Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ειδα αρκετη διαφορα. εχανε μεχρι και 12% σε μια νυχτα και παραπανω. Την ημέρα θα σας πω σε λιγες ημερες γιατι δεν εχω καιρο που το εκανα και δεν κάνω ολοιδια χρηση κάθε μερα. σημερα με εβγαλε μεχρι τωρα στο 18%.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ. Πέρασα την rooted έκδοση με το LGUP . Λογικά αν θέλω να περάσω την MM το κάνω μέσω του LG Bridge (και εννοείτε χάνεται το root μετά) σωστά ;

 

εγω ολα απο το lg up τα περναω

αν θες stock rom απο εδωhttp://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω δύο ερωτήσεις για την μπαταρία. Αν και δεν πολυανχωνομαι αφού μπορώ να την αλλάξω ανα πασα στιγμή.

1)της δημιουργω πρόβλημα αν τη φορτιζω όποτε να είναι για όσο να είναι; Από το 20% στο 50% ή από το 60% στο 100% π.χ.

2) υπάρχει πρόβλημα να τη φορτιζω με το φορτιστή του G2 και ας φορτίζει πιο αργα;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Εχω δύο ερωτήσεις για την μπαταρία. Αν και δεν πολυανχωνομαι αφού μπορώ να την αλλάξω ανα πασα στιγμή.

1)της δημιουργω πρόβλημα αν τη φορτιζω όποτε να είναι για όσο να είναι; Από το 20% στο 50% ή από το 60% στο 100% π.χ.

2) υπάρχει πρόβλημα να τη φορτιζω με το φορτιστή του G2 και ας φορτίζει πιο αργα;

 

Κανένα πρόβλημα και στα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω δύο ερωτήσεις για την μπαταρία. Αν και δεν πολυανχωνομαι αφού μπορώ να την αλλάξω ανα πασα στιγμή.

 

1)της δημιουργω πρόβλημα αν τη φορτιζω όποτε να είναι για όσο να είναι; Από το 20% στο 50% ή από το 60% στο 100% π.χ.

 

2) υπάρχει πρόβλημα να τη φορτιζω με το φορτιστή του G2 και ας φορτίζει πιο αργα;

 

Όσον αφορα το πρώτο εγώ εφαρμόζω πάντα πλήρους κύκλους φόρτισης.

Αν δεν παει στο 100% οπου το αφήνω ενα 10-15 λεπτά επιπλέον ΔΕΝ το βγαζω απο τη πρίζα.

Ουδέποτε παρεκκλίνω απο αυτο το κανόνα.(σε όλα τα κινητά και tablet αυτο κανω)

Και ουδέποτε το βάζω για φόρτιση πάνω απο 30% και κατω απο 10%

Με βάση την εμπειρία μου προσφέρει την μέγιστη απόδοση μπαταρίας σε μακροπρόθεσμη βάση.

 

Για το δεύτερο κανένα θεμα που το συνιστώ μάλιστα την αργή φόρτιση απο την γρήγορη(μόνο η θερμοκρασίες που αναπτύσονται απο την γρήγορη φόρτιση καταπονούν αφάνταστα την μπαταρία)

 

Η θερμοκρασίες πάντα ο Νο 1 εχθρός των μπαταριών.

 

Έτσι κι αλλιώς την ημέρα σχεδόν το 90% των κινητών θα σου βγάλουν την ημέρα άνετα,εκτος αν κανεις εντατική και εκτεταμένη χρήση οπου τότε είτε θες άλλη συσκευη με καλύτερη αυτονομία η απλα βάζεις την δεύτερη μπαταρία που πρέπει να εχεις καβάτζα και καθάρισες.

 

Επίσης παίζει ρόλο ποσο συχνά αλλάζεις κινητά.

 

Αν αλλάζεις εντός 1 έτους δεν σε αποστολεί καν και μπορείς να κανεις οτι θες (απλα μεταθέτεις το οποίο θεμα στον επόμενο κάτοχο του οταν ειναι να δώσεις τη συσκευη):p

Αν όμως τα κρατάς πάνω απο 1.5-2 ετη θεωρώ οτι πρέπει να εφαρμόζονται τα πάνω που ανέφερα.

 

Όλα αυτά προσωπική εμπειρία,δεν βάζω το δάχτυλο στη φωτιά έτσι.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω ολα απο το lg up τα περναω

αν θες stock rom απο εδωhttp://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php

 

Πως ακριβώς βρίσκεις τις rom του V10; Ψάχνω για H960A αλλά δεν βρίσκω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς βρίσκεις τις rom του V10; Ψάχνω για H960A αλλά δεν βρίσκω τίποτα.

 

εβαλες το IMEI σου; Για το δικό μου βεβαια λεει δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και η V20g είναι 1.5GB ενημέρωση, σήμερα μου ήρθε και μέσω OTA αλλά πολύ μικρότερη. Ξέρουμε γιατί? Από που να την κάνω καλύτερα?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/a1b07f5154852fd2e8467701005b6872.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μπακς θα διορθώνει...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ota είναι πάντα μικρότερη Γιατί είναι μόνο η αλλαγές. Το λινκ που έδωσα είναι η ολόκληρη οπως περνάει το lg bridge.

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβαλες το IMEI σου; Για το δικό μου βεβαια λεει δεν υπάρχει.

 

Και σε μένα το ίδιο λέει. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω δύο ερωτήσεις για την μπαταρία. Αν και δεν πολυανχωνομαι αφού μπορώ να την αλλάξω ανα πασα στιγμή.

1)της δημιουργω πρόβλημα αν τη φορτιζω όποτε να είναι για όσο να είναι; Από το 20% στο 50% ή από το 60% στο 100% π.χ.

2) υπάρχει πρόβλημα να τη φορτιζω με το φορτιστή του G2 και ας φορτίζει πιο αργα;

 

Τι λέει... ακόμα πιστή στην lg?:p

 

Το καλυτερο ειναι να το φορτιζεις απο 20% μεχρι 80% γιατι η μπαταρια ζοριζετε λιγοτερο οταν ειναι κοντα στο 50%

γι'αυτο οταν παιρνεις ενα καινουριο κινητο και το ανοιγεις για πρωτη φορα εχει μπαταρια κοντα στο 50%

Edited by dimos23
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει... ακόμα πιστή στην lg?:p

 

Το καλυτερο ειναι να το φορτιζεις απο 20% μεχρι 80% γιατι η μπαταρια ζοριζετε λιγοτερο οταν ειναι κοντα στο 50%

γι'αυτο οταν παιρνεις ενα καινουριο κινητο και το ανοιγεις για πρωτη φορα εχει μπαταρια κοντα στο 50%

 

Ακόμα πίστη ναι! Και ενθουσιασμενη με το τηλέφωνο. Το πείραγμα μου λείπει λίγο.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει... ακόμα πιστή στην lg?:p

 

Το καλυτερο ειναι να το φορτιζεις απο 20% μεχρι 80% γιατι η μπαταρια ζοριζετε λιγοτερο οταν ειναι κοντα στο 50%

γι'αυτο οταν παιρνεις ενα καινουριο κινητο και το ανοιγεις για πρωτη φορα εχει μπαταρια κοντα στο 50%

Όχι ακριβώς.Αυτό γίνετε για λόγους αποθήκευσης.Όλες οι μπαταρίες όταν δεν τις χρησιμοποιούμε και αποθηκεύονται ,ποτε δεν τις έχουμε γεμάτες.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς.Αυτό γίνετε για λόγους αποθήκευσης.Όλες οι μπαταρίες όταν δεν τις χρησιμοποιούμε και αποθηκεύονται ,ποτε δεν τις έχουμε γεμάτες.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ιδιο λεμε

ποτε δεν τις αφηνουμε γεματες γιατι το καλυτερο για την μπαταρια ειναι να βρισκεται στο 50%

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα πίστη ναι! Και ενθουσιασμενη με το τηλέφωνο. Το πείραγμα μου λείπει λίγο.....

 

η πλακα ειναι οτι στο lg l9ii υπηρχαν περισσοτερες rom...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο λεμε

ποτε δεν τις αφηνουμε γεματες γιατι το καλυτερο για την μπαταρια ειναι να βρισκεται στο 50%

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η πλακα ειναι οτι στο lg l9ii υπηρχαν περισσοτερες rom...

 

Από εκεί με θυμάσαι; έβγαλα το άχτι μου με το G2:)

Sorry για το off topic....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί με θυμάσαι; έβγαλα το άχτι μου με το G2:)

Sorry για το off topic....

 

και εγω μετα το l9ii πηγα σε g2 και τωρα ειμαι αναμεσα σε v10 η g5 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα το l9ii πηγα σε g2 και τωρα ειμαι αναμεσα σε v10 η g5 :rolleyes:

 

Όποιο κα να πάρεις είναι φοβερά κινητά.

 

Σήμερα παίζω για πρώτη φορά με Samsung. To S7 edge. Είτε καλώς είτε κακώς συγκρίσεις με το V10 αναπόφευκτες. Το v10 μπορεί να σταθεί κοντά στο καλύτερο για τους περισσότερους κινητο του 2017. ( δεν είναι δική μου άποψη ). Δεν είναι ισάξια σε τιμή αλλά ουτε και σαν κινητά, στο σύνολό τους.

Αυτό που έχω να πω γενικά, γιατί δεν είναι και επί του παρόντος νήματος, είναι ότι το μέγεθος της διαφοράς της τιμής τους δεν αναλογεί στο μέγεθος της ανωτερότητας του s7 edge ως προς το v10.

 

Y.Γ. Ναι ακομα και με θήκη τρέμει η ψυχή σου μην πέσει το s7 edge κατω. Καμία σχέση το ένα με το άλλο σε αυτό το τομέα.

 

Υ.Γ. Τελικά για εμενα μετά τις πρωτες ώρες που εχω το edge βγαζω το συμπέρασμα ότι το v10 είναι κινηταρα για τη τιμή του. Κάτι που το φωνάζουμε εδώ μέσα αλλα δεν ακούγεται παρα έξω.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις.... Για κοίτα πόσοι κρυφοδιαβαζουν.... :D

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όποιο κα να πάρεις είναι φοβερά κινητά.

 

Σήμερα παίζω για πρώτη φορά με Samsung. To S7 edge. Είτε καλώς είτε κακώς συγκρίσεις με το V10 αναπόφευκτες. Το v10 μπορεί να σταθεί κοντά στο καλύτερο για τους περισσότερους κινητο του 2017. ( δεν είναι δική μου άποψη ). Δεν είναι ισάξια σε τιμή αλλά ουτε και σαν κινητά, στο σύνολό τους.

Αυτό που έχω να πω γενικά, γιατί δεν είναι και επί του παρόντος νήματος, είναι ότι το μέγεθος της διαφοράς της τιμής τους δεν αναλογεί στο μέγεθος της ανωτερότητας του s7 edge ως προς το v10.

 

Y.Γ. Ναι ακομα και με θήκη τρέμει η ψυχή σου μην πέσει το s7 edge κατω. Καμία σχέση το ένα με το άλλο σε αυτό το τομέα.

 

Υ.Γ. Τελικά για εμενα μετά τις πρωτες ώρες που εχω το edge βγαζω το συμπέρασμα ότι το v10 είναι κινηταρα για τη τιμή του. Κάτι που το φωνάζουμε εδώ μέσα αλλα δεν ακούγεται παρα έξω.:lol::lol:

 

η αυτονομια μπαταριας του v10 σε σχεση με το s7 πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

το αγορασες? το πηρες για δευτερο?:p

οκ αναμενω...

 

όπως παει μεχρι να ερθει η θηκη ουτε για δευτερο αλλα εσώκλειστο σε κουτί. Πάντως είναι πανέμορφο. Εάν δεν έχει το v10 θα αξιζε να το παρει το edge καποιος; Να έχεις το v10 να το δώσεις και να πας για το edge;

 

Χμμμμμ....

 

Αν καποιος μπορει να το κάνει άνετα οικονομικά και γουστάρει ας το κάνει για την αγάπη του ( άλλη λέξη κολλαει αλλά οκ ) στις αλλαγες.

 

Εάν κάποιος εχει από την άλλη το v10 και τρώγεται να πάει σε edge αλλα οικονομικά θα ζωριστεί...με τη καμια δεν αξίζει να φαει λούκι για τη μετάβαση.

 

Όλα αυτά φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το περιμένω και εγώ σε άσπρο. Μετά απο πολυυυ ψάξιμο και διαβασμα κατέληξα στο v10. Πιστεύω ότι θα ειναι η καλυτερη αγορά μου στα 367€.

Απο αύριο λοιπόν μπαίνω επίσημα στην παρέα σας και γω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...