώμη μου 7.0, αλλα ακομη και την 7.1?

Στ'αληθεια απο αποψη διαρκειας μπαταριας και σπιρτάδας ειμαι ο μονος που βλεπει μεγαλη διαφορα?

Ολοι κατα βαθος θελουμε να έχουμε την τελευταία έκδοση του εκαστοτε λογισμικού, γι'αυτο και ειμαστε σε Nexus, αλλα πιστευω οτι υπαρχει μια πτωση στην εμπειρια χρησης του συγκεκριμένου τηλεφώνου, ισως για να προωθηθούν τα pixel περισσότερο.

Προσωπικά αποχαιρετώ την 7.1, μεχρι την έλευση της 7.2, αν και δεν ειμαι ειμαι ιδιαίτερα αισιοδοξος οτι θα αλλαξει δραστικά κατι.

 

Δεν συμφωνώ στο θέμα της σπιρτάδας. Επειδή είχα γυρίσει στην 6αρα μετά την πολύ κακή αυτονομία που είχα με την 7.Χ, η διαφορά στην ταχύτητα είναι εμφανής. Φαίνεται αμέσως ότι είναι πιο βαρά η ΜΜ αλλά εγώ προσωπικά είχα δει και αυτονομία +20% σίγουρα σε σχέση με Νούγκατ. Πλέον είμαι σε custom 7.1.1 και μπορώ να πω έχω κερδίσει πολύ από την χαμένη αυτονομία μαζί με τα καλούδια και την ταχύτητα της 7.

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία νομίζω όλοι μπορούμε να συμφωνήσουμε! Αλλά στο θέμα σπιρτάδας όμως με τίποτα! Προσωπικά είμαι 14 μήνες με το κινητό. Ποτέ δεν είχα θέμα τέτοιο. Όσο για μπαταρία. Προφανώς και μετά από 14 μήνες έχει πέσει η απόδοση της. Λογικό είναι...

Το +/- πάντως είναι υπερ της 7.1.1 οπότε δεν συζητώ καν το ενδεχόμενο να μείνω με ΜΜ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε παρατηρήσει αυξημένο Android OS τις τελευταίες μέρες;

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαινει η 7.1.2 Αν ισχύει οτι εχουνε γραψει απο την αρχη κομματι του κωδικα λογω απωλειας μπαταριας απο το wifi θα φανει τις επομενες μερες!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...