Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα 2 φορες αλλαχτηκε η οθονη γι αυτο το θεμα,μια στο g4 και μια στο v10.Μια φορα μου το εμφανισε πολύ αχνα στο κατω μερος της καινουριας οθονης..Απο τοτε ποτε ξανα.

 

 

Τώρα έχει επανέλθει πλήρως η οθόνη. Δεν φαίνεται κάτι. Η συσκευή είχε ανεβάσει πολύ θερμοκρασία όταν μου το έκανε. Συμβουλή μου μετά από αυτή την εμπειρία είναι να αφήνετε την συσκευή να κρυώσει αν την νιώθεται πολύ ζεστή. Μάλλον έφτασε στα όρια της και καλό είναι να μη τα τσεκάρουμε ποια είναι....

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μενα 2 φορες αλλαχτηκε η οθονη γι αυτο το θεμα,μια στο g4 και μια στο v10.Μια φορα μου το εμφανισε πολύ αχνα στο κατω μερος της καινουριας οθονης..Απο τοτε ποτε ξανα.

 

Από περιέργεια, που το έστειλες για αλλαγή οθόνης (το v10) & σε πόσες μέρες στην άλλαξαν; Σκέφτομαι να το στείλω κάποια στιγμή για αλλαγή οθόνης λόγω νεκρών Pixels και δεν θέλω να μείνω κανα 20ήμερο χωρίς κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Tριτη ηρθαν το πηραν.Δευτερα το ειδαν και τεταρτη το ειχα στα χερια μου.οποτε υπολογιζε μια βδομαδα γεματη!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε! :)

2 ερωτήματα ακόμα! Αν γνωρίζεις και θέλεις απαντάς. Ευχαριστώ.:)

 

1) Κατά την αλλαγή οθόνης υπάρχει περίπτωση να περάσουν σκόνες μέσα και να φαίνονται; Σε σένα έχει γίνει κάτι τέτοιο; Σου έκαναν κάποιο σημάδι στο τηλέφωνο;

2) Σου άλλαξαν όλη την οθόνη ή και το digitizer μαζί; Απλά σκέφτομαι πως αν αλλάξουν το digitizer θα πρέπει να αγοράσω καινούριο tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε! :)

2 ερωτήματα ακόμα! Αν γνωρίζεις και θέλεις απαντάς. Ευχαριστώ.:)

 

1) Κατά την αλλαγή οθόνης υπάρχει περίπτωση να περάσουν σκόνες μέσα και να φαίνονται; Σε σένα έχει γίνει κάτι τέτοιο; Σου έκαναν κάποιο σημάδι στο τηλέφωνο;

2) Σου άλλαξαν όλη την οθόνη ή και το digitizer μαζί; Απλά σκέφτομαι πως αν αλλάξουν το digitizer θα πρέπει να αγοράσω καινούριο tempered glass.

 

Αλλάζουν όλη την οθόνη μαζί με το digitizer οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχει μέσα σκόνη εκτός και αν προέρχεται από το εργοστάσιο που φτιάχτηκε. Θα χρειαστείς νέο tempered glass εφόσον αλλάζει όλο μαζί το σύστημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεει ο τακης ειναι φιλε μου!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το adguard. Σας το λέει κ σε pop up μήνυμα ότι είναι προβλεπόμενη η εμφάνιση της εφαρμογής ψηλά στη λίστα κατανάλωσης, όπως επίσης σας λέει κ το λόγο που συμβαίνει αυτό κ είναι εντελώς εικονικό.

 

Όλα τα data περνάνε μέσω του vpn του adguard για να τα φιλτράρει και να κόψει τις διαφημίσεις. Είναι λογικό να συμβαίνει αυτό.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδιά πήρα το τηλέφωνο και εγώ και είμαι πολύ ενθουσιασμένος αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ.Το πήρα μεταχειρισμένο λοιπόν να πω το πρόβλημα μου μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί θα σκασω.Το πήρα χθες του έβαλα την κάρτα σιμ έβαλα της εφαρμογές όλα καλα.Πηγα να αλλάξω σε ένα κατάστημα την σιμ σε νάνο βάζω την κάρτα μέσα και κάνω επανεκκίνηση για να μου βγάλει το πιν βάζω το πιν και ξεκλειδωνω την κάρτα μετα μου βγάζει άλλη μία κάρτα που λέει το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν μπορεί να λειτουργήσει βαλτε πιν βάζω το πιν αλλά τιποτα μου λέει δοκιμάσετε πάλι.Και έχει μείνει εκει.Προσπαθησω με τα πλήκτρα να μπω για να του κανω hard reset αλλά δεν μπαίνει με τίποτα απλά ανοίγει και μου λέει πάλι το ίδιο.Οποιος μπορεί να ε βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάνει επαναφορά ο "προηγούμενος";

Για να βάλεις δακτυλικό αποτύπωμα θέλει να ορίσεις έναν κωδικό.

Τον είχες ορίσει;

Αν ναι, κάθε φορά που θα ανοίγεις τη συσκευή θα πρέπει να βάζεις αυτόν τον κωδικό και έπειτα θα δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδιά πήρα το τηλέφωνο και εγώ και είμαι πολύ ενθουσιασμένος αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ.Το πήρα μεταχειρισμένο λοιπόν να πω το πρόβλημα μου μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί θα σκασω.Το πήρα χθες του έβαλα την κάρτα σιμ έβαλα της εφαρμογές όλα καλα.Πηγα να αλλάξω σε ένα κατάστημα την σιμ σε νάνο βάζω την κάρτα μέσα και κάνω επανεκκίνηση για να μου βγάλει το πιν βάζω το πιν και ξεκλειδωνω την κάρτα μετα μου βγάζει άλλη μία κάρτα που λέει το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν μπορεί να λειτουργήσει βαλτε πιν βάζω το πιν αλλά τιποτα μου λέει δοκιμάσετε πάλι.Και έχει μείνει εκει.Προσπαθησω με τα πλήκτρα να μπω για να του κανω hard reset αλλά δεν μπαίνει με τίποτα απλά ανοίγει και μου λέει πάλι το ίδιο.Οποιος μπορεί να ε βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων ευχαριστώ πολύ.

 

Απ'οτι κατάλαβα στο έδωσε ανοιχτό και εσυ πρώτα πέρασες τις εφαρμογές και μετα πήγες να βάλεις την sim έτσι δεν είναι?Απλά θα πείς στο παιδί που σου το πούλησε να σου πει τι PIN κλειδώματος είχε ορίσει γιατί προφανώς ξέχασε να το απενεργοποιήσει όταν στο έδινε..Θα πας μετα στις ρυθμίσεις κλειδώματος με δαχτυλικό αποτύπωμα θα ορίσεις και ένα δικό σου και θα αλλάξεις και το PIN του προηγούμενου.Αλλά γνώμη μου μόλις το ξεκλειδώσεις κάνε ενα Hard reset να ησυχάσει και το κεφάλι σου.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι κατάλαβα στο έδωσε ανοιχτό και εσυ πρώτα πέρασες τις εφαρμογές και μετα πήγες να βάλεις την sim έτσι δεν είναι?Απλά θα πείς στο παιδί που σου το πούλησε να σου πει τι PIN κλειδώματος είχε ορίσει γιατί προφανώς ξέχασε να το απενεργοποιήσει όταν στο έδινε..Θα πας μετα στις ρυθμίσεις κλειδώματος με δαχτυλικό αποτύπωμα θα ορίσεις και ένα δικό σου και θα αλλάξεις και το PIN του προηγούμενου.Αλλά γνώμη μου μόλις το ξεκλειδώσεις κάνε ενα Hard reset να ησυχάσει και το κεφάλι σου.

 

Υπάρχει άνθρωπος που πουλάει κινητό και δεν έχει κάνει εργοστασιακές μηδενισμό;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις και το πιν είναι το δικό μου αλλά μου λέει ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν μπορεί να λειτουργήσει με συνέπειανα μην πιάνει το πιν και να λέει προσπαθήστε ξανά.Το θέμα είναι ότι δεν μπορώνα του κανω και hard reset με τα πλήκτρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήρα αφού έχει εργοστασιακές ρυθμίσεις κάνει το εφτιαξα κομπλε έβαλα το δακτυλικό εγώ ορισα κωδικό και μετά από επανεκκίνηση έχει κολλήσει εκεί ούτε το αποτύπωμα πιάνει ούτε τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις και το πιν είναι το δικό μου αλλά μου λέει ότι το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν μπορεί να λειτουργήσει με συνέπειανα μην πιάνει το πιν και να λέει προσπαθήστε ξανά.Το θέμα είναι ότι δεν μπορώνα του κανω και hard reset με τα πλήκτρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήρα αφού έχει εργοστασιακές ρυθμίσεις κάνει το εφτιαξα κομπλε έβαλα το δακτυλικό εγώ ορισα κωδικό και μετά από επανεκκίνηση έχει κολλήσει εκεί ούτε το αποτύπωμα πιάνει ούτε τον κωδικό.

 

Έχει κολλήσει δηλαδή δε μπορείς να αφαιρέσεις δακτυλικό και κωδικό;την 6 έχει έχεις άλλο λοντσερ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά μιλησα με την lg και το εφτιαξα αμέσως σας ευχαριστώ όλους για την προθυμία και την διάθεσηγια βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είχες τελικά?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά μιλησα με την lg και το εφτιαξα αμέσως σας ευχαριστώ όλους για την προθυμία και την διάθεσηγια βοήθεια.

Και ποιο ήταν το "πρόβλημα" και πως το έφτιαξες;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) ωραία νέα εφόσον λύθηκε το πρόβλημα, μπράβο και στην lg :) ευτυχώς δεν είχες sony γιατί σε περίμεναν ωραίες καταστάσεις :lol::lol::lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά μιλησα με την lg και το εφτιαξα αμέσως σας ευχαριστώ όλους για την προθυμία και την διάθεσηγια βοήθεια.

Ωραίος είσαι συ. Πες μας ρε φίλε τι πρόβλημα είχες και τί έκανες να στο λύσουν...

 

"V" for V10

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lenovo Vibe z2 pro...θέλω να το αλλάξω γτ καίει σε σημείο εγκαυμάτων και πια ή μπαταρία δν βγάζει τη μερα. Να πάρω αυτό; Ζεσταίνεται πολύ;;; Ή να περιμένω το Lg V20?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδιά πήρα το τηλέφωνο και εγώ και είμαι πολύ ενθουσιασμένος αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ.Το πήρα μεταχειρισμένο λοιπόν να πω το πρόβλημα μου μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί θα σκασω.Το πήρα χθες του έβαλα την κάρτα σιμ έβαλα της εφαρμογές όλα καλα.Πηγα να αλλάξω σε ένα κατάστημα την σιμ σε νάνο βάζω την κάρτα μέσα και κάνω επανεκκίνηση για να μου βγάλει το πιν βάζω το πιν και ξεκλειδωνω την κάρτα μετα μου βγάζει άλλη μία κάρτα που λέει το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν μπορεί να λειτουργήσει βαλτε πιν βάζω το πιν αλλά τιποτα μου λέει δοκιμάσετε πάλι.Και έχει μείνει εκει.Προσπαθησω με τα πλήκτρα να μπω για να του κανω hard reset αλλά δεν μπαίνει με τίποτα απλά ανοίγει και μου λέει πάλι το ίδιο.Οποιος μπορεί να ε βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων ευχαριστώ πολύ.

 

Έχει γραψει το παλικάρι παιδια...μη το σταυρώνουμε αδικα. Μόνο τη λύση να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lenovo Vibe z2 pro...θέλω να το αλλάξω γτ καίει σε σημείο εγκαυμάτων και πια ή μπαταρία δν βγάζει τη μερα. Να πάρω αυτό; Ζεσταίνεται πολύ;;; Ή να περιμένω το Lg V20?

Ούτε με το V10 θα βγάζεις τη μέρα. Αν η μπαταρία είναι από τις προτεραιότητες σου, δεν θα σου κάνει.

 

"V" for V10

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με το V10 θα βγάζεις τη μέρα. Αν η μπαταρία είναι από τις προτεραιότητες σου, δεν θα σου κάνει.

 

"V" for V10

 

το samsung galaxy edge plus καλύτερο σε θέμα μπαταρίας;ίδια.μπατάρια εχουν

Link to comment
Share on other sites

το samsung galaxy edge plus καλύτερο σε θέμα μπαταρίας;ίδια.μπατάρια εχουν

Καλυτερο είναι αλλά όχι κατι τρελό

Αν θες "τουμπανη" μπαταρία πας σε mate 8 ή s7 edge, προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...