Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S7 edge που είναι περσινό μοντέλο έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας. Το V10 το εκτέλεσε η LG όχι με την μικρή μπαταρία αλλά με την διαχείριση της συσκευής. Έχει κινητά και με 5000 μπαταρία αλλά η διαχείριση τους είναι χάλια και αδειάζουν γρήγορα. Το κακό είναι ότι όλα τα Android δυστυχώς αργά ή γρήγορα παρουσιάζουν θέματα όπως και τα iPhone μετά από κάποιες αναβαθμίσεις σε κάνουν να θέλεις να το δώσεις και να πάρεις πιο καινούργιο. Έτσι λειτουργεί το Marketing. Από G3 G4 G5 για εμένα το καλύτερο ήταν το V10. Τέλος...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

S7 edge το έχει φίλος μου. Καμία σχέση με την μπαταρία με το V10. Μην λέμε τώρα ότι θέλουμε. Πήρα το S8+ και έχω και το V10 οι διαφορές είναι τεράστιες... Για να μην καίει μπαταρία το V10 θέλεις κλείσιμο GPS και δεδομένα..

 

Οχι ρε φιλε μου πες μου δηλαδη το ρημαδι το τζιπιες γιατι το εχεις ανοιχτο αν δε ψαχνεις καποιο δρομο για να ξερουν οι φιλοι σου στο φατσομπουκι που εισαι ολη μερα;γιατι δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο.Εγω οσο ειχα την τυχη να το εχω μια χαρα με εβγαζε τη μερα και δευτερη φορτιση εκανα αραια και που οχι τρεις!!!!!!! Και μιλαγα και σερφαρα και φωτο τραβαγα δε μου ελειψε τιποτα.Ναι φυσικα δε φημιζεται για την μπαταρια του αλλα σε ολα τα αλλα δεν ωχριουν ακομα και σημερα 2017.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το v10 είναι ήδη 2 με 3 γενιές πίσω σαν κινητό. Ναι έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και ντιζάιν αλλά...πλέον υπάρχουν κινητά των 300 ευρώ και άνω που είναι ισάξια του, αλλά και κινητά ακριβότερα που είναι πολύ καλύτερα του. Αλίμονο εάν σήμερα η τεχνολογία των κινητών δεν είχε να επιδείξει καλύτερες συσκευές από αυτές 2 και 3 ετών πίσω.

Ξαναλέω όμως ότι για κάποιον που δεν θέλει η δεν μπορεί να ακολουθήσει την εξέλιξη υπάρχουν οι λεγόμενες ναυαρχιδες αρκετών εταιριών οι οποίες αν και 3ετιας η και 4ετιας κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους σήμερα. Σε αυτή την κατηγορία είναι και το v10.

Θεωρώ ότι στις συγκρίσεις όμως με σημερινές ναυαρχιδες είναι πλέον πίσω.

 

σίγουρα δε θέλουμε να μπούμε στο τρυπάκι της σύγκρισης με σπεκς και θεωρίες....αλλά....σε εμπειρίες προσωπικές μπορούμε να δούμε κάποιες διαφορές.

με v10 πριν και s7 edge τώρα μπορώ να πω δυο λόγια:

s7 edge: πιο φωτεινή οθόνη,όχι ανάλυση.....καλύτερη μπαταρία με ίδια χρήση....χρήση με ένα χέρι...τέλος!!!

v10: πολύ πιο smooth....πιο γρήγορη εκτέλεση σε dialer,επαφές,μειλ,drawer.....δυσκολότερο σε χρήση μ ένα χέρι,χιλιόμετρα μπροστά σε χρήση με δύο χέρια μ αποκορύφωμα την δεύτερη οθόνη και τις σφαιράτες εναλλαγές εφαρμογών...καλύτερη εργονομία lg ux συγκριτικά με tw....τέλος!!!...light blinding δεύτερης οθόνης,epiç fail!!!!:X

τα παραπάνω είναι προσωπικό βίωμα και όχι λόγος αντιπαράθεσης.

για να κάνω τα ευκολάκια του v10 έβαλα day one nova launcher και button mapper pro:lol:...για να μην γίνω τιραμόλα τεντώνοντας τα δάχτυλα να δω μια ειδοποίηση!!

να συμπληρώσω ότι το λιγότερο 5 φορές τη μέρα,ανοίγω κατά λάθος εφαρμογές που βρίσκονται κοντά στην edge εσωτερική πλευρά!!!

 

...αν τα παραπάνω τα γράψω στην πλευρά του s7 edge θα διμιουργήσω flame.

δεν φταίω εγώ που το tw αδικεί τα ανώτερα σπεκς της συσκευής....δεν είναι ντροπή να ομολογείς κάποιες αναποδιές,ένθεν κι ένθεν.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

δεν φταίω εγώ που το tw αδικεί τα ανώτερα σπεκς της συσκευής....δεν είναι ντροπή να ομολογείς κάποιες αναποδιές,ένθεν κι ένθεν.

επειδή είμαι μεγάλο παιδί πιά,η εμπειρία χρήσης μετράει πιο πολύ για μένα πλέον από τα specials,αυτό ισχύει για πολλά καταναλωτικά προϊόντα

τώρα για το S7 παρ'όλο που η τιμή του έχει πάει στα τάρταρα δεν θα το αγόραζα λόγω Amoled,στα μάτια μου μοιάζουν ψεύτικες,υπερτονισμενες

ίσως είμαι άδικος μιας και δεν το χω δουλέψει παραπάνω από 10'

σίγουρα όμως παραμένει μια πολύ καλή επιλογή για όποιον ψάχνει καινούριο τηλέφωνο

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η δεύτερη μπαταρία σήμερα με το κιτ μαζί είμαστε κομπλέ τώρα.1806579a26ad61377c879f975de4f5f5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η δεύτερη μπαταρία σήμερα με το κιτ μαζί είμαστε κομπλέ τώρα.1806579a26ad61377c879f975de4f5f5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος :cool:

Πόσο και από που;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

48,90€ το πηρα ολο το πακετο απο εδω ..

https://www.cellphones.gr/

βλεπω ομως οτι τωρα εξαντλήθηκε ..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του V10 που το βρίσκω στο ebay με 194 ευρώ το 64GB/4ram.

http://www.ebay.co.uk/itm/T-Mobile-5-7-LG-V10-H901-Unlocked-64GB-16MP-4GB-RAM-4G-LTE-Android-Smartphone-/182481655839?var=&hash=item70ef77b886

Προερχόμενος από το g3 θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει η αγορά του κινητού σε σχέση με το xiaomi note 4 με 64GB/3ram

 

Χρησιμοποιώ κυρίως το multimedia κομμάτι ( κάμερα, βίντεο, μουσική) παρά το gaming που δεν παίζω....

Επίσης θα ήθελα μια σύντομη αναφορά των βασικών προβλημάτων που έχει βγάλει το v10 αν είναι εφικτό....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του V10

Χρησιμοποιώ κυρίως το multimedia κομμάτι ( κάμερα, βίντεο, μουσική) παρά το gaming που δεν παίζω....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

κάμερα,video,μουσική πολύ πάνω του μέσου όρου,κοντά στο 8.5 με 9 θα έλεγα με άριστα το 10

προβλήματα έχουν αναφερθεί,όπως image rentention,boot loop,κανε μία αναζήτηση στην Google και θα δεις

βεβαιώσου οτι έχει την b20(μιαλιασε η γλώσσα μου να το λέω :p

)

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

αυτός είναι πελάτης!!!!!

855f40f0c81a98113c671840d6194263.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Η b20 τι είναι;Η έκδοση λογισμικού;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε,4g στα 800mhz,πολύ διαδεδομένη πια και ειδικά εκτός μεγάλων πόλεων μόνο αυτή παίζει

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε,4g στα 800mhz,πολύ διαδεδομένη πια και ειδικά εκτός μεγάλων πόλεων μόνο αυτή παίζει

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Χαχαχαχαχαχα οκκκκ...είπα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε,4g στα 800mhz,πολύ διαδεδομένη πια και ειδικά εκτός μεγάλων πόλεων μόνο αυτή παίζει

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Ναι το κοίταξα αυτό....

Το Η901 που βρήκα υποστηρίζει τα παρακάτω δίκτυα σε 4G

LTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 20(800) - T-Mobile

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κοίταξα αυτό....

Το Η901 που βρήκα υποστηρίζει τα παρακάτω δίκτυα σε 4G

LTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 20(800) - T-Mobile

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

ετοιμάζει και update για nougat...

https://support.t-mobile.com/docs/DOC-34548

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του V10 που το βρίσκω στο ebay με 194 ευρώ το 64GB/4ram.

http://www.ebay.co.uk/itm/T-Mobile-5-7-LG-V10-H901-Unlocked-64GB-16MP-4GB-RAM-4G-LTE-Android-Smartphone-/182481655839?var=&hash=item70ef77b886

Προερχόμενος από το g3 θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει η αγορά του κινητού σε σχέση με το xiaomi note 4 με 64GB/3ram

 

Χρησιμοποιώ κυρίως το multimedia κομμάτι ( κάμερα, βίντεο, μουσική) παρά το gaming που δεν παίζω....

Επίσης θα ήθελα μια σύντομη αναφορά των βασικών προβλημάτων που έχει βγάλει το v10 αν είναι εφικτό....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

για τα λεφτα του ειναι ΚΙΝΗΤΑΡΑ για εμενα ...(αν το ψαξεις και εδω στο φορουμ και γενικως μπορεις να το βρεις ΑΨΟΓΟ μεταχειρισμενο και σε πολυ καλυ τιμη οπως εκανα εγω ...)!

καμερα απλα απο τις καλύτερες ..

οθονη για μενα κορυφή ...(δεν ειχα ποτε ghost εδω ουτε στο lg v 4 )

βιντεο αψογο ..

μουσικη ο ηχος απο τα ακουστικά Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Σ ...

το μονο μείον για μενα ειναι οτι τελειωνει λιγο γρηγορα η μπαταριά αλλα εγω με την δευτερη το έλυσα το θέμα ..

γενικα σαν συνολο πολύ δυνατή συσκευή ...

θα την κρατησω για πολυ καιρο αφου θα παρει και nougat ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι να το φερω απο Αμερικη το Η901 επειδη εχει πολυ καλη τιμη.Τι πρεπει να προσεξω?τι ειναι αυτο το T-MOBILE που βλεπω σε καποια τα οποια ειναι UNLOCK?

http://www.ebay.com/itm/Unlocked-5-7-LG-V10-H901-64GB-T-Mobile-RAM-4GB-16MP-4G-LTE-Android-Smartphone-/322445974076?var=&hash=item4b13471a3c:m:mqX619vZTJoXE-Nm3wMQuCQ

επισης ενδιαφερομαι και για το δικαρτο αλλα δεν εχει την b20

http://www.ebay.com/itm/5-7-LG-V10-H961N-DUAL-SIM-64GB-4GB-RAM-16MP-4G-LTE-Unlocked-Smartphone-M-White-/132057167093?hash=item1ebf3874f5:g:hHQAAOSwZQRYYkGU

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το T-MOBILE που βλεπω σε καποια τα οποια ειναι UNLOCK?

 

Carrier unlock​,ότι θα δουλέψει και σε άλλα δίκτυα εκτός της T-Mobile

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω εμπειρια απο αγορες μεσων ebay και θα ηθελα να σας ρωτησω αν η αγορα απο το ποιο κατω καταστημα βουλγαριας ειναι κατα την γνωμη σας αξιοπιστο για να προχωρησω

http://www.ebay.com/itm/Original-LG-V10-5-7-4K-4GB-RAM-64GB-ROM-Smart-Phone-Hexa-Core-Android-5-1-LTE-/182551760457?var=&hash=item2a80eece49:m:mOdgwX0OvULs24fK7H6kKng

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος δεν κάνει, ψάξε από αλλού.

Με μόνο 9 αξιολογήσεις και αδερφός μου να ήταν ούτε θήκη των 3€ δεν θα ψωνιζα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.

αρα ειναι οκ για ευρωπη?

αν θες την γνώμη μου λογικά ναι

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

επισης να ρωτησω ακομα κατι.

Σε σχεση με το moto x force

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-motorola-moto-x-force

http://www.ebay.com/itm/Motorola-Moto-X-Force-XT1580-32GB-White-FACTORY-UNLOCKED-5-4-QHD-21MP-/222454684199?hash=item33cb551a27:g:EzcAAOSwXYtY2niP

τι γνωμη εχετε?

Ποιο θα επιλεγατε εσεις οι ψαγμενοι επι του θεματος?αντικειμενικα

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει αντικειμενική άποψη εδώ,μόνο έρωτας :p

καλύτερα να ανοίξεις καινούριο θέμα νομίζω που λογικά θα το δουν και περισσότεροι

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν μπορω να ανοιξω νεο θεμα ,δεν με αφηνει και γιαυτο το εγραψα εδω.

Το ξερω οτι υπαρχει ερωτας εδω γιαυτο εγραψα αντικειμενικα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...