Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή αλλά τώρα γράφω πρώτη φορά. Λοιπόν στο ψητό. Πριν μία βδομάδα έκλεισε το τηλ και δεν άνοιξε ξανά. Ούτε σε recovery ούτε στο PC ούτε σε φόρτιση. Αγορασμενο από Vodafone. Το έστειλα με την εγγύηση. Θα πάει arvato. Έχετε καμιά εμπειρία από το service? Το τηλέφωνο ήταν με costum rom φυσικά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή αλλά τώρα γράφω πρώτη φορά. Λοιπόν στο ψητό. Πριν μία βδομάδα έκλεισε το τηλ και δεν άνοιξε ξανά. Ούτε σε recovery ούτε στο PC ούτε σε φόρτιση. Αγορασμενο από Vodafone. Το έστειλα με την εγγύηση. Θα πάει arvato. Έχετε καμιά εμπειρία από το service? Το τηλέφωνο ήταν με costum rom φυσικά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Fastboot δεν εμπαινε; ρωτάω γιατί λογικά με custom rom θα είσαι εκτός εγγυησης..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς το παρόν όχι. Το flag που είναι για αυτό εαν πειραχτεί φαίνεται να λύνει το πρόβλημα αλλά δημιουργεί αποσυνδέσεις. Οπότε όχι ακόμα.

 

Το τραγικό στην όλη υπόθεση βέβαια είναι ότι η google "κάθετε" ακόμα και δεν έχει βγάλει fix 1 μήνα και ούτε καν επίσημη απάντηση δεν έχουμε εάν θα φτιαχτεί στην 7.1 απλώς το ελπίζουμε.

Ενώ η Samsung ήδη το έχει λύσει. Βέβαια δεν είναι ακριβώς λύση καθώς μπλοκάρει τελείως την ipv6 αλλά σε κάθε περίπτωση δεν έχει drain κάτι που ενδιαφέρει το 99% των χρηστών και όχι αν σε deep sleep λαμβάνουν ipv6.

Αυτό όντως είναι τραγικο.. Εγώ περιμένω στην 6.0.1 και ελπίζω να το λύσουν χωρίς να "χαλάσουν" κάτι άλλο..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ξέρετε τι θα πει "αργεί να βγάλει update".

Σε μένα πάντως, δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Το βράδυ από τις 1:00 μέχρι το πρωί 7:30 έπεσε μόνο 2%.

Ίσως είμαι από τους τυχερούς ή απλά δεν συμβαίνει πάντα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fastboot δεν εμπαινε; ρωτάω γιατί λογικά με custom rom θα είσαι εκτός εγγυησης..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό όντως είναι τραγικο.. Εγώ περιμένω στην 6.0.1 και ελπίζω να το λύσουν χωρίς να "χαλάσουν" κάτι άλλο..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δεν έμπαινε πουθενά, νεκρό! Το πιο λογικό που σκέφτομαι είναι να έκαψε πλακέτα οπότε τι παραπάνω να κάνουν για να δουν ότι ήταν ρουτ;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει και παραπάνω και το λέω και στο τελευταίο ποστ.

 

Είναι θέμα στο ρουτερ και όχι τηλεφώνου. Θεμα ασυμβατοτητας ρουτερ τηλεφώνου καλυτερα. Η σαμμυ το έλυσε κάνοντας μπλοκ.

Είσαι τυχερός με το ρουτερ σου όπως και εγώ που του άλλαξα κάποιες ρυθμίσεις για το ipv6 και έλυσα το πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχει όμως ως ώρας λύση κοινή για όλους.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει και παραπάνω και το λέω και στο τελευταίο ποστ.

 

Είναι θέμα στο ρουτερ και όχι τηλεφώνου. Θεμα ασυμβατοτητας ρουτερ τηλεφώνου καλυτερα. Η σαμμυ το έλυσε κάνοντας μπλοκ.

Είσαι τυχερός με το ρουτερ σου όπως και εγώ που του άλλαξα κάποιες ρυθμίσεις για το ipv6 και έλυσα το πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχει όμως ως ώρας λύση κοινή για όλους.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Κώστα δεν ξέρω αν το έχεις ξανά αναφέρει παλαιότερα..Μήπως μπορείς να γράψεις τι άλλαξες στο ρούτερ και έστρωσε?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε πουθενά, νεκρό! Το πιο λογικό που σκέφτομαι είναι να έκαψε πλακέτα οπότε τι παραπάνω να κάνουν για να δουν ότι ήταν ρουτ;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα διαβάσει κάπου πως δεν επηρεάζει την εγγύηση το αν έχεις rooted συσκευή πάντως. (μόνο για τα nexus) Ψάξτο αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να πω ότι βλέπω και καλύτερη αυτονομία.. Έχω ρουτερ το καινούργιο της Cosmote. Αυτό παίζει ρόλο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε πουθενά, νεκρό! Το πιο λογικό που σκέφτομαι είναι να έκαψε πλακέτα οπότε τι παραπάνω να κάνουν για να δουν ότι ήταν ρουτ;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ενημερωσε μας αν θελεις τι θα σου πουν απο το σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το ρύθμισα σωστά σύμφωνα με κάποιους οδηγουσ που βρήκα για το ρουτερ μου. Αφού λειτούργησε είμαι μια χαρά! Λογικά ψαξε για το δικό σου ρουτερ Θανο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενημερωσε μας αν θελεις τι θα σου πουν απο το σερβις.

Όταν θα έχω νέα θα ενημερωσω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Καινουργιος κατοχος 6P (3 ημερες). Εχω προσπαθησει να ενεργοποιησω το notification light αλλα δεν το βρισκω πουθενα. Εχω ψαξει παντου στις ρυθμισεις αλλα τιποτα. Οι περισσοτερες οδηγιες αναφερουν οτι πας settings>sound & notifications>notification αλλα στο ελληνικο μενου στις ρυθμισεις εχουμε μονο ηχο, δεν βρισκω πουθενα επιλογη για notification. Το τηλεφωνο ειναι με Nougat

 

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Στην Nougat έχει ολόκληρη κατηγορία μόνη της!!! Notifications. Εκεί το βάζεις!!! Μη με ρωτήσεις πως το έχει στα ελληνικά, με εκνευρίζει οτιδήποτε έχει να κάνει με ελληνικό μενού σε κινητά! Αλλά φαντάζομαι θα το λέει σαν "ειδοποιήσεις"

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Καινουργιος κατοχος 6P (3 ημερες). Εχω προσπαθησει να ενεργοποιησω το notification light αλλα δεν το βρισκω πουθενα. Εχω ψαξει παντου στις ρυθμισεις αλλα τιποτα. Οι περισσοτερες οδηγιες αναφερουν οτι πας settings>sound & notifications>notification αλλα στο ελληνικο μενου στις ρυθμισεις εχουμε μονο ηχο, δεν βρισκω πουθενα επιλογη για notification. Το τηλεφωνο ειναι με Nougat

 

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω :)

Ειδοποιήσεις-γραναζι-φωτεινη ένδειξη ειδοποίησης

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νέος και εγώ στο 6p. Λίγο πολύ δοκιμασα το τηλέφωνο και έχω 2 ερωτήσεις. Ή πρώτη είναι που λογικά θα έχει προ αναφερθεί εδώ μέσα είναι ότι όταν πραγματοποιω κλήσεις ο άλλος ακούει τη φωνή του διπλη... Και δεύτερον πως σας παει ή μπαταρία ? Εγώ κάνω παρά πολύ χρήση , λιγότερο από 1 εργάσιμη μέρα. Έχει android 6.01
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι κάτι πολύ σχετικό και υποκειμενικό. Εμένα με βγάζει 24ωρο πολύ άνετα! Καλά για πρωί με βράδυ δεν το συζητώ! Αλλά έχει να κάνει και με την χρήση. Αν θες gps και χάρτες συνέχεια και data τότε δεν νομίζω να σε βγάλει εύκολα. Το πόσο βγάζει τον καθένα έχει να κάνει με την χρήση που κάνει. Ένας μ.ο. 4,5 ώρες οθόνης όμως είναι αποδεκτός για το κινητό. Άλλος φυσικά βγάζει 2,5, άντε 3 και άλλος 7. Δεν θα πάμε στα ακραία παραδείγματα. Τις 4 ώρες θα τις έχεις σίγουρα. Από εκεί και πέρα έχει να κάνει και με την χρήση σου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

3ος κύκλος φόρτισης

Φόρτιση Σάββατο στις 2:00 μεσημέρι , χαλαρή χρήση το Σ/Κ και επαγγελματική χρήση σήμερα ,

3 ώρες οθόνη , 2 ώρες ομιλία , Wifi συνέχεια ανοιχτό , F/B , Chrome , κάτι φωτό και λίγο stream αρχείων ( TV-Σειρά ) ... κλπ.

 

Δεν το λές και άσχημο.

 

Screenshot_20161003_145015.png Screenshot_20161003_145024.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε σημερα η 7.0.0 (NBD90X) ξερει κανεις τι παιζει με αυτην ? τι διαφορες εχει απο την U?

https://developers.google.com/android/nexus/images#angler

Security patches σύμφωνα με το Android police. Η έκδοση του Οκτωβρίου είναι.

 

Android Police: Google is rolling out October security patches, still no Nougat for the Nexus 6. http://google.com/newsstand/s/CBIw2_HdqS4

 

Δεν μπορούσαν να περιμένουν μία μέρα και να δώσουν την 7.1;

Κάτι δεν μου αρέσει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που είμαστε στην Τ πρέπει να πάμε στην U για να πάμε μετά για φλασ στην Χ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που είμαστε στην Τ πρέπει να πάμε στην U για να πάμε μετά για φλασ στην Χ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Όχι δεν χρειάζεται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται

Σε ευχαριστώ πολύ πέρασα την Χ

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ πέρασα την Χ

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεγαλύτερη σημασία έχει όμως αν είχες το πρόβλημα με την U. Για να δούμε και αν λύθηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα με το wifi και το bluetooth.

 

Εγώ έτσι και αλλιώς περιμένω την PN7 βασισμένη στην Χ που λογικά θα βγει μέσα στην εβδομάδα αλλά να δούμε αν η google έφτιαξε τίποτα. Πληροφορίες πάντως λένε για ίδιο kernel.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα εγώ και έχω το πρόβλημα. Οπότε θα ενημερώσω σύντομα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...