Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+10 μιλτο. Σύμφωνω απόλυτα.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου το μόνο θέμα που εχει το κινητό είναι η μπαταρία το οποίο λύνετε άμεσα με αγορα εξωτερικού φορτιστή και 2ης μπαταρίας.

Οπότε έχεις πολύ περισσότερο sot από οποιαδήποτε απροβλημάτιστη ναυαρχίδα που κυκλοφορεί. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από εμπειρία χρήσης από κανένα κινητό του 16 ακόμα και αυτά των 600 ή 700 ευρω.

 

Θα το πω για άλλη μια φορά και ας ακούγομαι κάπως...Είναι ίσως το καλύτερο δέσιμο software & Hardware από ότι κυκλοφορεί.

 

Y.Γ. Τέτοια υλοποίηση δεν είχε ποτέ ξαναπετύχει η Lg σε καμία συσκευή της παρα μόνο στο Optimus G πριν το αναβαθμίσει και εκείνο και το κάνει σκ...

Με τη λογική 2η μπαταρίας, Powerbank και γενικά με όλο το post σου θα συμφωνήσω!

Είναι το πρώτο LG κινητό που παίρνω και ο λόγος είναι ότι ήταν το μοναδικό κινητό σε αυτά τα λεφτά που όλοι λένε τα καλύτερα και τολμούν να το συγκρίνουν με άλλες ναυαρίδες του 2016 (και απ'ότι καταλαβαίνω μέρα με τη μέρα όχι άδικα). Επίσης είναι το μοναδικό LG που μόλις είδα την εμφάνισή του μου έκανε αυτό το "κλίκ". Όσα κινητά έχω αλλάξει (Xperia SP-L-Z2, Huawei X5), δεν με εντυπωσίασαν όσο το V10.

Τέλος, καλό θα είναι όταν επιλέγουμε συσκευή να μην κοιτάμε benchmarks (Antutu κτλ) γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος και κακώς μας επηρεάζουν. Το V10 δεν τα πάει πολύ καλά στο antutu αλλά ακόμα και στη ποιο σκληρή χρήση δεν υπάρχει καμμία διαφορά σε σχέση με το S7 που έτυχε να δοκιμάσω πρόσφατα (s7 122.00~ antutu & v10 50.000~ antutu - στην πραγματικότητα σχεδόν ανύπαρκτες διαφορές)

Δοκίμασα από τα ποιο βαριά παιχνίδια χθες (Real Racing, Asphalt 8, Modern Combat 5, Nova 3) και πραγματικά δεν είδα κανένα πρόβλημα. Σε 2 από αυτά είδα λίγο υψηλή χρήση GPU 70-80%, CPU 30-40% με Opera, Facebook & Messenger να τρέχουν.

Νομίζω το καλύτερο κινητό της LG που έχει κατασκευάσει μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Με τη λογική 2η μπαταρίας, Powerbank και γενικά με όλο το post σου θα συμφωνήσω!

Είναι το πρώτο LG κινητό που παίρνω και ο λόγος είναι ότι ήταν το μοναδικό κινητό σε αυτά τα λεφτά που όλοι λένε τα καλύτερα και τολμούν να το συγκρίνουν με άλλες ναυαρίδες του 2016 (και απ'ότι καταλαβαίνω μέρα με τη μέρα όχι άδικα). Επίσης είναι το μοναδικό LG που μόλις είδα την εμφάνισή του μου έκανε αυτό το "κλίκ". Όσα κινητά έχω αλλάξει (Xperia SP-L-Z2, Huawei X5), δεν με εντυπωσίασαν όσο το V10.

Τέλος, καλό θα είναι όταν επιλέγουμε συσκευή να μην κοιτάμε benchmarks (Antutu κτλ) γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος και κακώς μας επηρεάζουν. Το V10 δεν τα πάει πολύ καλά στο antutu αλλά ακόμα και στη ποιο σκληρή χρήση δεν υπάρχει καμμία διαφορά σε σχέση με το S7 που έτυχε να δοκιμάσω πρόσφατα (s7 122.00~ antutu & v10 50.000~ antutu - στην πραγματικότητα σχεδόν ανύπαρκτες διαφορές)

Δοκίμασα από τα ποιο βαριά παιχνίδια χθες (Real Racing, Asphalt 8, Modern Combat 5, Nova 3) και πραγματικά δεν είδα κανένα πρόβλημα. Σε 2 από αυτά είδα λίγο υψηλή χρήση GPU 70-80%, CPU 30-40% με Opera, Facebook & Messenger να τρέχουν.

Νομίζω το καλύτερο κινητό της LG που έχει κατασκευάσει μέχρι σήμερα.

 

Εδώ και 2 ημερες το εχω διπλα διπλα με το s7edge. Προσπαθω να δικαιολογήσω την διαφορα χρημάτων αλλα και να καταλάβω την διαφορά του hardware. Τίποτα βλακείες. Δεν εχει να ζηλέψει τίποτα( παρα μόνο την οθονη, αλλά όχι χαοτικη διαφορά). Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου σε ότι είπες.

Και από ομορφιά παιδια και τα δύο είναι πανέμορφα, Δεν ξέρω αλλά και τα δυο έχουν κάτι που τα διαφοροποιεί από όλα τα άλλα κινητα. Και αν στο edge είναι η κυρτη οθόνη ακόμα δεν μπορω να καταλάβω και να προσδιορίσω τι μου αρεσει στο lg. Ακόμα και σε ευτο το κομμάτι θεωρώ είναι το όλο σύνολο, πως εχουν δεσει, διπλα ατσαλι, πισω σιλικόνη, μπροστα γυαλι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημερες το εχω διπλα διπλα με το s7edge. Προσπαθω να δικαιολογήσω την διαφορα χρημάτων αλλα και να καταλάβω την διαφορά του hardware. Τίποτα βλακείες. Δεν εχει να ζηλέψει τίποτα( παρα μόνο την οθονη, αλλά όχι χαοτικη διαφορά). Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου σε ότι είπες.

Και από ομορφιά παιδια και τα δύο είναι πανέμορφα, Δεν ξέρω αλλά και τα δυο έχουν κάτι που τα διαφοροποιεί από όλα τα άλλα κινητα. Και αν στο edge είναι η κυρτη οθόνη ακόμα δεν μπορω να καταλάβω και να προσδιορίσω τι μου αρεσει στο lg. Ακόμα και σε ευτο το κομμάτι θεωρώ είναι το όλο σύνολο, πως εχουν δεσει, διπλα ατσαλι, πισω σιλικόνη, μπροστα γυαλι.

Τα έχουμε τα θεματάκια στο λογισμικό. περιμένω. Π.Χ. η απώλεια δεδομένων και η μπαταρία.

Η χρήστες S7 δηλώνουν γενικότερα "πιο" απροβληματιστοι...

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι γνωστό θέμα. Μην περιμένεις κάτι. η λύση είναι 2η η οποια μεταφέρεται ακόμα και σε μία τσέπη άνετα.

όταν λες απώλεια δεδομένων; Λόγω σήματος;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το μόνο θέμα που εχει το κινητό είναι η μπαταρία το οποίο λύνετε άμεσα με αγορα εξωτερικού φορτιστή και 2ης μπαταρίας.

Οπότε έχεις πολύ περισσότερο sot από οποιαδήποτε απροβλημάτιστη ναυαρχίδα που κυκλοφορεί. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από εμπειρία χρήσης από κανένα κινητό του 16 ακόμα και αυτά των 600 ή 700 ευρω.

 

Θα το πω για άλλη μια φορά και ας ακούγομαι κάπως...Είναι ίσως το καλύτερο δέσιμο software & Hardware από ότι κυκλοφορεί.

 

Y.Γ. Τέτοια υλοποίηση δεν είχε ποτέ ξαναπετύχει η Lg σε καμία συσκευή της παρα μόνο στο Optimus G πριν το αναβαθμίσει και εκείνο και το κάνει σκ...

+1000 μετά από 2μισή απροβλημάτιστα χρόνια με το optimus g συμφωνώ ότι η συσκευή είναι ότι καλύτερο vfm κυκλοφορεί στην αγορά.

Το θέμα με την μπαταρία δεν μ απασχολεί γιατί κάνω βαριά χρήση και έχω ταχυφορτιστή στην δουλειά στο σπίτι και στ αμάξι οπότε δεν έχω πρόβλημα.

Σήμερα από τις 8 το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή μέχρι τις16:00 με 10 λεπτά περίπου κλήσεις και ελάχιστο σερφάρισμα η μπαταρία πρώτη φορά έπεσε στο 98% συνήθως την έβρισκα γύρω στο 90%

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περα των οποιων "χαζων" κουσουριων που βρισκουμε καποιοι πχ η μπαταρια η δεν εχει λεντ ειδοποιησης και αλλα τετοια πεζα το τηλεφωνο ειναι πανεμορφο αρκετα ανθεκτικο τα κανει ολα και συμφερει μα πανω απο ολα ειναι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ.:rolleyes:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περα των οποιων "χαζων" κουσουριων που βρισκουμε καποιοι πχ η μπαταρια η δεν εχει λεντ ειδοποιησης και αλλα τετοια πεζα το τηλεφωνο ειναι πανεμορφο αρκετα ανθεκτικο τα κανει ολα και συμφερει μα πανω απο ολα ειναι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ.:rolleyes:

Να πω την μαύρη αλήθεια το λεντ μου λείπει, έστω και από συνήθεια

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να πω την μαύρη αλήθεια το λεντ μου λείπει, έστω και από συνήθεια

και εμενα μου λειπει.

αν και το εχω ξαναπει,αυτο που μου λειπει απο τα samsung ειναι που ενω κοιτας την οθονη δεν κλειδωνει,για μενα ειναι το πιο σημαντικο απο ολα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχαμε και στο lg g2 αλλά δεν το χρησιμοποίησα ποτε. άλλο ένα πράγμα που καταδεικνύει το ποσες διαφορετικές είναι οι ανάγκες μας στις χρηση συσκευών και εμεις προσπαθούμε πάντα να πούμε ποιος την εχει καλύτερη από ποιον...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , θήκη παρήγγειλα αυτήν , Spigen Ultra Thin Slim Exact Fit Liquid Crystal (SGP11793) (LG V10)

και

Tempered glass αυτό , Nillkin Tempered Glass 0.33mm 9H για το LG H960A V10

Λίγο ακριβό βέβαια το glass , αλλά μου φάνηκε το πιο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επιτέλους αληθινός ήχος!!!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/5022820322280dfed5315461962d0ae7.jpg

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μπορείτε να μου πείτε καμμιά καλη θηκούλα και προστασία για την οθόνη ?

 

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επιτέλους αληθινός ήχος!!!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/5022820322280dfed5315461962d0ae7.jpg

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα στην παρέα:) το ποστ παραπάνω δικό μου είναι απλώς έχει κάποιο πρόβλημα το ταπαταλκ και το έβγαλε έτσι:( λοιπόν πήρα πριν λίγη ώρα τα sony mdr 1rnc και ξεδιπλωθηκε όλη η ηχητική μαγεία του V10:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μπορείτε να μου πείτε καμμιά καλη θηκούλα και προστασία για την οθόνη ?

 

Σας ευχαριστώ...

Καλησπέρα, θήκη δες την spigen rugged armor και tempered glass της nillkin

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μπορείτε να μου πείτε καμμιά καλη θηκούλα και προστασία για την οθόνη ?

 

Σας ευχαριστώ...

 

http://nillkin.org/accessories/smartphones-accessories/lg-phones-accessories/lg-v10-accessories/nillkin-lg-v10-h968-nature

και

http://nillkin.org/smartphones-accessories/lg-phones-accessories/lg-v10-accessories/nillkin-lg-v10-h-1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , θήκη παρήγγειλα αυτήν , Spigen Ultra Thin Slim Exact Fit Liquid Crystal (SGP11793) (LG V10)

και

Tempered glass αυτό , Nillkin Tempered Glass 0.33mm 9H για το LG H960A V10

Λίγο ακριβό βέβαια το glass , αλλά μου φάνηκε το πιο καλό.

 

Αυτή τη θήκη έλαβα σήμερα και εγώ. Ποιοτική και ωραία αίσθηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Να πω την μαύρη αλήθεια το λεντ μου λείπει, έστω και από συνήθεια

 

και εμενα μου λειπει.

αν και το εχω ξαναπει,αυτο που μου λειπει απο τα samsung ειναι που ενω κοιτας την οθονη δεν κλειδωνει,για μενα ειναι το πιο σημαντικο απο ολα.

 

Να μη σας λείπει το led... Το led σας ειδοποιεί ότι κάτι υπάρχει χωρίς να ξέρεις τι είναι. Το V10 δε σε ειδοποιεί ότι κάτι υπάρχει, αλλά μόλις κοιτάξεις ξέρεις τι είναι.

Και δεν ανοίγεις την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Να μη σας λείπει το led... Το led σας ειδοποιεί ότι κάτι υπάρχει χωρίς να ξέρεις τι είναι. Το V10 δε σε ειδοποιεί ότι κάτι υπάρχει, αλλά μόλις κοιτάξεις ξέρεις τι είναι.

Και δεν ανοίγεις την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Αν αλλάζες χρώμα στο led, αν το υποστήριζε η συσκευη, ήξερες τι είχες.

Για να πω την αλήθεια, αν έμενε στην δεύτερη οθόνη η προεσκοπιση του μηνύματος ή του mail, νομίζω θα ήταν καλύτερα. Ή να περνούσε με scroll.

 

Εγώ παράγγειλα αυτά...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάζες χρώμα στο led, αν το υποστήριζε η συσκευη, ήξερες τι είχες.

Για να πω την αλήθεια, αν έμενε στην δεύτερη οθόνη η προεσκοπιση του μηνύματος ή του mail, νομίζω θα ήταν καλύτερα. Ή να περνούσε με scroll.

 

Εγώ παράγγειλα αυτά...

 

Εννοεις μονιμα;γιατι προεπισκοπιση εχει των μηνυματων

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις μονιμα;γιατι προεπισκοπιση εχει των μυνηματων

 

Ναι μόνιμα εννοώ. Αν δεν το δεις εκείνη την ώρα, μένει μόνο το εικονίδιο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ πριν είχα βάλει full τη φωτεινότητα και "ψύριζα" την οθόνη και παρατήρησα ότι υπάρχουν 3 καμμένα pixels (2 άσπρα, 1 κόκκινο) τα οποία φαίνονται σε μαύρο φόντο (με το λογισμικό επιδιόρθωσης κολλημένων Pixel τα είδα). Φυσικά αυτά φαίνονται αν κάποιος κολλήσει τα μάτια του στην οθόνη. Φυσικά δεν έχω σκοπό καινούρια συσκευή να τη στείλω στο service αφού δεν με ενοχλεί στην καθημερινή μου χρήση!

 

 

Αν δε σας κάνει κόπος τσεκάρετε και εσείς με την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.chris.blackspotdetect (φωτεινότητα 100% έτσι;) και ενημερώστε για να ξέρουμε τι παίζει με το θέμα... :p

Link to comment
Share on other sites

Να μη σας λείπει το led... Το led σας ειδοποιεί ότι κάτι υπάρχει χωρίς να ξέρεις τι είναι. Το V10 δε σε ειδοποιεί ότι κάτι υπάρχει, αλλά μόλις κοιτάξεις ξέρεις τι είναι.

Και δεν ανοίγεις την οθόνη.

 

Δεν είπε κανεις να αντικατασταθεί η 2η οθονη απο το led ΑΛΛΑ να υπήρχαν και τα 2. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...