Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Ψαχνω εβδομάδες λεπτομέρειες για αυτό το κινητό και πέφτω όλο σε bootloop.Εχω βγάλει τα μάτια μου σε αυτο το thread και εχει γίνει σε παρα πολλους bootloop.

 

Βρήκα αυτό

https://www.ebay.com/itm/LG-V10-New-in-a-Box-Worldwide-Unlock-Smartphone-H900-64G-4-Colors-available/272828553078?hash=item3f85d95776:m:m4kRH1aFBdOlZHX1KkT2CKA

 

στο ebay απο Singapure 155 ευρώ.

 

Ειναι το Η900.

 

Τι λέτε ?Θα έχω εγγύηση?

 

Τελωνείο?

 

Το έχει πάρει κανένας απο αυτόν?

Πόσοι απο το φόρουμ είχαν bootloop?

 

To DAC σε HI-FI MODE έχει equaliser?

 

To έχει κάποιος μονο για να ακόυει μουσικη και να τραβάει βιντεο(το θέλω να το παίρνω όταν πάω για jogging)?

 

Η άλλη μου επιλογη είναι το zte axin 7 mini (116 euro - gearbest)

 

Η άποψη σας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μυνημα απο Προκόρντια σημερα, οτι αναμένουν ανταλακτικά... Τι να περιμένω ίδωμεν. Ευτυχώς αύριο μέσω ανανέωσης συμβολαίου παίρνω ενα P10 lite
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν πάει άλλο, 2ο πρόβλημα μέσα σε 2 μήνες. Μετα την αλλαγή πλακέτας πριν λίγο καιρό, τώρα μου κάνει νούμερα στη φόρτιση, μάλλον τα έχει παίξει η υποδοχή και δεν κάνει καλή επαφή το καλώδιο, μόλις κουνιέται λίγο σταματάει να φορτίζει. Φτιάχνεται αυτό στην εγγύηση; τι κάνουν αλλάζουν την θύρα;
Link to comment
Share on other sites

και σαράντα....με λεκέδες στην οθόνη?θα μου παίξει τα νεύρα

ανέβασε κάπου ένα screen shot αν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/rWsJvtU

ναι όντως,εδώ είναι η δικιά μου

μέσα από το κρυφό μενού έχω πάρει screen shot

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

3η φορα;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τρεις και δεκατρείς και χίλιες τρείς αν χρειαστεί!

Χθες το έστειλα για 3η φορά σε 20 μέρες.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για την ερωτηση ....το τελευταιο firmware που φοραμε ειναι το H960A 30b ??

ναι γιατί?

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί?

 

ευχαριστω πολυ akalos...τιποτα φιλε μου, απλα για να φλασαρω....πηρα μια νεα μπαταρια και ειπα λιγο να το στρωσω απο την αρχη....:) χιλια ευχαριστω....λογικα δε προβλεπεται αλλο update για το θηριακι μας....:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, μετά από δύο χρόνια απροβλημάτιστης συμπεριφοράς, έπαθε και το δικό μου κινητό Bootloop: Κολλάει στο σηματάκι της LG (και μετά από πολλές προσπάθειες βάλε-βγάλε μπαταρία, δύο φορές, ξεπέρασε το σηματάκι, έφτασε στην οθόνη κλειδώματος λίγο πριν βγάλει το πληκτρολόγιο για το pin, και έμεινε κολλημένο εκεί).

 

Προσπαθώ να κάνω Hard Reset, μπαίνει στην αντίστοιχη οθόνη, επιλέγω με το Volume down το Delete all και το power (για το οκ), μου ξαναβγάζει την οθόνη όπου πάλι επιλέγω το delete all και επιβεβαιώνω με το power, αλλά εκεί ακριβώς κολλάει, σα με το που του είπα για δεύτερη φορά οκ προχώρα, δεν προχωράει παρακάτω (δεν κάνει δηλαδή μετά την τελευταία εντολή επανεκκίνηση, εγκατάσταση κτλ).

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει σας παρακαλώ πολύ πείτε μου ιδέες!!!

Ευχαριστώ πολύ

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

ωχ ...δύσκολα τα πράγματα,να φανταστώ ότι δεν είναι σε εγγύηση πλέον,στην θέση σου θα έπαιρνα την προκορντια για να πάρω περαιτέρω πληροφορίες κόστους επισκευής κτλ

δεν θυμάμαι τώρα τις επιλογές αλλά αυτό που θυμάμαι έπρεπε να μαρκάρω και την επιλογή setup as new,βέβαια εγώ απλά έκανα hard reset....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά λίγο πολύ όλοι θα το πάθουμε κάποια στιγμή;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρα από επικοινωνία με τον συνήγορο του καταναλωτή απευθύνθηκα στο κατάστημα αγοράς , είχε γίνει επικοινωνία και την προηγούμενη εβδομάδα κατόπιν παρότρυνσης της LG Hellas . Βάσει συγκεκριμένων εδαφίων της νομοθεσίας λοιπόν υπεύθυνο είναι το κατάστημα. Σε επικοινωνία με το κατάστημα πώλησης και αφού τα ,ευγενεστατα κατά τα άλλα κορίτσια της υποστήριξης,ΔΕΝ έβρισκαν την παραγγελία μου μέσω αριθμού τηλεφώνου ή αριθμου παραγγελίας ,με παρέπεμψαν σε μια προϊσταμένη που όπως και πριν μου έλεγε ότι δεν είναι ευθύνη του καταστήματος καθότι μεταπωλητές. Της ανέφερα τον νόμο και τα άρθρα και συνέχισε να λέει τα δικά της,δηλαδή ότι η εγγύηση δεν είναι του καταστήματος, και έχει παρέλθει αρκετός χρόνος από την αγορά,πράγμα που ο συνήγορος μου ανέφερε ότι δεν ισχύουν, δεν βγάλαμε άκρη . Θα γίνει αναφορά λεπτομερής στον συνήγορο του καταναλωτή, ο οποίος ΗΞΕΡΕ ότι δεν υπάρχει εμπορικό τμήμα κινητής της LG και ανέφερε ότι κατά καιρούς φερνουν κάποια κινητά για ικανοποίηση τέτοιων περιπτώσεων .

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρα από επικοινωνία με τον συνήγορο του καταναλωτή απευθύνθηκα στο κατάστημα αγοράς , είχε γίνει επικοινωνία και την προηγούμενη εβδομάδα κατόπιν παρότρυνσης της LG Hellas . Βάσει συγκεκριμένων εδαφίων της νομοθεσίας λοιπόν υπεύθυνο είναι το κατάστημα. Σε επικοινωνία με το κατάστημα πώλησης και αφού τα ,ευγενεστατα κατά τα άλλα κορίτσια της υποστήριξης,ΔΕΝ έβρισκαν την παραγγελία μου μέσω αριθμού τηλεφώνου ή αριθμου παραγγελίας ,με παρέπεμψαν σε μια προϊσταμένη που όπως και πριν μου έλεγε ότι δεν είναι ευθύνη του καταστήματος καθότι μεταπωλητές. Της ανέφερα τον νόμο και τα άρθρα και συνέχισε να λέει τα δικά της,δηλαδή ότι η εγγύηση δεν είναι του καταστήματος, και έχει παρέλθει αρκετός χρόνος από την αγορά,πράγμα που ο συνήγορος μου ανέφερε ότι δεν ισχύουν, δεν βγάλαμε άκρη . Θα γίνει αναφορά λεπτομερής στον συνήγορο του καταναλωτή, ο οποίος ΗΞΕΡΕ ότι δεν υπάρχει εμπορικό τμήμα κινητής της LG και ανέφερε ότι κατά καιρούς φερνουν κάποια κινητά για ικανοποίηση τέτοιων περιπτώσεων .

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς είναι να μην μπλέξεις με την lg.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδια αυτό με την μπαταρία που αλλάζει είναι πολύ βολικό και αν αλλάξω ποτέ κινητό είναι από αυτά που θα μου λείψουν πιο πολύ

είμαι σε αναρρωτική αυτές τις μέρες και είμαι κρεβατωμένος και παίζω όλη τη μέρα με το κινητό.. τελειώνει η μία μπαταρία την βάζω στο φορτιστή φοράω την άλλη και έτσι το κινητό δεν σβήνει ποτέ. Εάν ήταν ενσωματωμένη θα έπρεπε να ήμουν συνέχεια στην πρίζα..

Σε γενικές γραμμές διαβάζω διαβάζω διαβάζω ακόμα κάτι το οποίο μπορεί να αντικαταστήσει το θηρίο μου δεν έχω βρει.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδια αυτό με την μπαταρία που αλλάζει είναι πολύ βολικό και αν αλλάξω ποτέ κινητό είναι από αυτά που θα μου λείψουν πιο πολύ

είμαι σε αναρρωτική αυτές τις μέρες και είμαι κρεβατωμένος και παίζω όλη τη μέρα με το κινητό.. τελειώνει η μία μπαταρία την βάζω στο φορτιστή φοράω την άλλη και έτσι το κινητό δεν σβήνει ποτέ. Εάν ήταν ενσωματωμένη θα έπρεπε να ήμουν συνέχεια στην πρίζα..

Σε γενικές γραμμές διαβάζω διαβάζω διαβάζω ακόμα κάτι το οποίο μπορεί να αντικαταστήσει το θηρίο μου δεν έχω βρει.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μία από τα ίδια...

Δοκίμασα το G5, αλλά μου έλειπε η μεγάλη οθόνη. Δύσκολα τελικά κάνεις downsizing...

Δοκιμάζω τώρα το Leeco X820 (δυστυχώς δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία) αλλά θέλει δοκιμές με ROM και πάλι δεν είναι σίγουρο οτι θα λειτουργούν όλα όπως πρέπει...

To μοναδικό που είναι πολύ κοντά αλλά με νεκρό λειτουργικό είναι το 950XL στο οποίο όμως λείπουν οι υπέρυθρες τις οποίες έχω βολευτεί αφάνταστα

Γενικά σαν πακέτο το V10 είναι ακόμα αξεπέραστο...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

οποίο τηλέφωνο κι αν πάρετε δεν θα βρείτε άλλο σαν το v10,και μάλιστα όσο πιο πρόσφατο τόσο θα λείπουν πράγματα
Link to comment
Share on other sites

οποίο τηλέφωνο κι αν πάρετε δεν θα βρείτε άλλο σαν το v10,και μάλιστα όσο πιο πρόσφατο τόσο θα λείπουν πράγματα

 

Για αυτό το V10 παραμένει το βασικό μου τηλέφωνο:D

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Και σε θέμα κάμερας σπάνια θα βρούμε τέτοια κινητάρα... Γενικά αυτό το τηλέφωνο τα έχει όλα και αντέχει ακόμη.. Το μοναδικό μείον είναι η μπαταρία.. Λύνεται βέβαια με δεύτερη αλλά αν είσαι εκτός σπιτιού μου έχει τύχει να τελειώσουν και οι δύο χεχε

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...