Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα.Μπορώ να πώ με σιγουριά οτι είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που παθαίνει BOOTLOOP με το V10.Σήμερα το απόγευμα και ενώ το κινητό δούλευε ρολόι πάω να ανοίξω το wifi και ξαφνικά έγινα το πρώτο BootLoop victim.Είπα να το κάνω ένα Factory reset αλλά έχω μερικές φωτογραφίες που θέλω να πάρω και δε ξέρω τι πρέπει να κάνω.Σκέφτομαι να το στείλω στην Procordia αλλά απ'οτι είδα είναι κλειστά αύριο ,οπότε θα μιλήσω πρώτα με το μαγαζί απο όπου το αγόρασα να δώ τι θα μου πούνε.Σε περίπτωση που το στείλω Procordia πληρώνω εγώ η είναι μέσα στην εγγύηση ξέρει κανείς??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλάκα κανεις αρχίσαμε και εδώ???

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κανεις αρχίσαμε και εδώ???

 

Τι να σου πώ ρε φίλε έφαγα μεγάλη ήττα και δε ξέρω τι να κάνω αυτό είναι το θέμα.Είναι κάτι που μπορώ να κάνω εγώ για να το φτιάξω η είναι θέμα Hardware?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα.Μπορώ να πώ με σιγουριά οτι είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που παθαίνει BOOTLOOP με το V10.Σήμερα το απόγευμα και ενώ το κινητό δούλευε ρολόι πάω να ανοίξω το wifi και ξαφνικά έγινα το πρώτο BootLoop victim.Είπα να το κάνω ένα Factory reset αλλά έχω μερικές φωτογραφίες που θέλω να πάρω και δε ξέρω τι πρέπει να κάνω.Σκέφτομαι να το στείλω στην Procordia αλλά απ'οτι είδα είναι κλειστά αύριο ,οπότε θα μιλήσω πρώτα με το μαγαζί απο όπου το αγόρασα να δώ τι θα μου πούνε.Σε περίπτωση που το στείλω Procordia πληρώνω εγώ η είναι μέσα στην εγγύηση ξέρει κανείς??

Αν είναι Ευρωπαϊκό γιατί να πληρώσεις εσύ?ελπίζω να μη είναι ρουτ και τέτοια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ευρωπαϊκό γιατί να πληρώσεις εσύ?ελπίζω να μη είναι ρουτ και τέτοια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Oxι δεν το έχω κάνει root.Αλλά κάπου βλέπω οτι πληρώνουν κάτι άλλα παιδιά 7€.Για ποιό λόγο αφού τα καλύπτει και καλά η εγγύηση.Και το άλλο που δε ξέρω είναι οτι απλά με μία αλλαγή πλακέτας στρώνει το θέμα η παίζει να μου το ξανακάνει?Πολλά διαβάζω για το G4 και αγχώνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την lg τηλέφωνο να δεις τι θα σου πούνε....

Πως ξέρεις οτι ειναι το ίδιο με το g4?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την lg τηλέφωνο να δεις τι θα σου πούνε....

Πως ξέρεις οτι ειναι το ίδιο με το g4?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Δέ ξέρω οτι είναι ίδιο 100% με το G4 αλλά βλέποντας βιντεάκια κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα κολλάει εκεί που λέει LG και όταν το ανοίγεις την πρώτη φορά λέει ΒΕΛΤΙΣΟΠΟΙΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ 1 ΑΠΟ 21.Όταν κάνει και τις 21 μετά κολάει στο LG logo.Μετά κάνει σαν επανεκίνηση αλλά στο LG Logo πάλι όχι απο την αρχή που λέει κάτω και ANDROID.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το αυτο ρε παιδια και τι ακριβως γινεται?

Πως το καταλαβαινουμε?

 

Tι ακριβώς πως καταλαβαίνεις?Οτι παθαίνει το τηλέφωνο σου BootLoop??

Link to comment
Share on other sites

Δέ ξέρω οτι είναι ίδιο 100% με το G4 αλλά βλέποντας βιντεάκια κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα κολλάει εκεί που λέει LG και όταν το ανοίγεις την πρώτη φορά λέει ΒΕΛΤΙΣΟΠΟΙΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ 1 ΑΠΟ 21.Όταν κάνει και τις 21 μετά κολάει στο LG logo.Μετά κάνει σαν επανεκίνηση αλλά στο LG Logo πάλι όχι απο την αρχή που λέει κάτω και ANDROID.

Βγάλε μπαταρία και αστο λιγο ..Ίσως επανέλθει...αλλοιως hard reset...τις φώτο δεν τις εχεις σε κάποιο drive...να τις επαναφερεις

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία και αστο λιγο ..Ίσως επανέλθει...αλλοιως hard reset...τις φώτο δεν τις εχεις σε κάποιο drive...να τις επαναφερεις

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Ακαλε τελικά πήρα την απόφαση να κάνω Hard reset και έστρωσε.Που σημαίνει οτι δεν παίζει να ήταν ακριβώς το Buggy Bootloop όπως στο G4,αλλά κάτι πολύ υποδεέστερο.Τέλος καλό όλα καλά.Όποτε αν κάποιο παιδί αντιμετωπίσει το ίδιο η λύση είναι μια.HARD RESET!! Η αλήθεια είναι οτι τα χρειάστηκα αρκετά σήμερα..:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ακαλε τελικά πήρα την απόφαση να κάνω Hard reset και έστρωσε.Που σημαίνει οτι δεν παίζει να ήταν ακριβώς το Buggy Bootloop όπως στο G4,αλλά κάτι πολύ υποδεέστερο.Τέλος καλό όλα καλά.Όποτε αν κάποιο παιδί αντιμετωπίσει το ίδιο η λύση είναι μια.HARD RESET!! Η αλήθεια είναι οτι τα χρειάστηκα αρκετά σήμερα..:p:p

Σε ποια version είσαι φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια version είσαι φίλε μου;

 

Android 6 μετά απο clean install αφότου το αγόρασα.Έχω την εντύπωση τώρα που το στήνω οτι σαν να κολάει λίγο σε σχέση με την πρώτη φορά.ΊΣως να είναι και η ιδέα μου.Οταν έχω ασφαλή συμπεράσματα θα σας τα παραθέσω.:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μην τρομαζετε ευκολα,δεν εχουν αναφερθει bootloop παρομοια με του G4...μπορει να συμβει σε οποιοδηποτε Android κινητο το συμβαν που περιεγραψες φιλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ σίγουρα είναι οτι δεν είναι τοσο smooth όσο ήταν πρίν και δε ξέρω το γιατί.Σαν να κολάει λιγάκι και πολλές φορές όταν έχω ανοιχτές εφαρμογές πολλές και πάω να κάνω κλεισιμο όλων σαν να τρεμοπαίζουν πάρα πολύ γρήγορα τα ανοιχτά παράθυρα των εφαρμογών.Πώς όταν δεν εγκαθιστάς Drivers για την κάρτα γραφικών και κουνάς ένα παράθυρο και τρεμοπαίζει?Μια παρόμοια κατάσταση αλλά όχι πάντα.Το σίγουρο είναι οτι έχει αλλάξει συμπεριφορά 100% το τηλ προς το χειρότερο αλλά δεν είναι αυτό το τραγικό bOOtloop του G4.Προτάσεις-λύσεις παίδες?Να πάρω procordia τελικά?Να το στείλω?Να πάρω στο skroytzomαγαζο που το αγόρασα?Δε ξέρω πραγματικά τι να πρωτο κάνω..:(:(
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ σίγουρα είναι οτι δεν είναι τοσο smooth όσο ήταν πρίν και δε ξέρω το γιατί.Σαν να κολάει λιγάκι και πολλές φορές όταν έχω ανοιχτές εφαρμογές πολλές και πάω να κάνω κλεισιμο όλων σαν να τρεμοπαίζουν πάρα πολύ γρήγορα τα ανοιχτά παράθυρα των εφαρμογών.Πώς όταν δεν εγκαθιστάς Drivers για την κάρτα γραφικών και κουνάς ένα παράθυρο και τρεμοπαίζει?Μια παρόμοια κατάσταση αλλά όχι πάντα.Το σίγουρο είναι οτι έχει αλλάξει συμπεριφορά 100% το τηλ προς το χειρότερο αλλά δεν είναι αυτό το τραγικό bOOtloop του G4.Προτάσεις-λύσεις παίδες?Να πάρω procordia τελικά?Να το στείλω?Να πάρω στο skroytzomαγαζο που το αγόρασα?Δε ξέρω πραγματικά τι να πρωτο κάνω..:(:(

Soft reset έκανες μετά?

Σαν μη έκατσε καλά η ρομ μου θυμίζει....ελπίζω να ειναι αυτό δηλ..

Κάνε ένα...και υπομονή μέχρι Δευτέρα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μην τρομαζετε ευκολα,δεν εχουν αναφερθει bootloop παρομοια με του G4...μπορει να συμβει σε οποιοδηποτε Android κινητο το συμβαν που περιεγραψες φιλε μου.

Λίγες σελίδες πίσω έδωσε καποιος ενα λινκ απο reddit για χρήστες που αντιμετωπισαν bootloop σε v10 αλλά στο εξωτερικό. Δεν ξερω, αρχίζω και ανησυχώ. Αν έχει κάνει πάλι την ίδια μαλ..ία η LG καλύτερα να το παρατήσει με τα κινητά, όλο αυτογκόλ είναι!

Link to comment
Share on other sites

Η 6αρα ΟΤΑ μέσω δικτύου δεν θα έρθει;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Η 6αρα ΟΤΑ μέσω δικτύου δεν θα έρθει;

Θα έρθει υπομονή και εσύ μαζί με μένα... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα!!Υπάρχει καμία ενημέρωση για το πότε θα πάρουμε την καινούργια ενημέρωση λογισμικού;;

Αν εννοεις τη Ν, αυτη ειναι σε φαση Βετα ακομη. Να φανταστεις πως πριν κανενα μηνα δοθηκε στα Νεξους. Οποτε Χριστουγεννα και αν... Ακυρο... Απαντηθηκε αργοτερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ειναι το αυτο ρε παιδια και τι ακριβως γινεται?

Πως το καταλαβαινουμε?

Ψαξε ενα βιντεο στο YouTube με το LG G4 και θα καταλαβεις

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς πως καταλαβαίνεις?Οτι παθαίνει το τηλέφωνο σου BootLoop??

Δεν μου εχει ξανατυχη ρε παιδια.

Δλδ κολαει στο αρχικο λογκο και δεν ανοιγει.

Και σε αυτη την περιπτωση πως κανει επαναφοράς?

Στα samsung ειναι τα 3 κουμπια,στα lg?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά??? Έπεσα να κοιμηθώ και άρχισαν τα bootloops??? Θεωρώ ότι θα έχουμε κάποια περιστατικά αλλά δεν θα είναι τόσα πολλά όπως στα g4.. Πως να το κάνουμε lg είναι αυτή πρέπει να μας κρατάει λίγο σε εγρήγορση!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...