Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι την έχω. Δεν γίνεται αλλιώς. Και κάθε φορά είναι πολύ μεγάλη μ@..κια η ενεργοποίηση από την αρχή. Όποιος το έχει κάνει ξέρει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Το πρόβλημα!α αυτό το έχω λύσει χάρη στην εφαρμογή helium....δεν χρειάζεται και ρουτ και την εχω και στο nexus και στο pixel c. Την αποθήκευει σε google drive και μετά την περνάει και μετά από factory reset

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωί μου ήρθε η ενημέρωση Οκτωβρίου 48mb αναφέρει ότι διορθώνει αρκετά σοβαρά bugs για να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα!α αυτό το έχω λύσει χάρη στην εφαρμογή helium....δεν χρειάζεται και ρουτ και την εχω και στο nexus και στο pixel c. Την αποθήκευει σε google drive και μετά την περνάει και μετά από factory reset

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. Έχω την εφαρμογή. Απλά δεν ξέρω για πόσο θα έχω το Huawei ακόμη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ γυρίσα σε 6.0.1 resurrection Remix μέχρι να φτιάξει η 7

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Wallet όχι. Δεν το χρησιμοποιώ. Το winbank λειτουργεί κανονικότατα! Για alpha δεν ξέρω.

 

Είχα θέμα, όταν είχα xposed. Αλλά άμα θες μπορείς να βάλεις suhide και magisk για να κρύβεις το ρουτ. XDA it. Θα βρεις πως γίνεται να γίνει αυτό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Έβγαλες το xposed? Κοιτά εγώ έχω το magisk αλλά προτείνει Root με RHH στο οποίο suhide δεν παιζει

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες το xposed? Κοιτά εγώ έχω το magisk αλλά προτείνει Root με RHH στο οποίο suhide δεν παιζει

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θυμάμαι ποιος το είχε κάνει. Αλλά δεν την ξέρω και την διαδικασία! Βασικά νομίζω δικό μου λάθος. Δεν θες magisk. Δεν θυμάμαι κιόλας σε ποιο θέμα το διάβαζα. Ήταν άσχετο με το ρουτάρισμα. Για κάτι άλλο ήθελαν και κατέληξαν να μιλάνε για αυτό.

 

Xposed δεν χρησιμοποιώ για να μπορώ να έχω τις εφαρμογές των τραπεζών. Και για αυτό το λόγο δεν μπορώ να έχω και gravity box, για να βάλω αυτό το % battery percentage στην status bar. Ευτυχώς από ότι λέει ο Beans το ΣΚ θα έχουμε PN. Αν όχι το ΣΚ, μέσα στην εβδομάδα.

 

Σήμερα το πρωί μου ήρθε η ενημέρωση Οκτωβρίου 48mb αναφέρει ότι διορθώνει αρκετά σοβαρά bugs για να δούμε

 

Αν είναι η 90Χ που λογικά αυτή είναι μην ελπίζεις για το battey drain. Και στο xda όσοι το είχαν το έχουν ακόμα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/919ccebc80d5cae6dadd3094f141a297.jpg

 

 

Εμένα μου φαίνεται μία από τα ίδια!

Ήμουν καμία 3 χρόνια IOS user με jailbreak ! Πήγα σε Android να ησυχάσω και ξανά τα ίδια βλέπω μπροστά μου!

 

Έλεος το μόνο που δε άλλαξε είναι ότι συνέχιζω να είμαι τεχνικος - επισκευαστης

 

Πλέον σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω από Nexus αλλά που να πάω ;

Ιδού ή απορία !!!

Καμια ιδέα? :)

 

Πρέπει να δεις τι προτεραιότητες έχεις Billy.

Εγώ που είμαι το αντίθετο από σένα, fan του stock android από το 2011 έως μέσα του 16 με android, κατέληξα πως βαρέθηκα να ψάχνομαι για το αν έχω drain, για το πότε θα πάρω updates κτλ...

Θα κάνω ορισμένες υποχωρήσεις και θα πάω σε άλλο OS. Όχι ότι εδώ είναι όλα απροβλημάτιστα, αλλά τέτοιες σκοτούρες δεν έχω. Δεν έχω κάνει jailbreak για να ξέρω τι προβλήματα βγάζει.

Υπάρχουν πολλές επιλογές στο android. Αν δε θες να είσαι beta user των nexus, έχει τα θετικά και τα αρνητικά, ίσως να στραφείς σε άλλον ΟΕΜ τύπου htc και sony. Stock android με ουσιώδεις πινελιές.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάπου σαν δείγμα να το δώ από κοντά;

 

Φίλε μου υπάρχει σιγουρα να δεις εκθεσιακο μοντέλο στο mediamarkt στη συγγρού και στο Public στο σύνταγμα!(Δεν τα πουλάνε όμως) Καλα αμα δεις και την τιμή τους εκει ουτε κ εσυ θα θες να τα παρεις. :lol: Ψάχνομαι και εγω να το αγοράσω. Στο Public που το ειδα απογοητευτικα με την οθόνη του στο mediamarkt αφου το επεξεργαστηκα καλυτερα πάλι δεν ηταν όπως το περίμενα. Διαβάζω και εδω τα σχολια για τις αναβαθμίσεις, drain battery, no pixel launcher κτλ. και εκει που ημουν ετοιμος να το πάρω σημερα απο skroutz το έχω μετανιώσει και δεν ξέρω τι να κάνω. Λογικα θα πάω σε κινεζικο τελικα LeEco le 2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή αλλά τώρα γράφω πρώτη φορά. Λοιπόν στο ψητό. Πριν μία βδομάδα έκλεισε το τηλ και δεν άνοιξε ξανά. Ούτε σε recovery ούτε στο PC ούτε σε φόρτιση. Αγορασμενο από Vodafone. Το έστειλα με την εγγύηση. Θα πάει arvato. Έχετε καμιά εμπειρία από το service? Το τηλέφωνο ήταν με costum rom φυσικά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επανέρχομαι γιατί κάποια παιδιά μου ζήτησαν να ενερωσω όταν θα έχω νέα. Μίλησα με voda και μου είπαν ότι πέρασε στην εγγύηση και περιμένουν ανταλλακτικά στην arvato για την επισκευή! Ελπίζω να το πάρω γρήγορα γιατί είδη έχει 10 μέρες!

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω και magisk και xposed τα πέρασα χθες σε resurrection remix

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θυμάμαι ποιος το είχε κάνει. Αλλά δεν την ξέρω και την διαδικασία! Βασικά νομίζω δικό μου λάθος. Δεν θες magisk. Δεν θυμάμαι κιόλας σε ποιο θέμα το διάβαζα. Ήταν άσχετο με το ρουτάρισμα. Για κάτι άλλο ήθελαν και κατέληξαν να μιλάνε για αυτό.

 

Xposed δεν χρησιμοποιώ για να μπορώ να έχω τις εφαρμογές των τραπεζών. Και για αυτό το λόγο δεν μπορώ να έχω και gravity box, για να βάλω αυτό το % battery percentage στην status bar. Ευτυχώς από ότι λέει ο Beans το ΣΚ θα έχουμε PN. Αν όχι το ΣΚ, μέσα στην εβδομάδα.

 

 

 

Αν είναι η 90Χ που λογικά αυτή είναι μην ελπίζεις για το battey drain. Και στο xda όσοι το είχαν το έχουν ακόμα.

 

 

Όχι έχω και magisk και xposed τα πέρασα χθες σε resurrection Remix. Θα χαρώ την custom μέχρι νεωτέρας. Βασικά το είχα stock λόγο κάμερας αλλά και σε custom αμα περάσεις stock gapps δεν έχει διαφορά σε επιδόσεις. Θα παίξω και με amplify για wake lock και alarm και πραγματικά αδιαφορώ για την πολιτική της Google. Το τηλ είναι τουμπανο και πάντα θα υπάρχουν developer να το υποστηρίζουν σωστά. Εγώ το πηρα γιατί είναι Nexus άρα για πείραγμα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που οι άλλοι με περνούν τηλέφωνο και ακούνε την φωνή τους λύνεται?? Μου το λένε ολοι

Χαμήλωσε το ακουστικό σου το έχεις δυνατά ;)

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαμήλωσε το ακουστικό σου το έχεις δυνατά ;)

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

 

Το έχω δοκιμάσει μερικές φορές, λύνεται εντελώς το πρόβλημα ? Ή εν μέρη ?

Link to comment
Share on other sites

Στο Nexus 6p που παράγγειλα για τον γιο μου πριν λίγο από το e-shop διάβασα πως δεν διαθέτει ελληνικό menu. Δεν χρησιμοποιούμε και οι δύο ελληνικά. Το ερώτημα μου είναι αν θα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τα ελληνικά με το SwiftKey ή κάποιο άλλο πληκτρολόγιο κατεβάζοντας τα ελληνικά μέσα από αυτό. Λογικά όχι. Έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Στο Nexus 6p που παράγγειλα για τον γιο μου πριν λίγο από το e-shop διάβασα πως δεν διαθέτει ελληνικό menu. Δεν χρησιμοποιούμε και οι δύο ελληνικά. Το ερώτημα μου είναι αν θα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τα ελληνικά με το SwiftKey ή κάποιο άλλο πληκτρολόγιο κατεβάζοντας τα ελληνικά μέσα από αυτό. Λογικά όχι. Έτσι δεν είναι;

 

 

Έχει κανονικά ελληνικό menu και το μαμά πληκτρολόγιο έχει και ελληνικά .

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει μερικές φορές, λύνεται εντελώς το πρόβλημα ? Ή εν μέρη ?

Μόνιμα εγώ το έχω δυο κλικ (το πλην) πριν το φουλ και δε έχω πρόβλημα πλέον.

Απλά νομίζω γίνεται επειδή είναι πολύ δυνατό το ηχείο

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά ελληνικό menu και το μαμά πληκτρολόγιο έχει και ελληνικά .

Ρωτάω γιατί δεν είναι της Ελληνικής Αντιπροσωπίας.

Άρα λάθος στοιχεία δίνει το site του e-shop;

Όσοι το πήραν από Σκρουτζομάγαζα είχε και ελληνικό menu;

Πείτε μου αν θέλετε για να ακυρώσω την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν είναι της Ελληνικής Αντιπροσωπίας.

 

Άρα λάθος στοιχεία δίνει το site του e-shop;

 

Όσοι το πήραν από Σκρουτζομάγαζα είχε και ελληνικό menu;

 

Πείτε μου αν θέλετε για να ακυρώσω την παραγγελία.

 

 

 

Δεν έχει να κάνει αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.Μπουρδες λέει το site.Εχει κανονικά επιλογή για ελληνικά στο menu και στο πληκτρολόγιο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν είναι της Ελληνικής Αντιπροσωπίας.

Άρα λάθος στοιχεία δίνει το site του e-shop;

Όσοι το πήραν από Σκρουτζομάγαζα είχε και ελληνικό menu;

Πείτε μου αν θέλετε για να ακυρώσω την παραγγελία.

 

δεν καταλαβα ακριβως ποιο ειναι το προβλημα σου αλλα ελληνικα θα εχει και στο keyboard και στο UI αρα μην αγχωνεσαι..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα ακριβως ποιο ειναι το προβλημα σου αλλα ελληνικα θα εχει και στο keyboard και στο UI αρα μην αγχωνεσαι..

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να το δω από κοντά? Η βοντα που το έχει online δεν το έχει στα καταστήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να το δω από κοντά? Η βοντα που το έχει online δεν το έχει στα καταστήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πρέπει να είναι πάνω από 2-3 σελίδες που υπάρχει η ίδια ερώτηση. Κάποιος έχει απαντήσει που μπορεί να το έχουν. Αλλά να πω σε ένα από τα μεγάλα πολυκαταστήματα ηλεκτρονικών πιθανόν να υπάρχει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βελτιωθεί αρκετά οι amoled βέβαια αν είσαι σε 100 φωτεινότητα για κάνα 2 χρόνια πιθανό να το βγαλει

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Από τις μεγάλες μπαρούφες της γουγλε. Φαρδιά πλατιά με το σώνει και καλά ολόκληρη μπάρα.Προσωπικα βρίσκω τρόπο να τη βγάζω όποτε δεν έχω τέτοιο θέμα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...